Psychologický citový príbeh straty a nachádzania ľudského šťastia zobrazený na vzťahu otca a syna po smrti matky, ich opätovného nachádzania cesty k sebe. (oficiální text distributora)

retroslovak

Alkohol, tá metla ľudstva. Aj v tomto príbehu zohráva veľkú úlohu alkohol, a hoci nepoznám podrobnosti úmrtia Petra Staníka (hlavného popíjača tohoto televízneho filmu), myslím si že tak trochu hral aj seba, zomrel keď mal 47 rokov, ale nerád by som mu krivdil, zahral to výborne, ako keby to ani nehral. Objavila sa tu aj Ingrid Ištóková, ktorá je podľa mňa vynikajúca herečka, len mala málo hereckých príležitostí. V neposlednom rade musím pochváliť aj skvelý scenár. Františka Obžeru poznám skôr cez jeho rozhlasovú tvorbu, ale ako to už tak býva, každý kto písal pre rozhlas napísal nejeden scenár aj pre televíziu, čo v tomto prípade bol viac než podarený nápad. Na konci filmu zaznie veľmi pekná pesnička. Autor hudby Pavol Hammel, autor textu: Zoro Laurinc, kto to ale spieval, to sa nedozvieme, možno že aj sám Zoro Laurinc. Kto má rád rodinné filmy rozhodne odporúčam. ()

Autogram

Pokus o sociálnu drámu nedopadol úplne zle, ale ani nijako slávne. Alkohol náš každodenný funguje ako ničiteľ rodín úplne rovnako aj po desaťročiach a nič sa v tom ani nikdy nezmení. Starostlivosť o dieťa bez ženy dobre poznám, ale dosiahnuť taký bordel v dome vyžaduje dosť veľký talent bezdomovca alebo ten spomínaný alkohol. Chlapec aj otec hrali v rámci svojich možností, horšie to bolo so scenárom, ktorému došiel dych už po 10 minútach filmu. –––– Blšiak je špinavý, lebo mu nemá kto oprať. Ale ty si sprostý! ()