poster

Četník a mimozemšťané

 • francouzský

  Le gendarme et les extra-terrestres

 • slovenský

  Žandár a mimozemšťania

 • anglický

  The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (315)

 • Galadriel
  **

  Slabota, to se nedá s prvním dílem vůbec srovnávat.(16.4.2004)

 • Tosim
  ***

  Zajímavé oživení, nicméně i viditelná snaha zalíbit se a jít s proudem.(7.5.2003)

 • Radyo
  **

  Četnické komedie z přelomu 70. a 80. let už neměly ten původní náboj, kterým oplývaly jejich předchůdkyně. Byla to sice stále legrace, ale už se projevoval menší dostatek tvůrčí invence. Ono také nelze donekonečna těžit z De Funesových "ksichtů", nebo hlášek typu "Sem se mi dívejte!".(10.8.2002)

 • Enšpígl
  ****

  Kdyby mimozemštaně věděli s kým se potážou v St. Tropéz, asi by si to rozmysleli ohrožovat naši planetu.(8.6.2006)

 • Djkoma
  *****

  Můj určitě nejoblíbenější díl četníka i díky mé lásce k sci-fi. Snažím se udržet jedno oko přivřené a těch 5* tu nechat, přestože z dnešního pohledu pro mě žádný díl ze Saint Tropez není na takto vysoké hodnocení. Těžko se však vzdávám vzpomínek na mých necelých 10let a sledování stále dokolečka geniálního de Funese v dabingu, který nikdo nikdy nepřekoná.(26.11.2004)

 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $23,500,000Návštevnosť: 6,280,000(Francúzsko) plus 5,500,000 (Východné Nemecko)/90%/(17.6.2005)

 • Renton
  ****

  Scénář: Richard Balducci, Jean Girault, Jacques Vilfrid, Louis de Funès, Gérard Beytout .. Popáté se naši oblíbení Četníci „vezou na vlně sci-fi.“ Musím se přiznat, že zejména v mládí jsem měl tento díl velice v oblibě. To krásné tajemno a k tomu skvělá podmanivá „mimozemská“ hudba! Dnes už to tak silné není, ale několik scén je určitě výborných (Louis De Funés jako jeptiška). 85%.(5.7.2005)

 • Pohrobek
  **

  Skoro se mi nechce věřit, že tohle natočil stejný režisér jako prvního a o ostatních četníků. Mimozemské oživení je sice oživení, ale toho, aby vyvolalo obvyklou lavinu gagů, smíchu a jedinečných zápletek, se nedočkáme. Na druhou stranu se ale naštěstí vyhneme obvyklých trapností nepovedených komedií. Takže: pro ortodoxní milovníky Louise De Funèse stále slušná porce zábavy.(23.4.2005)

 • Dever
  ***

  // Distribútor: Société Nouvelle de Cinématographie (SNC) //(22.12.2011)

 • Oskar
  **

  Celkově ten film nestojí za nic, dokonce už tam ani nehraje Claude Gensacová nebo Jean Lefevbvre, ale je tam jedna skvostná scéna, kdy je Funés přestrojený za, řekl bych, retardovanou jeptišku. Kvůli tomuto momentu stojí za to ten film vidět.(19.2.2003)

 • B!shop
  ****

  Tak tohle je zrejme nejslabsi dil cetniku. Jednak tu chybi dva ze ctyr cetniku a misto nich jsou nejaky novy a docela divny a navic je film spis do sci-fi nez komedie. Par vtipu se tu sice najde, ale ty vychazej se zmatkovani Funese. Taky se tu najde par trikovejch scen, ktery ale pusobi spis smesne. A misto Josephy je tu nejaka jina zenska. Proste takovej zbytecnej dil, ale hodne slaby 4* dam.(8.3.2007)

 • EdaS
  **

  Když mi bylo tak 10, tak to byla jedna z mých nejoblíbenějších komedií. To zklamání po letech bylo obrovské! Podprůměr, nic jiného. :o((1.8.2003)

 • Shit
  ****

  Nejgorší ze věech dílů, ale i tak natolik kvalitní, že sem se bavil skoro po celou dobu, ale musim uznat, že už to neni ono. Sice Louis de Funes stále naprosto dokonalej a jeho přeblek za jeptišku je prostě boží, ale ostatni uz tolik nestihaj, výmena některych herců tomu rozhodně neprospěla. Ale jak už jsem řikal, i přes to všechno to má spousstu skvělejch zábavnejch scén, který tenhle film dělaj nadprůměrným(5.11.2006)

 • Dudek
  *

  Tvůrci se pokusili vytvořit originální prostředí a odpoutat se tak od původních filmů, aby se neopakovali. Filmu schází šmrnc, vtip a právě i ta jiskra z předchozích filmů, od kterých se odpoutal jen tak napůl. Doknce i herecké talenty zklamaly. Co dodat výše než na * + nelze jít.(12.7.2005)

 • Segrestor
  ****

  Za mého mládí se točilo sci-fi většinou jako komedie, parodie či nějaká ztřeštěná fraška. Myslel jsem, že tím byl postižen jen východní blok, ale i Francouzi si prosadili své a to hned do populární četníkovské série. Měl jsem nejradši toho novýho četníka - toho tlustýho, retardovanýho. Bylo mi líto, že mu nikdo nevěří, že viděl mimozemšťany. S odstupem let jsem si uvědomil, že to ani jako komedie tolik nefunguje. Tím myslím ten sci-fi prvek. Mimozemšťané, ať už byli třeba ze souhvězdí Koňské hlavy, se chtěli na Zemi asimilovat nebo přinejmenším rekognoskovat, ale přitom se jednalo jen o nějaké roboty s celkem sofistikovaným zařízením na změnu šasi a vzhledu, čímž byl nastolen jasný paradox, že z toho musel chudák Asimov dostávat psotník.(27.6.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  Louis de Funés už není takový čipera jako za "mlada", to ale nic neubírá na jeho hereckém výkonu. Stále platí, že film stoupá a padá s ním. Tohle je vynikající díl. První díl je vynikající, poté měl přijít Četník se Žení a poté tenhle. Ostatní za moc nestojí.(21.7.2005)

 • xxmartinxx
  ***

  I když bych měl být na autory naštvaný, když jasně prokázali, že už prostě nemají o čem točit, a že jde o nastavovanou kaši, tak podle mě tenhle díl sérii prospěl. Díky bohu, že je tenhle poslední, co by se asi dělo dál?(11.12.2009)

 • Aluska88
  ****

  Tento díl z pestré palety humorných eskapád Četníků ze Saint-Tropez pro mě vždy bude patřit mezi ten nejvýraznější a asi i nejoriginálnější. Francouzští strážci zákona vs. Aliens From Outer Space:) Strážníci mají nyní co dělat s nemilými hosty z jiné galaxie. Urychleně musí vymyslet "Plán 9", jak nad návštěvníky z kosmu vyzrát, protože oni vládnou výbornými a nebezpečnými adaptačními vlastnostmi. Kromě množství legendárních scének (opět nesmí chybět temperamentní "Sestra řidička":) a hlášek má snímek rovněž famózní hudbu. Samotná melodie při přistání létajícího talíře, či kdykoliv přichází hrozba či jeden z "nich" je pro mě naprosto dokonalá a myslím, že by se právem mohla klidně zařadit na špičku "Best Sci-fi Movie Themes." "Šéfe, už tu jsou! Už ho mám! Ten tam dole, to jsem já, to jsem já!", "Váš pan manžel není Váš pan mažel, je to bytost z jiné galaxie, která nosí jeho tvář.", "Máte sklenici?" - "Sklenici?" - "Sklenici." - "Sklenici..."- "Sklenici na..." - "Aha, sklenici." :D(9.5.2014)

 • Madison
  ****

  Celá tematika o mimozemšťanoch vyznieva smiešne, naivne a hlúpo, ale tie jednotlivé okamihy - kedy sa posádka švihnutých žandárov dostáva do nevyhnutného kontaktu so spomínanou civilizáciou - jednoducho nejde nemilovať. Louis de Funés opäť exceluje a snímka je nabitá perfektnými hláškami a scénami. Som spokojná.(30.8.2010)

 • Jeanne
  ****

  Hned v první scéně (mimochodem, na pláž Perros-Guirec je to 800 km!) :) je zklamáním, že Claude Gensac tu byla nahrazena Marií Mauban. Potom je divné, že Gerberovi se jmenují Antoine a Simone (v první části byli Jerome a Cecilie). Nicméně řada vtipů s mimozemšťany je skvělá („šéfe už jsou tu“ „...to jste byl vy“ „...to jsem byl já šéfe“) ...a scéna v pyžamu se šroubovákem v pozadí pana štábního nemá konkurenci! „Ten váš manžel, to není on. Váš pan manžel není váš pan manžel...On si na tom pochutná, váš pan manžel...! ......ach moji četníci, Simono!“ :-))(8.10.2003)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace