Sunlight Jr.

USA, 2013, 90 min

Tento film jsem chtěl vidět hlavně kvuli mé oblíbené Naomi a taky kvuli Normanu Reedusovi. Byl jsem lehce zklamán že "Daryl" tu moc často nevystupoval ale za to Naomi byla božská ( jako vždy ). Hodně depresivní atmosféra malého městečka se mi dost líbila, tak to mam rád. Jinak solidní drama s realistickým příběhem prostých lidí...(29.11.2013)

Proč má většina těch lepších hereček ve zvyku se svlékat do naha pouze v nízkorozpočtových filmech? Naomi Watts se taky nezachovala jinak a před nastávající padesátkou nám znovu odprezentovala svoje cecíky se zadečkem. Za dva týdny si ale na nic jinýho nevzpomenu. Jako drama Sunlight Jr. prostě nezafungovalo. Upocených 50% za již zmíněnou nahotu a Dillona.(2.3.2014)

Že to tomu Lievu Schreiberovi nevadí, kolik už se na jeho partnerce „vystřídalo“ chlapů. Teď se položila do postavy prodavačky v samoobsluze, která přežívá se svým ochrnutým přítelem. A divák jen celou dobu vyčkává, co krutého bude tahle dvojice muset okusit. Režisérka a scenáristka Laurie Collyer debutovala dramatem Sherrybaby, snímkem, který zvítězil na karlovarském festivalu v roce 2006 hlavně díky přesvědčivé Maggii Gyllenhaal v hlavní roli. Hrdinku v těžké životní situaci si Collyer vybírá i podruhé. A znovu nabízí dílo navenek nenápadné a realizačně skromné, po vypravěčské stránce však slušně uvěřitelné. Vyhýbá se doslovnosti, herce nechává rozehrát emocionálně vypjaté situace, diváka drží v pohotovosti i přes monotónní tempo. Zachycuje proces každodenní rutiny páru outsiderů, jejich intimní momenty, hádky, prostě civilně odpozorované situace, které na plátně vyznívají velmi čistě. Jen prostě nepřeskočí do nějakých výjimečnějších vod. A to je s ohledem na herecké kumštýře Naomi Watts a Matta Dillona sakra škoda.(11.7.2014)

• Mishqo

Strašlivá nuda. Film, v ktorom sa prakticky nič nedeje. Respektíve deje, ale mne to prišlo ako keby sme sa vrámci filmu nikam neposúvali. A postavy, napriek tomu, že život ľahký nemajú, sympatické vôbec nie sú. Filmy o white trash sú pre mňa ťažko stráviteľné, no byť to kvalitné tak to určite ocením.(20.7.2015)

• Aljak

Ničím výnimočná sociálna dráma - no treba uznať, že poriadne depresívna! Zo začiatku to vyzeralo zaujímavo, ale ten dej bol strašne chabý a doslova únavný. A pritom existencionálny potenciál sa doslova núkal na precítenejšie spracovanie. Väčšina postáv pôsobila príliš chladno a ani dialógy neboli zrovna nejaké očarujúce. Z môjho pohľadu celkom sklamanie, keďže vzhľadom vysokým hodnoteniam a lákavému popisu som si od toho sľuboval skvelý film, no bohužiaľ som sa nedočkal. Ako vravím - príliš statické, chladné, nevýrazné...(12.11.2013)

• - Film si svou světovou premiéru odbyl 20. dubna 2013 na Tribeca Film Festivalu v New Yorku. (Larrysbride)