• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

• Morholt

Princezna Diana je rozporuplná osobnost. Na jedné straně se jí nedá upřít její humanitární úsilí, které z ní udělalo "matku Dianu", na druhou stranu je tu její vystupování charakteristické pro hvězdy bulváru, záliba v luxusu korespondující s jejími návštěvami nejchudších míst a řada dalších věcí, které ukazují, že nic není černobílé. Ani princezna lidských srdcí. Navíc nevěřím tomu, že její kroky nebyly vždy vypočítané a někdy i vypočítavé. Ale jak už jsem psal výše, v rámci pomoci druhým udělala víc, než většina politiků za posledních padesát let dohromady. A snaha nedotknout se Dianiny svatozáře čišela z celého filmu, který byl tak degradován na podprůměrnou love story o ženě, která je příliš slavná na to, aby si mohla dovolit opravdovou lásku. A tak se s tím svým hádá, usmiřuje, miluje, zase hádá, zase usmiřuje, zase miluje, občas si odskočí do minového pole nebo na nákupy a to vše je prokládáno tak příšernými dialogy, že by se za ně nestyděla ani podprůměrná jihoamerická telenovela. Naomi Watts, jakkoliv mám tuhle herečku rád, tady působila jak slon ve fialkách, ale to není jen její chyba, protože to, jak byla postava Diany napsaná, je na doživotní scénáristický zákaz. Pro fanynky Ordinace a Ulice ideální. 10%(11.2.2014)

když porovnám nedávné životopisné kousky kroužící okolo osobností britské politiky a nejen jí,ani jeden z nich nesplnil to co bych od podobného snímku čekal.Bohužel pro vůrce Diany měly předchozí filmy v hlavních rolích Helen Mirren a Meryl Streep,které Královnu,potažmo Železnou lady tahaly minimálně o třídu výš.V případě Diany sice může Naomi Watts (kterou mám normálně velmi rád) hrát jak chce,nicméně od prvního okamžiku mi do role nesedla a dialogy jak z červené knihovny tomu zrovna nepomáhají.Chápu,že se Hirschbiegel snažil vykreslit Dianu jako obyčejnou ženu,která by ráda žila pokud možno "obyčejný" život a snaží se vymanit z pomyslných okovů,ale k tomu by musel mít mnohem silnější scénář.Konec navíc,alespoň pro mě,nevyznívá pro Dianu zrovna pozitivně a působí dojmem,že toliko propírány vztah s Dodim Diana měla jen jako pomstu svému ex.Ať si už o Dianě myslím cokoliv,osobnost jejího formátu si podobně laciný kousek nezasloužila...50%(30.1.2014)

Slyšel jsem spíše negativní názory na tento film, ale tím se většinou ovlivnit nenechávám. I tak jsem překvapen, že je to lepší, než jsem si sám myslel. Naomi sice příliš jako Diana nevypadá (i když v některých scénách celkem ano), ale dokázal jsem jí uvěřit, že to Diana je. Dokázal jsem se do ní vcítit a to je asi to, o co šlo.(26.1.2014)

• Wormboy

Film z kategórie úplne zbytočných, ktorý neponúka nič, čo by mohlo diváka zaujať a čo by si mohol odniesť z tých takmer dvoch prázdnych hodín. Nikto nepochybuje, že N.W. je dobrá herečka, no na to, aby mala čo hrať potrebuje scenár a tento je na úrovni slovenských denných seriálov. Filmová Diana je jeden veľký fail, ktorý mne ako divákovi, čo o tej skutočnej Diane mal informácie na úrovni bežného prehľadu, neodovzdáva okrem nepríjemnej pachute, nič. 1,5/5*(28.4.2015)

• kaylin

Kdo chtěl co tímhle snímkem dokázat? To někomu došlo, že už se na Dianu zapomíná, tak je potřeba natočit film o tom, jak byla vlastně bláznivě zamilovanou holkou, která se změnila ve stíhačku a využívala paparazzi k tomu, aby na ní její vyhlídnutý žárlil? Neskutečně ubohá snaha o umělecký film, kterého má být dosaženo nesmyslnými pohyby kamery, stejně jako 50 % zbytečných scén. Jako kdyby se Oliver Hirschbiegel dlouho díval na poslední filmy Terrence Malicka a zjistil, že jinak než pomalu a bez smyslu ani nejde natáčet. A jako, že mám Naomi rád, tak její příšerný akcent a bezkrevné herectví mě opravdu nedojaly. Ach jo...(26.1.2014)

• - Shodou okolností byly plakáty k filmu vyvěšeny i poblíž Place de l'Alma v Paříži, tedy poblíž vjezdu do tunelu, kde v roce 1997 zahynula Princezna Diana při automobilové nehodě. Toto umístění plakátů vyvolalo mezi lidmi vlnu pobouření a na žádost francouzského distributora Le Pacte byly odstraněny. (Cheeker)

• - Film se měl původně jmenovat Caught in Flight. (R´Hell)

• - Naomi Watts cvičila šesť týždňov iba Dianin hlas, ďalšie týždne potom intenzívne študovala všetky zábery a dôležité televízne rozhovory, aby zachytila pohyby tváre, gestá a reč tela. Zásadné pre vystihnutie Diany boli podľa herečky oči. „Na jej očiach bolo niečo zvláštne. Vedeli sa meniť z veľmi plachých a zraniteľných očí na oči plné sily s takpovediac konfrontačným pohľadom," opísala herečka. (Zdroj: Bonton)