• Francie

• Nizozemsko

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

Tragický závěr života princezny Diany si zasloužil rozhodně důstojnější zpracování, ale to nejdůležitější zachycuje dobře. Média ji úplně semlela a v osobním životě se z ní stala psychická troska. Oceňuji tedy, že zde není vyobrazena pouze jako paní dokonalá, i když si za svou charitativní činnost zaslouží velký respekt. Na filmu je bohužel hodně vidět strach z královské rodiny, která má na smutném osudu Diany naprosto zásadní podíl. Pokud se někdo odváží natočit snímek založený na zatím nejdrsnější možné konspiraci, budu u toho. Hodně lidem se udělá špatně.(4.1.2015)

Raději bych ocenil tříhodinový životopisný film.Bohužel tento film se odehrává v průběhu dvou let a soustředí se pouze na vztah Diany a kardiochirurga Khana.Sem tam si Di odskočí na nějakou humanitární akci,synové ani jiní členové královské rodiny se neobjeví.Do rozchodu s Khanem se mi i přes výtky film líbil.Naomi Watts je přesvědčivá a je vidět,že dokonale nastudovala Dianinu mimiku,projev nebo i chůzi.Ještě zajímavější je Naveen Andrews(Saíd ze seriálu Ztraceni) jako Khan.Nejslabší zůstává poslední čtvrthodina a tudíž veškerý děj po rozchodu s Khanem.Po střihu(filmařském)Diana již zná a randí s Dodim.Seznámení s ním zde chybí.Jako by kus filmu vystřihli.Navíc divák má pocit,jako by s Dodim byla jen kvůli médiím.Žádné city.Možná to tak bylo.Nevím.Ve finále pro mne postava Khana vyloženě "vítězí" a téměř válcuje roli Naomi jako Diany.Když si odmyslím zmiňovanou poslední čtvrthodinku,hodnotím 70%.(4.1.2015)

• vesper001

Musím se ohradit proti zdejším zlým pomluvám, že grafik musel zavařit dva fotošopy, aby se Naomi Watts na plakátě Dianě podobala. Podobná je jí i ve filmu: je také žena a má skoro stejnou barvu vlasů, tak co remcáte? :) Ani srovnání s telenovelou nesedí. Ten snědý felčar není žádný Chosé Charismato, vraždy, hádky, žárlivost a podobná oživení se nekonají a celosvětové lokace jsou tak ubohé, že to vypadá, jako kdyby se natáčelo jen v jedné ulici. Královská rodina je jen decentně zmíněna, na Camille si ovšem scénárista smlsnul. Vyskytuje se asi ve čtyřech replikách. A závěr, který když nemohl být překvapivý, mohl být aspoň explozivně emotivní, aby silný citový zážitek způsobil divákovi krátkou ztrátu paměti a vymazal předchozí děj. Nestalo se. Ani jako pomůcku k žehlení to nelze doporučit. Mohli byste totiž usnout a spálit košili.(28.4.2017)

• venison

Lady Di jsem za jejího života obdivovala a její odkaz přežívá v lidech stále.. Možná byla jen vykonstruovaná postavička z nejslavnější famílie na světě, ale rozhodně měla osobní kouzlo a charisma.. Její postavu by mohla klidně hrát Tereza Maxová, ale rozhodně ne Naomi Watts, která se její role zhostila dosti ploše a nacvičovala si možná pózy doma před zrcadlem, ale rozhodně nesáhla až na dno své herecké energie.. Příběh o Lady Dianě, který se vznáší jen na hladině jakoby ani nebyl.. Danielle Steel by se za tuhle kýčovitou mělkou podívanou rozhodně nestyděla, ale mě tehle film dokonale uráží.. Příběh může být jakýkoliv, ale hodně záleží na zpracování.. :-((28.1.2014)

• Streeper

Film naprosto zesměšňuje Dianu. Klad je v tom, že ukazuje Dianu jako obyčejnou ženu a ne jako princeznu, ale ty dialogy, a celý film je hrozný! Ve filmu se objeví krátké scény, kde se Diana věnuje humanitární činnosti a to mě bavilo daleko více než celý samotný film. Navíc Naomi Watts ani jako Diana nevypadá. Jediné, co se na ní Dianě podobá jsou vlasy, jinak nic!(21.9.2013)

• - Naomi Watts cvičila šesť týždňov iba Dianin hlas, ďalšie týždne potom intenzívne študovala všetky zábery a dôležité televízne rozhovory, aby zachytila pohyby tváre, gestá a reč tela. Zásadné pre vystihnutie Diany boli podľa herečky oči. „Na jej očiach bolo niečo zvláštne. Vedeli sa meniť z veľmi plachých a zraniteľných očí na oči plné sily s takpovediac konfrontačným pohľadom," opísala herečka. (Zdroj: Bonton)

• - Scenárista filmu Stephen Jeffreys sa s Dianou dokonca osobne stretol. „Pri rozhovore s ňou som si uvedomil, že obraz hlúpej husy, ktorý o nej vytvorili médiá, je chybný. Bola pohotová, dôvtipná a inteligentná. Tento rozhovor mi slúžil ako inšpirácia pri písaní filmu. Vracal som sa k jej hlasu zakaždým, keď som premýšľal, čo by mohla vravieť." (Zdroj: Bonton)

• - Tvorcovia vychádzali z archívnych materiálov, dopisov, ktoré Diana písala, konzultácií s odborníkmi a z rozhovorov s osobami, ktoré sa s ňou stretli a ktoré jej boli veľmi blízke. (Zdroj: Bonton)