Reklama

Reklama

Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

(více)

Videa (12)

Trailer 2

Recenze (213)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Je možné, že lady Diana Spencerová v nitru toužila zažít lásku jako z červené knihovny, ale dost pochybuji, že toužila, aby o tom někdo točil film. Scénky typu mikrovlnka apod. jsou jako z nějakého sitcomu nebo romantické komedie. Vedle toho se ale odehrává řada emotivních partnerských scén (ovšem s jasným dějovým schématem), no a samozřejmě je to o životě bulvárem pronásledované a tchýní nenáviděné šlechtičny. O to víc je s podivem, jak nevyhraněný a nevýrazný snímek Diana je. Nevím jak se to stalo, ale Naomi Watts na mě poměrně často působila dojmem, jako by se ocitla v nesprávném filmu - v podstatě jediné, co fungovalo, byla její scéna s doktorem Barnardem . Samozřejmě o úloze královské rodiny v tom, jak se s někdejší budoucí královnou zacházelo, se pochopitelně stále nesmí mluvit, a tak se o tom ani zde nemluví;) Pro jistotu nejsou vidět ani Harry a William... Tento film o cca posledních dvou letech života princezny Diany se jednoduše řečeno nepovedl a není jediný důvod, proč byste ho měli vidět. 40% ()

Sidonka odpad!

všechny recenze uživatele

Zívárna bez jakéhokoliv kladného přínosu. Naivní film, který nejenom že je o ničem tak dokonce ani nepobaví. Je to nepřesvědčivé, nepůsobivé, sterilní, mrtvé a nemá to ani jiskru romantické oddechovky. Ač život Diany skýtá materiál na skvělé drama, neměla jsem velké iluze o jeho zpracování. Protože mi navzdory skromnému očekávání naservírovali úplně leklou rybu, hážu tenhle flák rovnou do odpadu. ()

Reklama

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Vo svojej úrovni je film vlastne dokonalý. Žiadna gradácia ani tendencia vybudovať si vzťah k postavám. Princezná sa zamiluje do kardiochirurga, za ktorým táto ľudomilná celebrita ešte dolieza, pričom on sa prevažne tvári ako stratené šteňa. Z jej angažovania v boji proti násiliu tu vidíme scénu výletu do Angoly, kde rieši nebezpečenstvo nášľapných mín, a tým to končí. Inak je celý dej o milostnom trojuholníku, kde tretím hráčom, neodbytným obdivovateľom, je svet fotoaparátov. Nefunkčnej atmosfére nedokážu vdýchnuť život ani šansóny či jazz. Už chýba iba zvučka Hallmarku. Tam by film zapadol perfektne. Ale nebudem hodnotiť v rámci žánru, ktorý ani neexistuje. Hlavne keď ide o nedostatočne spracovaný portrét veľkej osobnosti. Hviezdičky len za Naomi Watts a jej imitáciu Diany. Aj by som k nej napísal viac, len neviem, či pohyby ofinou patria pod gestikuláciu alebo mimiku. ()

strelenaL 

všechny recenze uživatele

Dianin život byl do jisté míry životem mediálním. Tento film však na mne nepůsobil vůbec příznivě. Vykreslil Dianu tak nějak šalamounsky podivně. Film mi přišel místy, jak romantická komedie. Což je dle mého názoru škoda. Film mohl mít lepší námět, protože mohl těžit z jejího života spousty informací. Byla veřejně známou osobou, vyšlo o ní nespočetně autobiografií – hodně lidí ji podporovalo, ona sama mnohé ovlivnila. Tak proč mám pocit, že tento film je jeden velký průšvih. Naomi Watts jako Diana sice s přimhouřenýma očima vypadá,ale nějak pro mne nebyla dostatečně uvěřitelná. Určitě mi také přišlo divné, proč se ve filmu jen krátce objevili William s Harrym. Oni dva pro ni byli důležití. Pro mne je film zklamáním. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Princezna Diana je rozporuplná osobnost. Na jedné straně se jí nedá upřít její humanitární úsilí, které z ní udělalo "matku Dianu", na druhou stranu je tu její vystupování charakteristické pro hvězdy bulváru, záliba v luxusu korespondující s jejími návštěvami nejchudších míst a řada dalších věcí, které ukazují, že nic není černobílé. Ani princezna lidských srdcí. Navíc nevěřím tomu, že její kroky nebyly vždy vypočítané a někdy i vypočítavé. Ale jak už jsem psal výše, v rámci pomoci druhým udělala víc, než většina politiků za posledních padesát let dohromady. A snaha nedotknout se Dianiny svatozáře čišela z celého filmu, který byl tak degradován na podprůměrnou love story o ženě, která je příliš slavná na to, aby si mohla dovolit opravdovou lásku. A tak se s tím svým hádá, usmiřuje, miluje, zase hádá, zase usmiřuje, zase miluje, občas si odskočí do minového pole nebo na nákupy a to vše je prokládáno tak příšernými dialogy, že by se za ně nestyděla ani podprůměrná jihoamerická telenovela. Naomi Watts, jakkoliv mám tuhle herečku rád, tady působila jak slon ve fialkách, ale to není jen její chyba, protože to, jak byla postava Diany napsaná, je na doživotní scénáristický zákaz. Pro fanynky Ordinace a Ulice ideální. 10% ()

Galerie (130)

Zajímavosti (12)

  • Shodou okolností byly plakáty k filmu vyvěšeny i poblíž Place de l'Alma v Paříži, tedy poblíž vjezdu do tunelu, kde v roce 1997 zahynula Princezna Diana při automobilové nehodě. Toto umístění plakátů vyvolalo mezi lidmi vlnu pobouření a na žádost francouzského distributora Le Pacte byly odstraněny. (Cheeker)
  • Tvorcovia vychádzali z archívnych materiálov, dopisov, ktoré Diana písala, konzultácií s odborníkmi a z rozhovorov s osobami, ktoré sa s ňou stretli a ktoré jej boli veľmi blízke. (Zdroj: Bonton)
  • Film se měl původně jmenovat Caught in Flight. (R´Hell)

Reklama

Reklama