• bloom
  ***

  Richard Charmery, zvaný Velitel (Jean Gabin), je podvodníček, bydlí v penzionu a dobře se vyzná v dostizích. Charly (Jean Lefébvre) mu dohazuje kavky (např. Paul Frankeur, Paul Mercey), kterým Velitel vždy dá typ na koně, který zaručeně nevyhraje, ale on jim je předloží jako zaručenou tutovku. Jednou mu Charly dohodí majitele restaurace (Louis de Funés), který rád sází na koně, ale nemůže chodit na dostihy, protože mu to doktor zakázal. Kupodivu však typ, který Velitel Funésovi dá vyhraje... Paralelně s tímto "dějem" se Velitel setkává se svou dávnou láskou (herečka českého původu Madeleine Robinsonová). Příjemná průměrná komedie z dostihového prostředí.Zábavu dodává trojlístek Gabin, Lefébvre, Funés, který se dohromady sejde v jediné scéně ve Funésově restauraci. Český dabing: Jean Gabin-Jiří Zahajský, Jean Lefévre-Jaroslav Kaňkovský. Louis de Funés zde předvádí jednu ze svých posledních drobných figurek a je naprosto úžasný. Je tu samozřejmě spojitost se Septimem (i když tam nebyl vkuchařském oblečení), ale i s Tetovaným a to nejen kvůli spojení Gabin-Funés. Gabin má totiž téměř stejnou masku a vedlejší roli se v obou filmech objevuje Paul Mercey. Funés však v dialogu v restauraci Gabina bezkonkurenčně přehrává. Funése nadaboval Dalimil Klapka a jeho výkon patří k těm lepším "pofilipovským".(25.8.2006)

 • Enšpígl
  ***

  Jean Gabin to s těma sázkama na koně fakt těžce hrotil. Navíc jeho chování a kecy, to bylo něco nesnesitelnýho. Poznat takovýho člověka v realu tak ho zlynčuju slupkou od banánu a samotnej banán bych mu narval do nosních dírek. Bohužel to není všechno co se mě nelíbilo. Ještě mě vadila imbecilita scénáře, už vidím jak ke mě přijde starej vejtaha, co si navíc nechá říkat Velitel, dá mě tip na vítěznýho koně a já celej žhavej mu dám všechny svoje prachy aby za mě vsadil - CHA CHA a ještě ke všemu opakovaně, jako tady v tom filmu. Tolik kritika, naopak největší chvála putuje na adresu Dalimila Klapky, který Funese nadaboval skvěle.(8.8.2008)

 • Oskar
  **

  Dynamická hudba, klusající koně a charisma Jeana Gabina budí zdání akce, ačkoli se ve filmu téměř hodinu nic zvláštního neděje. :-) Zábavnější je až poslední třetina s Louisem De Funés ve výrazné epizodní roli. Myslím, že kdyby se scénárista Michel Audiard zaměřil jen na tuto část a rozvinul ji někam dál, mohl to být mnohem lepší film. 40%(1.6.2007)

 • Malarkey
  ***

  Jean Gabin měl plnou hubu kecá, a mně to od začátku filmu hrozně rozčilovalo. Přitom, když na tom staví celý film...Možná tomu hodně dal ten dabing, ale přijít takhle kemně, tak mu jednu nafackuju, že se jen tak nepostaví. To co se mi ale na tomto filmu líbilo byl Louis de Funés, nejen že byl dobře nadabován panem Dalimilem Klapkou, což jsem se divil, ale také je to jedna z jeho prvních rolí a jedna z těch prvních, která mě dokázala bavit svojí uhrančivostí a zábavnou vážností. Zase se mi na druhou stranu nelíbí fakt, jak se zachoval Jean Gabin když Funése poprvé viděl, a hned v kuchařském a smál se mu na plné kolo, to opravdu není profesionální ani záviděníhodné, a že on mu měl v budoucnu co závidět, být Funésem, tak bych fackoval a smál se spíš já Gabinovi. Takhle jsem si z toho odnesl akorát svěží závan Funésovského stylu, a jinak vcelku průměrnou koníčkovskou zábavu s hlavní rolí, kterou byste po pár minutách nejradši zakopali co nejdál do středu země.(10.1.2009)

 • filmmovier
  ***

  Jako takhle. Zápletka filmu není špatná, ale ten film není až na Funése vůbec ničím zajímavý (k tomu se dostanu). Jean Gabin si sice udržuje vysoký standart a docela dost postav je zapamatovatelných, ale film by si rozhodně zasloužil víc vtipnějšícj situací, takhle to bylo opravdu spíše nezáživné, přičemž mě potěšil i Jean Lefevre, který by si taky býval zasloužil být na plátně déle. A tím se dostávám k Louisovi. Gaspard Ripoux, šéfkuchař s velkou čepicí, sympatická to postavička. Film by byl mnohem lepší, atraktivnější a zábavnější, kdyby se právě tahle část zápletky rozvinula na celou stopáž, to by bylo skutečně parádní. Louis je tady ze všech nejlepší, Dalimil Klapka k němu opravdu bezvadně sedne a jen díky němu je tenhhle Epsomský džentlmán pěkně průměrný. Kritizovat výkon Jeana Gabina by sice bylo krajně nelogické, nedůstojné a kdoví co ještě, ale prostě byl dostačující, jen ten se za dva roky musel opravdu hodně divit, když se ten vtipný mužíček stal hvězdou první kategorie a pak mu to o šest let později natřel v Tetovaném... No, nechám už toho, prostě na tuhle rádoby zábavu prakticky hned po skončení zapomenete, v ničem totiž nevyniká (jak už jsem psal). Tak dobré hodnocení tady má určitě jen kvůli Louisovi, jak říkám, kdyby jeho roli více rozvedli, byl by to svižný možná-že-i hit. Takhle jen 55%, to stačí.(19.8.2014)

 • Jean Gabin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace