Směska

• USA Mixtape

Beverly (Gemma Brooke Allen) najde hudební mix, který si nahráli její rodiče, když ještě žili, a rozhodne se zjistit, jaké písničky na rozbité kazetě jsou a taky co byli máma s tátou zač. (Netflix)

Aljak

Milé prekvapenie, od ktorého som nečakal prakticky nič, ale napokon to bolo celkom príjemné sledovania - a to najmä vďaka vynikajúcej hudbe, ktorá príbeh sprevádzala. Po scenáristickej stránke to síce nebolo žiadne terno, keďže to bolo celé až príliš priamočiare. Postavy trojice dievčat, ktoré sa vydali na bádanie kazetových songov, boli veľmi sympatické, a niektoré dialógy boli fakt vtipné. Dokonca aj posolstvo bolo vydarené! Tie 3* si to určite zaslúži. ()

silentname

"Mixtape" je podľa mňa skvelým filmom z produkcie Netflixu, ktorý nehovorí žiadny prevratný príbeh, no dokázal som sa do neho ponoriť. Sú tu určité aspekty, ktoré zvláda na výbornú. Ako napríklad zachytiť priateľstvo medzi našimi tromi hrdinkami. A musím uznať, že im to spolu pristane. Dokonca mám pocit, že som ich vnútorne dokázal viac prijať ako dobré postavy, než keď sme naposledy mali podobný pokus o podobný príbeh v podobe filmu "We Are Best". Tento film má presne to, čo ten film naopak veľmi potreboval. Kým v jednom filme sme mali dobré postavy, ale ich "journey" ma absolútne nechytila, tak tu som dokázal vnútorne oceniť oboje. Pretože film mi dal dôvod na to, aby som to ocenil. Okrem toho Nick Thune je vynikajúci ako majiteľ obchodu s muzikou s menom "Anti". Film si bohužiaľ ku koncu neodpustí nejaké klišé, no na druhú stranu žiadna postava neurobí nejaké stupídne rozhodnutie alebo by začala jednať mimo svojho charakteru. Istým spôsobom mi to aj dosť pripomenulo moje zážitky s hernou sériou "Life Is Strange". A to si hneď získa u mňa plusové body. Pre mňa príjemný oddychový film s dobrou muzikou a skvelým priateľstvom. Takže som spokojný. Hodnotenie: B+ ()

Lacike

Veľmi príjemný detský ale nie detinský film s retro 90s atmosférou (a nejakými tými dobovými gadgetmi, Napster, hehe) a pohodových pesničiek. Chvíľu to trvalo kým ma film strhol. Ale jak sa postupne budovalo priateľstvo medzi ústrednou trojicou dievčat, tak ma to začalo baviť. Veľkým plusom je postava predavača. Ťažký pohodár. No a vo finále to všetko perfektne vyústi a všetci si s radosťou zatancujú. P.S: to že tentoraz šikanuje spolužiakov chlapec na vozíčku je vtipné zrovnoprávnenie. Aj kriply môžu byť svine. 6/10. ()

BOURQUE

Základná myšlienka, zápletka a úmysel sú dobré. Hudba štýlovo vybraná a nechýba ani nostalgický faktor. Zachytenie vzťahov medzi jednotlivými postavami (najmä medzi Beverly a Gail) by mohol byť trochu hlbší. Vo vedľajšej roli sa veľmi dobre zviditeľní Nick Thune. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Marze

Sladka rodinna vypravecka o napojeni se na sve koreny, nalezeni sebe, o ziskavani novych pratel a take vzpominek. Za srdce berouci dramedie o pripominani minulosti a prevzeti neco z ni. Zabavna nostalgie v post-punkove tonine. Pratelstvi divek ma jiskru, stejnou jako pisnicky soundtracku."Znam tu jmena vsech psu. Vim, ktere muzu hladit a ktere te pokousou". ()