Tento komentář píši v době , kdy v Čechách trvá půl roku po volbách tzv. ,, volební pat,,. Díky originálnímu námětu filmu mě napadlo, že se asi nechám zmrazit tak cca na 50 let, než se,, pat,, vyřeší, abych byl ušetřen této trapné frašky. Naopak jsme rád, že v těchto ,,patových dnech,, jsem viděl frašku Hibernatus, protože ta trapná nebyla ani trošku a vynikající Funès mě opět dokázal, že v současné době není nikdo kdo by zvládal podobný styl herectví, když k tomu připočtu i vynikající námět, tak jsem se dostal na hvězdičkový vrchol na CSFD. Scény ve kterých je Hubert de Tartas a sluha Karel nepotřebují ani dialog, stačí pohled a já jsem zbořenej smíchy.(13.11.2006)

Zajímavý námět, který ale nebyl plně využit. Zejména z toho důvodu, že je film poměrně krátký. Oblbování dědečka mělo trvat o něco déle, aby se mohlo objevit více komických situací. Humorné momenty zde sice jsou (stejně jako u Piti piti pa patří drobné scénky s Paulem Préboistem k tomu nejvtipnějšímu ve filmu), ale není jich zase tolik. Mezi Louisem de Funèsem a Claude Gensac tentokrát není taková chemie jako v jiných filmech. Edouard Molinaro natočil geniálního Oscara, tohle se až tak moc nepovedlo. Slabší čtyři hvězdičky si film ale zaslouží.(21.8.2009)

Nezasmál jsem se u Hibernata jako u Četníků, Fantomase, Velkého flámu či Pošetilosti mocných, avšak i tato komedie se příjemně sledovala a některé scény byly vskutku "funesovsky" skvělé. Už samotná myšlenka o hibernaci zaujme. Pobavil jsem se, když Hubert popisuje smrt své ženy, ale také v části, kdy kdy hovoří o současné době.(24.3.2016)

Hibernatus je snímek plný převleků a imitací. Má spousty dobrých scén a opravdu dobré téma - při nejmenším na svou dobu. Pro mě nezapomenutelná scéna- E:"Ááá ne, to ne!" H:"Co jsem udělal, nic jsem neřekl" E:"Zavrtěl jsi tou svou velkou hlavou s tím nejhanebnějším úmyslem!" H:"Prvně nemám velkou hlavu a ani jsem s ní nevrtěl!".."máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní".. a tak dál.. a tak dál.. tento film má hodně dobrých scén, ale na můj vkus je občas až zbytečně sentimentální. Nicméně i tak mu dám s odřenýma ušima pět hvězdiček.(4.3.2014)

Slabší komedie s Funésem. Polární expedice nalezne v Grónsku tělo muže, který je dokonale konzervován v ledovci. Tělo je převezeno do Francie, kde se poté podaří muže oživit. Je jím dědeček manželky Huberta de Tartase. Dědeček je 25letý mladík a vše se musí přizpůsobit době, ve které žil (tedy počátku století).....(21.3.2011)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)

• - Louis de Funes několikrát prohlásil, že s natáčením skončí a řekl, že nebude pracovat s režisérem, který se dívá každých pět minut na hodinky. (fandalehy)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)