Film, který IMHO vytěžil nejvíce z tématu hibernace. Absolutní paranoia a vytvoření minulosti znovu - to vše s brilatními dialogy a nostalgií po starých časech...ovšem...jak kdy ;-) O LÁSCE UŽ NEMLUVÍME TAK, JAKO TENKRÁT, ALE V PODSTATĚ JE TO STEJNÉ.(19.4.2003)

• 5150

Velmi slaboučká záležitost, kterou tentokrát nezachrání ani tradičně dobrý Louis de Funés. Doporučuji místo prášků na spaní.(27.11.2005)

Rok 1969 - dle tématu je znát, že Francouzi šli s dobou! Naše variace tohoto začínají ve stejném období (př. Pane, vy jste vdova, 1970). Ačkoli v Německu byli se svými spessartskými strašidly mnohem víc napřed (1960, 1967)... Tady je však téma vědeckých pokroků docela v pozadí a tak se může rozvinout typicky francouzská komedie, vlastně s historickým nádechem. Hubert de Tartas se zdá být úspěšným bohatým člověkem, ve skutečnosti však má jen velice bohatou manželku, které splní, co jí na očích vidí, a která mu s láskou podepisuje šeky - Mme Edmée de Tartas. (zdá se, že tuhle roli Louis de Funes znal i z vlastního života) :-) A když pak byl v horách nalezen zmražený dědeček Mme de Tartas, musí ho Hubert dostat ze spárů vědy domů. Ale takový mladý dědeček, to není žádná legrace! Obrátí naruby život celé rodiny, nakonec se i Hubert musí schovávat pod postelí vlastní ženy! A když už toho je na něj nakonec moc ...může se přece nechat zmrazit! :-)(15.10.2003)

V každom prípade to okomentujem štýlom - nebyť de Funesa film nebol ani z polovičky taký zábavný ako je.(11.10.2010)

Nezasmál jsem se u Hibernata jako u Četníků, Fantomase, Velkého flámu či Pošetilosti mocných, avšak i tato komedie se příjemně sledovala a některé scény byly vskutku "funesovsky" skvělé. Už samotná myšlenka o hibernaci zaujme. Pobavil jsem se, když Hubert popisuje smrt své ženy, ale také v části, kdy kdy hovoří o současné době.(24.3.2016)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry Jean-Luca Bernarda z roku 1957. (Komiks)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)