• swinevenca

Tohle byla slabší ztřeštěnost. V dnešní době se těžko přivyká tomu, jak se tenkrát filmy dělaly. Nějaký gagy a vtipný scénky tam byly, ale zas tolik jich Fuňés neměl, abych přehlíd nesmyslnost děje. Ale jeho škemrání o manželskou noc, když si musí hrát na nápadníka, to je jedno z nejlepších, co jsem od něj viděl.(15.6.2015)

Rok 1969 - dle tématu je znát, že Francouzi šli s dobou! Naše variace tohoto začínají ve stejném období (př. Pane, vy jste vdova, 1970). Ačkoli v Německu byli se svými spessartskými strašidly mnohem víc napřed (1960, 1967)... Tady je však téma vědeckých pokroků docela v pozadí a tak se může rozvinout typicky francouzská komedie, vlastně s historickým nádechem. Hubert de Tartas se zdá být úspěšným bohatým člověkem, ve skutečnosti však má jen velice bohatou manželku, které splní, co jí na očích vidí, a která mu s láskou podepisuje šeky - Mme Edmée de Tartas. (zdá se, že tuhle roli Louis de Funes znal i z vlastního života) :-) A když pak byl v horách nalezen zmražený dědeček Mme de Tartas, musí ho Hubert dostat ze spárů vědy domů. Ale takový mladý dědeček, to není žádná legrace! Obrátí naruby život celé rodiny, nakonec se i Hubert musí schovávat pod postelí vlastní ženy! A když už toho je na něj nakonec moc ...může se přece nechat zmrazit! :-)(15.10.2003)

Hibernatus je snímek plný převleků a imitací. Má spousty dobrých scén a opravdu dobré téma - při nejmenším na svou dobu. Pro mě nezapomenutelná scéna- E:"Ááá ne, to ne!" H:"Co jsem udělal, nic jsem neřekl" E:"Zavrtěl jsi tou svou velkou hlavou s tím nejhanebnějším úmyslem!" H:"Prvně nemám velkou hlavu a ani jsem s ní nevrtěl!".."máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní".. a tak dál.. a tak dál.. tento film má hodně dobrých scén, ale na můj vkus je občas až zbytečně sentimentální. Nicméně i tak mu dám s odřenýma ušima pět hvězdiček.(4.3.2014)

• Frajer42

Ucházející taškařice. Z námětu jsem měl docela strach, ale Louisovi to s knírkem na počátku 20. století sekne. Začátek mě absolutně nebavil, ale jakmile se dají věci trošku do pohybu, tak je na co koukat. Děj je vážně zajímavý a Louis de Funès to opět táhne naprosto excelentně. Závěrečný mistrův záchvat je snad lepší než v Oskarovi. Ale kromě toho jsem se příliš hlasitě a často nesmál. Dohromady bych to spočítal na takové pěknější 2 *.(1.9.2014)

Louis de Funés v tentokrát vlastní autorské taškařici. Film má pro mě dva rozměry. Jednak typickou funesovskou komiku, která je ovšem poněkud slabší než u jiných filmů, řekl bych možná i trochu upozaděná. Daleko zajímavější jsou všechny myšlenky přednesné, či někdy pouze nastíněné. A koncentraci tohoto poselství i těchto myšlenek pak tvoří jedna z nejmenších rolí celého příběhu. Zmrzlíkův nejlepší kamarád z mládí...(15.9.2014)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)

• - Louis de Funès a Olivier de Funès sí zahráli v tomto snímku role otce a syna. Stejný vztah je mezi nimi i ve skutečnosti. (majky19)

• - Moderní kostel, k němuž přijede Hubert de Tartas (Louis de Funès) s ambulancí, se nachází na 20 Rue de la Maison Verte ve městě Saint-Germain-en-Laye. Tento katolický kostel je zasvěcen svatému Légerovi. Po naprostém zničení starého kostela během francouzské revoluce byl znovu postaven v průběhu roku 1960. (Komiks)