• Subjektiv

Oproti svižně konverzačnímu Oskarovi je další spolupráce Molinara a Funèse o poznání slabší. Pan Komik byl do značné míry odstaven mimo centrum dění a tak nedokáže vyplnit hmatatelné dějové prázdno. Převlečení postav do kostýmů z počátku 20. století, zbryčkovatění dopravy a přestavba interiérů sama o sobě těžko pohne bránicí či jinak zaujme. Pod Funèsovým kotlem se nicméně po celý film topí a tlak stoupá - finální výbuch s broukem letícím na Měsíc připomíná jeho obvyklou formu. Vylepšení dvouhvězdy však uděluji až za finální setkání zamrzlého dědečka s dlouholetým přítelem. Ten přející pohled, chápající, že on má ještě život pořád před sebou a protipohled dojatý, že se na něj nezapomnělo - bez zbytečných slov - má v sobě kus dojímavosti. Tedy silné **.(16.11.2014)

• Djkoma

Každý film, který jsem s Louisem de Funesem viděl v mládí jsem měl rád a smál se u něj jako u ničeho. Postupem času se však vytrácí všechen vtip a zábavnost, jehož důkazem je třeba Hibernatus. Už trochu přehnané téma, které těží z Funese a Claude Gensac (kdo si pamatuje pozdější díly četníka ví...), ale ti už komediálně prostě nestíhají. Ani sebelepší dabing by už nezachránil slabý film plný dříve fungujících vtipů, které dnes působí poměrně trapně a nudně.(2.8.2008)

Nezasmál jsem se u Hibernata jako u Četníků, Fantomase, Velkého flámu či Pošetilosti mocných, avšak i tato komedie se příjemně sledovala a některé scény byly vskutku "funesovsky" skvělé. Už samotná myšlenka o hibernaci zaujme. Pobavil jsem se, když Hubert popisuje smrt své ženy, ale také v části, kdy kdy hovoří o současné době.(24.3.2016)

Koho mám ohlásit? - Hádejte? Pana De Tartos! - De Tartos? - De Tartas, hovado! - De Tartas, hovado? Škoda, že se film rozjede na plné obrátky až ve druhé polovině, kdy se dědeček nastěhuje do Funésova domu, což spustí skvělé scénky a gagy, jinak by asi mé hodnocení bylo maximální. I tak je ale Hibernatus zábavný kousek a pohled do očí dvou starých kamarádů v závěru filmu, chytá za srdce.(2.3.2018)

Jeden z tech slabsich filmu s Louisem, ale presto nadprumer. Film je misty fakt narvanej skvele vtipnejma hlaskama a skvelejma scenkama, ale misty mi prisel zbytecne vaznej. Diky tematu hibernace je film docela originalni a samotne tema je spracovane taky slusne, ale uz to proste neni tak vtipne, jako Louisovo nejlepsi filmy.(28.11.2005)

• - Moderní kostel, k němuž přijede Hubert de Tartas (Louis de Funès) s ambulancí, se nachází na 20 Rue de la Maison Verte ve městě Saint-Germain-en-Laye. Tento katolický kostel je zasvěcen svatému Légerovi. Po naprostém zničení starého kostela během francouzské revoluce byl znovu postaven v průběhu roku 1960. (Komiks)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)