Já si myslím, že Hibernatus je sice trošku slabší, avšak i přesto kvalitní článek Funésových komedií. Téma zmrazení bych sice viděl více v budoucnosti než v roce 1905, ale i tak se Molinaro s tím vypořádal celkem slušně. Na hlášky tenhle film teda chudý není. Ostatně zkuste zachovat kamennou tvář, když začne Hubert vyprávět, že lidé létají na Měsíc v brouku... Abych v tom Funése nenechal sám, tak musím připomenout opět nádhernou Claude Gensac (ostatně mé chvalozpěvy na ni jsou u Oskara), jejíž obdivuhodné grimasy jsou nenahraditelné. Hibernatus kvalitativně rozhodně není film hodný filmových ocenění, ale především to je film, který má diváka pobavit. A to splnil minimálně na 90%.(26.7.2007)

Nelze jinak a po opětovném shlédnutí musím hodnocení zvýšit na maximum. "Hibernatus" je geniální a velice podceněná komedie. Příčinou nedocenění je zřejmě Louis De Funés. Tento rtuťovitý mužíček sice předvádí svoje výlevy a grimasy, jenomže film na nich nestojí!!! Číslem jedna je zde nápad a scénář. Výtečné zápletky, spoustu humoru a vynikající konec. "Hibernatus" má ode mne 100%.(17.8.2006)

• Frajer42

Ucházející taškařice. Z námětu jsem měl docela strach, ale Louisovi to s knírkem na počátku 20. století sekne. Začátek mě absolutně nebavil, ale jakmile se dají věci trošku do pohybu, tak je na co koukat. Děj je vážně zajímavý a Louis de Funès to opět táhne naprosto excelentně. Závěrečný mistrův záchvat je snad lepší než v Oskarovi. Ale kromě toho jsem se příliš hlasitě a často nesmál. Dohromady bych to spočítal na takové pěknější 2 *.(1.9.2014)

Nezasmál jsem se u Hibernata jako u Četníků, Fantomase, Velkého flámu či Pošetilosti mocných, avšak i tato komedie se příjemně sledovala a některé scény byly vskutku "funesovsky" skvělé. Už samotná myšlenka o hibernaci zaujme. Pobavil jsem se, když Hubert popisuje smrt své ženy, ale také v části, kdy kdy hovoří o současné době.(24.3.2016)

Tradiční Hg výkon de Funèse, při kterém máte obavy o jeho krční páteř (navíc znásobený kultovním dabingem F.Filipovského), jenže když nepomůže scénář a Molinaro s vypointováním (povedlo se to jen u šikan sluhy Karla a oznámení kruté reality defrostovanému dědečkovi), vychází veškerá komediální snaha tak trochu vniveč. Michael Lonsdale vypadá jako francouzské dvojče Olivera Platta..(24.7.2017)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry Jean-Luca Bernarda z roku 1957. (Komiks)

• - Moderní kostel, k němuž přijede Hubert de Tartas (Louis de Funès) s ambulancí, se nachází na 20 Rue de la Maison Verte ve městě Saint-Germain-en-Laye. Tento katolický kostel je zasvěcen svatému Légerovi. Po naprostém zničení starého kostela během francouzské revoluce byl znovu postaven v průběhu roku 1960. (Komiks)

• - Louis de Funès a Olivier de Funès sí zahráli v tomto snímku role otce a syna. Stejný vztah je mezi nimi i ve skutečnosti. (majky19)