Ke konci filmu jsem pochopil komentář kolegy suda. To, co Hibernatus naťukl velmi originálním nápadem, do detailu dotáhl Goodbye Lenin o mnoho let později. Kdo by nechtěl žít v místě, kde se lze vrátit časem. Od scénáře jsem čekal jiný směr, například že si Louis de Funès střihne dvojroli, protože z kvádru ledu se vynoří jeho předek (tím je také nelogické, proč si na ministerstvo pozvali pana továrníka, a nikoliv jeho ženu). Konec je tentokrát náhlý, stopáž můžu jen pochválit. Stejně tako služku Sophie, Martine Kelly byla fakt kočka.(8.12.2013)

Nemá to spočiatku taký spád, ako by sa od Funèsa čakalo, ale keď začne so svojimi šialenými výstupmi, tak prichádzajú záchvaty smiechu. A to tie jeho grimasy, vrieskanie a rozhadovanie rukami aj nohami ani nemusia súvisieť s dejom a príbehom, ktorý je trochu slabší. Za záverečnú stručnú histôriu dvadsiateho storočia vo Funèsovom exhibičnom podaní jednu hviezdu pridám. Tiež záver je pekne nečakaný a prekvapivo originálny. –––– Máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní. –––– Byla to hrůza, příšerná hrůza. Už ráno to začalo, néjaké takové trhání, neodpověděla, pak se nadula a praskla. Bylo to hrůzostrašné, všecko venku. –––– Nikdy není pozdě dvořit se vlastní ženě.(18.11.2014)

• Frajer42

Ucházející taškařice. Z námětu jsem měl docela strach, ale Louisovi to s knírkem na počátku 20. století sekne. Začátek mě absolutně nebavil, ale jakmile se dají věci trošku do pohybu, tak je na co koukat. Děj je vážně zajímavý a Louis de Funès to opět táhne naprosto excelentně. Závěrečný mistrův záchvat je snad lepší než v Oskarovi. Ale kromě toho jsem se příliš hlasitě a často nesmál. Dohromady bych to spočítal na takové pěknější 2 *.(1.9.2014)

• gudaulin

Louis de Funes patří od dětství k mým oblíbeným hercům a na jeho filmy obvykle hledím se značnou dávkou nostalgie. Hibernatus patří ke komediím, které k nám dorazily o poznání později, když už jsem se divácky trošku posunul a Funezovo herectví založené na na jediném typu temperamentního cholerika (byť s léty přivedeném téměř k dokonalosti), se mi poněkud přejedlo. V rámci žánru a s ohledem na dobu vzniku to byl možná slušný kousek, ale čas nelze zastavit a nelze ani přehládnout, že film stojí prakticky na jediném nápadu... Když hibernaci, tak raději v Sexmisi. Celkový dojem 45 %.(15.2.2007)

Hibernatus - tenhle film s Louisem jednoduše zbožňuju, docela bych se chtěla podívat na to jeho "randevous za půl století". Krásné, až roztomile komické ("Edmé, Edmé, Edmé,..."), jedinečné hlášky, jedinečný příběh (i když nerealistický, to je snad ještě lepší než filmy klasicky až přespříliš realistické) a herci - hlavně Louis de Funés, nepřekonatelně můj nejoblíbenější komik, a jeho syn Olivier, Claude Gensac a i ten její dědeček, taková partička k popukání...(19.2.2009)

• - Ve filmu je zmínka, že se budou zmrazovat kosmonauti na daleké cesty vesmírem. Tato myšlenka se o deset let později realizovala ve filmu Vetřelec (1979). (Jan.Kanak)

• - Louis de Funès a Olivier de Funès sí zahráli v tomto snímku role otce a syna. Stejný vztah je mezi nimi i ve skutečnosti. (majky19)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)