Drama / Komedie

USA, 2013, 93 min

David Gordon Green

Tim Orr
  • Havaj8

Vůbec nechápu, kde jsem k tomuhle přišel, hlava mi to nebere, protože jsem tomu nepřišel absolutně na chuť. Po celou stopáž jsem si vlastně řikal o co tam jde a co je účel toho filmu. Je očividný, že to byl nízkorozpočťák na nějakým filmovým festivalu, ale prostředím toho odlehlýho lesa to nezabodovalo, byli jsme pořád jenom s těma dvěma a snažili jsme pochopit proč jsou oba tak rozdílní. Dalo by se to shrnout v jednom krátkým videu, scénář rozhodně nevymyslela žádná extra třída.(11.1.2015)

Paul Rudd se snaží už delší dobu dostat ze škatulky obyčejného komedianta v herce, který má co říct. Vlastně se mu to celkem daří a právě snímek "Prince Avalanche" už je i pro mě osobně předělem. Beru ho jako schopného herce, který dokáže vést celý film, a to i takový meditativní a poklidný, jakým je "Prince Avalanche" Na tohle tempo musíte mít náladu, jinak se s ním naprosto minete. Se mnou se naštěstí setkal v tu pravou chvíli.(7.1.2014)

• Brousitch

"Přišlo mi jako kdybychom natáčeli studentský film. Vlastně mi celkově přijde jako by mi bylo pořád 22 a teprve začínám, ale ve skutečnosti už začínáte svůj desátý film, technologie a média se kompletně mění, tak se radši snažím těmi mladými lidmi s čerstvou perspektivou obklopovat, abych neskončil jako nějakej starej páprda, kterej všechno ví a všude byl." - David Gordon Green(2.8.2013)

Lance (Emile Hirsch) a Alvina (Paul Rudd) nespojuje jen práce na silnici kdesi uprostřed texaských lesů. Spojuje je také Lancova sestra, která je manželkou Alvina, a díky níž získal Lance tuto práci. Práce daleko od civilizace, a také daleko od rodiny, dokáže spoutat oba muže silným přátelstvím - pokud se dříve nezabijí... Nejdřív trochu odbočím od samotného filmu - je zvláštní, jak i něco takového jako práce silničáře - když se to správně podá - může vyznívat zajímavě a zábavně. Ale zpět k filmu - ač se v něm vcelku nic neděje - oba hlavní protagonisti pracují, přičemž sem tam prohodí nějaké to slovo, film stejně slušně odsejpá a divák se tak ani nenudí. Víc mne bavil začátek, kde opravdu o nic nešlo, a jen jsem se kochal, jak jde borcům práce od ruky (silničáři na D1 by se mohli učit), za to druhá půlka, kde už o něco začíná jít, mne bavila o poznání méně. Určitě ale musím pochválit kameru (moc hezké exteriéry na tý silnic mají) a hudbu, a vlastně i herecké výkony obou hlavních představitelů (víc herců se ve filmu ani nevyskytuje)...(30.10.2013)

Je až neuvěřitelné, nakolik je tento remake podobný islandskému originálu. Přitom přesazení děje z Islandu do Texasu nevypadá nijak násilně. Změn v ději je minimum, a nejsou zrovna k lepšímu. Pokud výsledný film něčím lepší je, je to dáno jen a pouze jeho vyšším rozpočtem (který stále je na americké poměry zanedbatelný). Hodnotím tedy stejně vysoko jako originál.(12.7.2013)

• - Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)

• - Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)