Drama / Komedie

USA, 2013, 93 min

David Gordon Green

Tim Orr

Jsem asi blázen ,když tomuhle snímku dám za 5*****,ale já mám pro podobné ptákoviny slabost,navíc,když u herce,kterého mám zaškatulkovaného z určitých kladných a pohodových rolí , najednou vystrčí drápky a překvapí jako málokdo -pan božský Paul Rudd-kretén na entou,ale nééé, až tak docela. Naopak "Emile Hirch"- ten nepřekvapuje,jelikož každá z jeho rolí je úplně jiná a je doposud nevyhraněný,klobouk dolů za odvahu a všestranost tohohle nenápadného týpka. A nakonec i přátelství má tady určitou cenu,je tady po celou dobu, jen ke konci se potvrzuje a nabírá na síle. Zajímavý a jiný film.:)(14.12.2013)

[MFFKV - 2013] Pro Davida Gordona Greena docela značný ústup ze slávy, po jeho dvou vtipem nabitých mainstreamových filmech. U Prince Avalanche vsadit na opravdovou filmovost. Skvostné záběry společně s výbornými hereckými výkony a také podmanivou hudbou. Budování vztahu mezi Hirschem a Rudd je výborné a samotní herci taktéž. Škoda hluchých míst a také toho že měl být konec o pár minut a scén dříve. Perfektní zahájení festivalu.(2.7.2013)

• Havaj8

Vůbec nechápu, kde jsem k tomuhle přišel, hlava mi to nebere, protože jsem tomu nepřišel absolutně na chuť. Po celou stopáž jsem si vlastně řikal o co tam jde a co je účel toho filmu. Je očividný, že to byl nízkorozpočťák na nějakým filmovým festivalu, ale prostředím toho odlehlýho lesa to nezabodovalo, byli jsme pořád jenom s těma dvěma a snažili jsme pochopit proč jsou oba tak rozdílní. Dalo by se to shrnout v jednom krátkým videu, scénář rozhodně nevymyslela žádná extra třída.(11.1.2015)

• DEXTER099

Tak od Prince Avalanche jsem čekal ledacos jako například potrhlou komedii,vtipné i méně vtipnější scény,ale toto...?Nevím,ale opravdu jsem se snažil na tom filmu najít alespoň minutu vtipu nebo naopak dramatu atd,ale prostě jsem nic nenašel a když uplynula pomalu hodina stopáže tak jsem si říkal,že tohle se teda fakt nepovedlo a konec to nijak nevylepšil.Nevím možná byla důležitá prvotní scéna o vyhoření lesa a vlastně skrytý význam,že celý rádoby příběh těch dvou chlápku (který se opravdu a to doslova odehrál v tomto stylu: dva chlápci pracují jako dopravní silničáři co značí silnice a mezitím je dvakrát navštíví místní usedlík s chlastem ,do toho se Paul Rudd rozejde na dálku se svojí ženou což je sestra Emila Hirsche a to je de facto opravdu vše ) a nebyl až tak podstatný jako přežití místních lidí.Nevím,ale za mě nemohu víc jak celkově 40 % a dvě hvězdy.(3.4.2015)

Už od začátku mě překvapilo, jak film klade důraz na atmosféru. Také se mi líbil Paul Rudd a Emile Hirsch. Hráli totiž párek dvou naprosto normálních chlapů. Jeden starší, zkušenější, opatrnější a druhej mladší, plnej elánu a chuti skočit do všeho po hlavě. Tohle totiž nejde dohromady ani v kdejaké dílně, natož pak uprostřed lesů, kde je potřeba označit řadu opravených silnic zničených po požáru. Celou tu dobu jsem se snažil dost vnímat tu atmosféru, ale i zajímavý způsob natáčení a vyprávění, že jsem místy až zapomněl na všechno ostatní. Hudba mi tu chvíli seděla, ale i neseděla. Jak kdy. Ke konci jsem ale usoudil, že to všechno mělo vliv k samotnému filmu, který byl svojí obyčejností svým způsobem dost zajímavý a originální. A tím si mě stihl získat a teď šup na ten originál z Islandu...(1.9.2014)

• - Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)

• - Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)