Reklama

Reklama

Prince Avalanche

Trailer 1

Obsahy(1)

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění... Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (105)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi tedy sedlo. A není to tím, že jsem také od silnic.... I když.. Ještě nikdy jsem po šichtě nemusel stavět stan a jít si ulovit něco k večeři a pak si vyprat ponožky v potoce :-) a to den za dnem. Úplně jsem cítil tu vůni znovu se rodícího lesa po požáru kdesi uprostřed texaských dálav. Do toho dva úplně obyčejní chlápci se svojí denní dřinou, která nebere konce a se svými problémy tam mimo les v civilizaci. Ten starší doufá, že si daleko od lidí utříbí myšlenky a něco i vydělá. Má přítelkyni s dítětem a jen co našetří dost, vypadne od silničářského jeepu a života trapera zpět do civilizace i s novou rodinou. Ten mladší s jehož sestrou má ten starší onen vážný vztah, je zase v téhle práci proto, protože ten starší doufá, že se z mladého sukničkáře stane v drsné přírodě chlap. Má ho pod svým křídlem a zaručil se za něj u silničářské společnosti a svého šéfa. A tak ti dva každý den nalajnují nějakou tu míli nového vodorovného značení a zatlučou desítky patníků při kraji silnice kde i několik dní za sebou neprojede jediné auto kromě řidiče náklaďáku a tajemné dámy původem z Německa, která hledá v ruinách svého vyhořelého domu důležitý průkaz.... k tomu všemu je nutno připočíst krásnou a zajímavou kameru libující si v detailech, atmosféře a velmi příjemný soundtrack. Já osobně dávám za 5 výukových kazet a na závěr si půjčím jednu část poslední věty kamaráda Malarkeye - ,,..a teď šup na ten originál z Islandu...''. * * * * * ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Líbilo se mně to, protože z toho koukal člověk, hlavně při dialozích to bylo děsně příjemný poslouchání. Film má své pomalejší tempo, nemá nějak dramatickou zápletku, ani komediální prvky to se svým výsktem ve filmu nepřeháněly. Výběr hudby při krásných záběrech na přírodu se mě nezdál uplně šťastný u kamery bych taky v některých záběrech volil spíše klidnou kompozici než dokumentární styl, ale jak říkám, v tomhle filmu bydlí normální lidi s normálníma problémama, radostma a starostma a tím mně byl sympatickej. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Už od začátku mě překvapilo, jak film klade důraz na atmosféru. Také se mi líbil Paul Rudd a Emile Hirsch. Hráli totiž párek dvou naprosto normálních chlapů. Jeden starší, zkušenější, opatrnější a druhej mladší, plnej elánu a chuti skočit do všeho po hlavě. Tohle totiž nejde dohromady ani v kdejaké dílně, natož pak uprostřed lesů, kde je potřeba označit řadu opravených silnic zničených po požáru. Celou tu dobu jsem se snažil dost vnímat tu atmosféru, ale i zajímavý způsob natáčení a vyprávění, že jsem místy až zapomněl na všechno ostatní. Hudba mi tu chvíli seděla, ale i neseděla. Jak kdy. Ke konci jsem ale usoudil, že to všechno mělo vliv k samotnému filmu, který byl svojí obyčejností svým způsobem dost zajímavý a originální. A tím si mě stihl získat a teď šup na ten originál z Islandu... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Skoro jsem Paula nepoznala, co dokáže takový knír je někdy k nevíře. Každý z těch dvou aktérů měli nějaké své trable, ale že by se dali do kupy a nějak to chtěli spolu probrat, tak to ani náhodou. A tak mezi nimi zela komunikační propast, která rozhodně nepřispěla k dobré atmosféře, navíc při tak zdrcujícím zaměstnání jako je práce na silnici. Mně se líbilo, jak se ta propast postupně a pomalu zmenšovala a Emile s Paulem na sebe najednou dokázali dobře vidět a tudíž si na sobě začali všímat i detailů, které předtím neviděli a já na konci zjistila, že se usmívám i když jsem k tomu předtím mnoho důvodů neměla. Opět jeden z filmů, který si svého diváka musí najít a možná na něj musí být i ta správná nálada. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Americký nezávislý remake islandského minimalistického filmu. Na mě ovšem tahle kombinace nefungovala a i když chápu, že film o rozdílu mezi samotou a osaměním má hlubší sdělení, meditativní atmosféra mne místy trochu nudila... O dost zajímavější mi přišla originální zombie variace nezávislého filmu s podobným prostředím (Texas je vyměněn za Novou Anglii), hrdiny a atmosférou The Battery... ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)
  • Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)

Reklama

Reklama