Drama / Komedie

USA, 2013, 93 min

David Gordon Green

Tim Orr

Líbilo se mně to, protože z toho koukal člověk, hlavně při dialozích to bylo děsně příjemný poslouchání. Film má své pomalejší tempo, nemá nějak dramatickou zápletku, ani komediální prvky to se svým výsktem ve filmu nepřeháněly. Výběr hudby při krásných záběrech na přírodu se mě nezdál uplně šťastný u kamery bych taky v některých záběrech volil spíše klidnou kompozici než dokumentární styl, ale jak říkám, v tomhle filmu bydlí normální lidi s normálníma problémama, radostma a starostma a tím mně byl sympatickej.(31.8.2014)

Souboj povah i generací v duelu dvou mužů, kteří k sobě nakonec po odhození masek najdou cestu. Poetická komedie o vážných věcech těží ze skvělých hereckých výkonů, jemného humoru i překvapivě poeticky působících exteriérů lesní krajiny po požáru. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, s odstupem jednoho dne se přikláním ke čtyřem.(28.6.2013)

Minimalistický film o přátelství, samotě a problémech s nádhernou hudbou a krásnou přírodou zachycenou perfektní kamerou. Občas pobaví, ale povětšinou sledujete prostě obyčejný příběh ze života. Vím, že se takhle se označuje každy druhý film, ale to jsou kecy. Nic nevypadá přehnaně ani uměle, tohle je prostě zachycení obyčejné lidskosti.(23.2.2016)

Krásný a upřímný příběh o osamělosti a přátelství dvou mužů. Zní to trochu jinak, než jak to ve výsledku vypadá. Každý z hrdinů si do lesa přivaží své problémy, které se snažít skrýt v nekonečném tichu a osamělosti jejich nudné a stále opakující se práce. David Gordon Green příběh prodává hodně civilně, takže osamělost je z filmu cítit a velmi snadno se hrdinům dostanete podkůži. Paul Rudd a Emile Hirsch tvoří geniální dvojici, kterou si jistě oblíbíte. Jejich výkon je tak přirozený a upřímný, že si uvědomíte, že něco podobného se klidně může stát i Vám. Nádherná indie záležitost, která si snad najde cestu k Vašemu srdci.(18.8.2013)

Tak tohle mi tedy sedlo. A není to tím, že jsem také od silnic.... I když.. Ještě nikdy jsem po šichtě nemusel stavět stan a jít si ulovit něco k večeři a pak si vyprat ponožky v potoce :-) a to den za dnem. Úplně jsem cítil tu vůni znovu se rodícího lesa po požáru kdesi uprostřed texaských dálav. Do toho dva úplně obyčejní chlápci se svojí denní dřinou, která nebere konce a se svými problémy tam mimo les v civilizaci. Ten starší doufá, že si daleko od lidí utříbí myšlenky a něco i vydělá. Má přítelkyni s dítětem a jen co našetří dost, vypadne od silničářského jeepu a života trapera zpět do civilizace i s novou rodinou. Ten mladší s jehož sestrou má ten starší onen vážný vztah, je zase v téhle práci proto, protože ten starší doufá, že se z mladého sukničkáře stane v drsné přírodě chlap. Má ho pod svým křídlem a zaručil se za něj u silničářské společnosti a svého šéfa. A tak ti dva každý den nalajnují nějakou tu míli nového vodorovného značení a zatlučou desítky patníků při kraji silnice kde i několik dní za sebou neprojede jediné auto kromě řidiče náklaďáku a tajemné dámy původem z Německa, která hledá v ruinách svého vyhořelého domu důležitý průkaz.... k tomu všemu je nutno připočíst krásnou a zajímavou kameru libující si v detailech, atmosféře a velmi příjemný soundtrack. Já osobně dávám za 5 výukových kazet a na závěr si půjčím jednu část poslední věty kamaráda Malarkeye - ,,..a teď šup na ten originál z Islandu...''. * * * * *(16.1.2015)

• - Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)

• - Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)