Drama / Komedie

USA, 2013, 93 min

David Gordon Green

Tim Orr

Nebyl to sice ten Texas, jak se o něm zpívá v lidovce "Ruty šuty", ani jako o něm zpívá Michelle Shocked ("I learned to drive on those East Texas red clay backroads / and I mean to tell you my friend / They weren't no easy roads / You had to watch out for all the curves / Down by Kelsey Creek / And detour through the Lindsay's pasture / When the water ran too deep" - Memories of East Texas), ale silnicím se to už blíží - a cestáře bych tam mohl dělat z fleku. To ale jen kdyby mě chtěli vzít jako třetího do party, protože ti dva se stali parťáky tak, jak to v životě často chodí. Pozn.: V závěru filmu se ptá Alvin (němé) starší ženy (proto německy): "'Willst Du bei unserer Lawine mitmachen?' (Nechceš si užít v naší lavině?) - odtud tedy Princ Lavina.(10.8.2019)

• Brousitch

"Přišlo mi jako kdybychom natáčeli studentský film. Vlastně mi celkově přijde jako by mi bylo pořád 22 a teprve začínám, ale ve skutečnosti už začínáte svůj desátý film, technologie a média se kompletně mění, tak se radši snažím těmi mladými lidmi s čerstvou perspektivou obklopovat, abych neskončil jako nějakej starej páprda, kterej všechno ví a všude byl." - David Gordon Green(2.8.2013)

lyrické a v pravdě vizuální (!) když jsou dva chlapi v lese sami spolu -stvárněni těmi z nejmíň doceněných herců- nemusej hned krotit horu..v muži z acapulca se ptala holka Boba St.Claira proč zabil tohoho cestaře ´..byl nějakej divnej, jak pořád dělal tu čáru´ ..a vo takových lidech tento film je ..90%(21.4.2014)

• DEXTER099

Tak od Prince Avalanche jsem čekal ledacos jako například potrhlou komedii,vtipné i méně vtipnější scény,ale toto...?Nevím,ale opravdu jsem se snažil na tom filmu najít alespoň minutu vtipu nebo naopak dramatu atd,ale prostě jsem nic nenašel a když uplynula pomalu hodina stopáže tak jsem si říkal,že tohle se teda fakt nepovedlo a konec to nijak nevylepšil.Nevím možná byla důležitá prvotní scéna o vyhoření lesa a vlastně skrytý význam,že celý rádoby příběh těch dvou chlápku (který se opravdu a to doslova odehrál v tomto stylu: dva chlápci pracují jako dopravní silničáři co značí silnice a mezitím je dvakrát navštíví místní usedlík s chlastem ,do toho se Paul Rudd rozejde na dálku se svojí ženou což je sestra Emila Hirsche a to je de facto opravdu vše ) a nebyl až tak podstatný jako přežití místních lidí.Nevím,ale za mě nemohu víc jak celkově 40 % a dvě hvězdy.(3.4.2015)

Souboj povah i generací v duelu dvou mužů, kteří k sobě nakonec po odhození masek najdou cestu. Poetická komedie o vážných věcech těží ze skvělých hereckých výkonů, jemného humoru i překvapivě poeticky působících exteriérů lesní krajiny po požáru. Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, s odstupem jednoho dne se přikláním ke čtyřem.(28.6.2013)

• - Na začátku filmu Alvin (Paul Rudd) prochází troskami vyhořelého domu a potká starou ženu v růžovém klobouku, jak se probírá sutinami. Ženu hraje Joyce Payne, která žádné předchozí zkušenosti s herectvím neměla. Jen se probírala sutí svého skutečného domova, když ji režisér David Gordon Green objevil, poprosil ji, zda by mohl její příběh použít i ve filmu. Joyce a její manžel přišli o všechno během obrovských lesních požárů v roce 2011. Co její postava vypráví ve filmu, je tedy skutečný příběh Joyce. (Nine)

• - Snímka bola nakrútená behom 16 dní. (Sufferer)