Sestry Libby a Ashley Phillipsovy nemohly být rozdílnější. Jedna si umínila, že sebe samu zničí a druhá, že jí zachrání. Kanadský film podle skutečné události.  Inspirující pravdivý příběh jedné ženy, která prošla celou krajinou, jen aby našla ztracenou sestru, která zmizela ze života bezdomovců a neléčené duševní nemoci. Libino pětileté hledání vrcholí nalezením své těhotné sestry. Sestry Phillipsovy také založili organizaci s názvem " Základna pro Naděj". Ta pomáhá najít 50.000 dospělých, kteří zmizí v Americe každý rok. (oficiální text distributora)

Tipko

Bolestný pravdivý príbeh o žene, ktorá hľadá svoju stratenú, chorú sestru. Pri pozeraní som si uvedomil, že človekovi je až do plaču, koľko veľa zvlášť mladých ľudí uteká zranených z domu, alebo proste mnoho ľudí len tak zmizne. Kiež by najmä mladí našli záchranu a pomoc v prijatí jediného Spasiteľa sveta, Pána Ježiša Krista. On hovorí: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním.“(Mt 11, 29). V dráme ma potešilo založenie organizácie na pomoc pri hľadaní stratených osôb, no vzápätí ma trochu sklamalo, že sa jej spolu zakladateľka rozviedla zo svojim manželom, lebo nedokázala skĺbiť svoju prácu s manželstvom. ()

Ghely

Drama podle skutečnosti má vždycky spád a stejně tomu je i u Dlouhé cesty domů. Trochu mi neseděla v hlavní roli Jennifer Morrison a časové úseky mohly být lépe napsané, ale prostředí na pokraji společnosti bylo věrohodné a scénář poutavý. ()