Vše bude v pořádku (festivalový název)

• Německo

Every Thing Will Be Fine

• Norsko

Every Thing Will Be Fine

Všetko bude v poriadku

(festivalový název)

Německo / Kanada / Norsko, 2015, 118 min

Wenders síce zabredol do melodramatických vôd, ale čo tam potom, keď som postavám ich emócie uveril. Film je relatívne nepredvídateľný a pokiaľ čakáte, že Franco s Gainsbourg skočia duševne rozorvaní po nehode do postele, ste na omyle. Film je o niečom inom. A nielen o jednej veci. Hlavne je ale najmä pre staršie ročníky, ktoré už majú niečo odžité. Rozhodne ho nedoporučujem mladým Francovým fanúšičkám, boli by sklamané. Wenders je moderný a zároveň svoj. Asi ako keď hudobná legenda vydá po 40 rokoch opäť kvalitný album. Rozruch to už nenarobí, ale to na kvalite diela nič neuberá.(18.9.2016)

• Puppy

Bohužel velmi slabý film od tak dobrého režiséra. Pomalost je ten nejmenší problém, ostatně Wendersův nejlepší film V běhu času http://www.csfd.cz/film/32914-v-behu-casu/prehled/ je také "pomalý". Problém je plytký scénář, i když při diskusi po projekci na Febiofestu scénarista tvrdil, že byl v některých aspektech pozměněn, zvláště pak konečným střihem. Výsledek je i přes pěknou kameru (2D verze), exteriéry a hudbu průměrný a bohužel (nebo naštěstí) zapomenutelný. Postavy působí příliš synteticky a jejich osud, i přes nosnou tragedii celého příběhu, je vám spíše lhostejný. Zkrátka je to takový ten film, kde po prvních minutách vidíte, že to bude blbý. Škoda.(19.3.2016)

• Philcze

Nenechte se zmást tím, že je úvodní tragická nehoda skutečně výborně zrežírovaná. Zbytek je neskutečně vyčpělé a zcela nezajímavé drama, které zároveň obsahuje bezpochyby nejlaciněji vykonstruovanou manželskou hádku všech dob. Přitom s poselstvím filmu nemám v zásadě žádný problém, jen škoda, že se kolem něj motají tak mrtvolné a mizerně napsané postavy. A Jamesi, mám tě rád, ale aspoň na rok se na to vyser. S tímhle materiálem by sice nic neudělal ani D.D. Lewis, ale ta únava je tam fakt znát. 40% (Berlinale 2015)(17.2.2015)

Tohle je film, který má co říct, ale bohužel to podává takovým způsobem, který vás dovede celkem rychle omrzet. Wim Wenders je schopný režisér a James Franco hraje skvěle, stejně jako moje oblíbená Charlotte, ale ani jejich výkony nestačily na to, aby mě tenhle tragický příběh s nadějí v pozadí bavil.(22.9.2015)

Aj vďaka tomuto filmu viem, že sa do kina niekedy oplatí ísť bez predošlého informovania sa o obsahu, prípadne o hodnotení snímku. Po projekcii som očakával, že Every Thing Will Be Fine bude dozaista v červených farbách, ale jeho súčasný status - 56% - ma pomerne šokoval. V prvom rade z môjho pohľadu veľmi oceňujem atmosféru, fungovala skutočne na jednotku, herecké obsadenie, na čele so sympatickým Jamesom Francom taktiež a i keď príbeh miestami pokulhával (obával som sa, že Franco skončí s Gainsbourgovou v posteli a celkovo mi prišli ich reakcie nepochopiteľné), v konečnom dôsledku som z projekcie odchádzal s veľmi dobrými pocitmi a s poučením, že ak budem bývať na prízemí, radšej si dôkladne pozatváram okná, aby mi niekto neomočil postel.(20.9.2016)

• - Hudba bola skomponovaná Švédskym národným symfonickým orchestrom v Göteborgu iba týždeň pred premiérou, ktorá bola na filmovom festivale v Berlíne. (chesterko)

• - Natáčelo se v Montrealu, provincii Québec, v Kanadě. (Cheeker)