poster

Rudé noci (festivalový název)

 • Francie

  Les Nuits rouges du bourreau de jade

 • Hong Kong

  Hong ye

 • Hong Kong

  紅夜

 • anglický

  Red Nights

Thriller / Horor / Mysteriózní

Francie / Hong Kong, 2010, 98 min

Kamera:

Man-Ching Ng

Hudba:

Alex Cortés
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Catherina je francúzska obchodníčka s historickými predmetmi. Jedného dňa prichádza do Hong Kongu aby predala vzácny drahokam. Obchod s tamojším záujemcom neprebehne podľa očakávania. O drahokame sa dozvedela psychopatická vrahyňa Carrie, ktorá na mieste predávky, nastražila pascu. Catherina v jednej chvíli prichádza o vzácny kameň i peniaze. Je zranená a nevie ako ďalej. Podarí sa jej dostať späť, čo jej patrí? Veľmi zvláštny, pomalý krimi thriller s pár peknými gore zábermi (škoda, že ich nebolo viac). Zrejme (ako to už užívateľ "ricci.s" uviedol) zaraditeľný pod subžáner giallo. Teda môj najmenej obľúbený. Záverečné rozuzlenie je rovnako špecifické, ako samotný snímok. Tak či onak - z môjho pohľadu veľká spokojnosť. "Red Nights" ale určite nesadne každému - 65%.(21.1.2014)

 • Morholt
  ***

  Vizuál nemá chybičku, gore, když na něj přijde, nutí diváka se otřást a ta Kruegerova hongkongská neteř má také něco do sebe. Stejně jako Frédérique Bel v hlavní roli. Jenže dohromady to na mě zase takový dojem neudělalo, protože nejsem zrovna velký fanoušek filmů, ve kterých forma vítězí nad obsahem. Určitě se jedná o nadprůměr, ale zase to není nic, co by mě vyloženě usadilo. 65%(15.6.2015)

 • Dellamorte
  ****

  Film si ma získal a to teda dosť silne. Nonšalatne a na vysokej filmárskej úrovni podaný snímok skvelej spolupráce odlišných kultúr a výsledok funguje, ako dobre namazaný stroj. Fatal females fight o dózičku po čínskom cisárovi s obsahom, ktorý prináša " sudden nerves death " .Jedna mačka ju má a druhá s qualitnou manikúrou, ju xce. Nič originálne ale spracovanie ( vrátane hudby ) so mnou urobilo zázraky. Mrsknúť do toho nefunkčného mafíka, bolo zbytočné, ale scenáristicky asi potrebné. Film by som nemalovala na žlto ( možno sa mýlim ), keďže sa zatiaľ neozval " giallospert " tak si počkám.(6.10.2012)

 • pornogrind
  *****

  Tak tohle se hodně povedlo.Velmi zvláštní a těžko zařaditelný snímek.Filmem nás provází tři krásné herečky z nichž jedna z nich má pekelně ostrý drápky.Vizuální orgie,perfektní hra barev a skvělý hudební doprovod a perfektní herecké výkony všech tří aktérek.To jsou hlavní klady tohoto snímku.Samozdřejmě je toho víc,ale to už vše parádně vystihl Flipnic.Nemám co vytknout.Za mě naprostá spokojenost.(28.6.2015)

 • Abes
  ****

  Konečně kousek, který ve spojení s novým aparátem zapříčinil ochabnutí svalstva v oblasti mých čelistí. Kopa vymazlených záběrů a pomazleníhodných žen. K dokonalému požitku ale jeden zásadní prvek chybí, se soundtrackem si tady měli mnohem více pohrát, u podobně raženého snímku mi to prostě chybí. Příště raději sáhnu po Only god forgives. Taky mám obecně problém s asijským pojetím herectví, přijde mi strašně nepřirozené ale beru na vědomí společenskou bariéru.(14.1.2015)