Prozíravost (TV seriál)

Perception

USA, 2012 - 2015, 27 h 25 min (Minutáž: 39x45 min)

Eric McCormack, Rachael Leigh Cook, Arjay Smith, Jonathan Scarfe, Kelly Rowan, Lisa Banes, Jimmy Bennett, Bridget Regan, LeVar Burton, Glenn Fitzgerald, Colin Cunningham, Jonny Rees, CCH Pounder, Del Zamora, Molly Hagan, Kieron Elliott, Marc Aden Gray, Sola Bamis, David Alpay, Jonathan Tucker, Cameron Dye, Melissa Carnell, Clint Jung, Sarah Domin, Titus Makin Jr., Vanessa Marano, Lindsay Bushman, Neal McDonough, Scott Wolf, Cary Elwes, Paul Ganus, Kevin Weisman, Spencer Garrett, Edward Conna, Exie Booker, Rob LaBelle, Gene Farber, David Paymer, Johnny Pemberton, Larry Cedar, Brooke Nevin, Michael Benyaer, Katherine Boecher, Merle Dandridge, Cole Sand, Brian Dietzen, Tessa Munro, Brad Hunt, Bahar Soomekh, Boti Bliss, Bonnie Root, Kate Beahan, Lisa Brenner, Christina Cox, Perrey Reeves, Jennifer Holland, Adam Godley, Vanessa Branch, Trenton Rostedt, Brian Letscher, Chelsea Ricketts, Brooke Newton, Rod Hallett, Laura Wiggins, Jayme Lynn Evans, Amelia Rose Blaire, Melissa Farman, Yilin Yang, Francesca Eastwood, Tien Shue, Samuel Hunt, Paulino Nunes, David de Lautour, Brad Carter, Zoran Korach, Jeffrey Nicholas Brown, Louise Lombard, Tom Virtue, Ravi Patel, Rohan Nichol, Jessica Cook, Christina Scherer, Rebecca McFarland, Marcus Giamatti, Tehmina Sunny, Danielle Rayne, Gil McKinney, Tiffany Boone, Corey Brill, Conor O'Farrell, Robbie Sublett, Daniel Booko, Stephen Jordan, Aaron Hill, Whitney Avalon, Donald Agnelli, B.J. Clinkscales, Hunter Jackson, Gill Gayle, Robert Curtis Brown, Jessica Collins, Lisa Waltz, Christopher Backus, Velinda Godfrey, Judd Lormand, Shane Coffey, Chris Tardio, August Emerson, Michael Dempsey, Mark D. Espinoza, Ajay Mehta, Gonzalo Menendez, Michelle Joyner, Anabelle Acosta, Jo Anderson, Matthew Glave, James Ning, David Andriole, Sadie Stratton, Sandy Martin, Geoffrey Blake, Cleo Anthony, Greg Collins, John Pirruccello, Wendy Phillips, Mark Berry, Debra McCabe, Laurie Fortier, J.R. Cacia, Ray Abruzzo, Rebekah Graf, Jeremy Ratchford, Rick Roberts, Paul Essiembre, Joanna Douglas, George W. Bush (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Jamie Bamber, Winter Ave Zoli, W. Earl Brown, Dimitri Diatchenko, Dylan Kenin

Zatím jsem chytl jen první díly na Universalu, ale musím říct, že mě docela překvapily. Na tyhle televizní kriminálky moc nejsem. Perception ale vnáší několik zajímavých prvků na scénů + má velmi dobré ústřední duo. Některé zvraty jsou hodně naivní a jednoduché, to se ale třeba s dalšími díly zlepší. PS.: CZ dabing co běží v TV mi dal rakovinu.(10.2.2014)

• honajz

Další variace na Mentalistu, Numbers, Castla, Dextera a kdovíco ještě z posledních úspěšných podobných seriálů, s naprosto nesympatickými hlavními hrdiny, bez hlášek, bez nadhledu, sterilně odvyprávěné případy a hlavní hrdina už příliš velký pošuk na to, abych podobné jednání bral vážně. V reálu by asi nikde nevyučoval, ale seděl v nějakých losangeleských Bohnicích a čmáral si na zeď tam. Z každého dílu čouhá snaha přiřadit se k těm větším a slavnějším seriálům, ale to by chtělo scenáristy s mozkem, inteligencí a smyslem pro vtip, ne nějaké nerdy, kteří to nejspíše psali.(7.5.2015)

Pilot: Vypadá to na klasickou kriminálku s překombinovanými případy (alespoň ten první byl překombinovaný až hrůza). Nesmí chybět ekcentrický vědecký konzultant. Jeho boj s halucinacemi vs. realitou mě pobavil. Vyšetřovatelka prozatím vypadá, že bude tvořit hlavně ozdobnou část dvojice, pozornost zcela pro sebe strhává "Asperger".(13.7.2012)

Duševně chorý odborník pomáhá vyšetřovat zločiny. Tak to tu ještě nebylo. Představitelé hlavních postav mě zatím nerozdráždili k nepříčetnosti, naopak, docela se mi zamlouvají (ale tak to začalo s Mentalistou také a kde dneska jsme). Agentka slušná, ovšem pan profesor ... snaha o originalitu za každou cenu. Může konat člověk lehce nakřáplý, podivín ... ale halucinující cvok ne. Jako svědek nepřijatelný, jako poradce i přednášející též, což mi silně vadí - nějaký ten náznak realismu by snad nebyl tak moc přehnaný požadavek. Škoda.(9.10.2014)

Tohle je opravdu trochu oříšek. Původně jsem byl ze seriálu poměrně nadšený. Než mi ale došlo, že se jedná o vcelku B-čko s překombinovanou rádoby detektivní zápletkou. Díl od dílu, jsou detektivní pátrání nesmyslnější a míra "štěstí" se stává základním kamenem policejního vyšetřování. Uznávám, že mi trvalo dlouho, než jsem to prohlídl, protože některá vysvětlení a použití a vysvětlení stop proběhnou tak rychle a s takovým entusiasmem, že jsem snad ani nepochyboval nad jejich relevantností. Hlavní hrdina je sympaťák od pohledu a jeho přeludy beru jako největší devízu seriálu, který se tím může odlišit od ostatních. Největší otravností, která kazí celkový dojem již od začátku je hudba. Otravná, absolutně se nehodící, posouvá toto dílko do země telenovel, kde je potřeba každé emoci/zvraty podtrhnout mocnými výškami, nebo tajemnou mysteriozní předimenzovanou orchestrální onanitidou. Uf...nelámu hůl Dr. House, ale budu na pozoru pádu kvality úměrně k pádu hvězd hodnocení.(9.7.2014)