Prozíravost (TV seriál)

Perception

USA, 2012, 39x45 min

Eric McCormack, Rachael Leigh Cook, Arjay Smith, Jonathan Scarfe, Kelly Rowan, Lisa Banes, Jimmy Bennett, Bridget Regan, LeVar Burton, Glenn Fitzgerald, Colin Cunningham, Jonny Rees, CCH Pounder, Del Zamora, Molly Hagan, Kieron Elliott, Marc Aden Gray, Sola Bamis, David Alpay, Jonathan Tucker, Cameron Dye, Melissa Carnell, Clint Jung, Sarah Domin, Titus Makin Jr., Vanessa Marano, Lindsay Bushman, Neal McDonough, Scott Wolf, Cary Elwes, Paul Ganus, Kevin Weisman, Spencer Garrett, Edward Conna, Exie Booker, Rob LaBelle, Gene Farber, David Paymer, Johnny Pemberton, Larry Cedar, Brooke Nevin, Michael Benyaer, Katherine Boecher, Merle Dandridge, Cole Sand, Brian Dietzen, Tessa Munro, Brad Hunt, Bahar Soomekh, Boti Bliss, Bonnie Root, Kate Beahan, Lisa Brenner, Christina Cox, Perrey Reeves, Jennifer Holland, Adam Godley, Vanessa Branch, Trenton Rostedt, Brian Letscher, Chelsea Ricketts, Brooke Newton, Rod Hallett, Laura Wiggins, Jayme Lynn Evans, Amelia Rose Blaire, Melissa Farman, Yilin Yang, Francesca Eastwood, Tien Shue, Samuel Caleb Hunt, Paulino Nunes, David de Lautour, Brad Carter, Zoran Korach, Jeffrey Nicholas Brown, Louise Lombard, Tom Virtue, Ravi Patel, Rohan Nichol, Jessica Cook, Christina Scherer, Rebecca McFarland, Marcus Giamatti, Tehmina Sunny, Danielle Rayne, Gil McKinney, Tiffany Boone, Corey Brill, Conor O'Farrell, Robbie Sublett, Daniel Booko, Stephen Jordan, Aaron Hill, Whitney Avalon, Donald Agnelli, B.J. Clinkscales, Hunter Jackson, Gill Gayle, Robert Curtis Brown, Jessica Collins, Lisa Waltz, Christopher Backus, Velinda Godfrey, Judd Lormand, Shane Coffey, Chris Tardio, August Emerson, Michael Dempsey, Mark D. Espinoza, Ajay Mehta, Gonzalo Menendez, Michelle Joyner, Anabelle Acosta, Jo Anderson, Matthew Glave, James Ning, David Andriole, Sadie Stratton, Sandy Martin, Geoffrey Blake, Greg Collins, John Pirruccello, Wendy Phillips

Duševně chorý odborník pomáhá vyšetřovat zločiny. Tak to tu ještě nebylo. Představitelé hlavních postav mě zatím nerozdráždili k nepříčetnosti, naopak, docela se mi zamlouvají (ale tak to začalo s Mentalistou také a kde dneska jsme). Agentka slušná, ovšem pan profesor ... snaha o originalitu za každou cenu. Může konat člověk lehce nakřáplý, podivín ... ale halucinující cvok ne. Jako svědek nepřijatelný, jako poradce i přednášející též, což mi silně vadí - nějaký ten náznak realismu by snad nebyl tak moc přehnaný požadavek. Škoda.(9.10.2014)

Neurovědec v converskách uvádí seriálovou encyklopedii neuropsychiatrie.____ Lékaři a biologovi Danieli Pierceovi byla před 25-ti lety diagnostikována paranoidní schizofrenie. Symptomy nemoci se začaly objevovat v době, kdy studoval třetí ročník medicíny na univerzitě v Chicagu a Daniel se rozhodl, že své poruše porozumí a vrhl se proto na studium mozku. Postupem času se stal uznávaným odborníkem, vydal několik knih zejména o forenzní neuropsychiatrii a dlouhá léta přednáší úvodní kurz do neurovědy. V současné době je Doktor Pierce sice zábavným a inspirativním přednášejícím, projevy jeho poruchy (zejména živé sluchově-vizuální halucinace) ho ale nutí vyhýbat se blízkým vztahům k druhým lidem. Ze stejného důvodu se Daniel rozhodl rezignovat na hledání pravé lásky. ____ Vzhledem k jeho znalostem z oborů neurovědy a forenzní neuropsychiatrie Daniel navíc (... pokračování textu na blogu)(8.9.2012)

Tohle je opravdu trochu oříšek. Původně jsem byl ze seriálu poměrně nadšený. Než mi ale došlo, že se jedná o vcelku B-čko s překombinovanou rádoby detektivní zápletkou. Díl od dílu, jsou detektivní pátrání nesmyslnější a míra "štěstí" se stává základním kamenem policejního vyšetřování. Uznávám, že mi trvalo dlouho, než jsem to prohlídl, protože některá vysvětlení a použití a vysvětlení stop proběhnou tak rychle a s takovým entusiasmem, že jsem snad ani nepochyboval nad jejich relevantností. Hlavní hrdina je sympaťák od pohledu a jeho přeludy beru jako největší devízu seriálu, který se tím může odlišit od ostatních. Největší otravností, která kazí celkový dojem již od začátku je hudba. Otravná, absolutně se nehodící, posouvá toto dílko do země telenovel, kde je potřeba každé emoci/zvraty podtrhnout mocnými výškami, nebo tajemnou mysteriozní předimenzovanou orchestrální onanitidou. Uf...nelámu hůl Dr. House, ale budu na pozoru pádu kvality úměrně k pádu hvězd hodnocení.(9.7.2014)

• IQ Tiqe

Po pilotu: Že by další Castle? Will z Will & Grace je stejně ukecaný a excentrický jako Castle (kvantitativně) a rovněž pomáhá s vyšetřováním, ale jinak je Castlův pravý opak. Navíc jeho neurologický "problém" napovídá, že s ním nebude nuda. Jeho "parťačka" Rachel nemá charisma Stany Katic (ale kdo taky jo), ale jak v jejích dřívějších filmech, tak i tady, je hodně milá osůbka. Takže shrnu: takové zábavy jako u Castla se asi nedočkám, ale pro někoho s nižšími nároky...(11.7.2012)

• mata77

Nič originálne. Zatiaľ sa prikláňam k názoru, že seriálovo sa to podobá viac na Monka, ako na Castlea. Aj humor je viac podobný tomu Monkovmu. Ale kto ho vie, lebo zatiaľ mám za sebou len pár dielov. V tomto prípade je hlavná postava vážne chorá, nemá len nejaké fóbie. Schizofrénia vie by záludná. To, ako doktorovi pomáha pri riešení prípadov, by sa mohlo postupne opozerať, dúfam, že v scenári bude aj niečo viac, nielen magické riešenie odkazov v texte a našepkávajúce halucinácie.(18.6.2013)