Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství. (oficiální text distributora)

D.Moore

Příjemná komedie s nečekaně dobrou ústřední dvojicí. Je sice pravda, že námět originalitou neoplývá, nicméně souhra upjaté ambiciózní Sandry Bullock a ošuntěle vulgární Melissy McCarthy hodně zachraňuje. Zvlášť když se obě dostávají do opravdu vtipných situací. A navíc je příjemné zase jednou vidět novou americkou komedii, v níž na diváka s výjimkou trošky (rozumně použité) krve nečíhá žádná tělní tekutina. ()

Wacoslav1

Picovina ktera snad muze bodovat jenom u vymletyho a obezniho emerickyho publika tu tlustoprdku bych kopnul do toho jejiho odpornyho ritaku az by se tejden nevysrala Bullockova sice uroven jeste ma a stavu neztratila ale na to aby to zachranilo tuhle nevtipnou zoufalou kriplarnu je to kurevsky malo ()

-bad-mad-wolf-

Měl jsem hrůzu z kombinace Sandra Bullock + Melissa McCarthy... a nakonec musím říct, že ty dvě byly z celého filmu nejlepší. Obě mají specifický komediální talent, obě mají dostatečně specifickou image a co je nejdůležitější, chemie obstojně funguje. Párkrát jsem se uchechtl nahlas, trapně jsem se necítil skoro vůbec. Vzhledem k nulovým, ne-li mínusovým očekáváním jsem vlastně spokojen. Podařená buddy komedie pro ženský. ()

Pepinec

Tahle nepodařená ženská verze Smrtonosné zbraně má s vtipnou komedií společného asi tolik, jako okurek s peckovitým ovocem, navíc se bohužel jasně ukázalo, že Gravitace byla pouhý úlet. O Melisse nemluvě, ta by měla dodatečně profackovat rodiče, že jí dovolili stát se herečkou. ()

misterz

Tak toto drsňácke duo si ma absolútne získalo :). Sandra Bullock očarujúco komediálna ako vždy a nezaostala ani jej parťáčka, ktorá svojím drsným a naoko bezcitným prístupom ku zločincom dokázala často krát vylúdiť úsmev na tvári. Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Pre mňa po dlhej dobe jedna z mála roztomilých, pomaly si plynúcich komédií s neotravným dejom, všadeprítomným humorom, sympatickou kriminálnou zápletkou a pekným rozuzlením. Ďalšia lahôdková humorná vecička so sympatickou Bullock, ako stvorená na relax a oddych. 80/100 ()

liskam

Za mě 50%. A neudělám s tím vůbec nic. Je to prostě slabé, přitom by to mohla být opravdu paráda. Musel by to ale řežírovat někdo jiný a psát scénář jakbysmet. Prostě: Nevyužitý potencilál. ()

mzss1

Tak co tu máme za film ? Drsňačky ? Spíš demenťačky ne ? No, celkově hrozná blbost no. Na odpad to u mě není. Zas tak často odpady neudílím, ale dát 1 hvězdu je pro mě opravdu málo. Trailer mě zaujal víc. Říkal jsem si, tak taková blbůstka na 2 nebo na 3 hvězdičky, ale dopadlo to o dost hůře. Ani se to prostě nedá nějak dlouze popsat. Přesto to nějak zkusím, abych co nejlépe vyjádřil mé pocity z tohoto skvostu. Tak nejdřív se třeba vrhnu na herecké obsazení. Sandra Bulock není vyloženě špatná herečka, má pár dobrých filmů, třeba dva filmy Nebezpečné rychlosti. Nebo si střihla i celkem větší roli ve filmu Demolition man, kde hrála po boku Sylvestera Stallona. No ještě se pár filmů s ní najde, ale poslední dobou to jde s ní z kopce. Zde už opravdu nehrála moc dobře a ani se moc nesnažila. Zde už jasně připomínala ty primitivní pubertácké dYlči v těhle novodobých romanticko-dementních záležitostech. Musím ale uznat, že na svůj věk, vypadá dobře. No a co se týče Sandřiny partačky Melisy nebo jak se jmenuje ? Sakra, tak ta to zabila celé. Jen když už promluvila, tak jsem myslel, že radši uteču od filmu. ;) Takže na vtipnou polohu si zde snaží hrát Melisa. Hmm, tak nevím nevím, možná má každý svůj vkus, ale dívat se na ní jak řve, snaží se být hrozně cool, dělá bordel v šéfově kanceláři, jakým způsobem jedná a řeší nějaké případy nebo co to bylo za pokusy. Takže filmu chybí veškerá logika atd. No, hezky to tu kritizuju, tak proč jsem nedal odpad ? Jednak, nemám moc v lásce dávat pokaždé odpady. Většinou je mé nejnižší hodnocení tak 1 hvězda, nebo 2. Zde mě pobavila dost jedna scéna, kdy ta blbá Melisa vylézá ze svého auta do toho policejního, takže to byla sice hodně dementní scéna, ale mě dost pobavila. Zbytek filmu už vtipné scény moc neobsahuje. Spíš na konci filmu se tak dvakrát, možná třikrát pousměju. Hlavně, poslední tak dvacetiminutovka je už mírně svižnější, takže asi proto jsem nedal odpad. Abych to ještě shrnul jak film začíná atd. Tak úvod, kdy Sandra se zásahovkou vtrhne do nějakého domu, to mi přišlo vyloženě slabé a suché. Stejně jako celý film, který je téměř bez hudby a vše vypadá lacině jak když je film ještě nedotočený. No po úvodu už je film nesen ve stejném tempu. Takže pak už mírně pobaví poslední dvacetiminutovka, jinač je ve filmu velká NUDA. Melisa je uřvaná, furt na něco nadává, je mi z ní zle. Takže jen 1 scéna dost pobavila, konec byl lepší a jinač nic moc. Velkou chybu film nemá, ale mě jednak nesedl a jednak mi přišel úplně zbytečný. Žánrově se toto snad nedá ani popsat. Jednoduše bych to definoval jako velmi marný a slabý pokus o střeštěnou komedii. Dokonce i nějaký výbuch a raketomet zde byl, což nudu mírně v některých scénách utlumilo, ale to je asi tak celé. Kladů je zde málo. Opravdu nechápu jak tahle blbost mohla v USA za první promítací víkend vydělat více než White house down. Takže bez dalšího popisování na rozmezí mezi odpadem a 1 hvězdou. Já zaokrouhluji na tu hvězdu – zavírám všechny oči co mám. Celkově hodnotím na velmi slabých 13% = * () (méně) (více)

kingik

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70% ()

Jordan

úplný a ničím zaujímavý priemer, ktorý o prsia víťazí pred inými podobne žánrovo ladenými filmami len tým, že ženské buddy komédie sú absolútne minoritná záležitosť (na poli tohto v 90-tych rokoch zabudnutého subžánru) ()

Frajer42

Zásadní problém číslo jedna nese jméno stopáž. Pro akční komedii tohoto typu je snesitelné maximum 90 minut. Pokud by se do této stopáže tvůrci vešli. Nad 3 * bych dlouho neváhal. Bohužel s přemrštěnou stopáží vyplouvala na povrch i častá nuda. Kampak se poděla tvůrčí soudnost?! Na Sandru se koukalo pěkně. Na 48 let nevypadala ani vzdáleně. Seklo jí to tady. Číča! Úvod byl docela fajn. Jen se prostě s narůstající stopáží vtípky až nepříjemně opakovaly a přestávaly být tudíž vtipné. Párkrát se mi podařilo vyvolat si lehký úsměv na tváři. Děj je samozřejmě extrémně slabý, takže po této stránce nefunguje film ani malinko. Celkově je to však o trošku lepší, než jsem před zhlédnutím očekával, což je moc dobře, protože v opačném případě bych zvažoval sebevraždu. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler. ()

Dzeyna

Výborná akční komedie, která opravdu pobaví. Já jsem se bavila po celou dobu, takže moc nechápu povrchní hodnocení ostatních tady, jenom kvůli tomu, že je to z USA a hrají v tom tuctovky typu Sandry Bullock. Jelikož opravdu skvělá podívaná!! ()

cukorek

Na Sandru Bullock sa pozerám celkom rád, nie len kvôli jej výrazným črtám tváre, ale hlavne kvôli jej presvedčivom vystupovaní. Vie sa celkom dobre prispôsobiť svojím rolám, či sa jedná o komédiu (niekedy je náročné zahrať aj blbú postavu, tak aby sa ľudia pobavili), či náročný thriller, alebo kriminálku. Na druhej strane mi neskutočne leží v žalúdku Melisa McCarhy, ktorá pôsobí ako strašiak na poli, ktorý odháňa od seba všetko čo má nohy. Možno, že ona je spokojná s takými rolami v ktorých ju v poslednej dobe vidíme, ale na lepšie asi nemá, keďže sa pohybuje v kruhu najblbších a najnechutnejších postáv. Preto aj moje hodnotenie ostalo na hranici 40 %. Človek sa pár krát pri pozeraní aj zasmeje, ale pár krát ostane aj zhrozený nad duchaprázdnym a nezáživným prezentovaním niektorých scén. ()

Ratemus

Bullock to jasně táhla, je výborná herečka, přijde mi ale, že zde nic moc nepředvedla. Film je předvídatelný, občas jsem se zasmál, ale jinak humor celkem suchý. Je zcela jasné, že se tu někdo snažil udělat film ala Mizerové, Smrtonosná zbraň nebo jiné policejní týmovky, ale absolutně to nefunguje. ()

SeBig

Bullock ani McCarthy nějak extra nemusím, ale tady mi nevadili. Začátek byl fakt vtipnej, pak to bylo spíš takový vyšetřovací, ty dvě se furt přeřvávali a ani už moc vtipný to nebylo, akce fakt totální minimum a humoru témeř taky. ()

Chrustyn

Čekal jsem peklo, ale nakonec to nebylo tak zlé, jaká byla očekávání. Sandra zde trochu znásilňuje svou postavu ze "Slečny drsňák" a McCarthy kleje a vypadá děsně, ale přesto film docela zabavil a překvapil tím, že se nebojí přitlačit na pilu a to převážně na poli nadávek a vulgarity, což mi na filmu sedělo asi nejvíce. Neškodilo by tak o půl hoďky zkrátit, ale jinak se jedná o slušnou a nenáročnou zábavu. ()

heyda

Takové trošku neučesané. Pár momentů fakt překvapilo svojí brutalitou, ale jinak nevím. Přišlo mi to dost přehrávané... Ale Sandra je pořád bezvadná. :) 55% ()

BMW12

Průměrná komedie, která je místy vtipná a místy vůbec. Děj filmu je takový jednoduchý, ale na akční komedii dostačující. Sandra Bullock byla výborná, což naopak nemohu říci o Melisse McCarthy, která mě prvních 40 minut neskutečně srala! Ta postava kterou hrála byla fakt na pěst. Naštěstí po té tříčtvrtě hodince se umoudřila a mohl jsem už v klidu dokoukat celý film. Je až s podivem, že takováto průměrná komedie měla takový úspěch. ()

hansel97

Jsem Melissin fanoušek, ale tohle je upřímně nejtrapnější film, který jsem s ní viděl. Bavit mě to začalo až ke konci, první hodina byla naprosto úmorná a moc vtipů tam Feig taky nenacpal. Sandra by se od komedií podle mě měla držet dál, protože jí nesedí a občas mi v nich přijde tragická. Tohle mě vážně zklamalo a po půlce jsem uvažoval nad opadem, ale pak se to naštěstí trochu vytáhlo pár skvělýma scénkama. ()

eraserhead666

Když to funguje u chlapů, nevidím jediný důvod, proč by to nemohlo fungovat u ženských. Obzvláště, když jednou z nich je skvělá Sandra a druhou držkatá Melissa. A ono to prostě funguje. Stopáž sice mohla být kratší. Sandra vládne. ()

Akční (skoro)parodie pokračují

Akční (skoro)parodie pokračují

30.04.2015

Vážných akčních blockbusterů už se v Hollywoodu zase tolik netočí. Čím dál tím populárnější jsou ale odlehčené kousky, zejména ty, které si ze sebe dokáží chytře utahovat. Málokteré filmy na tuhle… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni