Komedie / Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 93 min

• Malarkey

Jude Law se v Domovi vysloveně vyřádil. Až divadelně vyřádil. To, že je ujetej, s tím je třeba počítat. Ujetost ale občas překračuje meze až biblických rozměrů, kdy se z Doma stává spíše Homér, než gangster, což se mně úplně nelíbilo. Nemůžu říct, že by tenhle film byl vysloveně špatnej. To určitě ne. Některé scény za to vysloveně stojí, třeba zrovna bouračka. Jenže bouračka je právě vrcholný důkaz toho, co mi na filmu taky vadilo. Dom Hemingway je prostě unikát a sledovat každou další minutu jeho života rozhodně stálo za to. V jeho blízkosti bych ale nevydržel ani minutu.(4.11.2015)

Takto si predstavujem zábavný film. Dej je epizodický, ale v konečnom dôsledku aj tá štruktúra dáva zmysel, a hlavne je to celé o ceste a vývoji hlavnej postavy, ktorá je extra šťavnato napísaná a ešte šťavnatejšie zahratá. Autohavária a otváranie trezoru samozrejme vládnu. Daenerys takto "v civile" čarovná.(18.4.2014)

• Enšpígl

Film, který dopřává pro pana Lawa možnost ukázat svůj herecký um, jenže krom toho je tenhle filmeček takový trošku vyschlý jezírko, bahýnko a občas nějaký ten divadelní dialog sympatický štípne do ucha jako komárek, problém je v tom, že takovýhle jezírek a komárků je poměrně hodně.(19.5.2015)

Na první pohled klasická britská gangsterka, na druhý ovšem překvapivě citlivý film o tom, jak je těžké stárnout. A obě tyhle téměř nezávislé polohy drží pevně při sobě jeden jediný element - Jude Law. Z počátku téměř ryzí fyzické herectví (Přesně takhle měla vypadat filmová adaptace Welshova kultovního Sviňáka!), v naprosté herecké smršti jeho one man show (kde trochu připomene Toma Hardyho nejen v Bronsonovi, ale spíš v kultovním britském miniseriálu The Take), později se film zvolna překlopí do citlivější polohy, čímž se promění i herecké výrazové prostředky a Jude místo řádění a paření dojímá. Je navýsost jasné, že bez něj by celý tenhle projekt byl poloviční. Povedená je mizanscéna, má takový ten správný britský look, výborně vybraná hudba (jen ti bostonští Pixies mi k té Anglii moc neseděli...i když je pravda, že tady za oceánem byli mnohem populárnější než doma v USA), silně pábitelský rozměr Domových monologů a opravdu originální scénář (nebýt ve věku Doma, možná bych nebyl schopen ho plně docenit), zajímavá forma (velmi efektní ztvárnění dopravní nehody, mezititulky) a celkem jistá režie Richarda Sheparda. Mimochodem co se kulturních rozdílů týče, jestli my tu v Čechách měli (a máme) pásky, tak v Anglii mají místo pásků naprostý bouráky. A Dom Hemingway je jedním z dlouhé řady z nich.(5.4.2014)

,,POSLOUCHEJTE SOVY A MEDVĚDI! VY HULIBRCI! PLEBEJCI A MORÁLNÍ ZBABĚLCI! LIŠKY, LVI A PEDOFILOVÉ! TRANĎÁCI A PRZNIČI MALEJCH HOLEK! JÁ JSEM DOM HEMINGWAY!“… /// Dom je domýšlivej magor, kterej má (krom jinýho) problémy se sebeovládáním. Opouští kriminál a venku na něj za ty roky mlčení čeká vodměna… Dom (Hemingway) a jeho příběh. Kyvadlo štěstí se houpe a než se zase vrátí zpátky, musí si projít smůlou a zmarem v lehce úchylným příběhu s nádechem britský humoru, ale spíš toho konverzačního a sprostějšího. Navíc později to celý přejde z vodlehčený polohy do lehce dramatický a celý je to spíš divný než vtipný. Asi jako Sviňák. Jude Law, i když je famózní, tak je stejnej čurák jako McAvoy a jeho neustálý plkání vo čemkoliv, třeba o vystříkaní hubě ségře, mě dneska nějak nebere. Takže divnej je Dom, divnej příběh, humor a já su taky divnej, páč dám 3*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bavěj mě proměny sráče, v sentimentální sráče. 2.) Nezáleží mi na ději, hlavně když se tam mluví jako v komentech od ,,Fr“. (Taky dokážu vocenit ptáka, co prej stojí celej den a dokázal by zachránit Somálský děti.) /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(30.3.2014)

Mně to fakt přišlo brilantní. Dokonalý, vtipný, smutný, sviňský, nahláškovaný, jednoduchý, svěží, krásný, vulgární, ale především JUDE LAW!!! Herecký support je taky parádní, ale je to v podstatě jeho one man show a ten charakter je jedním z nejlepších sráčů jaký si zamilujete, zahraný líp než bych byl čekal, ač v první minutě jsem si říkal áá kurva, tohle je druhej Hardyho BRONSON... Jo jo, přesně teď ten dobrej pocit když vám něco malýho tak moc sedne, koukáte na ostatní hodnocení a pořád je to stejný překvapení.(4.4.2014)

Zajímavý film s pestrou slovní zásobou. Největším kladem je přeafektovaný Jude Law a spousta zajímavých slovních spojení. Hned úvodní scéna kde Jude Law v 5 minutovém monologu vychvaluje svůj genitál při felaci, je pro mě jeden z nejlepších scénaristických komedialních zářezů. Hezky to odsýpá, slušně natočené ( fajn scéna s trezorem i bouračka s autem). Je to nevšední a zaujalo na slabší čtyři. 70%(6.12.2015)

My letci máme ocelové ptáky, ale co je to proti Domovu titanovému penisu, který je tak nádherně tvarovaný, že by se o něm měly psát básně? Asi nic, protože Dom je sice jenom zmetek s velkým egem, ale jeho sebestředné kecy a nekontrolovatelné násilnické sklony jsou neodolatelně zábavné. To se ovšem nedá napsat o uplakaných rodinných scénách, při kterých se namachrovaný parchant bez mávnutí kouzelného proutku mění v uplakaného tatíka a kazí tím celkem povedenou taškařici.(10.4.2014)

V Londýně prý existuje tajný gentlemanský klub, jehož členy jsou bratři Krayové, Bronson, Freddie Jackson (to znamená, že Tom Hardy může pít za čtyři), McAvoyův sviňák Bruce, z Austrálie občas zavítající drsňák Chopper a také Dom Hemingway. Podmínkou členství je špinavý trestní rejstřík, psychická nerovnováha a dodržení dresscodu v podobě saka či slušivé vestičky. Vstup podmiňuje znalost hesla, které se s železnou pravidelností střídá po sudých a lichých týdnech. Tak nějak zapadá do profilu klubu, že je to cunt a motherfucker.. Dokud nestabilní kasař Dom hýří květnatými přirovnáními, chlastá jak duha, létá z kabrioletů a otvírá sejfy, má to kouzlo nespoutané zhýralosti, ovšem jakmile se objeví na hlavě popel a nastoupí sebereflexe, přijíždí Hemingway se svým Starcem a mořem sentimentu na slepou, notně ojetou kolej. Původní znění namísto dabingu v sobě skrývá téměř jistý potenciál hvězdy navíc. P.S.: Nejsem odborník na ambulantní chirurgii, ale některé třísky z těla asi sami nevyjdou..(9.6.2016)

|| Scenár: Richard Shepard | Hudba: Rolfe Kent | Distribúcia: Lionsgate, Fox Searchlight Pictures | Štúdio: BBC Films, Isle of Man Film, Pinewood Pictures, Recorded Picture Company | Rozpočet: ? $ | Tržby: 966,511 $ || Obyčajná, humorne ladená gangsterka, ktorá má niekoľko výborných scén na popukanie. Keby boli postavy viac rozpracované, a divák by si k nim vedel vybudovať ešte hlbší vzťah, mohlo to byť silne nadpriemerné. Vzhľadom k nie príliž zložitému scenáru to zostane ale príjmnou jednohubkou. Kôli scéne s trezorom sa však raz naozaj oplatí zhliadnuť :) Pozerať len v prípade, že vám nevadí od začiatku do konca nadávajúci Jude Law ;) 70% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(8.8.2014)

Encyklopédia neslušného správania a knižnica nadávok zabalená do poetických dialógov plných urážok a ponížení. Zároveň sa to celé nesie v štýle toho najlepšieho, čo zvyknú ponúknuť britské gangsterské komédie, miestami som si dokonca spomenul na rannú tvorgu Guya Ritchieho. Element, bez ktorého by však tento film ostal mimo záujmu divákov, je monštruózny Judd Law. Ten je síce známy ako večná milá tvárička v celej rade rom-comov, no tentokrát si strihol poriadne zviera, gangstra so všetkým čo k tomu patrí a svoju rolu prežíval ako na steroidoch. Dejová línia je útržkovitá, čo je pozitívne z pohľadu rozmanitosti príbehu a zábavného faktoru. Čo je však podstatné, že to celé nebola len akási prvoplánosá spŕška nadávok a vulgarizmov, ale hlavná postava sa transformuje, zároveň je cítiť morálny a sociálny podtext. Záver je vystrčeným prostredníkom, pretože ostáva verný svojmu sloganu: "A muž má zrazu všetky možnosti sveta". Takže ak máte radi filmy, ktoré majú osobitý štýl, sú plné energie a šťavnatosti - vrelo odporúčam. 85%.(15.6.2014)

Dom je pábitel! A já jsem moc hystericky nadšená na to, abych napsala něco prospěšného.(28.3.2014)

Zatraceně drsný situační divadlo s jednou z nejšílenějších filmových postav, co znám. Udělejte s Domem seriál!(5.7.2015)

Emilia Clarke je sexy as hell a doufám, že se bude v podobných indie filmech objevovat stále častěji. Koukat se na ni a poslouchat ji (Fisherman's Blues je ultranávykovka) bych mohl do nekonečna.(27.4.2014)

• darkrobyk

Popravdě - mě to moc nebavilo. J.Law je skvělý herec, ale jeho místy křečovitá exhibice film spíše potápěla. Navíc je to dost užvaněné, kdy dvě třetiny slov jsou běžné vulgarismy. Komedie? No, já bych si spíš víc poplakal, než se popadal smíchy za břicho. Nejlepší jsou dvě scénky - havárie a trezor. Ovšem šťávu by film dostal, kdyby mu pinďoura opravdu ufikli. Od Angličanů jsem čekal něco úplně jiného. Hvězda za místy přehrávajícího Lawa a druhá za muziku - Motörhead, The Alarm, The Godfathers, Primal Scream, Citizien Cope, Pixies, Big Country...(15.9.2015)

Dom Hemingway je protřelý kasař, který má za sebou 12 let lapáku. Vedle toho je to domýšlivý zhýralec, takže nějaké napravení jeho zlodějské duše nepřipadá v úvahu. Zjištění, že se za těch drahných let pobytu za mřížemi hodně změnilo, mu moc nepřidává na jeho alkoholem a koksem nasáklé náladě. Vždyť za ta léta ovdověl, dcera mu dospěla a sejfy mají elektronické zabezpečení. Naštěstí prachy, děvky a chlast chutnají pořád stejně. Ale úplně jinak chutná nově nabitá svoboda. A pochybných kamarádíčků je vždy hojnost. Domovi hlavně zbyla kasařská čest, kterou by nikdy neprodal, ani kdyby věděl, že se zbaví smůly, která se na něj po návratu z vězení zpropadeně nalepila. Nad hranicí průměrného komediálního dramatu tenhle film drží neodolatelný Jude Law, jehož kreace muže čerstvě propuštěného z basy, je natolik osobitá a (dů)vtipně svérázná, že se filmu dá odpustit mnohdy fádní televizní zpracování. Není se co divit, že film často vypadá jako dobře udělaný snímek z televizní produkce, když jej režijně uchopil televizní specialista Richard Shepard, který si jen vzácně odskakuje k filmovým projektům. Určitě také vadí často neukončené a nedokončené dějové linie, kdy v podstatě zůstává záhadou, jak to s některými postavami, co Domovi vstoupily do života, vlastně dopadlo. Ne vždycky se záměr opustit postavy v nějaké kritické chvíli dal považovat za maximálně zdařilý. Jenže je zde Jude Law, který většinu scén opepřil nějakým sprostým slovem, zkroušeným, sjetým i ironicky veselým výrazem a brilantně posazenou hláškou. Je zde několik hodně zdařilých scén. Patří k nim pasáž na francouzském venkově vrcholící nehodou, ještě lepší je Domovo ucházení se o práci u černocha, se kterým se odjakživa nemají rádi. Spousta scén je zapamatovatelná díky hlavnímu představiteli, režie výrazně zaostávala v kreativní prosperitě, což se vlastně podepsalo i na celkovém dojmu z filmu, který je rozháraný. Stačí si přehrát nejlepší scény filmu a máte představu, jaký asi film je. Vyskytují se zde nejméně čtyři delší scény, které by obstály samostatně. Pár rozvláčných pasáží přeskočit, dát filmu větší dynamiku. Režijní rukopis má přesto v sobě jistou neokoukanost. Velmi dobře je třeba zvládnuto setkání dospělé dcery s nezodpovědným tátou. Nekonají se žádné emoční výlevy. Režisér příjemně korigoval kriminálníkovu konfrontaci s obyčejným rodinným životem. Nedal prostor brutálním scénám. Prostředí, v němž se Dom po návratu z vězení pohyboval, k tomu vyloženě svádělo, ale volba raději padla na dialogy, při nichž si budou milovníci nevulgárních výrazů dávat špunty do slechů. Jude Law je i tak rozhodně tím nejlepším, co tenhle film má. A celkově má film punc originality. 70%(22.12.2015)

• Šakal

„Jsem klidnej jak kunda provazochodkyně“. No řekněte upřímně, můžete si nezamilovat takovýto film? Bohužel můžete. Hlavní úskalí tkví v tom, že narozdíl od J. McAvoye, J. Law jsem jeho sviňáčka, natož (ne)napravitelného sviňáka, nevěřil. Stejné je to i v případě jeho jednorukého parťáka R.E. Granta. Příliš chtěné a veskrze na efekt. To se potom může film stavět na hlavu a výsledný dojem už nenapraví. Po pravdě, on ani ten scénář originalitou (narozdíl od spousty klišé) zrovna dvakrát neoplývá. Přiznávám, určitou (nikoliv zanedbatelnou) roli, může sehrávat i fakt, v podobě notně dokurveného dabingu. Chuť přesvědčit se o opaku, jsem však v sobě nenašel. To přes fakt, že narozdíl od sviňáka, (sympatického) zmrda jsem hlavnímu hrdinovi zbaštil. V tom závěrečném pohledu do kamery bylo vše. Škoda, že se tak nedělo po celou dobu. [Za jedno však snímku vděčím. Od teď si, na své cesty, budu vždy přibalovat pinzetu. Jeden nikdy neví, kdy bude potřeba vytáhnout nějaká ta tříska].(16.4.2014)

Někdy není od věci důvěřovat modrým číslům, protože tohle představení čelních pleší se téměř vyrovnává šoku, kdy po vypuštění z lapáku zažijete takovej scifáč, jako že si v hospodě nemůžete zapálit! Pcha! Tak, jako si nekontrolovatelný nerv Dom Hemingway, co má tu největší smůlu v dějinách největší smůly, správně myslel, že za dvanáct let života nejsou dvě štětky a trocha koksu rozhodně ani vzdáleně dostatečnej dárek, zrovna tak jsem přesvědčená já, že stokrát vyprskaná vulgarita v cholerických a často samoúčelných projevech (skvělého, o tom žádná) Juda Lawa ♥ není dostatečným důvodem, abych tu modrou barvu usilovala nějak zvrátit, i když víkend na venkově u Ivany Análtolije i otevření trezoru patří k hodně zapamatovatelným bizarnostem... takže, přihazuju.(20.4.2014)

Perfektný anglický film s ich typickým humorom, ale aj dramatickým napätím. Pred Jud Lawom klobúk dole ako to zahral a tak tiež pred scenárom ktorý dostal, pretože postava Doma Hemingveja dostala dar slova. Perfektne vedel prirovnávať "básniť " o tom čo by sa dalo povedať jednou vetou (úvodný predslov o svojom vtákovi, či pekný kompliment nenásytnej zlatokopke). To zvýraznilo jeho bezohľadné, egoistické správanie o niečo viac ako je bežné pri takýchto postavách. Záver ma trochu sklamal, čakal som, že od tej zlatokopky získa prachy naspať, tak som sa nakoniec priklonil 80%. Najlepšia hláška filmu : ksicht ako potrat, na mizine ako teenger a chčiju vedle afriki bambatani.(21.1.2015)

Richard Shepard moc chce a ohromně tlačí na pilu. Právě tu první divokou půlku jsem v podstatě prozíval a zapůsobila až ta přerodová, druhá, a to přesto, že je od začátku jasné, kudy scénárista Lawa povede.(20.9.2014)

Veľmi dobrý film. Intenzívne Lawowe herectvo drží napätie aj v komorných scénach. Šialené dialógy/monológy berú dych.Geniálny je humor, ktorý ani nie je humorom, ale dodáva príbehu na realite i hĺbke. Perfektné vykreslenie jednej problémovej figúrky z podsvetia...(31.5.2015)

• SeBig

Sheparduv smysl pro humor jde asi uplně mimo mě.. nezábavný, nezáživný.. snad jen to otevírání trezoru na čas mě bavilo. Juda Law u mě timhle filmem klesnul.(13.7.2018)

Černá komedie, jak má být (chvíli se člověk směje z plných plic, pak najednou chce zatlačit slzu...). Dom H. je totiž drsný týpek s citlivým srdem, který má však velkou smůlu v životě, smůla se mu prostě lepí stále na paty....takový je občas (holt) život. Opravdu výborný scénář od Richarda Sheparda, jenž mě tímto snímkem naprosto překvapil. Jedná se tak trochu o lidskou gangsterku:o)). PS: Jude Law je Dom Hemingway! Law v této roli naprosto září!(17.4.2014)

Úvod a minimálně první půlka je takřka dokonalá. Jude Law nikdy nebyl tak slizký a zároveň zábavný. Dialogy krásně vulgární a otevřené. To vše však druhá půlka postrádá a snaží se být jiným, možná i morálnějším filmem. Díky první půlce alespoň 3*. kvůli druhé, bohužel jen 3*.(13.5.2014)

• DwayneJohnson

Vlastně vůbec nevím, o čem to celé bylo. Drama, komedie, krimi? Podle rozdělení ano, v reálu však dost nepovedené. Jude se nám sice malinko osvalil, zhrubl, ukáže ve filmu skoro všechno, což mi však na nějaké vyšší hodnocení zdaleka nestašilo. Celý film střídá některé dobré okamžiky, s hodně podprůměrnými, což se musí projevit i na mém hodnocení. Zlatej Sviňák.(23.6.2014)

• BoPo

Od úvodného ptákového monológu som si vravel, že ospevné komentáre možno nepreháňali. Potom však nasledovali rozpačité chvíle s bossom a nudné rodinné patálie. Ani výborná scéna s trezorom nič nezachránila. Jude Law tu dosť dobre exhibuje, ale v konečnom dôsledku sa jedná o zbytočne vydanú energiu. Presne ako vo filme Bronson, jedna výrazná postava jednoducho na veľký dojem nestačí. Tešil som sa, ako ma Dom Hemingway zabaví a p*ču z toho. Takéto nič nehovoriace plácanie slámy by skvelo pasovalo na dožinky.(30.3.2014)

Úvodní scéna je famózní: nadnesenými slovy překypující chvalozpěv na svého ptáka – a ne, hlavní postava není nadšený ornitolog. A tak se to veze po zbytek filmu. Ostatní jen statují, zatímco Jude Law v roli užvaněného ale i básnického Falstaffa na sebe strhává veškerou pozornost. Proud jeho vychloubačných řečí je k nezastavení, někdy odpudivý, jindy legračně nabubřelý a malinko i lehce smutný, protože on ví, že nikdo jiný mu tak vysoký kredit nedá a tak si ho musí dodávat sám. Fajn, že hlavní postava není černobílá. Špatně, že snímek nedrží linii a občas se propadne do sentimentu. Škoda konce, který jakoby chtěl vyrovnat úžasný úvod, je absolutně nijaký. Dokonce se ani nedá říct, že je nevýrazný. Tenhle film prostě konec nemá.(30.4.2018)

neuvěřitelně nahláškované a čistokrevně britské.. a když se k tomu přidá ještě nepředvídatelný děj a fantastický Jude Law, tak je z toho nakonec hodina a půl výborně ujeté zábavy.. palec nahoru!(19.5.2014)

Už z remakeu Sliediča vieme, že Jude Law je nový Michael Caine, v Domovi Hemingwayovi si ale zobral ešte väčšie sústo, keď mu scenár dáva možnosť imitovať Cartera. Lenže ten bol v skutočnosti drsnejší a menej melodramatický a bolo to asi tým, že Dom sa až moc zameriava na svojho vtáka a prachy. A keď príde zmena, tak si spomenie na rodinu a staré hriechy. Takže žiadna skutočne drsná gangsterka ani gangsterská komédia nás tu nečaká, pozerateľný film na sobotnajší večer a film o kríze stredného veku ale áno.(13.1.2018)

Naprosto excelentní Jude Law v naprosto pohodové gangsterce, která má pořádný koule a spolehlivě pobaví..)) Febiofest 2014(26.3.2014)

Dirty bastard in dirty movie. Téma filmu je pro ostrovní kinematografii celkem typické (kriminálníčci a gangsteři, návrat z vězení), ale hlavní postava snímek táhne - Jude Law si očividně tuhle roli užíval a exceluje.(31.3.2014)

Tak tohle byla slušná jízda plná ostrých řečí,otrlého chování a v čele s vynikajícím Judem Lawem,který vás pobaví,ale zároveň vás plně vtáhne do osoby Doma Hemingwaye a jeho boji s vlastním já a nalezení cesty k odpuštění vlastních chyb.Skvěle jsem se bavil a film měl i dobré tempo.Za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy.(3.3.2015)

,,SĽÚBILI, ŽE PRÍDU DO PIATICH MINÚT." ,,A JA SOM SĽÚBIL, ŽE SA NEUROBÍM DO TVOJEJ SESTRY." __ ,,Doma Hemingwaya" som spoznal úplnou náhodou počas prepínania televíznych kanálov keď som akurát natrafil na štýlovo spracovanú scénu autohavárie. Tá ma zaujala natoľko, že bez mrknutia oka som potom dopozeral ďalší zvyšok filmu. Už spomínaná havária a scéna otvárania trezoru sú tými najpamätnejšími momentmi tejto cynickej krimi komédie okorenenej živelnosťou afektovaného Juda Lawa a jeho jednorukého umierneného sekundanta Richarda E. Granta. Očarovaný vulgárnym humorom (,,Som pokojný ako k*nda povrazolezkyne."), striedmou a predsa výživnou stopážou som si film pre jeho pomerne časté objavovanie sa na televíznych obrazovkách vychutnal ešte dvakrát, avšak aby sa mi neomrzel a neubral som mu kvôli tomu hviezdičku, postačí mi ho znovu vidieť až za pár rokov. ,,Dom Hemingway" mi trocha pripomína ,,Kšeft za všetky prachy" s Colinom Farrellom, avšak s podstatne šťastnejším a pozitívnejším koncom. (3151. hodnotenie, 222. komentár k filmu)(20.11.2018)

Pre mňa neuveriteľne sympatický počin. Shepard napísal skvelú vec. Bohužiaľ jeho réžia je veľmi neosobitá a viac menej žiadna scéna nemá možnosť úplne vyniknúť. Na druhú stranu Jude Law ťaha film na 110%. Jeho Dom Hemingway je postavička, ktorú by sme si všetci zamilovali , keby hrala v nejakej premyslenej gengsterke. To, že je film sústredený len na neho trocha uberá príbehu na komplexnosti. Ale znova na druhú stranu jeho prerod je tak uveriteľnejší. Jediné čo možno zamrzí je naozaj veľmi malá účasť krásky Emilie Clarke. Tej sa mi tam žiadalo trocha viacej. Inak to šlape jedna radosť. Dobre sa na to pozerá. Je to ukončené veľmi decentne a má to veľa svetlých miest. Pritom to nespadá do samoúčelnosti a nie je to ani zbytočne perverzné. Je to len štekanie nadávok a chľastanie piva, ale s určitou gráciou aká náleží len oldschoolovým postavám. A taký je aj Dom. Skvelo som sa bavil.(4.4.2014)

• maddy

Guy Ritchie-wannabe movie. Pre mňa osobne neuveriteľne nesympatický film, už len preto, že správanie podobných týpkov akým je Dom Hemingway ma neskutočne irituje. To by som síce vedel stráviť ako pri mnohých iných podobných vtipných britských gangsterkách, avšak to by Dom nemohol byť tak prvoplánový. Dej tu v podstate neexistuje, je to len sled jednotlivých epizodických vystúpení (väznica, trezor, reštaurácia ...), v ktorom ide o jednoduchý „vývoj“ hlavnej postavy z drsňáka na milujúceho otecka so záverečným morálnym ponaučením. Na čiernu komédiu to je málo drsné a aj vtipné, na drámu tu nie je s kým sympatizovať. Jude Law síce vyslovene exceluje, ale inak by tu niekto chcel silou mocou natočiť odľahčenú gangsterku po vzore Guy Ritchieho, no vôbec sa nedarí. CELKOVO: 2* (4/10)(10.10.2014)

Inu, taková svá komedie. Trochu volgární a zbytečně brutální, ale jistě si v něm pár diváku najde kultovní dílko.(30.6.2014)

Dom Hemingway je slizké sprosté egoistické hovado s tak nádherně a dokonale tvarovaným ptákem, že by se o něm daly psát básně. Ne, vážně: Jude Law je borec a roli zmetka zvládl naprosto dokonale. Film stojící především na silném herectví a drsném humoru. Troše moralizování v závěru se film sice nevyhne, ale na pilu se nijak zvlášť netlačí, což je fajn. A Emilii Clarke to bez blond paruky zatraceně sluší.(21.2.2015)

"Jsem klidnej jak kunda provazochodkyně !!" - "Ukaž ruku !!" - "Ukaž mi ruku, jestli je klidná !!" - "Podívej se na svoji !! Pokud jsi ji teda zas někde neztratil.." ;)(8.2.2016)

Jude Law ztvárnil více než skvěle roli gangstera který se po návratu z vězení snaží dostat zpět do starých kolejí. Ale nic není snadné jak se na první pohled zdá. Film má skvělou atmosféru která skvěle odsýpá-v kombinaci s neurvalou, hláškující a přisprostlou postavou Judea Lawa a skvělým britským humorem vážně povedený film.(30.3.2014)

"I've had the shittiest luck in the history of shitty luck." Dom má nezabudnuteľné hlášky,hnusný život a veeeľa prachov. Jude sa tejto úlohy zhostil brilantne rovnako ako Richard Shepard-pre mňa najlepšia havária autom,akú som mala možnosť vidieť.(1.4.2014)

Jude Law se v tomto britském pokusu o Sviňáka snaží přiblížit ryzí skotské dekadenci, co to jen jde. Jenže už samotný scénář se o to snaží tak křečovitě, že se oproti Welshově přesvědčivé fiktivní cestografii do hlavy ultimátního hovada dá i přes skvěle zahranou hlavní postavu jen minimu uvěřit. Na to je totiž samotný Dom ve své jednoduchosti až příliš básnicky ukecaný a jeho příběh po propuštění z dvanáctileté vazby až příliš přímočaře a didakticky míří k očekávanému napravení. To samozřejmě neznamená, že nedokáže několikrát skvěle pobavit, ba naopak, v těch nejčernějších chvílích si zadá s máločím, avšak u tak zjevně se podobajících filmů se dá jen těžko ubránit srovnávání a z něj vychází Dom Hemingway poražený.(27.5.2014)

Co se to s těmi britskými gentlemany stalo? Nejdříve si James McAvoy zahraje hnusného Sviňáka a teď už i Jude Law přešel na trochu jinou notu. Všude okouzlující, ale tady tedy ukázal i tu méně přitažlivou stránku. Je pravda, že stále měl svědomí a zvláště na konci propadl citům, každopádně během filmu byl prvotřídně hnusný. Černá komedie jak se patří, však nebyla zas tak extra.(8.6.2014)

Film, ktory klame telom. Na prvy pohlad to vyzera ako klasicka blazniva nahlaskovana Ritchieovka (tomuto dojmu dost napomaha uz uvodny genialny monolog o vystavnom nadhernom umeleckom diele, cize penisu hlavneho hrdinu) a hlavny hrdina naozaj pôsobi ako keby vypadol z nejakeho Ritchieho filmu. Lenze ono to je civilny tragikomicky film o tom ako tato klasicka gangsterska figurka konecne dospeje a stane sa z neho normalny zodpovedny chlap. Co asi na prvykrat sadne malokomu, ale ked tomu date sancu a budete vediet do coho idete, tak vas to urcite nadchne. 8/10.(12.9.2014)

• ABLABLABLA

Hmm... dobré no. Jude Law a Richard Grant za 1* a jinak to celé stojí za ***** aka snímek se dá popsat vlastními slovy Doma: "fuck fuck fuckin' fuck". Ne nekecám, každé druhé, někdy i tři slova po sobě byla tato. Opravdu po určité době už se stávají ona slovíčka otravnými, nehledě na to, že nikdy nezačala být vtipná. Jediné chvíle, kdy se vykouzlil malý úsměv na mé tváři, byly asi čtyři slovní přestřelky, kdy se slovíčkařilo... the end.(26.6.2014)

Výborná gangsterská komedie, která mě bavila celou dobu vtipnými hláškami a zejména hereckým představením Juda Lawa. Kvůli četným vulgaritám a až živočišnému pojetí asi film sklidí nějakou tu kritiku navíc (zejména od něžnějšího pohlaví), ale mě se právě tohle pojetí zamlouvalo. Slušných a mravně „bezúhonných“ filmů je na výběr dost a dost, snímků jako Dom Hemingway nebo Sviňák je poskrovnu, proto je potřena ty dobré z nich ocenit. Nevadila mi ani nečekaně zvýšená sentimentalita v druhé půlce filmu.(4.6.2014)

Formálně je Dom Hemmingway následovník klasické britské feťácko-punkové scény, tedy mnoho "chodících" záběrů ve velkých celcích, aby okolní ulice byly ostré a neuchopitelná nátura většiny vnějších vlivů. Protagonista je však z toho všeho čistě nejneuchopitelnější, jedná se sice o chodící scénáristickej konstrukt (očividně nevzdělaný hrubián, který ale mimochodem ve svých květnatých monolozích odkazuje a metaforizuje kulturní díla), který v reálném světě nemá souputníka, respektive je ve všech dobrém zájmu, aby jej neměl, ale stejně je z něj člověk celou dobu nervózní. Škoda poslední třetiny, kdy veškerá chvála toho, jak se vynechávají klasické témata po propuštění z lochu ukáže být jako předčasná a film předkládá obvyklou snahu o odpuštění a vykoupení. A to naštěstí i přes to, že hrdina zůstává navždy zmrdem. "What do you mean I can't smoke fag in a pub?" "They banned it. It is not healthy." "Being a cunt isn't healthy."(12.10.2015)

Film, na který jsem se hodně těšila a čekala jsem od něj něco podobného jako od Sviňáka. Úvodní scéna je naprosto famózní a vyvolá ve vás dojem, že by se film mohl nést v podobném duchu pořád. Ale moje očekávání se bohužel úplně nevyplnila. Příběh pak sklouzne do polohy jakéhosi dramatu, příběh ukazuje Doma nejen jako sprostýho hajzla, ale i jako citlivého člověka, který touží po odpuštění a lásce své dcery a to prostě dohromady nějak nejde a nesedí to. Jude Law ale i tak září a evidentně si to hodně užil.(12.1.2015)

Úvodní Óda na ptáka hodně navnadila, ale té ukecanosti, která mě v prvních fázích filmu bavila, jsem se postupně přejedl. Všeho moc škodí. Paradoxně víc, než ten gangsterský nádech, na který jsem se těšil, mě bavila ta dramatická rovina, kdy se Dom snaží najít cestu ke své rodině. Nad průměr to samozřejmě tahá Jude Law, který zahrál jedinečně a bylo vidět, že role mu byla psána přímo na tělo a potěšili ve vedlejších rolích i Červený bedrník a Daenerys Targaryen, kterou bych nepoznal. Ale i tak pociťuji mírné zklamání. 65%(8.4.2014)

Jude Law ukazuje, jak moc zajímavým hercem ve skutečnosti je a prezentuje se skutečně odpornou postavou, která ale pro mě byla snesitelnější než postava Jamese McAvoye ve snímku "Sviňák". Hlavně první polovina mě dostala, protože Jude zde byl opravdu hnusně neodolatelný. Příběh samotný už mi dál zase tak výjimečný nepřišel a nakonec mi i bylo jedno, jak to dopadlo.(30.4.2014)

Lahkozrozumiteľná a odľahčená mafiánska tematika so štipkou čierneho humoru Vás pobaví a rozosmeje.Mám radosť! JUDE LAW rozšíril žánrové pole pôsobnosti v ľahkonegatívnej úlohe a čo je hlavné,špecifickej postavičky mafiána bol celý film a prakticky neschádzal z obrazu.Pre nás fanúšikov sa tým dostáva v priamom pomere nielen kvalita,ale i kvantita.Nikdy doposiaľ som ho v takejto polohe a v takomto zápale herectva nevidela.Kľudne by som ho označila za jeho životný herecký výkon.(26.10.2014)

V podstatě stejná herecká one-man show jako v případě nedávného Sviňáka s McAvoyem. Jenom zde je charakter Doma Hemingwaye přeci jen o něco výživnější a šťavnatější, než v případě věčně zfetovanýho poldy. Jude Law si to prostě dává a navíc tahle šílená jízda drží díky Shepardově neselhávající režii přeci jen o něco více pohromadě.(23.4.2014)

Klasická Anglická komedie.. Tedy klasická úplně ne. Ale povedená ano. Nebýt Jude Lawa tak by to byl nejspíš v mých očích propadák, ale on ukázal, že hrát umí opravdu dobře i takové osobnosti jako je Dom Hemingway. Jen bych se obešel bez té procházky po vinici :) .... HODNOCENÍ: 74% (4*)(8.7.2014)

Spíš taková karikatura gangstera, která se nebere moc vážně. One man show. Nic s přidanou hodnotou. Pár rýmovaček ale stojí za to.(8.4.2018)

Musim říct, že se jedná o Judeovo solovku jako prase!! Nahláškovaný super, příběh taky OK, jen sem stále doufal, že Don půjde vybrat trezor v LaFointainově vile. Přišlo mi to už poprvý u scény kdy se u toho trezoru otočil a bylo slyšet otevírání, pak taky když v klubu sledoval projekci dvou holek, který hrály ping pong a on se soustředil na pinkání. ŠKODA jinak bych se nebál dát 5* a mohlo být 90. Takhle je to zkurveně zasranejch 75% :)(30.3.2014)

• URBAN

Filmy tohoto typu potřebují jen jednu jedinou věc a to dobrého vůdce a tento film na to nejspíš zapoměl a tímpádem to dopadlo tak jak to dopadlo. ( 10.2.15/MAC )(11.2.2015)

Jude Law trochu v nezvyklé roli zazářil velkým způsobem! Skvěle nadsazená komedie se skvělým britským humorem. Bavil jsem se od začátku až do konce. I když příběh o tatíkovi, který chce získat zpátky svou dceru příliš nebral, přeci jen si asi nikdo nechtěl vylévat srdíčko s tímto filmem. Lehce gangsterka, lehce drama, hodně komedie, tato kombinace se mi velmi zamlouvala. 80%.(30.3.2014)

- Není můj pták nádhernej? - Protože já si myslím, že je zatraceně nádhernej. - Myslím, že je to parádní umělecký dílo. - Jako Renoir. - Nebo Picasso. - Obraz mýho ptáka by měl viset v Louvru. - Studovali by mý péro v uměleckejch školách. - Celý hodiny by studovali úžasný tvary týhle nádhery. - Nemyslíte? - Taky by měli mýho ptáka studovat vědecky. - Protože se vymyká přírodě. - Můj pták je tvrdej. - Je to kov, je to ocel, je to titan. Nepoleví. Neochabne. - Můj pták může stát celej den. - Jako dobrej voják, kterej chce udělat dojem na nadřízený. - Kdyby můj pták mohl dostat medaili, má ji. - Kdyby po něm mohli pojmenovat školu, udělají to. - Kdyby mohl zachránit somálský děti před hladem, udělal by to. - A dostal by za to kurva Nobelovu cenu míru. - První cenu udělenou ptákovi. - Můj laureát Nobelovy ceny je jako gepard! - Elegantní, nebezpečnej a vražednej. - Měly by se psát sonety o tom, jakej nebezpečnej gepard můj pták je. - Básně, hry. Měly by se kvůli němu vést války, hroutit říše. - Můj pták je blesk. Je to oheň. - Je to vulkán s vařícím posvátným semenem, lávou. - Cukr a koření a všechny věci... - Krása.(7.4.2014)

1502. hodnocený film:(25.4.2014)

Film o životním obratu jednoho gangstera pracuje s docela předvídatelnou strukturou - gangster se mstí, gangster dělá kraviny, gangster dělá ještě větší kraviny, gangster klesá na dno, dochází k malému prozření, najednou ale nic nevypadá tak, jak se zdálo, tak gangster dělá další kraviny, ale už to nefunguje, naopak ho cesty vedou k většímu prozření a téměř velkolepému happyendu. Ve výsledku se vlastně nic zase tak moc nezměnilo, jenom se v jednom gangsterovi probudil otcovský cit, ale přesto nadále zůstává v srdci gangsterem. Jude Law se obratně pere se svou pověstí herce povrchních kvalit, nechutně nagelovanou lysinou a fotříkovským vzezřením dokazuje, že zvládá i role jiného charakteru, než doposud. Vzpomněla jsem si přitom na přerod Jamese McAvoye pro loňský Filth (tam je to ale trošku jiná kapitola). Na scéně si užijete mimo to Londýna a jeho přirozených kvalit a samozřejmě slušné dávky okouzlujícího britského akcentu. PS: Nenechte se odradit úvodní scénou, která je podle mě velmi zábavná, pokud film nepustíte v rámci zábavného večera rodině. Trochu podivný zážitek.(8.8.2014)

Zatím asi největší zklamání roku spolu s Noahem. Tohle měla bejt boží komedie s pořádným magorem v hlavní roli, kterýho si hned oblíbím, jenže se stal úplnej opak. Hlavní postava mě vůbec nebavila, Jude Law neumí hrát takový magory, což je taky hlavní chyba filmu. Jude Law tam nemá co dělat, sorry ale prostě ne. Je hromada herců, který by to zahráli líp, Jude Law se až moc snaží a přehrává, jde to vidět a celou postavu zkurvil. Po filmu jako je Sviňák je těžký natočit něco, co překoná sympatického hajzla v podání Jamese McAvoye. Jinak příběh je celkem zajímavý a hlavně nečekaný, což je plus, jenže to je všechno, slovní přestřelky ve filmu mě vůbec nebavili a všehovšudy jsem se zasmál asi 3 krát, což je celkem málo na takový film. Je to škoda, chtěl jsem dát slabší 4*, ale debilní konec rozhodl :)(31.3.2014)

Svojim štýlom mi to veľmi pripomínalo film Fitlh, avšak toto sa mi zdalo o kus lepšie. Teda určite svojou atmosférou, dejom a aj hereckým obsadením. No a tie perfektné hlášky plné sarkazmu a irónie, tak tie boli minimálne o triedu lepšie ako vo Filthovi. Ale aj tak celkovo mi to prišlo napokon dosť priemerné a očakával som nejaký lepší príbeh s viacerými neočakávanými zlomami. Ale ako krimi-komédia to nebolo vôbec na zahodenie. Tie dialógy, ktoré viedol Dom, ma fakt bavili a často aj rozosmiali. Aj keď príbeh to bol vlastne dosť smutný.(9.5.2014)

Taková gangsterská stylovka. Není to špatné, ale zase žádná sláva.(30.7.2014)

Jude Law je totální zvíře! Co předvedl v téhle klasické britské gangsterce, kde v herecké smršti střílí jednu hlášku za druhou, vtipné situace ani nepočítaje, nemá obdoby. Brilantní, vulgární, citlivý sviňák s obřím egem vás nenechá chvíli odpočinout. I když ostatní herci na plátně září, Jude zde přímo exceluje. Tohle je černá komedie par excelence, rozhodně ale nesedne každému.(27.8.2016)

Asi to přišlo moc rychle po Filth s McAvoyem, Jude je skvělej, ale vedlejší role o dost pokulhávají. První a závěrečná scéna se povedla, jinak samý prskání a chlastání.(3.4.2014)

• bourec

Samozřejmě je vidět,že je to britský.Už prvních dvacet minut mě byl Law nesympatickej ,skoro na pěst.Ale zahraný dobře.Pak se film uklidnil,ale zase to bylo úplně vo hovně.Naprosto průměrná ptákovina ,bez nějakýho zásadnějšího příběhu,a konec to potvrdil.Těžko by mu jako útěcha stačila náušnice.40%.(21.4.2014)

[Febiofest 2014] Naprostá herecká exploze Juda Lawa. Konec je s něžnými a inteligentními muži, které většinou za svou hereckou kariéru ztvárnil. Dom Hemingway je postava, kterou buď budete naprosto zbožňovat nebo ze srdce nenávidět. Já díky bohu patřím k té první skupině a tento snímek jsem si užil již od prvního monologu, který rozhodně nenechal nikoho na pochybách, že Dom Hemingway se jen tak s nikým a ničím nebude párat. Neskutečná exploze slovních obratů, komických scének a bizarních momentů. Již dlouho jsem se takto nenasmál.(2.4.2014)

Klasická britská černá hajzlovská komedie o drogách, chlastu, děvkách, loupežích a vůbec - vše to stálo a padalo na brilatním herectví Juda Lawa.. Trošku si kladu otázku, proč by někdo chtěl tokový film natočit, ale asi nám tím autoři něco sdělit chtěli :-D(13.4.2014)

Zajímavý britský snímek. Spíše drama než komedie, ovšem na anglický způsob, takže ve výsledku velice černá komedie, kde černá převládá a komedie je velikosti písma ala zadní strana složení dětské paštiky. Jude Law si roli Doma, který trpí snad i maniodepresivní psychózou, velice užíval. Jeho herectví jsem mu žral od začátku do konce. Bohužel, ovšem scenáristicky mi přijde o spatlanec několika příběhů v jednom, kde jeden příběh nijak zásadně neovlivňuje druhý (nechci spoilerovat). A z tohoto důvodu u mě zase tolik snímek nezabodoval. Rozhodně rád jsem ho viděl, ale znovu už nemám potřebu se na něj podívat. 70%(1.5.2014)

• LiborGondek

Film to asi až tak špatný není, ale mě se prostě nelíbil. Takhle vytříbenou mluvu vídám denně v běžném životě, stačí jet ráno do práce autobusem, kde sedí banda školáků. Nepotřebuji to pak slyšet i v TV doma. 35%(12.4.2014)

Pestré monology a zajímavý humor...(17.11.2014)

Lahôdka. Jude Law fuckuje, šuká, chlastá, fetuje a dáva voľný priechod každej emócii a každému zvieraciemu pudu, ktorý sa v ňom po 12 rokoch v base pohne. Jeho správanie je btw celkom pochopiteľné. Má to štýl, nepredvídateľný dej, gule a Law je vyslovene vychutnávkový. Ten uhladený a ako obrázok pohľadný fešák je niekde v prdeli a na jeho mieste zostal odrbaný smrad a vošoust, ktorý sa s životom nejebe a je rovným dielom psychopat ako aj normálna ľudská bytosť. Law to skrátka rozbalil fakt vo VEĽKOM štýle, lepšieho som ho hádam ani nevidel a je načase aby zas vplával do veľkorozpočtových vôd. Dozrel nám totiž krásne. Kľudne si dám aj repete a sequel k tomu.(5.1.2015)

Jude Law se neskutečně odvázal a předvádí herecký koncert. Jen díky němu tak film získává diváky na svou stranu, protože jinak by postava Doma Hemingwaye podle mě neměla nejmenší šanci. Opilec, zločinec a špatný otec na jedné straně, ale díky Lawovi také skvěle vtipná postava. 65 %(17.1.2015)

Celkom zábavné, ale niečo tomu chýbalo.(23.5.2015)

• Cedr

Námět, zápletka, charaktery, obsazení, hudba, look - Dom Hemingway má vše aby se stal jedním z "těch" britských gangster/heist/krimi černokomediálních filmů. Dokonce i scénář na první pohled vypadá jako kdyby se Richard Shepard moudře inspiroval a opisoval od svých zkušenějších předchůdců. Na druhý pohled však vyjde najevo, že tam, kde to pro něj bylo nečitelné propustil uzdu své telenovelami vybičované fantazii (ne vážně, dostal Emmy za Ošklivku Betty) a všechen ten nesmírně nadějný potenciál svázal do ubohosti přesahující všechny meze. Tolik slibných ale zabitých nápadů, tolik scén, které mohly přepsat dějiny černých krimi-komedií jen kdyby je někdo dotáhl do konce. Na to jak Dom Hemingway nešetří vulgaritou, tak jde o překvapivě rezervovaný a konvenční projekt jedoucí jen půl dechu. Škoda. I nejlepší ingredience jsou k ničemu, když kuchař stojí za bačkoru.(2.4.2014)

Britské, klubové, skromné, životní, dramatické, osobní, suché, sprosté. Je tak příjemné podívat se na evropský film, který si na nic nehraje a přitom je tak originální. Je pravda, že Jude exceloval a měl spousty prostoru se projevit. Jeho "one-man" sólovky byly vážně skvělé. Děj zpočátku s kriminální zápletkou se nakonec přelije do osobního rodinného dramatu. K tomu pár černých vtípků, několik litrů piva, v každé větě sprosté slovo, co věta to perla a máme pohodový snímek na sváteční večer. Škoda tak nízkého hodnocení.. ..a prej že já jsem nasírací, na Doma prostě nemám.. (21.4.2014)

Vynikající role pro Juda Lawa. Film, řekl bych „tarantinovský“, je rozdělen do tří částí - v divadle byste řekli do tří dějství. 1) Scéna s ruským mafiánem a následná oslava, 2) Návrat domů a scéna s dobýváním trezoru, 3) Přeměna hlavní postavy a uvědomění si ceny života. Jednotlivé scény neměly mezi sebou logickou návaznost a nutně do sebe nezapadaly. Celkově ale vytvořily zábavný film plný drsných vulgarit a pejorativ. Film byl určitě dobře dívatelný a to především díky osobitosti Juda Lawa. Ten si svou roli fakt užil.(12.1.2015)

Hlavní postava je sice pěkně napsaná a celkově se to pohybuje v docela Tarantinovském duchu, ale tak nějak mě to moc nebavilo. Vtipy tam sice byly dobré, stopáž bezvadně přiměřená, ale očividně mi to nesedlo, protože jinak pro tři hvězdičky není odůvodnění. Na jednoduchou a jednorázovou zábavu to ale stačí dokonale. 70%(13.6.2017)

Viete si predstaviť, čo som poľa názvu šípil, že čo to bude za film. Namiesto nudného životopisu o spisovateľovi som a jeho dome som dostal ultra čiernu anglickú komédiu, drámu a thriler v jednom, kde Jude hral tak, že som žral každú jeho repliku, všetky monológy ( už len ten prvý stoji za to ), všetko jeho ťahy a vyfajčené cigarety. Úplne si tento film podmanil, robil si na plátne čo chcel a zvyšné postavičky mu tam len tak pobehovali a nahadzovali zámienky na ďalšie epické scény. Žiadne veľkolepé akčné scény s výbuchmi, skôr komornejšia podívaná postavená na dialógoch a jednom vyšinutom bláznovi. Skvelé ! 4 z 5(2.9.2018)

• sator

Ehm...(9.4.2014)

Svou drsností a tím, jak dokáže být tvrďák se opět jako např. ve snímku "Kdysy byli bojovníky" ukáže zranitelnost rádoby trvdých můžu. Skvělý a překvapivý výkon od Jude Law, který by jen tak nikdo nečekal. Překvapení.(15.4.2014)

Domík je úchyl a to baví. Když ho navíc hraje jindy převelice hodný a zženštilý Law, je Domík frajer, když k tomu navíc dostane recitační předlohu v podobě povedeného scénáře, dokonalý soundtrack a né místy moc zajímavý příběh, jsou čtyři v hodnocení adekvátní známkou!(29.4.2014)

• ecceHOMMO

Mňa proste takéto filmy nebavia....no nepomôžem si hold.(31.3.2014)

Kurvafix ! Kurvafix ! Kurvafix !!!!!! To mě napadlo hned místo vítězoslavného Urá, Urá, Urá, prvně jsem chtěl dokonce nakouřit plnou palbu, až tak mě tento film vzal. Jude Law tu hraje maníka, který absolutně popírá jakoukoliv autoritu, mluví sprostě a chlastá. Navíc tu má při své cestě za vykoupením (zprvu ale jedou hlavně vyzvednout prachy) skvělého parťáka (R.E.Grant), která s tou svojí držkou nemusí ani mluvit, ale i tak vám přivodí společně s Judem pár záchvatů smíchu, které u mě sem tam vedly téměř až ke smrtelnému stavu..........moje hodnocení = 8 z 10.(20.9.2014)

Jude Law a jeho bezesporu nejlepší role! Ten člověk tady prostě řádí a jde vidět, jak si to užívá. Ikdyž nejde o nějak originální látku, scénář je napsanej bravurně. Ten film mě opravdu potěšil, za malý peníz sakra velké divadlo!(1.4.2014)

Jude Law nikdy nebyl (tak) cool. V úvodu těžká jízda a kanonáda hlášek. Ne že by to pak nebylo kvalitní, ale ta srážka s realitou nebyla zdaleka tak zábavná jako když se Dom sebral a šel dělat bordel, to bych hrozně rád viděl v celovečerním měřítku, i když i závěr měl svá pozitiva. Mimo jiné Emilia Clarke, scéna s trezorem. Zklamán rozhodně nejsem, ale i tak bych byl daleko radši, kdyby úvodní půlhodinka trvala hodiny 2. A možná i trošku víc prostoru pro Domova parťáka, kterého mu dělal samotný Červený Bedrník. 7/10(21.4.2014)

Route movie bez kilometrů silnic pod koly nějaké káry. Několik podivných mikro příběhů spjatých s poznáváním nových (pro diváka) postav a v neposlední řadě hledání sebe sama. Dominantou snímku je dokonalý Jude Law a jeho arogantní uchlastané hovado s poruchami sebeovládání - Dom Hemingway. Takhle nějak jsem si představoval Sviňáka! Hrubá zábavná podívaná, v níž je ke konci možná už trošku moc sentimentu. Nathan Stewart-Jarrett (Curtis z Misfits) potěšil. Ucházející 4*(12.5.2014)

Role, ve které svět J. Lawa neviděl :D(21.6.2014)

Dom Hemingway je jednou gigantickou one man show, která boří veškerá očekávání, Jude Law tu totiž překračuje veškeré běžné herecké hranice, on se stal Domem Hemingway, nejživelnějším to bastardem pod sluncem, bastardem, kterého si ale musí každý prostě zamilovat, bastardem, kterému přejete, aby ho potkalo konečně to jeho vytoužené štěstí, bastardem, kterého by nikdo nechtěl mít za kamaráda, natož pak v rodině, přesto by ho ale každý obdivoval a všemi možnými způsoby podporoval, a to přestože by za to byl od něj stejně hned nekompromisně vyfuckován 8D. Dom Hemingway je geniální dialogovou smrští, zvrhávající se posléze většinou do monologových lavin, obsahující tuny hlášek, nezapomenutelných replik a dechberoucích bonmotů, díky čemuž tento film musí jednoduše zkultovnět. Díky naprosto excelentnímu výkonu Jude Lawa tu ovšem navíc fungují i opravdu silné a působivé emoce, díky kterým si pak musí film získat i ten zbyteček váhajících diváků, kteří by si ho snad hned od začátku nezamilovali. Zápletka tu pak sice není nikterak obsáhlá, objevná, či zásadní, nicméně to plně vynahrazuje celková stylovost a atmosféra filmu, která též z Doma Hemingwaye dělá jen těžko přehlédnutelný a zapomenutelný snímek. Pocity z tohoto filmu lze zkrátka jen těžko popsat, film jako Dom Hemingway se prostě musí vidět, a kdo tak neudělá, minimálně kvůli výkonu Jude Lawa přijde vážně o hodně. Tohle je zkrátka hodně velký a neobyčejný filmový zážitek!(8.7.2014)

24. 07. 2014 (191.); raději nepřijít do konfliktu ani do kontaktu s Domem Hemingwayem(28.7.2014)

Kunda sem, kunda tam.... slovník tohoto filmu si pamatuji nejvíce :D :D Je to nejsprostší film, který jsem v poslední době viděla. Je to barvité, svižné, trocha kulis, ale hlavně excelentní Jude Law, který si celý snímek ukrojil pro sebe a nikdo jiný neměl šanci :) Je tak skvěle nechutný, že bych na něj nehrábla ani tou umělou rukou jeho přítele :) 12 let je opravdu dlouhá doba...2 roky - fajn - to člověk taky ve vězení nějak přežije - ale dvanáct???!! Wau. Jak jsou ve filmu psány určitá "prohlášení" či jak to nazvat - vůbec to tam nevadilo. Paulína, která byla fakt sexy - i tak bych se bála o život po té zběsilé jízdě autem...(15.7.2015)

podobně jako James McAvoy,i Jude Law si střihnul pro něj ne zrovna typickou roli a výsledek je bohužel o fous horší než u konkurenčníhho Sviňáka a to i přes to,že oba film jsou si více podobné,než by se na první pohled mohlo zdát.U Doma je veliká škoda,že zatímco v prvních minutách aspiruje na další kultovní zářez,postupně mu dochází dech a i když některé hlášky opravdu stojí za to,finální výsledek je rozpačitý.Typická ostrovní podívaná,bohužel tentokrát jen na jedno podívání...60%(3.4.2014)

Začínám si pomalu myslet, že anglická gangsterka začíná být můj žánr No. 1 a Dom Hemingway k tomu značnou měrou přispěl. Jude Law je nekompromisní a nasranější než kdy jindy a ve spojení s nadprůměrným příběhem je prostě na co koukat. Poslední třetina filmu je už spíš jen takový srdceryvný drama, ale není to špatný. Nějak takhle by asi vypadal film Kolja, kdyby v normalizační Praze hrál Františka Louku Josef Hlinomaz.(23.4.2014)

Opravdu zábavný film, který jako osobní zpověď člověka, jenž nepoznal ve svém dospělém životě nic jiného než sex ve vězení, loupeže a rvačky, funguje tak jak má. Uvědomění si ztraceného času je věrohodné, epizodky z jeho působení po propuštění jsou zábavné asi tak, jak se od britského filmu dá očekávat. Jude Law by si zasloužil nějakou větší dobovou roli. 75 %(1.5.2014)

I'm Dom. Dom is English for "unlucky son of a bitch". (65%)(22.11.2014)

• Disease

Když odhlédnu od toho, že Jude Lawovi toho drsňáka prostě nevěřím, licousy nelicousy, musím i tak konstatovat, že takovouhle blbost už jsem dlouho neviděl.(27.12.2016)

Začlo to parádně, vyjímečně jsem si o filmu nic nečetla a nevěděla, prostě Khaleesi a Jude -berů. Vypadalo to že by to mohlo být pěkně vtipný, nad věcí a vizuelní bombónek ale s každou minutou to bohužel klesalo a klesalo. Co neklesalo byl ale Judeův výkon, ten byl vymazlenej. A Emilia je na zrzavo v čepičce krásně rozkošná.(3.4.2014)

I´m Dom fucking Hemingway. Jude Law perlí a perlí v roli, ve které by ho člověk na "staré" roky fakt nečekal. A je to zatraceně zábavné. Takhle nějak měl vypadat celkem podobný Filth s McAvoyem. 8/10(9.4.2014)

Dom Hemingway a jeho divný kamarát pripomínajúci legendu shaolinu Davida Carradina je bezpochyby skvelé duo gangstrov, ktorý ma dokonale pobavili. Ten monológ v úvode filmu bol tak poetický, že ma to nútilo zamyslieť sa nad mojím "žrebcom" a pripomenúť si jeho kvality. Jude Law ukázal že vie byť taký istý skvelý anglický parchant ako Robert Carlyle.(5.4.2014)

muž bez možností, má najednou všechny možnosti světa aneb stárnout je FAKT kurva těžký (!) jsi sráč Dome s ksichtem jako potrat, ale sakra barvitej a ryzí a proto máš mé sympatie ..nadnesených a naprosto neobjektivných 80%(10.4.2014)

Mám tyhle britský krimi komedie velmi rád, ale od dob Richieho nebo začátků Boyla jsem nenatrefil na dokonalou souhru hláškujících hrdinů a příběhu, který celou dobu dokáže udržovat vaši pozornost dějem a ne hrdinou, který tu tam 3 minutovým proslovem chvěje vaší bránící, jako 3 leté dítě s vánočním dárkem. To bylo vlastně to jediné, co se mi na filmu líbilo. Monology Doma Fucking Hemingwaye povětšinou zakončené brilantním dovětkem (počáteční kuřba, bouračka-třiska-prachy), nebo slovní výměny při kterých zjistíte, že vás nejlepší přítel má umělou ruku a ne jen rukavici á la modní vyjádření. Po dějové stránce, a to v druhé půlce, to ztrácelo dech. I když to vlastně korespondovalo s vývojem hlavní postavy. Nicméně konec mohl být více důsledný v nastínění změny, nebo nezměny charakteru hlavního hrdiny. Takže občas velmi vtipná, chlípná komedie o kriminálníkovi, který se snaží bojovat proti smůle, která se mu hromadí pod podrážky jeho kožených bot, ve stejném množství jako kokain a chlast v jeho tělesných dutinách. (Sviňák byl lepší! :-P)(24.9.2014)

Fraziologické výpadky vtipů. Naprosto marasmatický a absurdní humor. Velkolepý a humoreskně výjmečný film. Vřele doporučuji.(25.3.2014)

Zábava ve výborném britském ražení s excelujícím Jude Lawem, který se své rozpolceně se chovající postavy zhostil s bravurou. Dokáže tak být egoistou i otcem hledajím dávno ztracenou lásku své dcery, chvíli dokáže bez emocí "dobývat" svou odměnu, záhy z něj emoce přímo srší, dokáže být věčně opilým hulvátem i milujícím obyčejným člověkem... a tak bych mohl pokračovat dál. To hlavní je, že za každé situace ze sebe chrlí neskutečně drsné hlášky a Dom Hemingway je celý prošpikovaný výborným britským břitkým humorem, občas zacházejícím za hranice vulgárnosti, nikoli však prvoplánovité. Svěží a vtipná oddechovka nebojící se občas zajít pro nějakou tu emoci.(30.3.2014)

Vždycky jsem měl rád postavy, který jdou proti proudu a vůbec jim nevadí se chovat jako hovada a jejich morálka, je taková jakou zrovna potřebují. A přesně takový je Dom Hemingway. Velký frajer, tlučhuba, macho a taky neuvěřitelně velký smolař, který se drží starých pravidel. A taky na nich dojíždí. U Doma Hemingwaye si nemůžete být ničím jistý. A na tom také postavil svůj herecký koncert Jude Law. Law je tady geniální a tvrdím, že kdykoliv je na scéně(což je pořád), tak nemá konkurenci. Law postavou žije a naprosto si jí užívá a my s ním. K naší škodě se musíme vypořádat s klasickými příběhovými aspekty jako jsou náprava zlobivého otce, hledání pravých hodnot atd. I tak jsou tyto momenty velmi vtipné, díky jeho grimasám a dialogům, které nemají po celou délku filmu chybu. Dom Hemingway je povedený film, ve kterém Jude Law předvádí svou krasojízdu, kterou si užijete pokud Vás neodradí prvních pár minut, ve kterých hlavní hrdina vypovídá o lásce ke svému penisu.(30.3.2014)

Vôbec prvá vec, čo ma v súvislosti s týmto kľudným sympaťákom a zarytým pacifistom (alebo aj nie) menom Dom Hemingway napadla, bolo, že by ho vynikajúco stvárnil Tom Hardy. Jemu takéto typy agresívnych polo-psychopatov jednoducho pasujú perfektne, o čom presvedčil už veľakrát - napr. Bronson, Warrior, Stuart ale najmä v mini-sérii The Take (ktorú mimochodom vrelo odporúčam, lahôdka). Vždy uhladený Jude Law, známy najmä z romantických komédií, mi tam jednoducho nesedel, nedokázal som si ho v niečom takomto predstaviť. Nuž, ako sa ukázalo, zvládol to viac než dôstojne (možno jeho kariéra tiež prejde veľkou zmenou, ako sme toho svedkom u McConaugheya, ktovie). Avšak stačilo už tohto môjho polemizovania, prejdem k samotnému filmu. Ten sa mi z jednej strany páčil viac, z inej naopak menej, čiže klasika. Sympatický mi bol najmä po vizuálnej stránke, hlavne čo sa týka práce s farbou a tak ďalej (proste veci, ktoré ako filmový laik nedokážem presne pomenovať a definovať), kameraman sa podľa mňa naozaj vyznamenal a zaslúži si nemalú pochvalu. Horšie to však je v rámci obsahovej stránky, kde mi vadilo (alebo skôr chýbalo) hneď niekoľko vecí. Možno to však bude chybou, na môj vkus, príliš krátkej stopáže (samozrejme niekedy hodina a pol stačí viac než dosť), ktorá totižto ani zďaleka neposkytovala dostatočný priestor na nejakú psychológiu hlavnej postavy. Tá mi v konečnom dôsledku pripadala veľmi zjednodušená, priamočiara. Viem, keď chcem niečo takéto, mal by som hľadať skôr v nejakom inom žánri, ale aj tak... Ten prechod z odľahčenej do dramatickej polohy by mi neprekážal vôbec, len ako vravím, keby boli obidve o niečo obsiahlejšie. Každopádne nech je to ako chce, môj celkový dojem na tie štyri hviezdičky v kľude vystačí, Briti proste vedia, ako na mňa. A len tak mimochodom, Madalina Diana Ghenea bola špeciálne v scéne na bicykli naozaj prekrásna (vlastne vo všetkých). Kto to je a prečo nebýva obsadzovaná oveľa oveľa častejšie? 4/5(14.8.2014)

nulové očakávania, výborná zábava.(13.1.2018)

• bllm

Docela jsem se těšila na novej film s Judem Law, ale buhužel zklamání. Ne že by nehrál dobře, ale do týhle role mi nesedl. Jenže to není zdaleka jedinej nedostatek filmu. Úvodní scéna vypadá slibně, ale potom to jde už jen a jen z kopce. Následuje nic moc příběh o magorským drsňákovi, co vylezl po 12 letech z kriminálu, těšil se na odměnu od šéfa, kterýho kryl, jenže protože je to šílený hovado, lepí se mu - samozřejmě vlastní vinnou - smůla na paty. A tak se střídají výbuchy jeho agresivity a arogance se sentimentální lítostí ve vztahu k jeho dceři. Jediná scéna, která ještě stojí docela za to, je ta se sázkou o otevření sejfu. No a taky už vím, jak vypadá Jude Law, když si nehlídá váhu.(30.3.2014)

Scény skvelé, Jude skvelý, postavičky skvelé a aj tak to nebolo ono. Malo to byť tvrdšie, ostrejšie, vulgárnejšie, a čo vulgárnejšie, jednoducho sprostejšie, šokujúcejšie... Malo to byť po všetkých smeroch viac prehnané a bolo by to dokonalé.(5.5.2014)

To, co se nedařilo u Filth, to Dom Hemingway zvládá bravurně. Skvělá a hlavně neúnavná jízda, kterou si musel Jude Law neskutečně užívat... 86%(13.5.2014)

One-man show Jude Lawa, kterému perfektně sekunduje Richard E.Grant. Ale nutno podotknout, že celý zbytek filmu Lawovi nestačí, on je ten důvod proč se na film kouknout, jenže když herecký výkon tak strašně moc převyšuje všechno kolem, něco není úplně v pořádku. Hláškující dialogy, jejichž koncentrace je sice velká, ale ke konci již poněkud únavná, protože se hláškuje všude a nic moc jiného ve filmu vlastně není. Ze života hlavního hrdiny, kde děj je tvořen výhradně skrze postavu, tu už byly lepší snímky s větším podpůrným systémem v podobě scénáře, diaologů, režie, kamery. Law je skvělý herec, ale to už dávno vím, netřeba to opětovně zjišťovat ve filmu, který žádný jiný bonus nenabízí. Takhle průměr, ale bez Lawa a Granta bych šla o hvězdičku ještě níž.. 60%(25.7.2014)

Prostě hláškama, brutalitou, vulgaritama, děvkama a drogama napumpovanej film plnej nečekanejch zvratů, jemuž dominuje Jude Law, jakožto totální magor. Stačí Vám to tak?!?!? ;)(21.12.2014)

Geniálny film, ktorý som si úplne náhodou pozrel. Musím konštatovať, že sa jedná o čistú zverinu, ktorá si nebere servítky pred ústa v žiadnej scéne ani dialógu, proste film ktorý má gule a schová všetky podobné filmy do vačku. Odporúčam na chatovačky.(3.1.2015)

Tak toto bola fakt bláznivá jazda. Drogy, sex, alkohol, nadávky a rock&roll. Viac-menej je cely film jedna veľká one man show Juda Lawa, ktorý si to užil plnými dúškami. Nepochybujem o tom, že nápady na mnoho scén vo filme, čerpal aj zo súkromného života, kedže je známy sukničkár a bohém. Už len samotný vstup do filmu je dosť bizarný, keď nahý Law básni o svojej "mužskej pýche". Tomuto filmu som nedával veľa šanci na úspech, no niekoľko pasáži bolo naozaj pôsobivých a vtipných. Scéna s trezorom bola asi Naj :-D. Najsilnejšie zbrane tohto filmu sú samotný Law, humorno-sarkastický scenár a hudba. (70%) https://www.youtube.com/watch?v=NnpGMl4eIgA(12.6.2016)

Bylo to sprosté, ale líbilo se mi to. Trošku mi to připomínalo nedávno vyšlý film Sviňák, ale tohle bylo lepší! Méně trapné. Doma jsem dokázala pochopit. Bylo mi ho vlastně dost líto. Měl fakt smůlu. Nejspíš ale, kdyby v tom nehrál můj milovaný Jude Law, asi bych kritizovala mnohem víc, ale když na něj se tak pěkně koukalo! :) Snímek je v podstatě bez děje, žádná extra zápletka, chlapec vyleze z vězení, jede za člověkem, kterého 12 let kryl a požaduje za to odměnu i s úroky, dostane ji, ale pak o peníze kvůli krásné mrše přijde. Jeho dcera s ním nechce nic mít, on se ji snaží získat. A to je celé. Ale nenudila jsem se, bylo to příjemně strávených 93 minut ;) Určitě doporučuji ;)(31.3.2014)

Doma Hemingwaye jsem viděl den po filmu Tajný život Waltera Mittyho. Srovnám hodnocení na CSFD 66% vs. 79% ve prospěch bezduché nelogické kýčovité sračky W.Mittyho. No comment a ***** zde.(9.5.2014)

• Mona-Lisa

Jude Law umí klít a příležitostně pláče nad možnou ztrátou svého "nádobíčka" či dcery (důležitost v očích postavy se během filmu mění), no a co? Nedochází mí smysl vzniku. Některé hlody byly trefné a vtipné, což o to, ale neměly šanci unést snímek vystavěný pouze ze zpackaného života jednoho ztroskotance."(12.5.2014)

Boli tam fakt vtipné miesta a Jude to hral dobre, ale aj tak mi tam niečo chýbalo. Viac sa mi pozdával na podobnú tému Filth s Jamesom McAwoyom.(30.5.2015)

Jednoduchá zápletka, pokud se tomu dá říct zápletka, ale ta jízda Jude Lawa je mazec. Je to prostě jeho film a pěkně si to užívá a s nikým se nesere:-) A přítomnost Emilia Clarke samozřejmě potěšila. 67%(5.8.2015)

Musim říct, že se na týhle roli Žídek velkolepě vyřádil a skoro tak sepsal Zákon "Jak být správným pusykandem". Narozdíl od něj, jenž je takovej zmrd, že vám klidně ukousne nos a vykuchá vás tupou kudlu, já jsem pouze zmrd, co se vám vybleje do komentáře a zaviruje harddick, teda disk. Asi tak po půl hodině jsem měl jména Doma Hemingwaye plný zuby, jelikož to tam mele pořád a i na mě toho ve finále bylo šest půlek (nebo taky tři prdele). Zároveň mě ale nakrkla stopáž, která je zrovna tady moc krátká na to, aby vybudovala větší příběh a člověk si toho vyfetovanýho plebejce, co se nechává ve vězení kouřit od Irů s dlouhejma pačesama, aspoň trochu oblíbil a vybudoval si k jeho postavě aspoň nějakej vztah. Takhle jsem si akorát řikal, že na tom hrobě sice pláče pěkně, ale nevěřim mu ani ty do koulí zařízlý galoše. Celkově se totiž dá říct, že to je jeden velkej bordel, kdy hlavní štětka dostane jednou za 15 minut záchvat schizofrenie, vyvleče svý vytahaný části těla na stůl, zarecituje Šejkspíra ve vrcholný formě a zas upadne do paralýzy. Stejně tak Dom občas pronese spíč jak blázen a pak zas jen pobíhá a fokuje a pussykanduje.(9.4.2016)

• strikeman

Neskutečná slátanina, kterou se postupně prolne několik žánrů, aby na vás v polovině příběhu vybafly závěrečné titulky - a to vám asi jako mělo vyrazit dech. Z hlediska výběru role jeden z největších failů Juda Lawa, na druhou stranu se té role alespoň poctivě zhostil ... 40%(6.4.2015)

Prilepiť k tej psycho unadávanej postave nejaký poriadnejší príbeh a mohla z toho kľudne byť ďalšia klasika v štýle Big Lebowski, ale bohužiaľ, príbehovo je tu fakt len jedno veľké prázdno. No aj tak sa to oplatí pozrieť už len kvôli tomu perfektnému Lawovmu výkonu a kope vtipných scénok.(17.3.2017)

Vůbec to nedrží pohromadě. Sviňák dokázal změnit tón filmu prakticky z minuty na minutu a pak v něm jel na plný plyn. Dom Hemingway tón střídá v průběhu filmu mnohokrát ale ani jeden z nich není plně funkční. Vtipné pasáže se občas povedou (trezor) a zafunguje i jedna vážnější scéna (nehoda) ale když se hraje na city nefunguje to nikdy. Ale Judd Law výborný, hlavně když pronáší svoje monology.(30.5.2018)

Hemingway dává proslovy typu Tarantino/Shakespeare,čímž je to dané.Ivano.(21.9.2018)

Povedená gangsterka, která je tak trochu jiná od ostatní produkce. Výborný,úplně jiný, Žid a skvělý hlášky, určitě stojí za shlédnutí!(14.5.2014)

Černá anglická psychotina která se člověku opravdu rozleží v hlavě. Náboj a spád přímo na jedničku. Film nelze líp popsat než přímo fajnovým úryvkem ze scénáře: ,,POSLOUCHEJTE SOVY A MEDVĚDI! VY HULIBRCI! PLEBEJCI A MORÁLNÍ ZBABĚLCI! LIŠKY, LVI A PEDOFILOVÉ! TRANĎÁCI A PRZNIČI MALEJCH HOLEK! JÁ JSEM DOM HEMINGWAY!“(24.5.2014)

Vskutku příjemná zábavná komedie, která exeluje především ve své první polovině. 60%(1.6.2014)

Kdo by sakra neznal Doma Hemingwaye! Věčně ožralého a nasra*ého zloděje, co právě vylezl z vězení a chce se udobřit se svou dcerou a získat své prachy zpět. Klasická černá komedie z Anglie, kde dialogy nenudí, Jude Law zahrál Doma na jedničku, no a nejlepší scénkou je trezor, bouračka a chvilky s Melody... :) PS.: Super hudba!(2.6.2014)

Juda Lawa tady skvěle doplňuje Richard E. Grant. Je to krimi komedie o bývalým kriminálníkovi, kterej chce jediný...svoje odškodný,prachy,co si sakra zaslouží. Ale od chvíle, co ho okrade bezcitná luxusní štětka, jde to s ním zase do hajzlu, chvílemi rodinné hořké drámo, jak papá chce být aspoň dobrým dědou a jindy znovu dobrým zločincem. Dóm Hemingway je hajzl s dobrým srdcem,až na to, že v minulosti zabil kočku,kterej se chce jak polepšil, tak se dostat znovu do biznisu.(26.10.2015)

Jude Law tentokrát není žádný lamač srdcí či pan intelektuál, ale neurvalý avšak citlivý sprosťák. A zase je tak dobrej! Tohle je zkrátka super film! A je mi také sympatická jeho délka v dnešním uspěchaném světě. "A man with no options suddenly has all the options in the world!"(25.3.2014)

Celkom som si tento film užil. Herecké výkony boli skvelé, na čele s Jude Law ktorý hral Doma Hemingwaya. Prvých pár minút ma tak zaujalo že som sa do toho dostal, ako to naozaj záčina ranou (alebo ak chcete úderom.) Na chvíľu som nevedel aké mam zo tohto filmu pocity, pretože film je vulgárny, násilný, vtipný a trápny, niekedy všetko naraz. Koniec sa mi naozaj páčil a prichytil som sa ako fandím Domovi, aj keď na to nemal žiaden dôvod. Stojí za to si ho pozrieť, hlavne kvôli dobrým hereckým výkonom a momentmi medzi Domom a Dickiem, ktoré sú často skvelé.(30.3.2014)

Jó, každej někdy potřebujem "velikonočního zajíčka", který hopsá okolo a šíří dobrou náladu :))) Don Hemingway ovšem o něco více, než ostatní...(1.4.2014)

Něco podobného točil Guy Ritchie, když ještě dělal dobré filmy. Jen bez toho sociálního kontextu. Dom Hemingway se totiž hrozně tváří jako drsná Gangsterka, ale chyba lávky, vlastně je to takové rodinné existenciální drama o chlapíkovi, který si myslí, že by obraz jeho penisu měl být vystaven v Louvru. A co si budeme povídat, to už je pořádný námět na film! Už dlouho jsem se tak parádně nebavil, takže mi tam cuká ta pátá, ale zůstanu tentokrát při zemi...(12.4.2014)

• Mamlas

Komedie, u které jsem se ani jednou nezasmál ani neusmál. Děj o hovnu, nekonečné tlachání, nedívatelné.(1.7.2014)

Mě vám tenhle Jude nějak moc nesednul.... Hvězdičku navíc dávám za perfektní herecký výkon, ale že by to byla joo nějaká sranda, to se prostě říct nedá. Pravda, ten černý humor se mohl lehce ztratit v dabingu, ale když mě se tak hrozně nechtěly číst titulky... a Daenerys překvapila :)(5.7.2014)

Zajímavá studie toho, jak to vypadá se životem stárnoucího kriminálníka poté, co opustí vězení, kde strávil poslední třetinu života a neví co dál, protože k dohnání toho, co si myslí že ztratil mu stačí tři dny. Jude Law tu agresivitu, vztek, beznaděj a smutek zahrál dokonale a hlavně si myslím, že podobně v prdeli, je většina propuštěných vězňů.(19.7.2014)

Domy Hemingway byl slušnej nářez. Hodně mě to bavilo, ale druhá půlka to bohužel neudejchala a poslala to někam jinam, než bych si přála. U tohoto filmu mě hned od počátku zajímaly úplně jiný věci než složité řešení vztahu mezi otcem a dcerou. Pravdou je, že herec jako je Law i tuto dramatickou linii zahrál se ctí, ale proč v něčem, co mělo být divoká ujetá jízda plná vtipných hlášek. No já vám nevím, první půlka 9/10 a druhá půlka 4/10 Kdyby druhé půle nebylo tak jak bylo, mělo by to potenciál kultovky tarantinovského typu. Takhle si na ten film za 3 roky nikdo ani nevzpomene.(18.6.2015)

• tranquill

"Chci svý zasraný prachy!" A já bych chtěl zase víc kvalitního britského černého humoru a nadsázky a míň zbytečných vulgarit...(14.1.2018)

One man show Jude Lawa. V podstatě kravina o jednom kasaři, ctícím pravidla, ale jinak hrozným volovi. Jenže Jude tu roli pozvedl na docela slušné pokoukáníčko. Nevidím jediný důvod soucítit s takovou postavou, ale Jude to chvilkama dokáže, že i slzy se vhrnou na krátký okamžik. Slušná jednohubka v parádním podání. 70%(15.4.2014)

Dom Hamingway strávil dvanáct let v krimu a teď by se rád vrátil ke gangsterskému fochu. Ovšem uplynulo mnoho času a návrat k řemeslu není tak jednoduchý jak si z počátku myslel. Vězení se negativně podepsalo na jeho psychice a metody jaké je zvyklí používat už dávno vyšli z mody. Ustojí věčně naštvaný bouřlivák Dom svůj návrat do reality?.... Snímek mě pobavil a zasmál jsem se u něj. Asi je zbytečné říkat, že na úspěchu tohoto filmu má lví podíl především herecký výkon Juda Lawa, který doslova exceloval. Dám tři hvězdy(19.4.2014)

• Rockerman

Velké zklamání! Je to prakticky o ničem a vše doprovází neuvěřitelné tlachy, kecy, plky a nevím jak ještě to nazvat. Měl mě varovat už úvodní Domův monolog o svém penisu, ale nedbal jsem a pak jsem litoval. Všechno to "mlácení prázdné slámy" snad mělo být vtipné, ale nebylo. Spíše to byl všechno trapas. Je to jeden z těch filmů, do kterých jsem vkládal velké naděje, ale výsledekem byla jen jedna velká trapná nuda! Jedna hvězda za pěknou scénu při havárii auta a druhá za Emilii "Daenerys" Clarke, která však příliš prostoru nedostala.(15.6.2014)

obtloustlej, připlešlej a sakra vtipnej jude law, co evokuje bronsona a mechanickej pomeranč. do toho reminiscence na ernesta h. a máme tu postmoderní shakespearovskou hru. pokud by mělo mít něco platnost, bylo by to hemingwayovo péro.(18.7.2014)

• Eventyrer

Až príliš podobné Vlkovi z Wall Street. Jude Law svoju postavu stvárnil viac než bravúrne, ale celkový film je úplne bez motivácie. Postavy robia čo robia, ale akoby nepremyslene, čo nezapadá do ich charakteru.(10.9.2014)

• TSZ

Evidentně to mělo být něco na způsob Guy Ritchieho nebo snad dokonce Tarantina, ale k tomu je zapotřebí víc než jen zasadit děj do "gangsta" Británie, nechat hrdiny neustále chlastat, fetovat a vyřvávat různé varianty "Fuck". Jude Law se sice snaží seč může, ale neustále hystericky řvát a chovat se jako kretén na dobrý herecký výkon nestačí. Tohle mě zkrátka neoslovilo ani v jedné minutě ze svých 93 (připadalo mi to jako 140).(5.10.2014)

• dogma97

Prázdné a užvaněné...(25.11.2014)

Jude Law ruluje. Dom Hemingway není bezchybným filmem a už vůbec ne bezchybným charakterem, ale je s ním setsakramentská zábava. Podobně, jako se Sviňákem. Více na Filmfanatic.cz.(7.7.2015)

Dom Hemingway - oplzlý hulvát, ktorý má šarm. Legenda, ktorá vás baví a s týmto zámerom bola misia filmu dokonale splnená. Nie som fanúšik podobných lacných žánrov a pokusov o vytvorenie nesmrteľných postáv, ale humor v tomto filme na mňa sadol ešte lepšie ako vie Dom Hemingway otvárať bezpečnostné sejfy.(25.9.2015)

Jako smršť se valící Jude Law ve skvělé roli domýšlivého a narcistního gangstera, jemuž je jedno, co říká a hlavně komu. Film stojí spíš na dialozích než na příběhu, ale ty gagy, ty stojí za to! // A Moc se mi líbila ta notná dávka arogance, jež z Lawa přímo vyzařuje.(26.3.2014)

Herecká exhibice Judea Lawa. Nic víc, nic míň.(30.3.2014)

Jude Law tu hraje jak o život, dal své roli všechno, mělo to být v nominacích. Živočišné, živé, živelné. Prostě strhující.(31.3.2014)

• stone

Prázdnota spojená se sentimentálními a afektovanými scénkami....podruhé ani náhodou(1.4.2014)

Ultimátna, a maximálne typická anglická komédia. Kopa čierneho humoru, nečakaných situácií a surových scén, kde aj tie dramatické fungujú dokonalo. Trochu zvláštne podanie jednoduchého deja, no Jude Law exceluje a svoju rolu násilného gangsterského hovada si vychutnáva naplno. Chcelo by to však trochu doladiť po scenáristickej stránke, no celkový neobyčajný štýl a atmosféra, ktorá z filmu sála, je britsky nezameniteľná.(2.4.2014)

• Pitryx

Sem tam hláška, která opravdu sedí, ale to je vše. Jedna scéna, ta s trezorem, také celý film nevytrhne. Možná že Jude v hlavní roli je dobrý, ale to mne nepřinutí vidět tuto bezdějovou slátaninu podruhé. Dokonale zprasený konec (pokud to tedy konec byl) mne jen ujistil, abych tento snímek ohodnotil jako podprůměrný. 8545/8941(24.4.2014)

Óda na penis je absolútno v najlepšom slova zmysle. Inak je Dom Hemingway totálny guláš bez smerovania, vnútorných väzieb či logiky, ktorý dokáže miestami prvotriedne pobaviť. Treba však povedať, že iba vďaka Lawovmu nasadeniu. On JE Dom Hemingway.(7.12.2014)

Příjemně mě tento film překvapil. Jude Law hrál postavou v jaké jsem ho ještě neviděl. Snímek obsahuje spoustu srandovních pasáží, které většinou vychází z úst samotného Lawa. Bohužel se zde najdou i výtky, místy děj se zadrhne a dialogy postav moc nebaví, ale naštěstí to Law svým charismem zachrání. Snímek ale i na pár těchto vyjímek chválím. Velice jsem se u něj bavil.(5.6.2015)

Ujeté,sprosté,britské. Jude Law válí. :)(30.3.2014)

• Honzulik

Dom Hemingway - tak na tento film jsem se docela těšil, neboť Jude Law je jeden z mých oblíbených herců. Nicméně po shlednutí filmu jsem cítil zklamání. Dle mého názoru se Jude Law na podobné role nehodí. Začátek filmu ještě vypadá slibně, ale pak se to všechno nějak zvrtne a divák se nestačí divit proč ze sebe takový dobrý herec dělá totálního magora. Vyleze po 12 letech z kriminálu a šoustá, pije, droguje a zase šoustá. Protože je magor nic se mu nedaří a proto musí být ještě větší magor... No Jude mne jsi v tomto filmu zklamal a příště bych doporučil jiný žánr...(1.4.2014)

Proč ten chlap zase brečí???? Je to největší fnukna z celého Hollywoodu....ach jo ale to je asi jen můj problém.Jinak průměrný film s pár dobrými momenty.(23.4.2014)

• mr.twizta

Jude Law je Dom Hemingway a vy ne. Jude Law tak, jak ho neznate. Jude Law coby jediny duvod, proc tenhle film videt. Solidni gangsterka o moralnim prozreni jednoho prvotridniho hovada sice s ubihajici stopazi ztraci stavu, ale na Lawa se v tehle roli kouka s potesenim. Vic takovych metamorfoz!(24.4.2014)

• papadoce

Neviem, fakt neviem, vážne uvažujem o odpade...uvidím.(8.5.2014)

Čekal jsem klasickou Anglii a jsem rozpolcen. Něco mě parádně bavilo a u dalšího jsem se dost nudil. I tak jsem byl v rozporu mezi 3 až 4 hvězdami. Nakonec převládla 3, protože jsem od toho chtěl prostě víc, i přes parádní výkon Juda.(11.5.2014)

65%(22.5.2014)

Jude Law a jeho herecký koncert.. paráda. Ten člověk zraje s každou rolí jako víno.(14.8.2014)

• dudo24

Škoda, že posledná pol hodina nepokračovala v takom bláznivom štýle ale stočila sa skôr na drámu. Aj celkovo by som to spravil ešte o jeden level uletenejšie. Pár scén bolo naozaj skvelých ale inak ma to až tak nezobralo. Áno, hlavná postava bola kuriozita. Ale nestačilo mi to. Najlepšia scéna bola asi úvodný monológ.(16.10.2014)

Kdyby film zůstal jen jako komedie, byl by skvělej. Ty rodinný dilémata už mi k Domovi neseděly. Úvodní monolog je geniální - Is my cock exquisite? Oh, cos I think it's fucking exquisite. I think it's a fucking work of art. Like a Renoir. Or a Picasso. The painting of my cock should hang at the Louvre. They should study my cock in art classes, spend whole courses...studying the splendid contours of its exquisiteness, don't you think? They should also study my cock in science class cos it defies nature. My cock is hard. It's metal, it's steel, It's titanium. It does not break. It does not weaken. My cock can stand all day like a good soldier trying to impress his superiors. If my cock could win a medal, it would. If they could name a school after it, it should. If it could save small Somali children from starving, it would and should, and it'll have a Nobel fucking Peace Prize for it, the first such prize ever given to a cock. My Nobel Prize-winning cock's like a cheetah, all sleek and dangerous and deadly. Sonnets should be written about how dangerous my cheetah cock is. Poems, plays. Wars should be won over it, kingdoms fallen because of it. My cock is lightning. It is fire. It is a volcano brewing with the sacred semen, lava... Sugar and spice and all things...nice.(25.3.2015)

Ja by som tento film odporúčal hlavne fanúšikom herca Jude Law. Dôvod? Preto, lebo taký drsný, zlý a odporný charakter ešte nezahral. Film nového neprináša (skôr sú nedostatky – napr. skutočný dôvod pobytu za mrežami sa ani nedozvieme), ale herecká hra J. Lawha asi áno. Mňa presvedčil, že nemá problém zahrať si akúkoľvek postavu. PS: Úvodná scéna (monológ D. Hemingwaya o jeho najmilšej končatiny) je tvrdá! Osobné hodnotenie: 72% (***) (13.6.2015)

• Domas88

Připomína mi to film ve stylu monologu, jde jen o jednoho herce Jud Law a ten prakticky udělá cely film, jeh ho tolik nežeru abych byl hotový, je to mazec herec a jde mu to, jen není to tak aby to stačilo na všechno a celý film, pokud ho máte rádi tak ho vřele doporučuju, jinak je to prostě jen film o jednom herci..(8.10.2015)

Vtipná,pohodová věc,Jude je v hlavní roli perfektní!(28.9.2016)

Jude Law vynikající, ale to, co lezlo z něj i z ostatních, mi přišlo uhozený.(2.9.2018)

Mám problém se vztekem, vždycky jsem měl... Britové umí/uměli udělat parádní gangsterky, třeba Sbal prachy a vypadni (1998). Tahle má trochu víc připomínat taraninovsko-rodriquezovský styl. A jak to dopadlo? Noo čekal jsem nějakou pořádnou akci, nějakou mlátičku, honičku v autech, střílečku a ono mi to nabídlo jen chlastání, smažení a prostou krádež, jo a mlácení kladivem do trezoru. Ale Jude Law to zahrál skvěle, o tom žádná. Určit by to sneslo i pokračování.(6.12.2018)

Veľmi svižná britská lahôdka, ktorej k dokonalosti chýba minimum.(30.3.2014)

Film jedného muža, Law je v tomto úplne dokonalý. Výborná čierna, chlipná, bizarná komédia a takmer bezchybný film, ktorý v prvom rade dobre pobaví, a nie o jednu, ale o rovno dve triedy je to lepšie a zábavnejšie ako tohtoročná podobná, podivná Špina s McAvoyom. Tentokrát mi britsky humor sadol ako uliaty.(31.3.2014)

• a0001

Nuda, žiaľ... Law hra skvelo, film však úplne o ničom. Plno sprostých reči, holých ceckov a pózerstva. Špina s McAvoyom bola vierohodnejšia, tvrdšia, šialeno dokonalejšia. Najdokonalejším konkurentom je však Biznis (2005).(1.4.2014)

I've seen death, I've seen evil....I've seen fire, I've seen rain...Dostal jsem přesně co jsem očekával, ze což jsem víc než rád :) Dom je hodný, přívětiví člověk ve kterém se uvidí nejeden človíček :) chytne, nepustí až do konce :) přehláškováno až do nebe x).........a furt musím měnit hodnocení......Jude Law hraje sám se, a hraje ho tak dobře že nikdo nepozná rozdíl...kurva žádnej neni ten film je tak úžasnej že první půl hodina mi zvedne náladu kdykoliv to vidím :)))))) a jsem opilej(2.4.2014)

Silně průměrný film, ve kterém se toho moc neděje. Zejména první půlka je naprosto k unudění, zaplněná nekonečnými dialogy i monology ve stylu Quentina Tarantina. Jude Law se snaží, ale nemůže to zachránit sám.(3.4.2014)

Příjemný ostrovní úlet o tom, co je v životě nejdůležitější a co vlastně znamená mít štěstí. Nejlepší jsou samozřejmě scény, kdy Dom nadává jako špaček. Ale co by to bylo za film, kdyby zůstal jen v téhle rovině?(4.4.2014)

"To je tvoje babička, černý moc nemusela, ale tebe by si oblíbila." "Budu potichu jako stará paní, co bydlí sama v podkroví a vycpává si kočky, když ji pojdou! " "Jsem ten zmrd, který ti svýma zubama ukousne nos. Jsem ten zmrd, ktery te vykuchá tímhle tupým nožem od příboru a bude si přitom zpívat. Jsem ten zmrd, který hodí tvoje mrtvý tělo do ledově studenýho jezera a bude se dívat jak pomalu klesá ke dnu. Já jsem ten zmrd. Takovej zmrd já jsem." Výborná černohumorná komedie. Jude Law si toho svého smolařského psychopata dává jako nic a bravůrné mu sekunduje Richard E. Grant. Emilia Clarke se na plátně jen mihne to tomuhle skvostu, ale vůbec neubírá. Moc jsem se na tenhle film těšil a jsem rád, že jsem ho viděl. Od dob Podfucku mě žádná britská komedie takhle nepobavila.(5.4.2014)

7/10(13.4.2014)

JÁ SI MYSLÍM,ŽE JE KURVA NÁDHERNEJ. ŘEKL BYCH,ŽE JE TO FAKT PARÁDNÍ UMĚLECKÝ DÍLO JAKO RENOIR,NEBO TŘEBA PICASSO. OBRAZ MÝHO KRÁSNÝHO PTÁKA BY MĚL VYSET V LOVREU. STUDOVALI BY HO V UMĚLECKÝCH ŠKOLÁCH. STRÁVILI BY HODINY STUDIEM ÚŽASNÝCH TVARŮ TÝHLE NESKUTEČNÝ NÁDHERY,NEMYSLÍTE? TAKY BY HO MĚLI STUDOVAT VĚDECKY,PROTOŽE SE VÁŽNĚ VYMYKÁ PŘÍRODĚ. MŮJ PTÁK JE TVRDEJ,JE TO KOV,JE TO OCEL,JE TO TITAN. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEPOLEVÍ,NEOCHABNE MŮJ PTÁK MŮŽE STÁT CELEJ DEN,JAKO TEN NEJLEPŠÍ VOJÁK,KTERÝ DĚLÁ DOJEM NA SVÝ NADŘÍZENÝ. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL DOSTAT MEDAILI - DOSTAL BY JÍ. POJMENOVALY BY PO NĚM ŠKOLY. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL ZACHRÁNIT MALÝ SOMÁLSKÝ DĚTI PŘED HLADOVĚNÍM,UDĚLAL BY TO A DOSTAL BY ZA TO KURVA NOBELOVU CENU MÍRU. VŮBEC PRVNÍ CENU UDĚLENOU PTÁKOVI. MŮJ ÚŽASNEJ LAUREÁT NOBELOVI CENY JE JAKO NĚJAKEJ GEPARD,ELEGANTÍ,BEZPEČNEJ A VRAŽEDNEJ NÁSTROJ. MĚLY BY SE PSÁT SONETY JAK NEBEZPEČNEJ MŮJ PTÁK JE. BALADY,BÁSNĚ MĚLI BY SE KVŮLI NĚMU VÉST VÁLKY,HROUTIT SE ŘÍMSKÉ ŘÍŠE,PROTOŽE MŮJ PTÁK JE BLESK. NEUHASITELNEJ OHEŇ,JE TO VULKÁN S VAŘÍCÍM POSVÁTNÝM SEMENEM,LÁVOU!(18.4.2014)

Zábavný film u kterého jsem se nenudila ani na chvíli a musím vyzdvihnout nápad - jak vykrást sejf - hlavně potichu a nenápadně :D :D(1.5.2014)

Naprostej orchestr Juda Lawa. Smršť koksu,děvek,prachů a nadávek. Takhle má vypadat pravej film. Neustálá zábava. "Buší mě v hlavě, jako kdybych v ní měl diskotéku. Diskotéku, diskotéku v Manile plnou transvestitu a kvičících prasat."(2.5.2014)

Príbeh Doma Hemingwaya je ako čínsky fortune cookie s príchuťou irónie a sarkazmu, ktorý k počudovaniu skrýva hlbšiu myšlienku.(11.5.2014)

Vtipná britská černá krimikomedie...s výborným výkonem Jude L. Některé scény by mohly být kultovní, stejně tak dialogy. Škoda toho emočního vydírání na konci (zejména proslov na hřbitově), jinak to má švih a originalitu. Něco, co může Martin Mc Donagh závidět.(16.8.2014)

V poslední době jsem viděla dva podobně laděné filmy, tady Doma H. a druhý je Filth. Bohužel s politováním musím říct, že Dom Hamingway nesahá Bruci Robertsonovi ani po kotníky. Ano film není špatně pojatý, také nešetří sprosťárnami, drogami, lehkými holkami a šíleností, ale je to jen takový slabý odvar oproti Sviňákovi a i když se Dom zdá jako film ucelenější, tak v samém závěru to prostě stejně nějak není ono, Filth vás na závěr ohromí a řeknete si: "To je něco!". U Doma když se najednou objevily závěrečné titulky, říkala jsem si: "Co, to je konec?", byl to takový nemastný, neslaný závěr. A co se týká samotné hlavní postavy...jo, začátek byl slibný, Jude Law to rozjel nadějně, ale po pár minutách jsem mu prostě toho sviňáka přestala žrát, vůbec mě nepřesvědčil. Měl sice pár zářivějších momentů, kdy si mě na chvíli získal, ale na Jamese McAvoye v tomhle prostě nemá, ten si od začátku až dokonce Sviňáka držel mou plnou pozornost a dokázal být dokonale úlisný parchant, kterému jsem žrala každé slovo. Takže abych to shrnula, zpracování filmu povedené, ale celkový dojem průměrný, 3*.(21.11.2014)

Keby Doma Hemingwaya nehral zrovna Jude Law, tak to asi nedopozerám, niekde v polovici nadupaný dej stráca svoje tempo a s ním aj môj záujem, ako to s Domom Heminwayom vlastne dopadne. Malo to svoje zaujímavé momenty a zvraty, ale zároveň ma to ničím neohúrilo, u mňa taký lepší priemer. A dámy, ktoré máte rady fešáka Juda Lawa..tu sa ho veru nedočkáte.(23.11.2014)

• ikre

Krimi? Přítomnost kriminálníků nedělá krimi. Komedie? Neustálé pronášení vulgarit nedělá komedii. Neexistující děj. A neskutečně nesympatický hlavní hrdina.(3.1.2015)

zábavný film, který v dobrém tempu představuje jednu kriminální postavičku, právě propuštěnou z vězení. Jude Law si zjevně s velkou chutí zahrál tohle neotesané hovado, role hodně odlišná od těch, které většinou dostává. Bylo čemu se zasmát a člověk se neubránil tomu, aby přes všechny jeho záporné vlastnosti tomu chlápkovi fandil.(6.7.2015)

Slabší britská verze Tarantina bez pořádného konce. Ano, je to zábavné a monology pana Lawa jsou sice peprné, ale někdy až přehnaně dlouhé. Law se předvádí jako pan herec, ale k dobrému výsledku mu chybí dobrý scénář. Film prakticky končí někde uprostřed tou autohavárií (mimochodem brilantně natočenou), což je jasné vyvrcholení a potom už v podstatě ničím nezaujme. Rád bych řekl, že ve své druhé části může nabídnout alespoň Targarienovic kočičku Daenerys, jenže ta je zde tak nudně nepřitažlivá (blbý účes a trapně rudá rtěnka = skoro až strašidlo), že ani ta to nezachrání. Nebýt tam ještě to šukézní otvírání sejfu, tak je to docela nuda.(17.8.2016)

”I should fucking kill you, but I fancy a pint instead.” Prekvapivo skvelá jazda excelujúceho Law-a, ktorá má od začiatku do konca slušné tempo a ani záverečné preladenie na emotívnejšiu strunu mu výrazne neuškodilo. Myslím, že tu ostal trochu nedocenený a zaslúžil by si byť v červených a nie v modrých číslach, no napriek tomu si Doma Hemingwaya ešte určite schuti niekedy zopakujem, 8/10.(7.2.2018)

Dom mele a mele a mele a mele a pak to najednou skončí. :-))(29.3.2014)

Jsem Dom Hemingway. Jsem těžkej zmrd, co háže krutopřísný hlášky a s ničím a s nikým se nesere. Zmrd, co přišel o manželku, lásku svý dcery a tučnou odměnu, kvůli který musel 12 let bručet. Zmrd, se kterým se nebudete ani chvíli nudit a kterýho brilantně ztvárnil Jude Law. Společně se Sviňákem je to další důkaz, že britský gangsterky mají pořád neskutečný koule.(1.4.2014)

nejedna pamätihodná scénka :) , ale......postupne sa to zvrzalo až na 3* (z pôvodných 5) a označenie somarina. A Emilia je bez platinových vláskov len šedá miška (čo som neobjavil len teraz)(1.4.2014)

Až moc ukecaný a pouze na jednom herci postavený film. Pro ty, kteří si užívájí angličtinu v originále skvělé. Jinak vlastně ani nevím, co vlastně chctěl film říct. Nic objevného(7.4.2014)

Dom Hemingway vyšiel po 12-tich rokoch z basy. Žena mu zatiaľ zomrela, dcéra ho nenávidí a prišiel o všetko. A chce to všetko späť. Samotný príbeh nie je moc originálny ale dobre sa nato pozerá. Pretože to má dobrý scenár, prepracované dialógy a super hlavnú postavu. Je to alkoholik, blbec a odporný arogantný zmrd. Lenže tá postava je zvláštnym spôsobom zábavná a zaujímavá. Jude Law hrá ako o život a vidno že si to užíva. Nádherný herecký koncert.(8.4.2014)

• PORTER44

Žádná sláva,spíše podprůměrná černá komedie řízlá s gangsterkou,spousta vulgárních nadávek a koksu v podání J.Lawa jako propuštěného kriminálníka který si jde pro svou odměnu za mlčení o kterou nakonec přijde,protože se topí v drogách a chlastu.Pár dobrých hlášek jinak nic moc už to vidět nemusím.(10.4.2014)

• gael83

Jude Law v absolutně nechutné verzi bankovního zloděje v rádoby krimi - komedii, kdy platí staré pravidlo zvyk je železná košile a k tomu dodám "hovno nevyleštíš". Labilita se tu potkává s lidskou demencí a neschopností se v životě posunout někam dál. Po anglicku tlumené, tempo je jak jinak než pozvolné, dialogy předlouhé, potěší rumunská bitch! Podle mě zcela zbytečné a to nekonečné žvanění, tísíce absolutně zbytečných frází když stejně časem skončí zase v base. Lidská povaha je neměnná!(31.5.2014)

Priemerné ale fajn ušlo to.(13.6.2014)

Jude Law jak ho neznáme,slizký ,vulgární kriminálník,kasař,který je svým způsobem i okouzlující,výborná gangsterka britského střihu.(22.6.2014)

Film jako takový je víceméně bezobsažná volovina. Ale Jude je fakt dobrý, skoro k nepoznání. A Emilia Clarke potěšila písníčkou :) Nicméně, ten „morální a sociální podtext“ tam je děsný kýč.(26.7.2014)

Jsem téhož názoru, jako Dom.. aspoň to zkusil :))(25.9.2014)

Dávám 4**** za skvělého Jude Law(31.1.2015)

Film o buranovi! A nie len tak o nejakom buranovi. O buranovi par excellence. Napriek tomu, že ma hlavný "hrdina" tohto snímku sklony k prudkým reakciám na vnemy okolo seba, k pijáctvu, je prchký a má ego "ako prasa", má i dobré vlastnosti. Napríklad, dá sa na neho vždy spoľahnúť a nie je zradca. A nakoniec aj jeho chladné srdce začne cítiť lásku. Čo sa týka hereckého výkonu, treba poznamenať, že prejav Juda Lawa bol absolútne presvedčivý. Do postavy sa vžil naozaj skvele. Preto, kto sa chce pobaviť a neprekáža mu štipka hulváctva, tomu odporúčam túto svižnú britskú krimi-komédiu.(20.3.2015)

Miestami vtipné a hlavne kvôli Judovi pozerateľné, ale aj tak to tvorcovia nedotiahli k dokonalosti.(12.4.2015)

I'm Dom. Dom is English for unlucky son of a bitch.(11.5.2015)

Samolibej drsnej parchant Dom Hemingway s vtipnými dialogy ,Jude Law se zde bljesknul a role mu podle mě sedla.(8.6.2015)

Trefim se prstem jeptisce do kundy :D seriozne: Judie Law je celou tu dobu vazne exceletni. Primy humor, zadne predsudky nebo klise. K filmu doporucuji dobrou whisky :)(25.9.2015)

Dom výjde z basy a prvá vec, ktorú spraví je, že zmláti chlapíka, ktorý mu klátil manželku počas 12 rokov strávených vo väzení. Hneď na to sa totálne ožerie, za čo je potrestaný kolosálnou opicou. Ani nestihne vytriezvieť a už cestuje do Francúzska za svojím bývalým mafiánskym šéfom. Ten mu poskytne dostatočnú finančnú odmenu za roky mlčania. Nasleduje ďalšia opulentná párty, avšak po nej sa Domove šťastie vytratí a veci sa zvrtnú tak, ako neplánoval. Okrem tejto komediálne ladenej dejovej linky sledujeme aj menšiu dramatickú, kde sa Dom snaží dať do poriadku vzťah so svojou teraz už dospelou dcérou (krásna Emilia Clarke zo seriálu Game of Thrones). Dom Hemingway nie je dokonalý film, tak ako Dom Hemingway nie je dokonalý typ človeka. Je to neurvalý hedonista, ktorý hovorí, čo má na jazyku a robí, čo sa mu zachce. Ale je to aj férový chlap hľadajúci si svoje miesto vo svete po mnohých rokoch. Je zaujímavé sledovať ho a zabávať sa pri tom.(1.12.2015)

Skvela volba na odreagovanie.Ukazuje že aj kriminalnici su len ludia, ja som sa celkom bavil.(12.3.2016)

• gstudio

Tak jo... Naservírovali nám banální příběh o kriminálníkovi, který hledá cestu k normálnímu životu, ale stále se přitom chová jako kriminálník a tak nutně sjíždí zase tam, kam nevyhnutelně patří. Zápletka mnohokrát viděná (a dodejme, že mnohem lépe zpracovaná) by nutně nemohla znamenat ani průměrný kasový úspěch. A tak vznikl tento nesourodý propletenec rádobycool scének a dialogů opisující pulpová stylová schémata Ritchieho a Tarantina (ovšem bez invence obou jmenovaných). Film, který "drsnými dialogy" nepříliš efektivně zakrývá absenci jakéhokoli zajímavého obsahu, pozvedá nicméně z hlubin "odpadu" svým nadprůměrným výkonem Judd Law. Ten si navzdory chatrnému scénáři a bezduchým dialogům svoji roli psychopata užívá a jeho nadšení bylo vpravdě to jediné, co mě přimělo dokoukat jinak naprosto nezajímavý film až do konce.(2.2.2017)

No neviem, ale mne to najviac pripomínalo Jeana Maraisa, J.P. Belmonda a iných Tulipánov v post-guy-ritchieovskej dobe... ;)(3.2.2017)

Unikátne svojský, v dialógoch poetický, príbehovo jemne rozvláčny a miestami až groteskný snímok, točiaci sa okolo brilantného výkonu Juda Lawa a jeho šialene nákazlivej charizmy.(6.6.2017)

Drsná komedie, velmi drsná; ale svůj půvab (když si na to divák zvykne) to má ... Jude Law potvrzuje svůj široký herecký rejstřík, to on posouvá film k lehkému nadprůměru (je přitom třeba se vyrovnat s faktem, že jeho - předpokládám - nevzdělaný hrdina, vládne až shakespearovsky bohatou slovní zásobou). Natočené je to totiž solidně, scénář však nelze označit právě za excelentní(1.4.2018)

Krásný film. Jedna hvězda za ruku schovanou pod autem. Druhá za pokus o vynahrazení si dvanácti let jednou nocí. Třetí za následky a lamentování po oné noci. Čtvrtá za Ivanu Analtolie a jeho třísku v zádech. A pátá za všechno ostatní plus Pixies na konci. Jak říkám krásný film.(5.4.2014)

Neurotický kriminálnik bez akýchkoľvek hodnôt s neustále vycerenými zubami cez ktoré dokáže zreteľne hovoriť ala Begbie z Trainspottingu. Od obdivu k svojmu penisu sa pomaly prepracujeme k potrebe vlastniť peniaze a šnupať koks až k tomu, že i cez to všetko miluje svoju dcéru a vnuka. A to by nebolo rozprávky, keby skutočné hodnoty nenašiel aj niekto taký ako Dom Hemingway. Inak dobrá magorina, keď sa dokážem s otvorenými ústami pozerať na Doma ako hovorí svojmu bossovi tie najhrubšie urážky aké si môžete len predstaviť, ale Dom má srdce a ospravedlní sa.(5.4.2014)

• ErzebethB

Hlavní hrdina mě svou ukecaností rozčiloval už od ptákosekvence na startu filmu. Nechápu jak tento film může mít takové procento. Za mě nuda a šeď a ani Jude Law to nezachránil.(14.4.2014)

• jess20

To bylo hrozný je to spíš pro chlapy který maj rádi kdyz je v jedný vete 100x použito slovo fuck. Jude je v pohodě hrát umí. No celej film sem nedala fakt me to přišlo ubohý.Navíc furt dokola tyhle gangsterky už je to ohraný.(26.4.2014)

• Iliss

Šokující filmová role nesoucitného a sprostého kriminálníka ztvárněná Judem Law je více než překvapující. Počáteční monolog jako óda na penis přechází v další nečekané a brutální scény. Pro herce skvěle zvládnutý protiúkol, ovšem nutno podotknout, že pro křehké povahy tento film určitě není.(9.6.2014)

• johnsnow

Uplná kokotina bez vtipu a vôbec všetkého čo film potrebuje.(16.9.2014)

Skvělé 2/3 filmu. Tam to opravdu stříká plným proudem, monology, dialogy plné vynikajících hlášek. Law to do vás pere plnou parou. U mne se bohužel minula s účinkem dějová linie s dcerou. Tak nějak jsem to tomu úchylnýmu týpkovi nemohl uvěřit. " Když jsem ho naposled viděl měl nárazník v břiše". Co takhle Dom Hemingway II?(12.11.2014)

• mato331

-Citát z filmu- "Fuck, fuck, fucking fuck!"... celkom dobre vystihuje celý film. Každý, kto tento film videl už pozná všetky slová, ktoré sa chystám použiť a teda prípadných čitateľov tohto príspevku nijak mravne neskazím. Tak a poďme na to. Celý film je jeden veľký, priam až epický odjeb, ktorému chýba takmer akýkoľvek zmysluplný dej. Už úvodný dvojminútový opis vtáka hlavnej postavy dáva jasne najavo že celý film je jedna neskutočná oberpičovina a každá ďalšia minúta to len potvrdzuje. De facto je celý film len hodina a pol neustálych vulgarizmov a opilecko-feťáckych rečí hlavnej postavy. Úprimne sa čudujem, že sa Jude Law na toto nechal nahovoriť. Samozrejme jeho herecký výkon je skvelý, ostatne ako vždy, no keď je raz film na hovno, tak na hovno zostane aj keby sa všetci herci posrali a podali najlepší výkon v dejinách kinematografie. A snaha dodať filmu nejakú vážnosť skrz Domovu snahu o nápravu posratých vzťahov s dcérou film úplne doráža a totálne zlyháva. Skrátka, je to pičovina a dúfam, že už ju nikdy nebudem musieť pozerať.(5.10.2015)

• Djara

Druhá polovina dokoukaná násilím, děj nezáživný.(10.10.2015)

Looser a smoliar to je, ale vo veľkom štýle ... Jude Law excelentný.(18.11.2015)

• Oxytocin

Svým způsobem ujetý film nemusí být automaticky k zavržení, ale fakt nechápu, co tady lidi na něm oslavují. Asi hodně svérázný způsob anglického humoru, který mi zde neseděl. Již úvodní scéna o popisu vlastního ptáka ... Tohle asi svým starším rodičům nepustím, aby se podívali...(27.2.2016)

Dal by som hviezdy tri, ale nejak ma to zvláštne vtiahlo do deja. Keď teraz o tom rozmýšľam tak sa mi to dosť páčilo. Dom bol silný gangster, skvelý smoliar, ale mal na to ;)(29.1.2017)

Dom je přesně ten kámoš, kterýho chcete mít blízko, když se všechno posere. Film jako takovej nenabízí nic moc víc, než banální zápletku jak se vrátí borec z vězení, dostane tučné držhubné, o které bleskově, velmi komicky přichází. Nu a pak se to mele ve smyslu snahy o navrácení bohatství, lehce to sklouzne k sebereflexi a pak to nějak končí. Každopádně co do procentuálního výtlemu si to stojí aspoň u mě dost dobře, takže doporučuji v podstatě k jakémukoli použití.(7.1.2018)