Komedie / Krimi / Drama

Velká Británie, 2013, 93 min

Dom Hemingway je slizké sprosté egoistické hovado s tak nádherně a dokonale tvarovaným ptákem, že by se o něm daly psát básně. Ne, vážně: Jude Law je borec a roli zmetka zvládl naprosto dokonale. Film stojící především na silném herectví a drsném humoru. Troše moralizování v závěru se film sice nevyhne, ale na pilu se nijak zvlášť netlačí, což je fajn. A Emilii Clarke to bez blond paruky zatraceně sluší.(21.2.2015)

• dudo24

Škoda, že posledná pol hodina nepokračovala v takom bláznivom štýle ale stočila sa skôr na drámu. Aj celkovo by som to spravil ešte o jeden level uletenejšie. Pár scén bolo naozaj skvelých ale inak ma to až tak nezobralo. Áno, hlavná postava bola kuriozita. Ale nestačilo mi to. Najlepšia scéna bola asi úvodný monológ.(16.10.2014)

Kdyby film zůstal jen jako komedie, byl by skvělej. Ty rodinný dilémata už mi k Domovi neseděly. Úvodní monolog je geniální - Is my cock exquisite? Oh, cos I think it's fucking exquisite. I think it's a fucking work of art. Like a Renoir. Or a Picasso. The painting of my cock should hang at the Louvre. They should study my cock in art classes, spend whole courses...studying the splendid contours of its exquisiteness, don't you think? They should also study my cock in science class cos it defies nature. My cock is hard. It's metal, it's steel, It's titanium. It does not break. It does not weaken. My cock can stand all day like a good soldier trying to impress his superiors. If my cock could win a medal, it would. If they could name a school after it, it should. If it could save small Somali children from starving, it would and should, and it'll have a Nobel fucking Peace Prize for it, the first such prize ever given to a cock. My Nobel Prize-winning cock's like a cheetah, all sleek and dangerous and deadly. Sonnets should be written about how dangerous my cheetah cock is. Poems, plays. Wars should be won over it, kingdoms fallen because of it. My cock is lightning. It is fire. It is a volcano brewing with the sacred semen, lava... Sugar and spice and all things...nice.(25.3.2015)

Ja by som tento film odporúčal hlavne fanúšikom herca Jude Law. Dôvod? Preto, lebo taký drsný, zlý a odporný charakter ešte nezahral. Film nového neprináša (skôr sú nedostatky – napr. skutočný dôvod pobytu za mrežami sa ani nedozvieme), ale herecká hra J. Lawha asi áno. Mňa presvedčil, že nemá problém zahrať si akúkoľvek postavu. PS: Úvodná scéna (monológ D. Hemingwaya o jeho najmilšej končatiny) je tvrdá! Osobné hodnotenie: 72% (***) (13.6.2015)

• Domas88

Připomína mi to film ve stylu monologu, jde jen o jednoho herce Jud Law a ten prakticky udělá cely film, jeh ho tolik nežeru abych byl hotový, je to mazec herec a jde mu to, jen není to tak aby to stačilo na všechno a celý film, pokud ho máte rádi tak ho vřele doporučuju, jinak je to prostě jen film o jednom herci..(8.10.2015)

Vtipná,pohodová věc,Jude je v hlavní roli perfektní!(28.9.2016)

Jude Law vynikající, ale to, co lezlo z něj i z ostatních, mi přišlo uhozený.(2.9.2018)

Mám problém se vztekem, vždycky jsem měl... Britové umí/uměli udělat parádní gangsterky, třeba Sbal prachy a vypadni (1998). Tahle má trochu víc připomínat taraninovsko-rodriquezovský styl. A jak to dopadlo? Noo čekal jsem nějakou pořádnou akci, nějakou mlátičku, honičku v autech, střílečku a ono mi to nabídlo jen chlastání, smažení a prostou krádež, jo a mlácení kladivem do trezoru. Ale Jude Law to zahrál skvěle, o tom žádná. Určit by to sneslo i pokračování.(6.12.2018)

Veľmi svižná britská lahôdka, ktorej k dokonalosti chýba minimum.(30.3.2014)

Film jedného muža, Law je v tomto úplne dokonalý. Výborná čierna, chlipná, bizarná komédia a takmer bezchybný film, ktorý v prvom rade dobre pobaví, a nie o jednu, ale o rovno dve triedy je to lepšie a zábavnejšie ako tohtoročná podobná, podivná Špina s McAvoyom. Tentokrát mi britsky humor sadol ako uliaty.(31.3.2014)

• a0001

Nuda, žiaľ... Law hra skvelo, film však úplne o ničom. Plno sprostých reči, holých ceckov a pózerstva. Špina s McAvoyom bola vierohodnejšia, tvrdšia, šialeno dokonalejšia. Najdokonalejším konkurentom je však Biznis (2005).(1.4.2014)

I've seen death, I've seen evil....I've seen fire, I've seen rain...Dostal jsem přesně co jsem očekával, ze což jsem víc než rád :) Dom je hodný, přívětiví člověk ve kterém se uvidí nejeden človíček :) chytne, nepustí až do konce :) přehláškováno až do nebe x).........a furt musím měnit hodnocení......Jude Law hraje sám se, a hraje ho tak dobře že nikdo nepozná rozdíl...kurva žádnej neni ten film je tak úžasnej že první půl hodina mi zvedne náladu kdykoliv to vidím :)))))) a jsem opilej(2.4.2014)

Silně průměrný film, ve kterém se toho moc neděje. Zejména první půlka je naprosto k unudění, zaplněná nekonečnými dialogy i monology ve stylu Quentina Tarantina. Jude Law se snaží, ale nemůže to zachránit sám.(3.4.2014)

Příjemný ostrovní úlet o tom, co je v životě nejdůležitější a co vlastně znamená mít štěstí. Nejlepší jsou samozřejmě scény, kdy Dom nadává jako špaček. Ale co by to bylo za film, kdyby zůstal jen v téhle rovině?(4.4.2014)

"To je tvoje babička, černý moc nemusela, ale tebe by si oblíbila." "Budu potichu jako stará paní, co bydlí sama v podkroví a vycpává si kočky, když ji pojdou! " "Jsem ten zmrd, který ti svýma zubama ukousne nos. Jsem ten zmrd, ktery te vykuchá tímhle tupým nožem od příboru a bude si přitom zpívat. Jsem ten zmrd, který hodí tvoje mrtvý tělo do ledově studenýho jezera a bude se dívat jak pomalu klesá ke dnu. Já jsem ten zmrd. Takovej zmrd já jsem." Výborná černohumorná komedie. Jude Law si toho svého smolařského psychopata dává jako nic a bravůrné mu sekunduje Richard E. Grant. Emilia Clarke se na plátně jen mihne to tomuhle skvostu, ale vůbec neubírá. Moc jsem se na tenhle film těšil a jsem rád, že jsem ho viděl. Od dob Podfucku mě žádná britská komedie takhle nepobavila.(5.4.2014)

7/10(13.4.2014)

JÁ SI MYSLÍM,ŽE JE KURVA NÁDHERNEJ. ŘEKL BYCH,ŽE JE TO FAKT PARÁDNÍ UMĚLECKÝ DÍLO JAKO RENOIR,NEBO TŘEBA PICASSO. OBRAZ MÝHO KRÁSNÝHO PTÁKA BY MĚL VYSET V LOVREU. STUDOVALI BY HO V UMĚLECKÝCH ŠKOLÁCH. STRÁVILI BY HODINY STUDIEM ÚŽASNÝCH TVARŮ TÝHLE NESKUTEČNÝ NÁDHERY,NEMYSLÍTE? TAKY BY HO MĚLI STUDOVAT VĚDECKY,PROTOŽE SE VÁŽNĚ VYMYKÁ PŘÍRODĚ. MŮJ PTÁK JE TVRDEJ,JE TO KOV,JE TO OCEL,JE TO TITAN. ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ NEPOLEVÍ,NEOCHABNE MŮJ PTÁK MŮŽE STÁT CELEJ DEN,JAKO TEN NEJLEPŠÍ VOJÁK,KTERÝ DĚLÁ DOJEM NA SVÝ NADŘÍZENÝ. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL DOSTAT MEDAILI - DOSTAL BY JÍ. POJMENOVALY BY PO NĚM ŠKOLY. KDYBY MŮJ PTÁK MOHL ZACHRÁNIT MALÝ SOMÁLSKÝ DĚTI PŘED HLADOVĚNÍM,UDĚLAL BY TO A DOSTAL BY ZA TO KURVA NOBELOVU CENU MÍRU. VŮBEC PRVNÍ CENU UDĚLENOU PTÁKOVI. MŮJ ÚŽASNEJ LAUREÁT NOBELOVI CENY JE JAKO NĚJAKEJ GEPARD,ELEGANTÍ,BEZPEČNEJ A VRAŽEDNEJ NÁSTROJ. MĚLY BY SE PSÁT SONETY JAK NEBEZPEČNEJ MŮJ PTÁK JE. BALADY,BÁSNĚ MĚLI BY SE KVŮLI NĚMU VÉST VÁLKY,HROUTIT SE ŘÍMSKÉ ŘÍŠE,PROTOŽE MŮJ PTÁK JE BLESK. NEUHASITELNEJ OHEŇ,JE TO VULKÁN S VAŘÍCÍM POSVÁTNÝM SEMENEM,LÁVOU!(18.4.2014)

Zábavný film u kterého jsem se nenudila ani na chvíli a musím vyzdvihnout nápad - jak vykrást sejf - hlavně potichu a nenápadně :D :D(1.5.2014)

Naprostej orchestr Juda Lawa. Smršť koksu,děvek,prachů a nadávek. Takhle má vypadat pravej film. Neustálá zábava. "Buší mě v hlavě, jako kdybych v ní měl diskotéku. Diskotéku, diskotéku v Manile plnou transvestitu a kvičících prasat."(2.5.2014)

Príbeh Doma Hemingwaya je ako čínsky fortune cookie s príchuťou irónie a sarkazmu, ktorý k počudovaniu skrýva hlbšiu myšlienku.(11.5.2014)

V poslední době jsem viděla dva podobně laděné filmy, tady Doma H. a druhý je Filth. Bohužel s politováním musím říct, že Dom Hamingway nesahá Bruci Robertsonovi ani po kotníky. Ano film není špatně pojatý, také nešetří sprosťárnami, drogami, lehkými holkami a šíleností, ale je to jen takový slabý odvar oproti Sviňákovi a i když se Dom zdá jako film ucelenější, tak v samém závěru to prostě stejně nějak není ono, Filth vás na závěr ohromí a řeknete si: "To je něco!". U Doma když se najednou objevily závěrečné titulky, říkala jsem si: "Co, to je konec?", byl to takový nemastný, neslaný závěr. A co se týká samotné hlavní postavy...jo, začátek byl slibný, Jude Law to rozjel nadějně, ale po pár minutách jsem mu prostě toho sviňáka přestala žrát, vůbec mě nepřesvědčil. Měl sice pár zářivějších momentů, kdy si mě na chvíli získal, ale na Jamese McAvoye v tomhle prostě nemá, ten si od začátku až dokonce Sviňáka držel mou plnou pozornost a dokázal být dokonale úlisný parchant, kterému jsem žrala každé slovo. Takže abych to shrnula, zpracování filmu povedené, ale celkový dojem průměrný, 3*.(21.11.2014)