Prawo Agaty

(TV seriál)
  • Slovensko Správna Agáta
Komedie / Drama
Polsko, (2012–2015), 70 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Leszek Lichota, Michał Mikołajczak, Marian Opania, Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska, Maciej Dybowski, (více)

Série(7) / Epizody(94)

Agáta je úspešná právnička vo veľkej firme, avšak v slede nepredvídateľných okolností stratí svoju prestížnu prácu, šarmantného priateľa i luxusný byt. V ťažkej chvíli príde ponuka, ktorá jej dá nádej do života. S kamarátkou Dorotou sa stane partnerkou v novozaloženej právnickej spoločnosti. Prípady, ktoré ich spoločnosť rieši, sú úplne odlišné od tých, ktoré riešila Agáta v predošlej firme. Celkom obyčajní ľudia predstavujú rozdielny typ klientely, akú mala pred tým. V každej časti seriálu sa zaoberajú zaujímavými, občas dojímavými, zradnými, či veselými prípadmi, ktoré sú často veľmi podobné tomu, čo sa deje aj v ich súkromných životoch. (STV)

slunicko2

Advokátská praxe po polsku. 1) Zaujala mě koncepce advokátské práce v seriálu. Agáta, ale i její kolegové provádějí napůl charitu, často berou případy tak říkajíc podle ksichtu, ze sympatií nebo čistě ze soucitu. Neexistuje specializace, Agáta řeší případy občanského práva, pracovního i trestního. Ja naprawdę nie mam czasu na randki. Snaha tvůrců přiblížit veřejnosti nejrůznější případy je tu patrná. Samotnou Agátu neustále někdo podvádí - klienti jí lžou nebo alespoň nesdělují podstatné skutečnosti, podvádí ji milenec, mstí se jí mafie. Lekutko mnie sfaulowali._____ 2) Státní zástupci vystupují v mnoha případech jako neféroví kariéristé, kteří jdou čistě za vítězstvím a zásada materiální pravdy (jak to bylo ve skutečnosti) je nezajímá. To jsou mi věci._____ 3) Celý seriál podléhá typickým nešvarům soap oper - rozvláčné "vatové" dialogy, chybí zcela vývoj postav, scény, situace i záběry kamer se neustále opakují, vše klouže po povrchu._____ 4) 26letý (v době uvedení první řady seriálu) Michał Mikołajczak (asistent Bartek) má velmi přítažlivou postavu i tvář. Jen si kladu otázku, zdali jeho unylý výkon je důsledkem herecké (ne)schopnosti nebo je ta role tak blbě napsána. Vzhledem k tomu, že hraje Hamleta v Krakově, tak snad to bude ten druhý případ. Pěkný je i mlaďoučký Maciej Dybowski (Jasiek, Dorotin syn)._____ 5) Psáno po zhlédnutí všech sedmi řad. ()

Generi

Na TV seriál veľmi dobré - svižné, zaujímavé prípady, dobrá hlavná predstaviteľka, i vzťahy a postavy sú uveriteľné. Možno má komentár slniecko2 pravdu, že realita je odlišná, novopečená mama 3 detí by asi ťažko zvládala popri kojení chodiť na súdy, atd.. Ale takéto chyby má úplne každý seriál, i ďaleko horší. Napr. tie z nemocničného prostredia, ktoré sú tak veľmi sledované majú k realite stokrát ďalej.... ()