Matky a dcery

Mothers and Daughters

Mothers Day

(neoficiální název)

USA, 2016, 90 min

Moc pěkné pohlazení po duši. Film plný známých tváří. Musím přiznat, že právě všechna ta slavná jména mě donutila na film kouknout. Protože já miluju tyhle filmy, kde hraje hodně lidí a sledujeme spoustu životů (Láska nebeská, Na Sv. Valentýna, Šťastný Nový rok..). A tady jde navíc o příběhy matek a dcer, což asi většinu žen musí chytit za srdce. No jo furt, na konci jsem brečela, a co má být? Svoji mámu miluju a uvědomuju si, že tu jednou nebude, tak mě to holt vzalo. Ale k věci, na film se pěkně dívá, není tam žádná nudná pasáž, kterou by bylo vhodné přetočit, pěkně plynule to jede. Opravdu pěkné. Pro chlapy ale fakt zbytečné ;)(25.4.2017)

• LencaN

Jenom 95 hodnocení a 5 komentářů? :D to asi mluví za vše. Byla to hrůza. Nevím, o co se tenhle film snažil, ale rozhodně ne vzdát holt maminkám. Viděli jsme několik rodin. Příběhy některých se propojily, ale většinou ne a ani jeden příběh se mi nelíbil. Všechno moc na sílu. Děsně neumělé. Samé klišé. Jako kdyby ti lidé neuměli nic jiného než spolu mluvit přes obrazovku počítače. Vůbec nechápu, jak do něčeho takového dokázali naverbovat jména jako Susan Sarandon nebo Sharon Stone. Myslím, že takové důležité osoby, jako jsou ty co nás porodily a vychovaly, si zaslouží film úplně jiného kalibru. Ne tohle bahno. PS: Courteney Cox alias Monica z Přátel vypadá opravdu hrůzostrašně, jako by permanentně nosila masku z halloweena, sorry.(17.9.2016)

• Dlubal David

Holky se snaží, ale nic to není platné. Chybí zde ta správná atmosféra. Na drama je to málo dramatické; jako obyčejný příběh obyčejných lidí v obyčejném životě tomu zase chybí uvěřitelnost. Verdikt? Slaboučký podprůměr. Film, ke kterému se není radno vracet. ■ (R) [60/100] ■ (K) [55/100] ■ (V) [59/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Mother and Child (2009) ● Crazy Heart (2009) ● Fathers and Daughters (2015) ● The Diary of a Teenage Girl (2015) ● Tôkyô monogatari (1953) ● Middle of Nowhere (2008) ● Hello I Must Be Going (2012) ■ (Č) 1 ■ 1) {červenec 2016; Doma; PC} [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [48/100] ■ (CSFD) sochokingTuax ■ (C) [48/100](12.5.2017)

• bubun

"Já nejsem tvůj otec... já jsem tvůj syn." "... A maminka?" "To není tvá maminka. Je to tvá babička." Tenhle film je UTRPENÍ, nedoporučuji ani zasloužilým otrlcům. Skype světem vládne! Jakmile se tam ten rádoby rockovej zpěvák rozbrečí, myslela jsem, že vyhodím svůj notebook z okna. A Courteney Cox vypadá jako kdyby byla čerstvě po dvaceti nepovedených plastikách (což vlastně může být pravda). Vypadá jako joker.(13.1.2017)

Film začal takou pritrúblou klišoidnosračkovskou scénkou na koncerte kapely, ktorá hrala song trhajúci labia pudendi majoris maximálne násťročným dievčatám, no a uprostred toho vlasatý chlapík s tričkom Behemoth! Začal som mať neblahé tušenie. Avšak filmy pospletané z rôznych príbehov mám rád a tak som dal i tomuto šancu. Ale áno, dá sa to dať celkom vpohode, len sa treba povzniesť nad niektorými scenáristickými výstrelkami, no... 50%(27.7.2016)