Nous irons à Deauville

Komedie

Francie, 1962, 91 min

O: Nous irons à Deauville, F 1962; R: Francis Rigaud H: Michel Serrault (Lucien Moreau); Louis de Funès (Ludovic Lamberjacques); Claude Brasseur (Maurice Dubois); Pascale Roberts (Monique Moreau); Colette Castel (Jacqueline Dubois); Berthe Granval (Sophie, Lucienova neteř); Jean Carmet (Le porteur)(1.8.2014)

Francie šedesátých let prostě musela bejt báječný místo k žití. Komedie svižná a zábavná, i ten Louis de Funes je mi tady sympatičtější než v několika jiných filmech z té doby, kde mě zklamal. Zvláště v koupacím úboru je k sežrání. A taky jsem tady pochopil, proč se se Sachou Distelem svýho času spustila i BB.(11.6.2017)

Svieža letná komédia o dvoch rodinách na nepodarenej dovolenke pri mori. Stretlo sa tu veľa hereckých hviezd Serrault, Brasseur, Galabru, Carmet a v neposlednom rade Louis de Funès. Je až neuveriteľné, že tohto komika objavil francúzsky film v hlavnej úlohe až po mnohých rokoch a pritom ho mal pred nosom. Aj v tomto prípade strháva na seba pozornosť svojským humorom a jeho scény patria k tomu lepšiemu.(22.2.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,000,000(31.3.2010)

Louis de Funés a Michel Serrault hrají otce dvou rodin, kteří se potkají na dovolené a už od prvního okamžiku mezi nimi propukne vzájemný hašteřivý vztah plný naschválů. Ke komickým situacím dochází i při setkáních se Serraultovým přítelem Claudem Brasseurem a Serraultovým šéfem Michelem Galabrum. Celý film rámuje příjemná prázdninová atmosféra evokovaná záběry na pláže u Deauville. Je škoda, že tyhle Louisovy komedie z počátku 60.let, z jeho těsně předhvězdného období, se u nás (až na opravdu málo vyjímek) nikdy nedávaly. Přitom je to škoda, už z toho důvodu, že v několika hrál s Michelem Serraultem, dalším skvělým komikem a z jejich společných filmů se u nás v disribuci objevily jen Karamboly a Popask v kabaretu.(21.6.2007)