Tak trochu ruská Bondovka až na to, že oddělení Q chybí a mladý agent 007 je teprve v zaučování u chlípného rudého majora. Příběh byl celkem propracovaný a záživný. Neustále mě to nutilo přemýšlet, jak tohle může skončit. Takže zábava poměrně obstojná, ale pár věcí přeci jen vytknout musím. A je to začátek a konec. Protože když jsem viděl ten zápas v ringu ze začátku, tak jsem myslel, že to je vtip. Hlavní hrdina dle mých boxerských zkušeností boxoval jak debil a vím zcela jistě, že se tenkrát takhle blbě neboxovalo. Tento fakt bych přešel, kdyby film natočil nějakej změkčilej frantík, ale že jde o zemi kde je to velice propagovaný sport tak nemůžu jinak. A konec byl taky více než zvláštní. Velmi mě překvapilo, že právě soudruh nejzápřísáhlejší komouš věnoval frajerovi svobodu díky jediné osrté větičce. Happy end jak sviňa a ferda si to odhopsá za svou Nastěnkou.(3.2.2014)

Vše podstatné napsal Všežrout - pěkně natočenej ale celkem nereálnej příběh z Ruských dějin. Dovedete si představit jak v roce 1941 Hitler doslova "skajpuje" s admirálem Canarisem kamsi do pevnosti vysoko v horách? Ne? Tak tohle tu opravdu uvidíte. Prakticky dávám o hvězdu navíc, ale ona přes tento sci-fi prvek (obdobou je taky live přenos ze sledování trolejbusu) nějak není vidět ;-)(1.1.2013)

• flyboyeda

Diky sve az patologicke zalibe ve spionaznich filmech uz jsem v minulosti narazil na leccos, ale tento snimek je teda hodne "experimentalni". Na muj vkus az prilis, preci jen jsem asi konzerva, s paskvilnim vysledkem mam totiz tentokrat problem. Mozna ma forma tohoto spise komedialniho filmu pro nekoho sve kouzlo, pro me moc ne. Brat jej lze vazne jen stezi. Mozna napomohl jiz tradicne brutalne bizarni cz dabing, jehoz tvurci se az prilis snazili vcitit do sverazne ruske duse. Cz/uk titulky opravdu nebyly k nalezeni, skoda...(29.3.2013)

Svižně natočeno (především zde již zmiňovaná kamera zaslouží pozornost), s kvalitní výpravou a sympatickými herci. Na historickou realitu zapomeňte, tohle je šestáková povídka, která vypovídá toliko o II. sv. válce jako počítačová hra Wolfenstein. P.S.: Pokud jste nikdy neviděli důstojníka NKVD tančit tango, prosím, zde máte jedinečnou příležitost ;-)(19.12.2012)

Hned na začátku rozjeli Adolf s Canarisem videokonferenci a v tu chvíli jsem to přestal brát vážně. A další špionská hejblata, byť částečně poplatná době, mě v tomhle přístupu utvrdila. Ale jinak to byla docela sranda, i když jsem se v tom občas trochu ztrácel. Znalost předlohy by v tomto případě nejspíš pomohla. Nicméně jinak to mělo celkem švih, herci mi seděli do jednoho (zejména Bondarčuk byl boží) a líbila se mi i výprava, ačkoliv si nejsem jist, že Moskva té doby byla takovým nádherně běloskvoucím městem, kde se ve vypulírovaných klubech tančilo tango. Jinak by mě docela zajímalo, kdy se Rusové konečně naučí pracovat s tiutlky. Ten jednolitý dabing trhá uši. Tak trochu guilty pleasures. 65%(24.3.2018)