GTO: the Great Teacher Onizuka (TV seriál)

• Japonsko

グレートティーチャーオニヅカ, ジーティーオー

Japonsko, 2012

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

• Zíza

Nemohla jsem si pomoct a musela jsem srovnávat. Nejen s anime (s tím vlastně téměř vůbec), ale hlavně s hraným seriálem z roku 1998, kde Onizuku hrál Sorimači, a musím říct, že tehdejší Onizuka byl mnohokrát lepší. Tenhle se sice taky pral a byl jiný, ale hubu měl plnou patetických keců, které ve školní seriálech slyšíte pořád. A on to do vás pral pořád a dokola a neustále. Už nebyl tak cool a to mi bylo líto, protože Onizuka je zrovna charakter, kterým by japonská televize (a nejen ona) potřebovala osvěžit. Bohužel ho narvali do trochu jiných šatů a udělali z něj řečnícího rváče. Ty pseudo-dojemné scény nedokázaly dojmout, naopak jsem se nad nimi ušklíbala. Prostě nebylo to ono. Ani kdybych nesrovnávala a nejmenovala se to GTO, tak by to stejně lepší hodnocení nedostalo. Chyběla tomu jiskra a určitá jedinečnost. Navíc herecké výkony taktéž nic moc, nejlepší z nich byl Tajama Rjósei aka zástupce ředitele Učijamada. V podstatě tu není nic, co bych mohla vyzvednout. Ale pokud nejste přesyceni japonskými seriály ze školního prostředí, pokud chcete vidět rváče, jak se rvou a sráče jak..., tak se podívejte. Mohlo by se to líbit. Protože ne všechno bylo špatné a ne všechny scény byly přitažené za vlasy. Přeloženo(17.9.2012)

Je pravda, že k tomuto seriálu nelze příliš přistupovat bez předsudků, protože GTO drama je legendární, nicméně tento Onizuka je více věrný předloze, a proto pro mě perfektní. Oba seriály jsou skvělé. Akorát Urumi mohla být blonďatější.. ^_^(28.10.2012)