Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• Belgie

• Nizozemsko

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Německo, 2015, 137 min

Síce za to film asi nemôže, nakoľko sa drží knihy, ale knihu som nečítal, takže hodnotenie je tu: Asi najhorší koniec, aký som kedy videl. Po tom, ako skončil twilight, vzniklo meme "still a better love story than twilight". Ako by povedal Strejda Jarda - latka bola nízko, no oni ju podliezli. Ťah na Capitol 5*, vzťahy 0*, výsledok 2,5*(19.11.2015)

• Meniha

Jak zhodnotit jedno velké zklamání? Akce pomálu, dlouhé řeči, chvílemi až k smíchu. Samé klišé, závěr sladkej, ještě mohla být další svatba...ale dvě na jeden film se už asi zdály moc. Rozhodně to podruhé vidět nepotřebuju. Pokud si kdy co znovu pustím, tak jedině první díl....(19.11.2015)

Tak.. 100% o něco lepší jak předchozí díl, nicméně když si je pustíte ihned po sobě, tak dle mého to bude strhující podívaná tak nebo tak..a nudit se nebudete. Líbilo se mi, že se snažili držet opravdu knižní předlohy, sice pár nesrovnalostí bylo, ale určitě jsem s výsledkem spokojen více jak u jiných filmů. Nenudil jsem se ani vteřinku, atmosféra parádní, chvílema jsem ani snad nedýchal z akčních scén,herci to opravdu zahráli skvěle, doprovodná hudba uměla navodit ještě tu správnější atmosfnéru.. už nyní mi Reprozdrozd(ka) bude chybět :-( Celá série.. prostě dle mého nádhera, nápad suprový a stojí za to určitě zkouknout! Knihy přečíst, pokud jste tak neučinili. :-) Parádní kousek!(20.11.2015)

Dlouho očekávaný konec série dorazil do kin, a tak jsem vyrazil na pravidelnou roční návštěvu kina (tentokrát multikina), abych zhlédnul údajně pompézní zážitek. Co mě však ze začátku vytočilo, byl fakt, že člověk zaplatí nemalé vstupné a je 20 minut (opravdových 20 minut) krmen nejdebilnějšími reklamami, které kdo vymyslel (aneb. řítící se meteorit - reklama na domácí spotřebiče). Ale k filmu. Film se konečně neobtěžuje žádnou rekapitulací a rovnou začne tam kde skončil (jakoby 1 díl nešel přidat k tomuto, zase tolik se toho tam nestalo, pro dnešní filmové časy typické rozdělení na 2 poloviny. Už jenom čekám až přijdou na to, že by to šlo rozdělit i na třetiny...) Z pomalého startu se dostavá film pomalu do obrátek, kamera šlape, herecké výkony opět nezklamají. Co se mi hodně líbí je, že se scénář nebojí řezat jednu "hlavní postavu" za druhou, to asi proto, že už je konec a nepotřebuje je platit :-D Ale vážně, napětí je parádní téměř až dokonce a zápletky jsou opravdu vymazlené a až na několik málo vyjímek by je člověk nečekal. Škoda posledních 10 minut, které dojem z bombasické atmosféry trochu kazí. Skončit alespoň o 5 minut dřív, není co řešit, je to za plný počet. Co trochu nevím je jestli se mi líbí knížní námět, nebo film samotný. Ale už jen pro kultovní Jennifer jsou 4* zasloužené.(20.11.2015)

• karlos-rio

Jednoznačně, nejslabší film celé série, navíc ve 3D totální katastrofa, celý film by se vešel tak do 20 minut, zde už nebyl děj natahovaný ,ale doslova přetahovaný, naprosto dopředu čitelné scény, no a konec? Ttak to je kapitol(a) sama pro sebe, jedním slovem trapnost, místo dojetí které mělo dle scény přijít nastal pravý opak.(20.11.2015)

Absolutně netuším jak tento film hodnotit. V porovnání s ostatními díly je to možná to nejslabší co bylo, film se docela táhne a třeba v porovnání s první částí mě příjde, že to hrozně ubralo na svižnosti (což jsem čekal spíše naopak) , nebo spíše takhle, první hodinu se téměř nic neděje pak obrovské množství akce (až moc zbytečný) a na konci zase nic. Ale jako celkově je to dobré (pokud vemu v potaz i ostatní díly). Film je sice předvídatelnej, ale jako přišlo mě to drsnější než jsem čekal. Konec je stupidní, ale na to jsem si už u podobných filmů zvyknul. Takže celkově rozhodně ano, na druhou stranu stejně jako sračka typu Harry Potter tenhle typ filmu prostě padne jen někomu, pokud máte Hunger Games rádi, rozhodně si to nenechte ujít.. Edit: Po druhém zhlédnutí musím konstatovat že je to opravdu nejnudnější díl co je. Je asi pravda, že se autoři musí držet knihy (aspoň přibližně, knihu jsem nečetl tak nevím jak to tam bylo), takže jsou v tom v podstatě nevinně ale minimálně na tom rozdělení vinu mají.. Třetí díl vyplýtval už všechno střelivo a čtvrtý už je spíše takový na efekt a vytřískat další prachy. No co ale už hodnocení měnit nebudu, Hunger games jako série mě opravdu bavila, co prakticky začalo jako něco na co jsem se úplnou náhodou dostal do kina, skončilo pro mě jako 3 nejočekávanější filmy v následujících 3 letech, jen mě docela mrzí že už to skončilo, Jennifer Lawrence je fakt kost a asi na další podobnou sérii se skvělým obsazením a poutavým dějem už nějaký čas nenarazím. 90%(21.11.2015)

Pokud jste četli knižní předlohu, budete s filmu nadšeni - ve filmu je téměř všechno, co se odehrálo v knize (veškeré důležité scény, nové postavy, zvraty). Jestliže jste knihu nečetli může vám tento díl (oproti 1 a 2 dílu) připadat pomalejší a pořád čekáte, že přijde nějaká pořádná akce a ona chybí :-) Já jsem knihy četla (několikrát), takže jsem věděla, jak co bude, jelikož se mi knihy hrozně líbí, tak i tento film naplnil moje očekávání. 5*(21.11.2015)

Za mě Hunger Games: Síla vzdoru 2.část asi nejhorší díl celé serie. Emotivní scény mi přišli moc umělé a děj absolutně předvídatelný. Pro lidi co viděli první 3 díly tak určitě povinnost dokoukat, ale nemůžu jinak než 3 hvězdy.(21.11.2015)

Mnoho povyku pro nic.(21.11.2015)

No na mě až moc překombinováno. Kdo je vlastně dobrej a kdo zlej? Kdo to myslí dobře a kdo zle? A opět hlavní hrdinka, která neví jestli si má vybrat toho nebo toho. A pak neskutečně krásný konec. Dávám tři hvězdy, ale....(21.11.2015)

Celá séria Hunger Games je tým najlepším, čo nám éra "Sfilmujme všetky aspoň trochu úspešné young adult knihy!" ponúkla od čias Harryho Pottera. Lawrence sa so zdĺhavou druhou polovicou knihy popasoval slušne, filmu vdýchol úzkostnú atmosféru tak, že nebolo ťažké vžiť sa do hlavnej hrdinky. Príbeh intenzívnejšie sledujeme jej očami, pri čom režisér sa viac ako na zbesilú gradáciu sústreďuje na jej emócie. Snímok tak pôsobil intenzívne, prekvapivo komorne a pesimisticky, ale pojatím ku konceptu pasujúc. Veľkú zásluhu na tom má hudba, pri ktorej Howard opäť nesklamal. Celý tím za kamerou vrátane marketingového tímu odviedli skvelý výkon, ani dolár neprišiel na zmar, na podarených akčných scénach je rozpočet vidieť. Herecky nie je moc o čom hovoriť, že je Jen Lawrence talentovaná až ďas, vieme všetci, zvyšok sa okolo nej len tak mihal v zaujímavých, no nevyužitých charakteroch. Poriadne zmeny oproti knihe tvorcom vyčítať nemôžem, ale občas mi prišli nelogické. Film je na kvalitatívnom vrchole po technickej stránke, jeho chybou je však nemastný a neslaný záver. Ako absolútne finále výbornej série obstojí, ale zamrzí. Celá séria však jednoznačne vybočuje z rady nielen svojou dospelosťou a presvedčivosťou, ale hlavne silou posolstva, ktoré nesie. 70%(21.11.2015)

Jennifer Lawrence pořád výborně hraje, určitá velkolepost příběhu tam je. Skvělý závěr celé ságy Hunger Games, velmi emocionální.(21.11.2015)

Musím přiznat, že mě se předchozí díl líbil víc. Tenhle díl není špatný, jen scény mi přijdou takové nedotažené do konce. Čekal bych větší porci napětí, stejně jako v předchozích dílech. Jelikož jsem viděl všechny díly této ságy, tak mohu říci, že to nebyla chyba herců, jen ty scény byly hrozně uspěchané. Jak zde popisuje jeden z dalších hodnotících, tak za to nemalou porcí přispívá špatný úhel záběru kamery. I tak jde o pěkný zážitek. Rozhodně všem nadšencům doporučuji si přečíst knihy, je to zajímavé čtení.(22.11.2015)

Kdyby třetí díl nenatahovali do dvou části asi bych si to užil víc. Technicky dobře zpracované ty miliony dolarů padly na úrodnou půdu, ale obsahově velmi prázdné. Dějově si měli tvůrci více vyhrát. Ne vždy musí kniha odpovídat filmu. Viz. GoT(22.11.2015)

Zbytečně rozděleno na dvě části. Kdyby z toho udělali jeden film, určitě by to dopadlo líp. Můj názor.(22.11.2015)

Tento film bych rozdělila na dvě části. Do doby, než se schovaly to bylo boží, všechny ty pasti a akce... Ale pak to začalo ztrácet smysl. Nebyl to epický konec. Měli na víc.(22.11.2015)

Musím povedať že celkom zvládnuté ukončenie série. Narozdiel od predošlého dielu je tu sypaná skoro stále nejaká akcia a to ešte aká. Menovite minimálne 5 scén, kde som skoro nedýchal, pretože boli až drasticky brutálne (čo vzhľadom na obecenstvo aké bolo v kinách ma prekvapuje). Veľmi silný zážitok z týchto scén umocňovala ešte aj kvalitná hudba, tá bola ako šitá na mieru. Jediné čo ma trochu iritovalo, bol ten preslov Katniss Everdeen, ale našťastie ich tam nemala toľko ako v predošlej časti. Ako neznalec knižnej predlohy ma záver pomerne, riadne prekvapil a nečakal som to, ale to je len dobre. Ale teraz narážam na ten prvý záver, lebo je to sranda, ale tento film má 2 závery. A ten druhý, po ktorom nasledovali kredity, ma trochu nasral. Po výbornej akcii a už zdanlivému ukončeniu ,tam ešte napratali pomaly 15 minút zbytočného tlachania a prehovorov, čiže toto je taká hlavná negatíva, tohto inak výborne spracovaného filmu. Každopádne to ale bol zážitok a preto dávam výborných 85%(22.11.2015)

Mám rád filmy, ktoré verne nasledujú knižnú predlohu. Bolo to veru natočené tak pútavo, že mám chuť pozrieť si to ešte viackrát. Fakt tomu nie je čo vytknúť. Asi len tie kravky, ktoré za mnou v kine museli všetko komentovať. Normálne už nemám chuť chodiť do kina, bo furt natrafím na také kreatúry.(23.11.2015)

no očakával som od tohto filmu viac, nekonečne dlhý, nudné dialogy, akčné scény boli kvalitné ale celkový dojem to nezachránilo.(23.11.2015)

Důstojné zakončení celé série , ale proboha proč je to tak otravně dlouhé???Opravdu pokud by se stopáž zkrátila , tak by film neuvěřitelně odsejpal a stala by se z toho pořádná napínavá akční jízda. Takhle nás to vždycky navnadí už jako teď pozor už začínáme a pak zase postavy žvaní a žvaní. Každopádně na konci lehoučké překvápko a celkově dobře zakončené. Hunger Games přitvrdili a tak členové týmu kolem Katnis zdatně zkomírají. Scéna v kanálech vyloženě libová. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec 4 za důstojné ukončení série. Nebýt to tak dlouhé je to za plný počet!!!!(23.11.2015)