Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

Hry o život: Drozdajka 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA / Německo, 2015, 137 min

Mnoho povyku pro nic.(21.11.2015)

No na mě až moc překombinováno. Kdo je vlastně dobrej a kdo zlej? Kdo to myslí dobře a kdo zle? A opět hlavní hrdinka, která neví jestli si má vybrat toho nebo toho. A pak neskutečně krásný konec. Dávám tři hvězdy, ale....(21.11.2015)

Celá séria Hunger Games je tým najlepším, čo nám éra "Sfilmujme všetky aspoň trochu úspešné young adult knihy!" ponúkla od čias Harryho Pottera. Lawrence sa so zdĺhavou druhou polovicou knihy popasoval slušne, filmu vdýchol úzkostnú atmosféru tak, že nebolo ťažké vžiť sa do hlavnej hrdinky. Príbeh intenzívnejšie sledujeme jej očami, pri čom režisér sa viac ako na zbesilú gradáciu sústreďuje na jej emócie. Snímok tak pôsobil intenzívne, prekvapivo komorne a pesimisticky, ale pojatím ku konceptu pasujúc. Veľkú zásluhu na tom má hudba, pri ktorej Howard opäť nesklamal. Celý tím za kamerou vrátane marketingového tímu odviedli skvelý výkon, ani dolár neprišiel na zmar, na podarených akčných scénach je rozpočet vidieť. Herecky nie je moc o čom hovoriť, že je Jen Lawrence talentovaná až ďas, vieme všetci, zvyšok sa okolo nej len tak mihal v zaujímavých, no nevyužitých charakteroch. Poriadne zmeny oproti knihe tvorcom vyčítať nemôžem, ale občas mi prišli nelogické. Film je na kvalitatívnom vrchole po technickej stránke, jeho chybou je však nemastný a neslaný záver. Ako absolútne finále výbornej série obstojí, ale zamrzí. Celá séria však jednoznačne vybočuje z rady nielen svojou dospelosťou a presvedčivosťou, ale hlavne silou posolstva, ktoré nesie. 70%(21.11.2015)

Jennifer Lawrence pořád výborně hraje, určitá velkolepost příběhu tam je. Skvělý závěr celé ságy Hunger Games, velmi emocionální.(21.11.2015)

Musím přiznat, že mě se předchozí díl líbil víc. Tenhle díl není špatný, jen scény mi přijdou takové nedotažené do konce. Čekal bych větší porci napětí, stejně jako v předchozích dílech. Jelikož jsem viděl všechny díly této ságy, tak mohu říci, že to nebyla chyba herců, jen ty scény byly hrozně uspěchané. Jak zde popisuje jeden z dalších hodnotících, tak za to nemalou porcí přispívá špatný úhel záběru kamery. I tak jde o pěkný zážitek. Rozhodně všem nadšencům doporučuji si přečíst knihy, je to zajímavé čtení.(22.11.2015)

Kdyby třetí díl nenatahovali do dvou části asi bych si to užil víc. Technicky dobře zpracované ty miliony dolarů padly na úrodnou půdu, ale obsahově velmi prázdné. Dějově si měli tvůrci více vyhrát. Ne vždy musí kniha odpovídat filmu. Viz. GoT(22.11.2015)

Tento film bych rozdělila na dvě části. Do doby, než se schovaly to bylo boží, všechny ty pasti a akce... Ale pak to začalo ztrácet smysl. Nebyl to epický konec. Měli na víc.(22.11.2015)

Musím povedať že celkom zvládnuté ukončenie série. Narozdiel od predošlého dielu je tu sypaná skoro stále nejaká akcia a to ešte aká. Menovite minimálne 5 scén, kde som skoro nedýchal, pretože boli až drasticky brutálne (čo vzhľadom na obecenstvo aké bolo v kinách ma prekvapuje). Veľmi silný zážitok z týchto scén umocňovala ešte aj kvalitná hudba, tá bola ako šitá na mieru. Jediné čo ma trochu iritovalo, bol ten preslov Katniss Everdeen, ale našťastie ich tam nemala toľko ako v predošlej časti. Ako neznalec knižnej predlohy ma záver pomerne, riadne prekvapil a nečakal som to, ale to je len dobre. Ale teraz narážam na ten prvý záver, lebo je to sranda, ale tento film má 2 závery. A ten druhý, po ktorom nasledovali kredity, ma trochu nasral. Po výbornej akcii a už zdanlivému ukončeniu ,tam ešte napratali pomaly 15 minút zbytočného tlachania a prehovorov, čiže toto je taká hlavná negatíva, tohto inak výborne spracovaného filmu. Každopádne to ale bol zážitok a preto dávam výborných 85%(22.11.2015)

Docela zklamání. Sice jsem nečetla knížky, takže jsem nemohla vědět přesný konec, ale bylo to tak předvídatelný. Už předem jsem věděla (pozor spoiler), že Katniss ke konci zastřelí tu bábu z třináctého kraje a že Snow svým způsobem vyhraje. Katniss je nerozhodná jako vždy. A je mi líto Prim a Finnicka, podle mě autorka byla až moc krutá. Ale na druhou stranu se mi moc líbily nové pasty rozložené po Kapitolu. Ty dokázaly člověka vyděsit a nadchnout. Konec byl důstojný, Panem dostal to, co si zasloužil. Ale znovu si asi tuhle sérií nepustím. Aspoň ne tenhle díl, který byl solidním průměrem.(22.11.2015)

Mám rád filmy, ktoré verne nasledujú knižnú predlohu. Bolo to veru natočené tak pútavo, že mám chuť pozrieť si to ešte viackrát. Fakt tomu nie je čo vytknúť. Asi len tie kravky, ktoré za mnou v kine museli všetko komentovať. Normálne už nemám chuť chodiť do kina, bo furt natrafím na také kreatúry.(23.11.2015)

no očakával som od tohto filmu viac, nekonečne dlhý, nudné dialogy, akčné scény boli kvalitné ale celkový dojem to nezachránilo.(23.11.2015)

Důstojné zakončení celé série , ale proboha proč je to tak otravně dlouhé???Opravdu pokud by se stopáž zkrátila , tak by film neuvěřitelně odsejpal a stala by se z toho pořádná napínavá akční jízda. Takhle nás to vždycky navnadí už jako teď pozor už začínáme a pak zase postavy žvaní a žvaní. Každopádně na konci lehoučké překvápko a celkově dobře zakončené. Hunger Games přitvrdili a tak členové týmu kolem Katnis zdatně zkomírají. Scéna v kanálech vyloženě libová. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec 4 za důstojné ukončení série. Nebýt to tak dlouhé je to za plný počet!!!!(23.11.2015)

• WilWallace

Není to zas tak špatný film, moje hodnocení se vztahuje k předchozím dílům, kde jsem dal 4* a tento je prostě o dvě horší. Hrozně jsem se nudil a konec filmu - no comment.(24.11.2015)

Pěkné finále s několika dějovými zvraty. Perfektní výkon Jennifer Lawrence, který ale byl v kontrastu s několika několika nevýraznými výkony jejích mužských kolegů. Celkově si to ale 4 hvězdy zaslouží.(25.11.2015)

Velmi pozitivní překvapení!!! Návrat k původní myšlence a skvělá zábava.Knižní předlohu jsem nečetl, a proto konec a pointa filmů, mně hodně překvapila.Doporučuji vidět v kině...(25.11.2015)

bohužel se měl udělat jeden díl místo rozpliznutí do 2 částí. Sice lepší než 1.díl poslední knihy ale ten konec (až moc patetcký) to zkazil.(25.11.2015)

Ždímání z posledního. Trochu zamotaný díl, kdy se skoro nic neděje, sice s eneví jak to všechno skončí, ale přijde mi, že se do toho zamotali i sami tvůrci. Je dobře, že je to už poslední díl. Celkově po druhém dílu to bylo horší a horší. 65%(26.11.2015)

• DirtyDozen

Dobrá scéna nakonec, jinak jsem v kině normálně trpěl...jo a konec...celé kino se filmu posmívalo-naprosto oprávněně(27.11.2015)

Fakt supr akčňák, bavil jsem se... jen škoda toho konce, ten je snad ještě utahanější než u Návratu krále...(27.11.2015)

Upřímně, na poslední díl se mi moc jít nechtělo a to z těch důvodů, že jakmile jsem dočetl knihu, byl jsem ještě tři dny poté smutný, jak to pro (téměř) všechny neférově dopadlo (Prim, Gale, Finnick atd.) a toho jsem se (nečekaně) dočkal i ve filmu. A dalším důvodem je, že nemám rád, když věci končí. Ale jinak film se mi líbil (místy velice a místy méně). Některé scény mě opravdu nadchly a některé byly přehnané nebo zdlouhavé. Můj názor je, že ve svém seznamu oblíbených filmů nemůžete mít jen jeden díl, protože v prvních dvou dílech se snaží dosáhnout toho posledního a poslední by nebyl bez těch předchozích. Tyhle čtyři roky s Hunger games jsem si velice užil a rád na ně budu vzpomínat, protože byly součastí mého života a zábavy. Mám plakáty, tričko a naučil jsem ty čtyři tóny ve hvízdotu.(28.11.2015)