Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

srolyma

Tak jsem čekal další marxisticko-leninskou agitku, ve které bude ta tupá škaredá lukostřelkyně po vzoru Vladimíra Iljiče zase blbnout hlavu spokojeným občanům a poňoukat je ke svržení cara, tady vlastně prezidenta, a ono to zase tak hrozný nebylo. Pár keců na začátku, trapný sentiment na konci a mezi tím celkem slušný akční nářez. Navíc se skvělým Donaldem Sutherlandem a působivými davovými scénami ála Norimberk 1936. No jasně, slizoun Josh alias přiteplalý Pééťa je tady taky, ale naštěstí nedostává moc prostoru. Usnul jsem u toho jenom jednou, takže hodnotím překvapivě celkem kladně. ()

Luckyboy

Ještě že nebyly napsané 4 knížky... a to je asi tak všechno, co se dá dodat. Má to svoje světlé momenty a občasné přesahy, ale jinak je to jen blockbusterová zábava. Škoda celé adaptace, mělo to potenciál (i když ani knížky nejsou žádný umělecký skvost) oslovit širší masy a "donutit" je zamyslet se. ()

CrazymanM

Děsná kravina,už začínám mít averzi k těmhle filmům,kde puberťáci zachraňují svět!Tahle série šla strmým směrem skoro až k odpadu!!Souhlasím s chlapci Kulykem a Verbalem,s jejich komentáři mohu jen souhlasit!!! ()

Plague.

Co tohle jako bylo? Nejen že tady máme pokračování nudy z minula (díky rozdělení knihy na dva filmy), ale ještě tady už není ani nic zajímavého? Kdybych chtěl vidět scény z Vetřelce nebo nějakého válečného filmu, tak se na ně podívám! Až na poslední půlhodinu naprosto zbytečný film! ()

vodkasesemte

Tvl, na obrázku je z ní Apollyon, Fenix! Verbal měl nakonec pravdu. Narostly jí i křídla! Hele, debile, když tě napíšu na začátku věty s velkým, nezkomolím ti jméno? Jinak Matty opět výbornej. Už jsem si nemylsl, že mezi váma slaboduchejma retardama najdu nějakej rozumnej názor: "zamyšlení nad velkovýrobou popkulturních rebelů, jimž uniká, že nebojují proti systému, ale v rámci něj". Zrovna jsem si řikal, jesli jí ta vesta na něco bude. - Sometimes killing isnt personal (war) - We will turn their advance into a celebration of suffering - Let each moment be captured for all prosperity - Zrovna jsem si řikal, jesli jí ta vesta k něčemu bude - We are toasting - We toasted a glorious era coming to its bitter end - You are a little hard to swallow. Tacky romance drama. Defender of the hopeless act - From this day forth, in sickness and in health, for richer or poorer, I promise to love and cherisch you each day. Together or apart, we will always be united. One life, one purpose, one destiny - We had adjoining cells in The Capitol. We were very familiar with each others screams - He Leeds to see my eyes when I kill him. Now you are talking (SNICKERING) - Anybody can kill anybody, even the president. You just have to be willing to sacrifice yourself (a s tím česká svině nepočítá – protože sama oběti není schopná – žije se jí dobře) - Welcome to the 76th Hunger Games (tvl, hotovej Pripjat) - She doesnt like anybody or anything she cant control (fear of losing control) - Maybe shes starting to see you as a threat (free election) - You will be a vital part of the democracy, that follows our victory - Girl who inspired so much violence seems to have met a violent end herself - Eat like this, you will believe anything (dogs will believe anything – Alice) - Free Pamen with self-determination for all - The arena has moved underground - There was no real life bcs we didnt have any choice - Prej jedna bitka v kanálech! Tak takovejdle nářez jsem si nepředstavoval! To strčí do kapsy vetřelce! - Tak už je dodělejte všechny, když tam jste - Co to bylo? Jsou upíři? - Další pod! - Ten luk dokáže udělat pěknou paseku. Ale potřebuješ s ním prostor - WTF. Co to je za transku? - Tigris! - About refugees come to my home - Our ENEMY is not like us. They do not share our values. They have never know our comfort and our sophistication and they despite us for it. Dont make mistake. They are not coming to liberate us (1989). They are coming to destroy our way of life. They are coming to bury us - If I see you again, its gonna be a different world (toho se bojim) - Proč všichni uprchlíci vypadaj jako bezdomovci? - Možná jim mělo dát do ruky mobily, aby mezi nimi nebyli tak nápadní - Additional food, medicine and clothing (kam se poděl shelter) - Tady je na hranicích aspon kontrolují, ne jako u nás! - Mužete chodit tam a zpátky - Tvl, rebelové jsou tam, a oni riskovali životy v kanálu - Líbí se mi to, je to pěkně syrový – ale jako by to tam nepatřilo - Postupujou rychle - Gifts - Ne, to udělala ta mrcha. Psychologickej boj (došlo mi to i podruhý) - Proč by to dělal, čuráku? Myslíš, že je tak hloupá? Co ti nabídli? - Anyone could see the game was over by that point - I take life for specific reasons - It turned last guards to protect me - Im afraid we have both been played for fools - I thought we would agreed never to lie to each other - The delayed exposion. Trap. To draw more ppl in - Hlavně nebreč - To je hroznej buzík - I have an announcment. I have taken the burden and the honor of declaring myself Interim President of Panem. Exactly, how long is that interim? We have no way of knowing for certain. But its clear that ppl are far too emotional right now to make a rational decision. We will plan an election when the time is right - This afternoon we will execute Snow (bílý, čistý) - Se s tím nemazlí - Sadám pověšen vlastními lidmi! - Hele, naše kundička, ti to nák rychle narostlo. V kanálech byli pul roku - Rebels will not stop calling for RETRIBUTION - To vy, spokojený prasata, neznáte, co? - Thirst for blood is a difficult urge to satisfy - In lieu (lože) of these barbaric executions, we hold a symbolic Hunger Games - Cože, ona to zavedla znovu? - You wanna have another HG? - You are joking? Not in the slightest - It balances the need for REVENGE with the least loss of human life - Na druhou stranu, život poběží dál. Polovina lidí bude degenerovat, druhá se vzmuží (a přestanou používat genderově korektní výrazivo) - Tak ted víš, koho máš zabít (doufám, že nebude další díl) - Super film - I think, its a fair. Snow has grandaughter (která chtěla sama nastoupit), I say yes - Já bych dal taky yes, milí debilní přítelé. Protože si uvědomuju, širší rozměr takového rozhodnutí, takových her. Vím něco o rovnováze a životě. Až se vy kriplové v demokracii rozhodnete – protože vám to bude umožněno – aby každý měl všeho dost, ztratíte absolutně ponětí, co je smyslem života, zdegenerujete a pak konec - Rozhodně bych ale nevolil z pohnutky se pomstít. Českej kripl není člověk, ale prase, nikdy z něj člověka neuděláš. Nemá cenu mu něco vysvětlovat, nebo se snažit z něj něco víc udělat. Český prase je tady jen z jedinýho duvodu, aby ti přerostlo přes hlavu jako nějakej plevel, když si na něj nebudeš dávat bacha. Takže jediná volba je zotročení a pořádat lov na něj - So do I. Let them have a taste of it (my way) - No. We need to stop viewing each other as enemies (nezklamal) - Its down to Katniss and Haymitch - I get to kill Snow. I expected no less of you - Then I vote yes (no way) - For Prim (až ted mi došlo, že tak jsem pojmenoval kočku – měla taky smutnej osud) - Panem a Hunger Games jsou prostě nerozlučná dvojka - Im with the Mockingjay (srab) - That carries the vote - We will announce the hunger games tonight after the execution - Tak jo… - Well, its bound to be quite the snow - Usurpátorská píča, dobře to verbal řekl - Welcome to new Panem - Doufám, že ji sejme - Na druhou stranu tam není žádný posun od té vývojové fáze, kde je ted Katniss - Zkusit to znovu a lépe. To ale tady na zemi prostě s tím materiálem nejde. Nepomuže ani žádnej novej systém. Demokracie byla jen cestou do pekel. Dát právo rozhodovat o směru země, společnosti, debilní většině - Debilní většině, jejíž cílem je komfort a bezpečí, základní životní potřeby. Společnost rychle zapomene, odkud pochází a kam směřuje - We gathered to witness of an historic MOMENT of justice (mluví pěkně) - V tomhle filmu jsou oba záporáci sympatičtí - A ten film má neuvěřitelnej přesah, až se nechce věřit, že něco takového dneska muže vzniknout - Greatest friend of revolution will fire the shot to end all wars (a to je chyba) - Je potřeba změnit pohled občanu na válku - Lidi jsou tak zdegenerovaní, že se na ně nedá už ani dívat, a přitom se drží života zuby nehty. Ta největší špína, paraziti - A, máme tady novej tým reporteru, gamemakeru - May her arrow signify the end of tyranny (moc mluví) - Todle si naplánoval dopředu, jako? Vždyt nevěděla, že bude střílet (detail) - Today the greatest friend to the revolution will fire the shot to end all wars. May her arrow signify the end of tyranny (jdu hrát) and the beginning of a new era - A ta usurpátorská píča jí dala luk do ruky a stoupla si za Snowa. To určitě - No žádný překvapení nakonec - Mockingjay, may your aim be as true as your heart is pure (se snad obětovala nebo co) - Divadlo - Jak to má přes ten nos (nic neřikám). Střílet pravděpodobně neumí – je to nějaká hračka, ale jinak s tím celkem srostla - Ta by netrefila ani stodolu - Uplně mám chut si jít zastřílet! - Akorát jsem minule běhal s lukem tři hodiny a ted nemužu zvednout ruku - You never make it easy, do you? - You dont dissapoint - Shes become the voice of reason - Im sorry so much burden fell on you - But if I had to put you through is again for this outcome, I would - The war is over. We will enter that sweet period, where everyone agrees not to repeat the recent horrors - Of course, we are FRICKLE stupid beings with poor memories (tak o vzpomínách to asi není – třeba je to tak schválně) and a great gift for self-destruction (mi povídej, ale já ty prasata nepovažuju za součást svého druhu) - When the time is right, commander will pardon you - Plutarch (kdo to je – neřikej, že to je ta černá vopice) - Tak poslouchej, ty špíno, ve správnej čas se vy opice vrátíte zpátky do Afriky. Tam, odkud jste přišli. Přesněji řečeno, odkud vás dovezli. Stejně jako česká svině do díry, ze který nedávno vylezla - To je na tom nejhorší, že tydle zvířata ve filmu podávají jako lidi a nikdo se nad tím už ani nepozastaví - Mně osobně je to nepříjemné, jako když vidím na ulici primitivy se psy – přitom tadle verbež nemá s člověkem nic společného. Jen si hrajeme na to, že jsme si všichni rovni - CONTINUING MEOWING - Ta kočka za to nemuže, ty blbá krávo - Chce hunger milk - To je ale vošklivý dítě - I will tell you how I survive it (nightmares) - I make a list in my head of all the good things I have seen someone do (mám podobnej list – zarovnal jsem to na celý etnikum). Every little thing I can remember. Its like a game. I do it over and over. Gets a little tedious (nudný) after all these yrs, but there are much worse games to play () (méně) (více)

muti

Odkaz filmu a aj celej série - keď príde do vzťahu tretí tak máte smolu. Babenka si aj napriek fejkovemu vzťahu vytvorí puto a vy môžete ísť doprdele. Kašlite na sľuby, na konci si vyberie aj tak jeho, keďže je falošná ako celý vzťah. Koment : verbal ()

Phex

Antitwiglight? Vazne to sem nekdo k serii Hunger games napsal? Vzdyt to ma uplne stejne debilni ustredni zapleteni-hlavni teen hrdinku mezi dvema chlapci, jeden citlivy druhy maskulinni. Hadejte ktereho si po tech 500 minutach vybere? Ano...tusite spravne, nespi s nimi takze vybere toho ktery ji chce zabit :-D. Je v tom logika. Ale o to tu ted nejde, jde o to, ze takto se chce citit kazda buchticka, dobyvana s pravem vyberu a natahovani toho vyberu do nekonecna. V tom je asi ta uspesnost. ()

J.Mayen odpad!

No naštěstí jsem měl tu možnost vidět jenom asi hodinu zc celkové stopáže filmu, tu druhou půlku, ale i to mi stačilo bohatě k tomu si udělat celkově obrázek o tyhle sračce. Tahle hovadina opravdu nemá s kulturou nebo dobrým filmem vůbec nic společnýho. K prvnímu dílu síla vzdoru se opravdu nehodlám nikdy v životě vracet. Jen tak mimochodem já jsem nikdy fanouškem hunger games nebyl a počítám že ani nebudu. Asi to nejodpornější na celým tomhle byl závěr filmu,šťastné rodinky na louce plné rozkvetlých květin. Opravdu k poblití. ()

infernet

Kdyby vystřihli scény, ve kterých někdo zachmuřeně čumí do dáli, zbyl by asi desetiminutový kraťas, který by taky nebyl nijak přehnaně zábavný. Celou dobu mi byly všechny postavy absolutně u pr... . Jako moralita to neobstojí, akční řežba to není ani omylem... Co to vlastně je? Ubrečená nuda za fůru prachů! ()

wowylgu313

Oproti první části se tady od druhé půlky aspoň zase něco děje. Není to už to už ta hra jako v prvním a druhým dílu ale aspoň už nějaká ta dramatičtější akce. Tady dávám 40-45% a tím to prostě celé končí. Teď v listopadu má dorazit nové Hunger Games ale já vám nevím zda do toho jako nějak dobrovolně půjdu ... Ve své době tohle byl prý hit a já vůbec nechápu proč na tom všichni tak ujížděli... Však zlatý Piráti nebo Potter ... ()

PaTeXx

Ani zdaleka nejsem uspokojen. Co nám nabídlo finále populárního bestselleru Nenasytných Hříček? Nepochopitelnou romanci, znamenité bojové scény, nepředvídatelné plot-twisty a ještě jednou nepochopitelnou romanci. Nemůžu si pomoct, ale Hutcherson není úplně nejsympatičtější herec jakého v kinematografii uvidíte, a bohužel pro něj je i jeho postava napsaná otřesně. To ovšem platí u všech hlavních článků této nepůsobivé skvadry (Hemsworthův potenciál nevyužit, Jennifer vám postupem času začne vadit). Asi standardně mě nepřekvapují famózní výkony veterána Sutherlanda a geniálního Seymour Hoffmana. Boj a atmosféra ve stokách bylo to nejlepší, co nám tento film mohl nabídnout (dokonce jsem si to přehrál víckrát a to běžně nedělám). Vzdávám celé této sáze hold, ale její zakončení mohlo být zkrátka o něco důstojnější. ()

Eridan

Knihu jsem necetl, pro me vicemene zklamani, 3/5. Cekal jsem mnohem vic komplikaci, intrik a pasti, ale misto toho je to hrozne ukecane a nesmirne naivni. SPOILERY Obrovske domy bez lidi s pastmi a cheatovaci zarizeni se seznamem pasti, funkcni elektricky proud v oblehanem meste, nejvetsi pevnost (zrejme asi jedina kterou Kapitol mel) znicena lavinou po pulminutovem bombardovani, Snow nejdriv neveri ze Katniss zemrela po strele do hrudniku a pak uplne lehce uveri ze zemrela po zasahu budovy raketou kdyz ani nebyla videt. Druhy dil byl mnohem lepsi, treti a prvni taky usly .. tenhle mi prijde nejslabsi ()

mr.twizta

Tohle mi nechutna. Predlohu jsem necetl a tak jsem blahove cekal velkolepe a dramaticky patricne vyhrocene finale, ktere se ale nakonec jakoby prokecalo v kuloarech a na jeviste se dostal pouze skromny a osobni pohled na vec. Revolucni humr se pojida u bohatych sousedu a nam musi stacit salat s krabima tycinkama. Co naplat, ze Francis Lawrence zvlada nektere sceny na jednicku, kdyz mu tempo tu a tam uvada pod rukama - to asi, aby nakrmil cilovku nejakou to niterni kasi, ja ale parkrat malem zalomil. Asi od tehle YA serie ocekavam prilis, ale porad si nemuzu pomoct, ze po naslapanem Catching Fire mohlo prijit finale, ktere se neboji zariskovat a striknout par grosu navic pro potechu prumerneho divaka. Neveril bych, ze to kdy reknu, ale prvni dil Mockingjaye ma co do vyrovnanosti a naboje pred tim druhym zkratka navrch. ()

Little

Promarněná šance. Slušně rozjetou ságu završilo finále, které za srdce nechytne. Posledních 45 minut jsem nerrpělivě vyhlížel titulky. Velká škoda. ()

TonoM

Po dvou skvělých dílech, přišla slabota v 1.části Síly vzdoru i druhá začíná pomalu až nudně, postupně však film dostává grády a začíná být výborný, poslední hodina filmu byla tou nejlepší z celé série, byla totiž napínavá a nabírala nečekaných konců, které udrželi diváka v napětí, protože nebylo dopředu čitelné jak to vše dopadne, důstojné ukončení této ságy já jsem spokojen. Na závěr školní zrekapitulování sérií HG1 : 1-2 HG2: 2 HG3: 3-4 HG4: 1-2 ()

Awerin

"Dámy a pánové, vítejte v 76. Hladových hrách," řekl Finnick a na jeho tváři se objevil ten známý pobavený výraz, který však tentokrát jenom skrýval jeho strach. Jakmile jsem to viděl na několik metrů dlouhém plátně, zamrazilo mě. A pak to začalo. Výstřely, výbuchy, křik, strach, beznaděj, krev, jekot a smrt. Už od začátku je film nabitý napětím, které vám nedovolí se ani na vteřinu odtrhnout od obrazovky. Velkolepý závěr série, který nelze hodnotit jinak než plným počtem bodů. Už od začátku se vám svírá hrdlo, jak lidé bojují, zoufale chtějí skončit ten teror a jsou kvůli tomu schopni udělat cokoliv. Bijí se do posledního dechu a každou vteřinou sílí jejich nenávist vůči prezidentu Snowovi. Byl to opravdu hodně emotivní, napínavý a zábavný díl, který přinesl zcela nečekaný konec a nádherný epilog, jenž byl docela smutný, ale přesto jsem se musel usmát. Francis Lawrenc by zasloužil nějaké ocenění, protože s tímto dílem se popral výborně. Vrátím se li zpátky ke konci, obával jsem se, že to bude hodně problémové, ale bylo to o hodně lepší, než jsem si představoval. FAKT BOMBA!!! ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra