Reklama

Reklama

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

 • USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
Trailer 2

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

(více)

Zajímavosti (23)

 • Polibek mezi Woodym Harrelsonem (Haymitch Abernathy) a Elizabeth Banks (Effie Trinket) ve scénáři nebyl. Herec uvedl, že jeho kolegyně ani neměla tušení, že se něco takového chystá udělat. Sám přiznal, že se mu Elizabeth líbí: „Myslím si, že je to krásná žena a úžasná herečka, miluji ji jako osobu. Vždy jsem ji chtěl políbit, i když nevím, zda to bylo správné. Na druhou stranu jsme udělali něco, co nikdo nečekal, ani sám autor.“ (CrypzzXD)
 • Po skončení natáčení posledního filmu si Josh Hutcherson (Peeta Mellark) nechal medailonek, který ve všech filmech nosila Katniss na krku a Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen) si nechala jeden z Katnissiných kožených obleků. (Duoscop)
 • Zbraně používající ve filmu rebelové z 13. kraje jsou německé HK G36c. Zbraně, které používají vojáci Kapitolu, mírotvorci, jsou belgické FN P90 a izraelské TAR-21. (j.linhi)
 • Téměř všichni dotazovaní tvůrci shodně uvedli, že nejobtížnější bylo pro štáb třítýdenní natáčení scén z kapitolských stok. (IlMagnifico)
 • Herec Woody Harrelson (Haymitch Abernathy) je vegan, tudíž ho nemůžeme v céle sérii Hunger Games nikdy vidět jíst maso. (Lovely.Bones)
 • Režisér filmu Francis Lawrence řekl, že The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 považuje za nejnásilnější film série. (st.bitch)
 • Při natáčení si herec Liam Hemsworth poranil kotník. Protože mu bylo doporučeno několik dní odpočinku, jeho zranění mírně narušilo natáčení. (Weasley)
 • Smrt herce Philipa Seymoura Hoffmana (Plutarch Heavensbee) zkomplikovala filmařům práci, jelikož měl před sebou ještě 7 natáčecích dnů, na které se už bohužel nemohl dostavit. Některé záběry byly proto dodělány digitálně. (Weasley)
 • Natáčení filmu probíhalo v Atlantě a Georgii a dále v Berlíně v Německu. Velká část venkovních scén odehrávajících se v Kapitolu a na jeho předměstí vznikala při natáčení v Paříži a v Berlíně. V Paříži štáb natáčel i ve známém komplexu Espaces d'Abraxas ve čtvrti Noisy-le-Grand, tedy na stejném místě, kde kdysi vznikaly záběry pro Brazil (1985)Terryho Gilliama. (willy1)
 • Drozdajka je síce rozdelená na 2 časti, ale režisér uviedol, že mala byť pôvodne rozdelená až na 5 častí. (odmocnina)
 • Počas natáčania Drozdajky 1 a 2 mala Jennifer Lawrence prísny zákaz uvádzať akýkoľvek spoiler v rozhovoroch, ktoré poskytovala. (chesterko)

Související novinky

Hunger Games dostanou prequel

Hunger Games dostanou prequel

18.06.2019

Spisovatelka Suzanne Collins oznámila na květen roku 2020 zatím nepojmenovaný knižní prequel Hunger Games a filmová adaptace na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat. O právech na zfilmování knihy…

Spider-Man a čtení myšlenek

Spider-Man a čtení myšlenek

01.12.2016

Hunger Games skončily, Divergence se přesouvá do televize a Labyrint má před sebou poslední díl. Hollywood tak hledá další velkou "náctiletou" ságu a je slušná šance, že jí nastartuje Hlas nože.…

PF 2016

PF 2016

25.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star…

Čekají nás další Hunger Games?

Čekají nás další Hunger Games?

09.12.2015

Čtvrtý díl Hunger Games je za námi, pokud ale žijete v dojmu, že jím tahle značka končí, jste velice daleko od pravdy. Už v únoru bylo předestřeno, že se přemýšlí o prequelech a sequelech. A nyní se…

Reklama

Reklama