Podržel souseda (E02) (epizoda)

Drama / Horor / Povídkový

Československo, 1991, 13 min

Igor Chaun

Igor Chaun

Jan Velický

Povídka televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. Povídka o tom, jak se dobré sousedské vztahy někdy nemusí vyplatit. Nižší hodnocení dávám za horší herecké výkony (i když takové byly možná úmyslně) a špatné vyslovování polských jmen - režisér si mohl aspoň zjistit výslovnost, když už se této zemi věnoval.(4.5.2010)

Jedna z povídek televizního cyklu Velmi uvěřitelné příběhy.(10.7.2007)

• Adam Bernau

V době vzniku ještě velmi živá tématika, přesto v rámci série Velmi uvěřitelné příběhy jediná opravdu slabá, impotentní až zbytečná povídka.(14.2.2015)

Takových lidí je hodně. Škodolibých, zlých, přejících smrt sousedovi, a tady se to podařilo.(25.8.2010)

Jedna z těch lepších povídek ze seriálu Velmi uvěřitelné příběhy. SPOILER: Manžel rachle shání doktora pro svoji ženu u které nastal porod. O jedno dítě už rodina přišla a tak se manžel rozhodne riskovat a jít ven i když je vyjímečný stav. Venku jej před domem zadrží vojenská hlídka pučistů. Muž u sebe pochopitelně nemá doklady, ale vehementně tvrdí, že zde bydlí, že jen shání doktora, protože jeho žena rodí.... Vojáci na něj míří samopaly a jeden z nich pro ověření slov zadrženého zabouchá na nejbližší dveře v domě a ptá se zda zadrženého muže zná a zda tu bydlí... Vyděšený soused (chtě podržet souseda), řekne, že jej nezná.... Pak se ozve dávka ze samopalu.... Konkrétně u tohoto dílu jsem u TV zůstal sedět s pusou dokořán. Na rok 1991 byl tento seriál jistě zajímavým počinem už jen vzhledem k minimální délce jednotlivých epizodek ! Za tenhle díl . * * * *(11.7.2012)