Epizody(6)

Cyklus šesti krátkých filmových povídek, inspirovaných zejména "Neuvěřitelnými příběhy" Roalda Dahla. Sledujeme běžné situace, které se v důsledku náhody, nedorozumění či zlé vůle přeměňují v malá dramata s hororovou či krutě groteskní pointou. (reditelka)

Recenze uživatele WANDRWALL k tomuto seriálu (6)

Siláci (1991) (E01)

Velice přesvědčivé, velice lidsky přirozené. Silák vyprovokuje mladého klučinu, aby pořádně bouchl krumpáčem, jinak mu dá přesdržku, ten bouchne a vidí už jen kaluž krve jak vytéká zpoza dveří na toaletu. ()

Podržel souseda (1991) (E02)

Takových lidí je hodně. Škodolibých, zlých, přejících smrt sousedovi, a tady se to podařilo. ()

Sousto (1991) (E03)

Postava úspěšného psychiatra a jeho živořící a podivné sestry. Skvělý monolog doktora u jídla, zakončený právě tak, jak se dalo čekat, tedy že dementní sestra stejně uspokojí svou touhu--- ()

Štědrý večer paní Hůlové (1991) (E04)

Pěkný příběh o paní, které dělá o ŠD společnost studená televizní obrazovka se sladkými moderátory. Paní se v den štědrosti rozhodne klasickou cestou opustit pozemský život. ()

Boží mlýny (1991) (E05)

Pro mě asi nejlepší příběh z cyklu Velmi uvěřitelné příběhy. ()

Dlaždice (1991) (E06)

Učitelka je dobrá, neb je to známá vamp herečka, dnes již pozapomenutá Jorga Kotrbová, jak se děje u herců často. Příběh přece jen poněkud přepolitizovaný. ()