poster

Tonoucí se stébla chytá

 • Francie

  Le petit baigneur

 • Itálie

  Si salvi chi può

 • anglický

  The Little Bather

 • Slovensko

  Topiaci sa stebla chytá

 • Slovensko

  Topiaci sa slamky chytá

Komedie

Francie / Itálie, 1967, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petrce
  ****

  Velice příjemný a zábavný film klasické dvojice Funés-Galabru. V porovnání s Četníky místy více bláznivé. Děj plyne velmi rychle a člověk si při tom hezky odpočine i úsměv na tváři má po celý film. Zaujetí pro zpětný návrat svého konstruktéra Andreho panem Fourchauem (Funés) je místy neuvěřitelné :-)(4.10.2009)

 • kinej
  ***

  Další z řady Funesových komediíí, která nijak nevyniká. Příběh o ničem je prošpikován gagy, kterým se občasně daří podráždit bránici, ale mnohem častěji je znát, že tento film je poznamenán časem a spusta humoru již vyčpěla. K dobru přikládám dobrý herecký výkon Michela Galabru a výborný česká dabing.(9.8.2005)

 • RHK
  ****

  Podnikatel loďař cholerický Fourchaume (Louis de Funès) versus jeho zaměstnanec a konstruktér zrzavý Castagnier. Lehká komedie plná zrzavých čupřin rodiny Castagnierových (konstruktér, manželka, farář a ještě další bratr) a výborných gagů, z nichž mezi nezapomenutelné patří scéna faráře na rozpadající se kazatelně, pronásledování Castagniera Fourchaumem s lopatou v ruce a nedělní výstup pokorného Fourchauma s manželkou na maják.(4.4.2009)

 • otík
  ***

  Zcela typická bláznivá komedie Louis De Funese, bohužel už asi v polovině je to docela nudné. Ani se nedá napsat, o čem to vlastně je - architekt lodí udělá bomba loď, všichni ji chtějí, jeho šéf ho ale před tím vyhodí, pak ho celý film přemlouvá k podpisu nové smlouvy a pak to skončí novou hoňkou. Celkem přitroublé. Ale zase všechna čest - je tam mnoho a mnoho k smíchu. Takže volím zlatý lepší střed.(1.9.2004)

 • Stanmi
  *****

  Majitel loděnice Ludvík Fourchaume (Louis de Funès) nemá přilíš úspěšný den. Nejdříve zjistí, že jeho nová loď má poněkud křehkou schránku a tak vyhodí jejího konstruktéra André Castagniera (Robert Dhéry). Následné se dozví, že jeho nová sportovní plachetnice jménem Plaváček, vyhrála v San Remu závod a nabídky na její koupi se hrnou z celého světa. Fourchaume však smlouvu na Plaváčka roztrhal, takže jejím vlastníkem je nyní sám Castagnier. Aby získal práva na Plaváčka zpátky, rozhodne se s Catagnierovými strávit příjemnou neděli, kde chce Andrého přesvědčit k návratu... Tonoucí se stébla chytá je přesně tou správnou letní bláznivou francouzskou komedií ze šedesátých let s legendárním Louisem de Funès v hlavní roli. Louis je zde opět ve své typické roli nerudného šéfa, ale tato herecká poloha mu naprosto sedí a tak jeho herecký výkon prakticky nemá žádnou chybu (v ruku v ruce se skvělým dabingem Františka Filipovského). Navíc má velmi dobrou podporu svých hereckých kolegů a kolegyň, jakou jsou Robert Dhéry (ten se podílel na scénáří a také snímek režíroval), Michel Galabru, Andréa Parisy, Colette Brosett, Pierre Tornade nebo Jacques Legras. Na scénáři pracoval celkem šest lidí, což bývá někdy poněkud kontraproduktivní, ale zde to bylo ku prospěchu věci, protože je zde opravdu velké množství vtipných hlášek, gagů, situací, nápadů a zvratů. Pokud si chci tedy někdy pustit příjemnou a pohodovou komedii, Tonoucí se stébla chytá je jasnou volbou.(9.8.2015)

 • - Louis-Philippe Fourchaume (Louis de Funès) ve filmu jezdí vozem Jaguar E-Type, který byl označován také jako nejkrásnější vůz století.Modrý vůz, kterým odvážejí zraněného Scipia (Michel Galabru), je italský Fiat Dino Spider z roku 1967. Jedná se o dvoumístný sportovní vůz s motorem vpředu a pohonem zadní nápravy. (Lucas87)

 • - Ve scéně, kdy Louis-Philippe Fourchaume (Louis de Funès) stojí u polorozpadlé zdi a křičí: "Kastaně", spadne kus zdiva a jeden velký kámen, u něhož je možné si všimnout, že je popostrčen dřevěnou tyčí. (offlineman)

 • - Ve scéně, kdy Fourchaume (Funes) a Scipio (Galabru) plují na lodi se záchodem skrze Toulonský přístav, je možné za nimi spatřit francouzskou bitevní loď Jean Bart. Ta byla spuštěna na vodu v roce 1940. Po porážce Francie byla posádku odvlečena do marocké Casablanky. Při vylodění spojenců v Africe roku 1942, byla potopena. Po válce byla vyzvednuta a roku 1952 opravena, aby mohla sloužit opět Francii. Ve roce uvedení filmu (1968) byla odepsána a o dva roky později rozebrána. (Martensson35)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace