Utajovaný léčitel

všechny plakáty
Dokumentární / Publicistický
Česko, 1994, 42 min

Filmová výpověď a setkání s filosofem a biotronikem Josefem Zezulkou. Svědectví těch, kteří jej znali, potkali a měli možnost s ním pracovat. (oficiální text distributora)

jemine odpad!

Kdyby Tomáš Pfeiffer, známá to figurka z devadesátých let, kdy na televizních obrazovkách ukazoval národu, že si umyl ruce, nezmínil tento snímek na svém FB, zapomněl bych, že už jsem toto veledílo alternativní propagandy kdysi viděl. S největší pravděpodobností se jedná o soukromou iniciativu právě Tomáše Pfeiffera, vlastníka houfu snadno ovlivnitelných a solventních dušiček shromážděných pod zástavou takzvané Duchovní univerzity bytí, neboť v titulcích se o scénáři a režii nedozvíte nic. Zato na vás v přehlídce mluvících hlav dopadne tíha vědomí, kolik toho česká i světová veřejnost dluží neprávem opomenutému velikánovi léčitelství a filozofie, panu Zezulkovi, z jehož odkazu pan Pfeiffer dodnes pohodlně žije. Jedná se o přehlídku dojemných a nedokazatelných svědectví, vcelku obratně sestříhaných, a to včetně relativně rozpačité a neutrální výpovědi pana Jiřího Suchého. Ani lékař na obrazovce, pan MUDr. Oliva, není z nedůvěryhodnějších, neboť byl angažován v osmdesátých létech ve slavné Kahudově Psychoenergetické laboratoři. Čili jde o reklamní a propagandistický snímek bez jakékoliv hodnoty, dokazující bezpochyby jedině tu skutečnost, že kognitivní zkreslení je přítomno vždy a všude a že šikovní manipulátoři Pfeifferova druhu je dokáží bezezbytku využít. ()