Pouic Pouic

• slovenský

Pui pui

Komedie

Francie, 1963, 84 min

Nic moc. Jedná se o první film Jeana Giraulta s Louisem de Funèsem, tudíž se oba jen tak oťukávají a ještě to není úplně ono. Zápletka je z části podobná filmu Oskar, který přišel o čtyři roky později. I zde máme dům plný lidí, ve hře jsou peníze a také je tu záměna identity, která způsobí mnoho zmatků. Avšak Oskar byl mnohonásobně lepší, tento film chvílemi nudí a prakticky tu není žádná scéna nebo dialog, který by mi utkvěl v paměti. Tváře většiny herců mi byly povědomé z jiných funèsovek - sluha je budoucí četník Merlot, krasavice Palma (jak rád bych jí učil veslovat :) ) se objevila v Septimovi a herecký představitel Antoina si s Funèsem zase zahrál v Jo. Komedie je to slabší, ale nějak se začít musí. P.S. Viděno v původním znění. Krampola ne.(7.8.2009)

To už tak bývá, že člověk se nejvíc pobaví, když nemá velké očekávání a nic velkého si neslibuje. Pouic Pouic je velmi svižná a zábavná komedie těsně před Funèsovým nástupem k velké slávě v podobě Četníků a Fantomasů. Malinko to připomíná Oskara a Jo (úspornou výpravou a permanentním zmatkem v osobách), má to švih, výborné dialogy a spoustu absurdních gagů (ty koupací čepice!) Úžasný je Christian Marin v roli sluhy Charlese, takhle nějak bych si představoval Saturnina. Ostatní nehrají nijak světoborně, ale Mireille Darc jsem ještě nikdy neviděl takhle krásnou a nezastíní ji ani bývalá ekvádorská Miss Maria-Rosa Rodriguez.(16.9.2012)

Nejstarší komedie (a vlastně až později kolorovaná) s Louisem de Funesem, kterou jsme u nás mohli vidět. Jedná se spíš o konverzační hru z prostředí jediného domu a jeho zahrad. Leonard Monestier dostane od své manželky koncesi na území s ropou v kraji Divokých lebek. Jak se však zdá, žádná ropa tam není a tak se jí musejí rychle a výhodně zbavit...! Naštěstí má Monestier krásnou dceru Patricii, pro níž má jejich soused, pan hrabě, velkou slabost. Vymyslí tedy obrovský plán jak na něj. Problém je v tom, že jeho rodina nespolupracuje právě nejpřesněji... :-) Tahle komedie je navíc příkladem toho, že ačkoli zde de Funes měl ještě pozůstatky svých vlasů, tak jeho manželku (a chovatelku Pouic-Pouica) hraje docela starší dáma. Zatímco když po mnoha dalších letech přišel ohromný úspěch, tak za jeho drahé polovičky byly voleny ženy mnohem mladší... :-)(15.10.2003)

Začátky jsou většinou hodně těžké a chvíli to trvá než se nalezne způsob kterým herec dokáže pobavit. Totéž platí u Funése. Příjemná nijak náročná komedie, kde Funés hraje otce rodiny vcelku zdařile, ale samotný film a jeho příběh by se dal srovnat s příběhy našich veseloher třicátých her. Pokud byste nevěděli co to Pouic-Pouic znamená, tak je to jejich kohoutek, kterýho si tam šlechtí na zahrádce a vodí za vodítko:) Mimo to mě pobavila role sluhy, kterého hraje Christian Marin, jeden z četníků a na hlase ještě přidal excelentní dabing Kamila "Rimmera" Halbicha. --- Víte co mi dala?...kus pralesa - Jo? A kam ho dáte?(27.12.2006)

No cekal jsem, ze se bude Funes teprve zahrivat, ale po krapet zdlouhavym zacatku to rozjel tak, jak je u neho zvykem. Pribeh opet pracuje uz s nekolikrat videnou zamenou osob, i kdyz tady to Louis vsechno diriguje. Ale tentokrat byla ta zamena misty dohnana fakt az do silenosti, takze jsem se proste skvele bavil. A je uplne jedno, ze mi zaver byl jasnej uz hodinu predem.(6.2.2007)

• - Režisér Jean Girault chtěl do hlavní role obsadit jenom Louise de Funèse, avšak proti tomu byl výkonný producent Roger Debelmas, který byl svolný přistoupit ještě Darryho Cowla nebo na Francise Blanche. Režisér ale trval na svém a chtěl do hlavní role obsadit pouze Funèse i přesto, že jeho rozhodnutí bylo velmi riskantní, protože až na pár výjimek hlavní roli Funès ještě nevytvořil. (mar48)

• - Louis de Funès považuje tento film za start své velké kariéry, alespoň to uvádí v knize „Moc o mě nemluvte“. (M.B)

• - Louis de Funès se z úspěchu filmu nemohl vzpamatovat, a tak někdy, aby se ujistil, že nesní, jezdil autem kolem biografů a díval se na fronty na tento film. (mar48)