Reklama

Reklama

Pouic Pouic

  • Francie Pouic - Pouic (více)
Trailer

Obsahy(1)

Patricia (Mireille Darcová) je obliehaná boháčom Antoineom (Guy Tréjan), ktorého nedokáže odradiť ani jej jasné a opakované odmietnutie. Patricia chce jeho naliehaniu raz a prevždy urobiť rázny koniec, preto dá Simonovi Guilbaudovi (Philippe Nicaud) návrh ponúka mu desať jeho platov, stravu, nocľah, oblečenie a keď to vyjde, aj nové auto podmienkou je, aby Antoine konečne pochopil, že sa zaňho nikdy nevydá. Akonáhle sa s tým Antoine zmieri, dá mu Patricia voľnosť, ale do tej doby si musia všetci myslieť, že sú manželia. Ona ho totiž nemiluje, hnusí sa jej a nič na tom nezmenia ani milióny, ktoré zdedil po strýkovi. Simon sa teda nasťahuje do Patriciinej izby čo sa však absolútne nepáči najmä jej otcovi Leonardovi (Louis de Funes), ktorého naopak Antoinove peniaze nadmieru zaujímajú, pretože kvôli nevýhodným obchodom im hrozí krach. Podarí sa vyhrať vzdorovitej Patricii alebo jej otcovi, ktorý Simonovi zmenil rolu? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

B!shop 

všechny recenze uživatele

No cekal jsem, ze se bude Funes teprve zahrivat, ale po krapet zdlouhavym zacatku to rozjel tak, jak je u neho zvykem. Pribeh opet pracuje uz s nekolikrat videnou zamenou osob, i kdyz tady to Louis vsechno diriguje. Ale tentokrat byla ta zamena misty dohnana fakt az do silenosti, takze jsem se proste skvele bavil. A je uplne jedno, ze mi zaver byl jasnej uz hodinu predem. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Krátkodechá historka o prodeji neprodejného pozemku kdesi v Tramtárii. Jean Girault byl prvním odvážlivcem a dal Louisovi DeFunés hlavní roli, ve které vesměs pobíhá po domě a přilehlých prostorách, vyšiluje a za pochodu vylepšuje rodinně-obchodní machinaci, podobně jako ve slavném Oskarovi. Ale tentokrát to ještě není taková sranda a příběh je zalidněný řadou dalších postav, přebytečných a bezvýrazně zahraných, jako by se Girault přece jen bál, že ten plešatý zloprcek diváky nenasytí. Kdo neviděl, o nic nepřišel. 30% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Začátky jsou většinou hodně těžké a chvíli to trvá než se nalezne způsob kterým herec dokáže pobavit. Totéž platí u Funése. Příjemná nijak náročná komedie, kde Funés hraje otce rodiny vcelku zdařile, ale samotný film a jeho příběh by se dal srovnat s příběhy našich veseloher třicátých her. Pokud byste nevěděli co to Pouic-Pouic znamená, tak je to jejich kohoutek, kterýho si tam šlechtí na zahrádce a vodí za vodítko:) Mimo to mě pobavila role sluhy, kterého hraje Christian Marin, jeden z četníků a na hlase ještě přidal excelentní dabing Kamila "Rimmera" Halbicha. --- Víte co mi dala?...kus pralesa - Jo? A kam ho dáte? ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Průměrná situační komedie, která by bez Funèsovy komiky brzy zapadla. Zpětně je možné Pouic Pouic chápat jako přelom ve Funèsově kariéře. Jednak se v jeho filmových postavách odráží značně rozšířený fond situační komiky, kterou už netvoří jeden až dva výrazy jako ve filmech z 50. a raných 60. let, jednak (a snad i díky první zmínce) se na další dvě desetiletí stane nejslavnějším francouzským filmovým komikem. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Jean Girault vymyslel roli na tělo pro Funése, ten to zahrál tim svym nezaměnitelnym způsobem a mělo to úspěch. Dalších 20 let pak Funés hrál pořád dokola jednu a tu samou postavu a všichni se tomu smáli, smějeme se tomu i v dnešní době a nejspíš se tomu budeme smát ještě hodně dlouho. Film je docela jednoduchá konverzačka založená na záměnách osob. Samo o sobě by to asi nebylo nic moc, ale Funésovo živelný herectví způsobilo, že jsem se u toho bavil od začátku do konce. Z ostatních herců zdatně sekunduje svéráznej sluha v podání četníka Merlota (Christian Marin) a za zmínku stojí ještě mladá Mireille Darc. Jinak jsem to viděl s dabingem Krampola a bylo to celkem snesitelný. 75% ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Louis de Funès se z úspěchu filmu nemohl vzpamatovat, a tak někdy, aby se ujistil, že nesní, jezdil autem kolem biografů a díval se na fronty na tento film. (mar48)
  • Režisér Jean Girault chtěl do hlavní role obsadit jenom Louise de Funèse, avšak proti tomu byl výkonný producent Roger Debelmas, který byl svolný přistoupit ještě Darryho Cowla nebo na Francise Blanche. Režisér ale trval na svém a chtěl do hlavní role obsadit pouze Funèse i přesto, že jeho rozhodnutí bylo velmi riskantní, protože až na pár výjimek hlavní roli Funès ještě nevytvořil. (mar48)
  • Louis de Funès považuje tento film za start své velké kariéry, alespoň to uvádí v knize „Moc o mě nemluvte“. (M.B)

Reklama

Reklama