Každý sci-fi film nemusí být založen na kdovíjakých tricích. Myslím, že i přes jejich absenci patří tento film k tomu lepšímu, co na české půdě (a taky na slovenské, nemýlím-li se) vzniklo, zvláště v kontextu normalizačních let. Příběh samotný je dobrý a kupodivu obsahuje i některé nadčasové výroky (viz poznámky o majetku, zneužití vynálezu, rozdělení světa apod.). A tak jediné, co se mi nelíbilo, byl výběr Svatopluka Matyáše do jedné z hlavních rolí. Jsou i lepší herci. Je fakt, že zpracovat takovýto námět dnes, s dnešními možnostmi, by bylo o něčem jiném. Ale i tak to za podívání o deštivé neděli stojí.(19.7.2009)

(4x) ,,Stačí jen kapka vody navíc a Bororo pak ne život, Bororo pak nic..". Parádní český sci-fi film. O to víc, když si uvědomím, že mnoho seriózních filmů v tomhle žánru bez převahy komediálního až parodického charakteru u nás nevzniklo - Krakatit, Vynález zkázy, Ikarie XB1 a Akce Bororo. I přesto, že štáb během natáčení nevykročil do zahraničí ani patu, působí Akce Bororo na naše poměry dost exoticky. A ono je to vlastně i důkazem, jak si naši filmaři dovedli vypomoct v docela skromných podmínkách s minimální možností pro natáčení trikových scén. Vedle tajemného příběhu spájající osudy lidi z Čech, starých indiánských kmenů a dvou záhadných mimozemšťanů jsou tu třeba k vidění i umělecky laděné záběry z Vysokých Tater. Celou atmosféru umocňuje mrazivá hudba Petra Hapky a nádherný hlas Radovana Lukavského, čtoucího dobrodružní příběhy cestovatele Friče. Vlastimil Brodský v roli hvezdáře je neodolatelný, skvělou volbou bylo i obsazení půvabné Božidary Turzonovové do hlavní role. Otakar Fuka zřejmě nepatřil nikdy mezi českou režisérskou elitu, ale za filmy "Akce Bororo" a "Mys Dobré naděje" má u mě hodně bodů. Tomuto kultovnímu filmu dávám 95%(8.4.2017)

Všichni co tomuhle filmu dali méně jak 100 % jsou pomýlení,nebo se na film dívali skrz svářecí brýle a popcorn :-) "Jste tak pyšní a tak málo víte"... „Za to u vás je všechno dokonalé. Žádné spory nejsou, majetek nemáte.“ – „Majetek? Ale ten přece obtěžuje. Člověk potřebuje volnost, a dokud bude lpět na majetku, nikdy ji nebude mít.“(22.7.2009)

Nemůžu si pomoci, myslím, že v hluboké totalitě to opravdu byl zajímavý počin , přinejmenším zajímavý scénař. Podmanivý hudba dotvářející napjatou atmosféru...Svatopluk Matyáš ať je to s ním jak chce, byl krásný chlap. Nemůžu si pomct u mě za tři hvězdičky, kdysi mi ten film chutnal jako polárkový dort, pamatujete si ještě na tu správnou chuť polárkáče?(9.4.2013)

Akci Bororo jsem poprvé viděl jako malý kluk a připadal jsem si jako ryba ve vodě. Film kombinuje oblasti, které mne zajímají již od dětství - astronomii, cestovatelství a objevování čehokoliv, pralesní indiány, život mimo zemi. Jména těch dvou mimozemšťanů jsem si opakoval dlouho po skončení filmu a ústřední melodii hraju na klavír dodnes:) Tak, jak film v průběhu let několikrát opakovala televize, díval jsem se na něj znovu a rád. Pravda, nemůže konkurovat filmovým efektům dnešních časů, ale u mne má tento příběh své důležité místo i dnes.(25.7.2010)

• - Film musel spĺňať socialistické predstavy, že hlavný hrdina má byť mužný junák z ľudu, poznávacím znamením „záporáka" zo západných firiem boli okuliare a dlhý nos. (Raccoon.city)

• - Film je natočen na motivy rukopisu románu Miroslava Hanuše „Expedice Élauné“, vydaného knižně v roce 1985. (Hans.)

• - Zita Kabátová výborně ovládala němčinu. S angličtinou na tom však byla hůře a role Fričové ji vyžadovala. Proto ji při postsynchronech nadabovala Blanka Bohdanová. (funhouse)