poster

Karel Reisz, ten filmový život

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 90 min (SE: 58 min)

Scénář:

Petra Všelichová

Kamera:

Patrik Hoznauer

Hrají:

Věroslav Hába, Karel Reisz (a.z.)
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Slarque
  ***

  Informačně zajímavé, ale po filmové stránce poněkud roztříštěné. Karel Reisz si určitě dokument o své osobě zasloužil, ale tohle je asi spíš pro lidi, co o něm v životě neslyšeli. Standard vhodný spíš do televize než do kinosálu.(18.11.2013)

 • Terva
  ****

  Po stopách muže, který stál u zrodu Anglické Nové vlny......... Kamera - Patrik Hoznauer.(22.10.2012)

 • ixie
  ***

  standardní, příjemný, zajímavý dokument o režisérovi, na kterého bychom měli být hrdí a který si takový představující film určitě zaslouží(27.9.2012)

 • kaylin
  ****

  Film o dalším velikánovi českého filmu, který vlastně vůbec netočil české filmy, protože se usídlil ve Velké Británii. Karel Reisz nepatří k těm notoricky známým režisérům, ale přesto je skvělé, že si Česká televize našla prostor pro to, aby o něm natočila snímek, který mapuje jeho život i tvorbu z pohledu jemu blízkých lidí.(7.3.2018)

 • Stegman
  ***

  [zhlédnuta 58minutová verze](19.7.2016)

 • bohemia_regent
  ***

  Po informativní stránce zajímavé a přínosné. O Karlu Reiszovi, jeho českém původu a hlavně jeho významu pro dějiny britské kinematografie se u nás všeobecně moc neví (obzvlášť ve srovnání např. s Milošem Formanem). Na mnoha místech ale stěží rozluštitelné titulky vyvolávají otázku, jestli je tento dokument vůbec určený taky nějakým divákům. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Karel Reisz /podtitul Ten filmový život/; rok výroby 2013.(9.11.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace