poster

Karel Reisz, ten filmový život

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2012, 90 min (SE: 58 min)

Scénář:

Petra Všelichová

Kamera:

Patrik Hoznauer

Hrají:

Věroslav Hába, Karel Reisz (a.z.)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nmafan
  ****

  Po dlouhé době jsem se odhodlal k něčemu, čemu jsem se v posledních více než deseti letech bránil jako čert kříži - šel jsem zcela dobrovolně do kina na nový český film. A světe div se - nezabilo mě to! A dokonce nebudu daleko od pravdy, když přiznám, že dokument Petry Všelichové mi poskytl ryzí cinefilské potěšení. Ne snad kvůli radosti z toho, že svou invencí o chloupek převyšuje obvyklé "zákulisní" filmové dokumenty přikádané jako bonusy k filmům na DVD, ale čistě proto, že některé filmy Karla Reisze (a potažmo celé britské nové vlny) mám velmi rád, a tak jsem všechny ty zajímavosti, postřehy a historky Reiszových známých, spolupracovníků či příbuzných hltal s nadšením. Škoda jen, že více prostoru nedostali Reiszovi herci (čekal bych zde třeba Vanessu Redgrave), ale za Stephena Frearse vyprávějícího, kterak jeho práce Reiszova asistenta spočívala v tom, že každé ráno běžel panu režisérovi koupit cigarety, to autorům odpouštím... :)(11.10.2012)

 • Terva
  ****

  Po stopách muže, který stál u zrodu Anglické Nové vlny......... Kamera - Patrik Hoznauer.(22.10.2012)

 • bohemia_regent
  ***

  Po informativní stránce zajímavé a přínosné. O Karlu Reiszovi, jeho českém původu a hlavně jeho významu pro dějiny britské kinematografie se u nás všeobecně moc neví (obzvlášť ve srovnání např. s Milošem Formanem). Na mnoha místech ale stěží rozluštitelné titulky vyvolávají otázku, jestli je tento dokument vůbec určený taky nějakým divákům. -------- V titulcích filmu uvedeno: název Karel Reisz /podtitul Ten filmový život/; rok výroby 2013.(9.11.2013)

 • Slarque
  ***

  Informačně zajímavé, ale po filmové stránce poněkud roztříštěné. Karel Reisz si určitě dokument o své osobě zasloužil, ale tohle je asi spíš pro lidi, co o něm v životě neslyšeli. Standard vhodný spíš do televize než do kinosálu.(18.11.2013)

 • ixie
  ***

  standardní, příjemný, zajímavý dokument o režisérovi, na kterého bychom měli být hrdí a který si takový představující film určitě zaslouží(27.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace