Jin ping feng yue

• Hongkong 金瓶風月 (více)
Pornografický
Hongkong, 1991, 95 min

Arkanoid

„What are you doing so early on that ladder?“ „I am man. Men have businesses.“ Takto nejako znejú hlášky preložené do anglických titulkov. Golden Lotus sa prezentuje ako kniha čínskych učencov. Našťastie história knihy sa neprezentuje dlho a máme tu vtedajšiu súčasnosť a natáčanie čísnekoho historického filmu. Po dozvedení sa informácii o zakázanom ovocí, manželke známeho svojho, rozprávač pokračuje a my, čo sme videli The Knick, už vieme, že golden lotus znamenajú aj chodidlá v posteli. Vďaka vtipne intonujúcemu rozprávačovi sa to všetko aspoň výborne, a so záujmom o humor, počúva. Pri presviedčaní ženy mužom na tajný sex takisto postavy intonujú veľmi hlúpo a vtipne. Ak Japonci videli to jednoducho poviazané ženské telo, buď Číne musia vyhlásiť vojnu alebo spáchať harakiri. Kamera sa za zvukov akoby osvietenej rozkoše hudby pomaly približuje a zameriava na sviečku. Chekhov’s gun ku svojej realizácii dlho nejde, ale rovno v ďalšom zábere danú sviečku hrdina berie do ruky a hrozí ňou zviazanej žene, na čo ona skoro odpadáva. Následne jej líže chodidlá. Scéna napriek predpokladom nekončí nijako zaujímavo. Za náhle a prekvapivé môžeme ale považovať hryzenie do pŕs a bradaviek a následné herecké výkony predstieranej rozkoše. Prvý - zakázaný sex hlavných hrdinov je netradične dobre sprevádzaný výborne sediacou hudbou, až som rozmýšľal, o aký žáner sa to vlastne pokúšajú. Pri ďalšej scéne je máme opäť výbornú hudbu. Hrdinka sa ide vyzliecť, tak hrá ľahko napätá hudba. Akonáhle zo seba zhadzuje šaty a odhalí nahé prsia, začína hrať hudba veselosti a úľavy. Hlavný hrdina síce ide podvádzať s bratovou ženou, sám ale žiarli, keď vidí neveru jednej zo svojich štyroch žien. Film je sleazy, ale nie je vtipný ako Meyerove filmy, aj keď tiež prispeje hláškami. Je ale svojský a baví. Dej na chvíľu zvážnie pri chorobe novorodenca hlavných hrdinov, ale potom sa vracia ku sexuálnym témam a žiarlivosti, ktorú síce vyhrotí až na smrť, ale znova sa vracia ku netradičným praktikám sexu. Film baví sledovať do konca, postavami a dejom je ale plytký. ()