Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prvým krokom pri poskytovaní urgentného ošetrenia pacientovi v kritickom stave je: odvaha veriť v seba samého.  Príbeh sa odohráva v nemocničnom prostredí, kde sa lekári snažia napriek často neprekonateľným prekážkam zachraňovať životy ľudí. Hlavnými postavami sú Kang Jae In, nástupkyňa nadácie Ikhyo, ktorá vlastní lekársku univerzitu a päť nemocníc, a Lee Min Woo, osamelý bojovník, snažiaci sa o záchranu života pacientov uprostred nespravodlivého nemocničného systému. (ČSFD)

(více)

Galerie (13)

Zajímavosti (2)

  • Guk-jong Lee je skutečným jihokorejským lékařem, jemuž se dostalo velké mediální pozornosti krátce po tom, co v roce 2011 z mnohačetného střelného poranění jako zázrakem vyléčil námořního kapitána Hae-kyun Seok, který se během záchranné mise střetl se somálskými námořními piráty. Seriálová postava traumatologického specialisty In-hyuk Choi, ztvárněná jihokorejským hercem Sung-min Lee (Arang And The Magistrate (2012), Kundo: Age Of The Rampant (2014)), je seriálovými tvůrci koncipována právě na jeho počest. (Conspi)
  • Slovním vyjádřením "zlatá hodina" ("golden time") se v lékařském oboru už po více jak třicet let nazývá bezprostřední doba, často ohraničená šedesáti minutami, po který je zdravý organizmus člověka schopen více či méně kompenzovat zátěž utrženého závažného traumatu; zástavy srdce či jiného závažného poranění, chcete-li. Tento čas mají záchranné služby na to, aby postiženého dopravili na místo definitivního ošetření. Po vypršení této doby procentuální šance na záchranu postiženého rapidně klesají. Měření vychází nejenom z odborných výzkumných měření, ale také z odborných expertních odhadů, které ale poukazují na relativní rozdílnost u jednotlivých případů, lišících se jak utrženým traumatem, tak výchozí zdravotní kondicí postiženého. (Conspi)

Reklama

Reklama