Epizody(24)

Píše sa rok 2012. Yoo Eun Soo (Hee-seon Kim) je 33-ročná plastická chirurgička, ktorá pôvodne plnila úlohu hlavného chirurga, no rýchlo zistila, že sa kvôli neustálemu zhonu za prácou a kariérou prepracovala. Jej snom je preto otvoriť si vlastnú ordináciu. Jedného dňa ju však unesie záhadný Choi Young (Min-ho Lee), ktorý ju prenesie časom späť do éry Goryeo, pretože potrebuje jej liečebné schopnosti. Dvojica sa do seba čoskoro zamiluje a ich ľúbostný príbeh sa klenie nad storočiami. Dokáže sa nakoniec neohrozený bojovník Choi Young vzdať svojej lásky? (ČSFD)

Recenze uživatele Jirka_Šč k tomuto seriálu (1)

Shineui (2012)

Hm. ■ Negativa: To, jak byl vymyšlený konec. Zápletka cestování časem byla vyřešena do značné míry tak, jak jsem to už několik dílů předpokládal, ale přesto ... posledních 10 minut mi nesedlo. Častý šablonovitý "nájezd kamery" na palác. U některých záběrů jsem cítil, že přestože se má jednat o různé vesnice nebo města, točili vše v jednom ateliéru. Kvůli tomuto všemu nedávám maximální hodnocení (jo a v sountracku jsem cítil hudebni motivy z USA - Piráti z Karibiku, Japonska - Miyazaki a Koreje - The Classic). ■ Pozitiva: Po celou dobu nenastalo nic, co by mě sklamalo. Příběh se drží hlavní dějové linie a občasně odbočuje pouze na vedlejší linii král & královna, která je však velmi příjemná a hlavní linii podporující. Hlavní kladné postavy prochází všechny velmi sympatickým vývojem. Hlavní záporné postavy jsou dostatečně barevné a zajímavé (jedna vyloženě hnusná - ale dobře). Hlavní záporák má "španělskou" eleganci a vzhled, vysokou inteligenci, cynizmus a "bezskrupulentnost", což je značně nebezpečná a mrazivá kombinace. Hlavní hrdinka není prvoplánovitě krásná, spíše chaotická a komická, postupně se však její postava vyvíjí a krásní. Seriál jako celek je historický, kostýmový (účesový), fantasy, drsný, intrikující, psychicky krutý, místy překvapivě citlivý a něžný. Instrumentální verze skladby Carry On mi už druhý den zní v mobilu: http://www.youtube.com/watch?v=NO_mAaroXG8 ■ P.S. Originální korejský název by se přeložil nejspíše jako "Lékař od boha" (kterážto varianta by se mi líbila víc, než anglické "Faith"). ■ Po dvou letech: Konečně zveřejnitelné video https://www.youtube.com/watch?v=MddYoNUMhh0 Viděl jsem podruhé. Zatím jediný filmový vztah, ve kterém je žena starší, než muž, ale nevadilo mi to. ()