Vyrobeno

(TV seriál)
  • Česko Navrženo a vyrobeno (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2007, 42 min

Jak vnikají předměty, které v dnešní době považujeme za naprostou samozřejmost? Odpovědi nalezneme ve společnostech, které se desítky let specializují na své jedinečné výrobky. Poznejte, jak se vyrábí tenisové míčky, překližka, těstoviny, zápalky, mražená pizza, matrace a mnoho dalšího... Uvažovali jste někdy nad tím, jak to, že ohňostroj dosáhne přesně těch správných výšek a pak vymaluje oblohu předem určenými barvami a vzory? Čím to, že se airbag nafoukne rychleji, než člověk stačí mrknout? Nebo co je třeba k tomu, aby se z obyčejného městského kola stal vysoce sofistikovaný bicykl, který může ovládnout i tak náročný závod, jako je Tour de France? Pak je seriál Navrženo a vyrobeno právě pro vás! Díky němu se dozvíte odpovědi na všechny zajímavé otázky – dokonce i na ty, které vás ještě nenapadly. Každá epizoda je jako dobrodružství plné zajímavých faktů ve vzrušujícím světě produktového designu, výroby a testování. Podívejte se do míst, kde tradiční montážní pásy vedou přímo k nejmodernější technice a tvarují, kovají a svářejí dobře známé předměty každodenní potřeby. Ať už je to něco tak složitého jako automobil zkonstruovaný takřka výhradně roboty nebo něco tak jednoduchého jako golfový míček navržený k dosažení optimální aerodynamiky, v každém dílu tohoto skvělého seriálu uvidíte tři dobře známé předměty. I když se vám mohou na první pohled zdát naprosto obyčejné, příběh ze zákulisí jejich vzniku – problémy s navržením, stroje, které je vyrobily, a zkoušky, díky nimž máme jistotu, že fungují, vás rozhodně překvapí. Zjistěte, jak byly věci z našeho života Navrženy a vyrobeny. (TV Prima)

Josit

Trochu viac ukecané než by bolo treba v porovnaní s How It's Made, ale prínosnejšie ako obdobný seriál How Do They Do It?. Z tejto kategórie dokumentov mi zatiaľ najviac vyhovuje spomínaný How It's Made, prípadne európska verzia How It Works. ()

sator

Seriál který se snaží předat informace o výrobě různých výrobků bez zbytečných či samoúčelných efektů.Jeden díl obsahuje pět témat...Lahve, auta, pekárna, letadla.Pistole zmrzlina, ()

Marze

První příspěvek výroba praktické věcí denní spotřeby jako nakrájené bochníky chleba je předvídatelný, ale poučný. Druhý - výroba pneumatik je pro mě známá, protože jsem na "velínu" tohoto třípatrového stroje rok a půl na tři směny pracoval. Výroba kytar a golfových míčků jsou také zajímavé. ()