poster

Sherlock Holmes 3

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2021

Režie:

Dexter Fletcher

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scénář:

Chris Brancato
(další profese)

Zajímavosti k filmu (4)

  • - Příběh se odehrává v době toho nejdivočejšího západu (tzv. Old West Era; 1865–1895) v San Francisku. Z knihy „His Last Bow“ od Arthur Conan Doyle, autora této fiktivní postavy, víme, že k srpnu roku 1914 bylo Sherlocku Holmesovi šedesát let. Tudíž se narodil v roce 1854, a tak mohl navštívit USA v období Divokého západu. (3T)

  • - V dubnu 2012 Joel Silver oznámil, že s koncem roku ukončí také spolupráci s Warner Bros. a na dalších filmech v sérii se tak již podílet nebude. (MikeCool)

  • - Již dlouho před premiérou bylo známo, že se ve filmu neobjeví Noomi Rapace ani Rachel McAdams. Producent filmu Joel Silver totiž prohlásil, že si za vzor bere sérii o Jamesi Bondovi a tím pádem bude v každém jednotlivém filmu nová ženská postava. (MikeCool)

  • - Uvedení filmu bylo ohlášeno již před premiérou druhého dílu, přestože Guy Ritchie několikrát zopakoval, že natáčení závisí hlavně na kasovním úspěchu předchozího snímku Sherlock Holmes: Hra stínů (2011). Právě díky tržbám druhého dílu, který nesplnil očekávání, byla produkce snímku pozastavena. (MikeCool)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace