TimeScapes

Dokumentární

Nový Zéland, 2012, 49 min

Tom Lowe

Dechberoucí záběry. Zprvu jsem si říkal, jestli těch Mléčných drah není nějak moc, ale pak už jsem tomu propadl a jenom zíral. Řekl bych obdoba relaxační hudby, ale je tam navíc taková docela podstatná videosložka :-) Že je potřeba tohle vidět v co nejlepší možné kvalitě asi netřeba zdůrazňovat. Vynikající. Jestli za pár let budou takhle, resp. ještě lépe, vypadat všechny filmy, tak se máme na co těšit (a až se toho objeví víc, asi budu muset hodnocení snížit, ale teď to nemá konkurenci).(10.6.2013)

Prvé video, ktoré som zhliadol doma v plnohodnotnom 2K bez akejkoľvek kompresie netového typu youtube, vimeo (ajkeď je na tom vimeo s kvalitou o dosť lepšie než yt, i tak sa nevyrovnáva pôvodnému zrdoju). Každopádne je TimeScapes dokumentom nie len dychberúcich obrazov, ale tiež výborne vybranej a nafázovanej hudby. Ich syntéza tvorí jednu z najpôsobivejších audio-vizuálnych lahôdok dokumentárnej kinematografie vôbec. Smelo sa obrazovo vyrovnáva Linfieldovému Earth, u mňa ešte s náskokom vrámci celku: Bez narážok a zbytočných pohoršovaní. Jednoducho bez kecov. 95% | 2K, THX, EN DTS |(9.1.2015)

Hvězdy jsou příliš krásné a příliš vzdálené. Vzkazují nám svým chladným blikavým světlem neuchopitelná poselství a my se jich toužíme alespoň dotknout. Jan Kanyza - a má pravdu. Nádherná hvězdná obloha spolu s jinými úžasnými záběry možná mnoho lidí motivuje, aby přemýšleli o smyslu života a já se tomu vůbec nedivím. Beze slov, pouze s příjemnou hudbou je to krásný zážitek.(9.9.2014)

První věc, na čemž sem otestoval jsou novou 4K HDR+ bednu a teda málem jsem spadnul na zem. Naprostá nádhera, úžasné momenty a krásný hudební doprovod. Jakožto žijící ve městě si hvězd moc neužiju, pokud nejsem zrovna na venkově, a vidět je v takovém podání je prostě pastva pro oči. Přesto bych přidal nebo prodloužil některé denní záběry a víc bych kontrastoval s technikou, ale zase tu přeci jen vidíme každý den. Zde máte jednoduše možnost vidět prostřednictvím úžasných záběrů místa, na které se nejspíš v životě nedostanete. Jak popisují i ostatní, tohle není na sledování na noťasu, čím tedy vetší a kvalitnější zobrazovací zařízení seženete tím líp! Už ta technika, kterou to bylo natočeno na to sází a jde s dobou. Když jsem letos asi měsíc vybíral novou tv, jsem rád, že jsem si zvolil model 2016 s HDR+, jelikož to je ještě větší skok v obraze než samotné 4K. A tenhle úžasný dokument mi to jen potvrdil.(3.10.2016)

Jak málo stačí k dokonalosti. Natočte kameru na oblohu, les, vodopád či skálu, přidejte perfektní soundtrack a nechte přírodu, ať se ukáže v celé své kráse. Neskutečně relaxační a uklidňující, nechá vás to hned zapomenout na všechny starosti všedního života. Závidím všem, kteří měli alespoň část z toho možnost vidět na vlastní oči.(8.9.2014)

• - Tento dokumentárny film bol natočený a zostrihaný v rozlíšení 4K (4096 x 2304 pixelov) a bol vôbec prvým snímkom v tomto formáte, ktorý si bolo možné zakúpiť. (Javad)