poster

TimeScapes

Dokumentární

Nový Zéland, 2012, 49 min

Režie:

Tom Lowe
 • emma53
  ****

  Hvězdy jsou příliš krásné a příliš vzdálené. Vzkazují nám svým chladným blikavým světlem neuchopitelná poselství a my se jich toužíme alespoň dotknout. Jan Kanyza - a má pravdu. Nádherná hvězdná obloha spolu s jinými úžasnými záběry možná mnoho lidí motivuje, aby přemýšleli o smyslu života a já se tomu vůbec nedivím. Beze slov, pouze s příjemnou hudbou je to krásný zážitek.(9.9.2014)

 • Frajer42
  *****

  Pokud před zhlédnutím někdo pochyboval, jak správně definovat umění, tak po zhlédnutí už určitě nepochybuje. Rozlišení 4096 × 2304 musí být naprostá paráda. Já to viděl v rozlišení polovičním. Pokud nemáte pořádně širokou televizi a perfektní zdroj zvuku, tak zhlédnutí raději vynechejte. O co se jedná? Jedná se o 40 minut nádherných vylepšených záběrů přírody kolem nás a 10 minut závěrečných titulků. Přibližně polovina záběrů zachycuje den a polovina noc. Vše je dokresleno meditačním soundtrackem. Nic tedy nebrání pocitu absolutní pohody, do kterého se mi podařilo ponořit. EDIT: Souhlasím s post scriptem kolegy RedAK(a?), či jak to správně skloňovat, v obou bodech. V tom, že je uživatel Courtemanche 3,1415926535čus i v tom, že by bylo vhodné ho zbavit pravomocí podílet se na snižování percentuální kvality snímků na základě nedostatečného technického vybavení jeho pokojíčku. EDIT: Tak jsem si snímek nastavil jako tapetu svého notebooku a je to perfektní. Zvedám hodnocení na maximum.(11.9.2014)

 • Nethar
  *****

  Dechberoucí záběry. Zprvu jsem si říkal, jestli těch Mléčných drah není nějak moc, ale pak už jsem tomu propadl a jenom zíral. Řekl bych obdoba relaxační hudby, ale je tam navíc taková docela podstatná videosložka :-) Že je potřeba tohle vidět v co nejlepší možné kvalitě asi netřeba zdůrazňovat. Vynikající. Jestli za pár let budou takhle, resp. ještě lépe, vypadat všechny filmy, tak se máme na co těšit (a až se toho objeví víc, asi budu muset hodnocení snížit, ale teď to nemá konkurenci).(10.6.2013)

 • TeeAge
  *****

  Prvé video, ktoré som zhliadol doma v plnohodnotnom 2K bez akejkoľvek kompresie netového typu youtube, vimeo (ajkeď je na tom vimeo s kvalitou o dosť lepšie než yt, i tak sa nevyrovnáva pôvodnému zrdoju). Každopádne je TimeScapes dokumentom nie len dychberúcich obrazov, ale tiež výborne vybranej a nafázovanej hudby. Ich syntéza tvorí jednu z najpôsobivejších audio-vizuálnych lahôdok dokumentárnej kinematografie vôbec. Smelo sa obrazovo vyrovnáva Linfieldovému Earth, u mňa ešte s náskokom vrámci celku: Bez narážok a zbytočných pohoršovaní. Jednoducho bez kecov. 95% | 2K, THX, EN DTS |(9.1.2015)

 • Gemini
  ****

  Po pár letech trpělivého čekání na datovém nosiči se TimeScapes konečně dočkaly - a já si těch 40 minut čistého času s nimi (ano, přes osm minut jsou závěrečné titulky) velmi užil. Samozřejmě to chtělo hodně vysoké rozlišení;) Ale musím říct, že to byla rozhodně nejlepší část silvestrovského programu, neb konkurence Partičky s jejími tragickými předtočenými scénkami typu "den s Jiřím Kajínkem", veselé plavby s Waldou, a "toho nejlepšího" z Hlasu byla skutečně velmi vytříbená, o TV Barrandov raději nemluvě:) Ale pojďme konečně k filmu samotnému - TimeScapes jsou technicky dokonalé vizuální hody na téma "velké celky krajiny a hvězdné oblohy natáčené časosběrnou kamerou", na nichž je osvěžující zejména absence jakéhokoliv (ať už mravokárného nebo jiného) komentáře. Jen obrazy a hudba. A žádné velké jinotajné ambice a podobně. Kdo chce, může si mezi záběry liduprázdných solných plání a davy pohledných mladých lidí skotačících ve víru jakési elektronické hudby (která není slyšet, film se drží čistě svých podkresových hudebních stop) nacházet spojení jaká chce. Mě osobně zatloukla do sedačky obsahová čistota nasbíraného materiálu, která je ódou na přírodu, byť to vypadá, že se tu ukazuje jen několik málo míst v různých fázích dne a noci. Jistě se dá argumentovat i tak, že je to celé jen sprostá technika bez čehokoliv dalšího (BTW jako spořič obrazovky ideální:)), ale jak jsem říkal, pro mne je to po Barace nebo Home naopak osvěžující tou absencí nutkání vztyčovat varovný prst, kázat trvalou udržitelnost a podobně. Případní následovníci to už budou mít podstatně těžší, ale za úchvatnou čistou podívanou dávám TimeScapes 80%.(31.12.2017)

 • - Tento dokumentárny film bol natočený a zostrihaný v rozlíšení 4K (4096 x 2304 pixelov) a bol vôbec prvým snímkom v tomto formáte, ktorý si bolo možné zakúpiť. (Javad)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace