poster

LEGO® příběh

 • USA

  The Lego Movie

 • Slovensko

  Lego príbeh

 • Velká Británie

  The Lego Movie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Dánsko / Austrálie, 2014, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Všichni na mě koukali jako na magora, když jsem se ptal jestli na to se mnou půjdou do kina, jejich chyba... Královská zábava, plná nápadů, výborných hlášek a neskutečných narážek, kde si pokecá Gandalf s Brumbálem a Batmobil parkuje na kostičkovém mraku, který je na konci duhové cesty. Že to je strašný maglajz, nemá to řád? O tom je právě příběh - návod proti fantazii, kreativita vede souboj s byznysem (Lordem Byznysem) podle všech možných i nemožných nápadů. Tvůrčí dvojka Lord/Miller dětem hlavně předává důležité poselství a dospělým vlastně taky - LEGO JE NELEPŠÍ HRAČKA! ;-) "My jsme z planety Duplon a přišli jsme vás vyhladit!"(9.2.2014)

 • J*A*S*M
  *****

  Do poslední chvíli jsem nevěřil, že to bude opravdu až tak dobré. Lego Movie je přecpané nápady, a to jak vizuálními, tak dialogovými, chvílemi to byl takový nápor, že se mi to zdálo až přesycené. Nadto má na dětský komerční film poměrně inteligentní přesahy a zajímavé rozuzlení, které sice patří k těm z druhu samospásných, protože obhajuje jakýkoli předchozí nesmysl, ale samo o sobě má k nesmyslnému velmi daleko. Prostě spokojenost po všech stránkách a po dlouhé době "blockbuster" (dá-li se to tak říct), který překonal očekávání. Hlavní písnička ve své příšernosti proklatě návyková.(22.5.2014)

 • HoneyBunny
  ****

  S legem jsme si jako malí caparti hráli asi všichni, takže film chvílemi vrací diváka do dob, kdy bylo strašně fajn postavit si z kostiček vlastní barák, zoo, letiště... cokoli. Je vidět, že tvůrci mají k téhle stavebnici podobné pocity a do Lego příběhu vložili desítky pomrknutí na diváka a detailů, kterých si všimnete až na druhé zkouknutí. Závěrečné rozuzlení je milé a svých způsobem originální, ale to, co mu předchází, si až moc půjčuje z jiných filmů. Záleží na tom, jak moc vám vadí, že už po tisící vidíte vztah ňouma - děsně cool holka s cool přítelem atd. Pro druhý díl bych uvítala trochu promyšlenější a originálnější hlavní příběh. Jinak ale silný palec nahoru.(22.4.2014)

 • Slarque
  *****

  Takhle dobře jsem se u animovaného filmu nebavil pěkných pár let. Neskutečná jízda plná gagů, drobných nenápadných fórků a akčních scén stříhaných zhruba stejnou rychlostí jako trikové scény v Transformers. Navíc scenáristé mají trumfy schované v rukávech, a když je nakonec vytáhnou, příběh to kupodivu nezabije, ale vylepší. Nejlepší americký animák od Toy Story 3!(9.2.2014)

 • JohnnyD
  *****

  Úplná šleha. Najlepší animák od Up! Skvelá kombinácia detského humoru, absurdných popkultúrnych narážok (Green Lantern!), dospeláckeho až temného humoru (ono je to fakt riadne orwellovské!) a prekvapivého dojemného záveru, po ktorom všetko začne dávať úžasný zmysel a posúva film do úplne iných medzí. Jeden z najlepších filmov za dlhú, dlhú dobu.(24.2.2014)

 • - Lepidlo na Emmetovom chrbte sa medzi zábermi striedavo vytráca. Takisto aj sledovacie zariadenie, ktoré má mať pripevnené na nohe. (MikaelSVK)

 • - Film bol inšpirovaný stovkami krátkych filmov, ktoré ľudia uverejnili na YouTube. (figliar)

 • - Ak by na výrobu filmu boli použité iba jednotlivé kocky lega, bolo by ich treba zhruba 15 miliónov. (figliar)