Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka o hubaté, ale pracovité Andule (V. Freimanová), která má spoustu sourozenců a dobré srdce, vznikla podle předlohy Františka Kožíka. Andula je prostořeká nejstarší dcera chudého chalupníka (V. Hašek). Musí se starat o sourozence a o domácnost a má se co otáčet. Doma ji žádné štěstí nečeká, a tak se rozhodne jít do světa. Vydá se s bratříčkem do lesa k čarodějovi (Z. Řehoř), aby se přiučila kouzlům. Jenže Andulka žádné čáry nepotřebuje, stačí jí šikovné ruce, dobré srdce a chytrá hlava. A podle toho si pro sebe vybere i toho pravého ženicha. (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

"Andulo, pomoz, těsto tady dělá věci, co těsto dělat nemá, Andulo, jeden z tvých asi pěti sourozenců tu sebou mlátí o zem, další nespí a ještě jiný se snaží naštípat dříví tupou stranou sekery." Pan otec se opírá o plot a skučí, že kdo mu opraví střechu. Do toho pobíhá rozverně pološílená Andula s úhledně spleteným copem a rozcuchanou ofinou, vede nepříjemným skojíkavým hlasem Veroniky Freimanové bodré řečí a vůbec potvrzuje to, co je tu nazýváno potrhlostí. Celé to je o tom, že Andula potřebovala jen najít šikovnou podnikatelskou příležitost, aby ukázala, co v ní je a zbohatla, a to zas potřebovala k tomu, aby mohla vést k morálním výšinám chlapíka, za kterého se rozhodla provdat. Nevím, zda to byly zrovna výšiny, kam ho přivedla, ale k tomu oltáři ho dovlekla. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Průměrná pohádka v celkem povedených televizních kulisách, s poměrně zdařilými postavami. Andula umí hodně, třeba hráběmi strkat do kolébky a přitom kladivem v druhé ruce mlátit do střechy chalupy, nakonec ale přijde na pravé zlaté dno a i svého vyvoleného zvládne přesvědčit, že ji chce. Prostě pohádka jak má být. ()

Reklama

Mia... 

všechny recenze uživatele

Lehce rozporuplne rekla bych. Andula moc krasy nepobrala a hraje ji jedna z nejhezcich herecek te doby? Te osklivosti se lehce neda verit. Mozna i tezce, vlastne. Dej byl bezvadny. Na studiovou pohadku jsem byla primo nadsena scenarem i zpracovanim. Skvele zahrane a vsechno bezelo jako po masle, dokud jsem se nedockala konce a nastala katastrofa. Prijde mi, ze cely scenar napsal temer umelec a jeho praci ve finale dokoncilo male rozjarene ditko. Zaver absolutne neodpovidal celemu dilu. Byl prilis rychly a jednoduchy. Pohadka me nadchla na tuto kvalitu naprosto a konec zklamal, ale i tak za herecke obsazeni a temer cely scenar davam za 4*. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"To jsem celá já !! Kdybych si koupila volka, do rána se mi otelí !!" ;) Velmi rozporuplná záležitost v oblasti papundeklových pohádek jasně ukazuje, jak moc a především křečovitě se Věra Jordánová často snažila o nějakou inovativnost, netradičnost a především rozvernost, která však většinou zejména dík těm otravným písničkám vyznívá naprosto odpudivě, jako program pro retardované pionýry.. Veronika Freimanová je vážně roztomilá, ostatně velmi osobité ženské kouzlo si uchovala dodnes, občas mě však tentokrát vyloženě štvala, byť s velkým přispěním tupého nedotaženého scénáře s nechutnými dialogy, který jí všechny ty pitomosti sám vkládal do úst, ačkoliv tu archaickou kudrnatou mluvu často můžu, Zdeněk Řehoř také nezklamal, jinak je to však o dost horší, casting odvedl opravdu tragickou práci.. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Blbá a blbější po česku v roce 1982... Jako takovou krávu, jakou musela hrát chudák Freimanová, aby jeden pohledal, a klidně bych ji tomu tlustoprdovi nechal, ať si holka užije, až jí tu nevymáchanou hubu zavřou. A Ťulda taky nedostal zrovna moc inteligentní postavu ke hraní. A jako zápletku nahodit, že se má chlap vyjádřit... to by mnohé ženské dodnes seděly na ocet. Vtipné to rozhodně nebylo, spíše ujeté, a protože to není první podobná pohádka od tehdejšího ženského klanu ČsT, podezírám je, že občas psaly a točily pod vlivem nějakých omamných látek. (Třeba jsem dodnes nepochopil, jak tak starý pán mohl mít tak malé děti, pokud to všichni byli sourozenci Anduly.) ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama