Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pan Eduard Valtr (L. Pešek) má pocuchané nervy, a tak mu lékař doporučí, aby odjel někam ven, kde bude ticho, klid a samota. Odjede si tedy odpočinout do vily svého přítele Adama (F. Filipovský). Ten naopak využije jeho přítomnosti a sám se po odjezdu ženy Slávinky (S. Májová) do lázní vydá na zálety. A není to poprvé. Poklid ve vile naruší až mladá žena (J. Obermaierová), údajně pronásledovaná bývalým manželem. Je to ale pouhá záminka, aby se dostala do vily. Ve skutečnosti má totiž za úkol sblížit se s Valtrem, kterého považuje za majitele vily, a její bratr (F. Peterka) je má při těchto údajných záletech fotografovat, jak bylo objednáno Adamovou manželkou. Vše vyvrcholí nafingováním vraždy, jejímž údajným pachatelem má být právě Eduard Valtr. Teprve pak sourozenci zjistí, že zvolili nepravého… (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Uzivatel Mariin uz vidi zydy vsade - Schullhoff bol zyd. Mozna ze jo, ale jaxe vseobecne vie, nie je zyd jako zyd - i z tych ceskych zydov mam par oblubenych, potom par v ignore liste a nejakych v priemere. ide o malo znamy film, vacsinou pre fajnsmekov - ma dobre tempo, zrucnu reziu a hercov. nevadilo ani to roztodivne spojenie komedia + detektivka . 70 % ()

topi 

všechny recenze uživatele

Ladislav Pešek jako neurotik je v této roli perfektní! I další obsazení dvojky podvodníků Jaroslavy Obermaierové a Františka Peterky nemá chybu. A hlavně uklizečka v podání Darji Hajské je nehorázná baba nepříjemná a její obličeje jsou nehorázné grimasy! Petr Schulhoff natočil velmi dobrou komedii s kriminální zápletkou, které nechybí tempo, spád a vtipné situace. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Žid Schulhoff uměl točit komerční filmy, které rozhodně nenudí a obvykle upoutají pozornost diváka hned na začátku a drží ji až do konce (zvláště kriminálky a komedie, které mají spád). I tento málo známý film je svým způsobem zvláštní a má své kvality: tempo, dobrý střih, herci. Je to ovšem mnohem více krimi než komedie; čím více spěje k závěru, tím působí depresivněji svým zahráváním si se smrtí, nebýt výrazně odlehčujícího alibi úplně na konci.Tipoval bych, že v tomto filmu do značné míry režisér projektoval své niterné zkušenosti zahrávat si s určitými myšlenkami. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jaroslava Obermaierová byla svého času vážně docela kočka a společně s Peterkou patřila k tomu nejlepšímu, co nám tento průměrný československý televizní film nabídl. Dá se tu narazit na několik opravdu vtipných situací, ale žádný zázrak se nekonal. Ladislav Pešek podal už jinde mnohem lepší výkony, tady se mi zas až tolik nelíbil. To samé však platí i o samotné pointě filmu – taky nic extra. Každopádně ti dva vyděrači a zlodějíčkové dostali pořádnou lekci a to se počítá! Z mého pohledu šlo o zcela průměrnou podívanou. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Na to, že si to Schulhoff sám napsal a režíroval, jde docela o zklamání. Pokud jde o žánr, celou dobu se nedokáže rozhodnout, jestli jde o crazy komedii, satiru, parodii nebo odlehčenou kriminálku, a lavíruje styly mezi tím vším, a přitom blbě a neústrojně. Peška mám rád, ale do této role se nehodí - dokázal bych si v ní představit třeba toho Filipovského nebo z tehdejších herců třeba Högera, který by tomu dodal punc jakési serióznosti, těch vtipů vyprávěných s kamenným obličejem, čímž by vynikl ten protiklad jednotlivých vrstev společnosti zde představených. Raději nebudu podrobněji rozebírat logiku. Třeba postava Peška přijede z Prahy vlakem, ale manželka Filipovského odjíždí do Prahy autobusem, aby tam přesedla na vlak do Mariánek? Nebo - zloději mohou v poklidu ukrást auto, které tehdy mělo větší cenu, než požadovaných 15 tisíc, protože hlavní hrdina šel do domu a oni mohli kdykoliv ujet, ale ne, oni na něho počkají a sehrají snad nejhloupější partii, jakou kdo kdy mohl vymyslet. Já vím, že je film představuje jako ne zrovna schopné zlodějíčky, ale to už by dávno skončili v krimu. A kde potom ona bere peníze a kde bere na neustále nové a nové šaty? Až tak neschopná asi nebude. Obermaierová mi zde mimochodem taky hodně vadila - má představovat sexy ženu, ale nějaký větší sex appeal z ní moc nečiší, zvlášť když ukáže svá tlustá stehna a oteklá kolena, takže její roli jsem jí nevěřil. Ke konci mi chyběly některé scény - jak a kdy je prokoukl? Kdy se v něm ta neuróza ke konci zlomila - a opět jak a čím? Proč nejsou osudy postav dovyprávěné (třeba Ornestova postava, manželka Filipovského, ale koneckonců i oba zlodějíčci?). K tomu musím připočítat chyby ve skriptu - při vystoupení z vlaku se hraje na to, že je tak roztržitý, že si zapomene zavázat pásek u bundy, ale pak vystoupí z auta, pásek má zavázaný, a vůbec se s tím už dál nehraje. Nebo když ke konci sedí v restauraci, za nimi sedí host, ale když přijde Peterka, je stůl najednou volný. Zkrátka celkově zcela nevyvážený film, který se příliš nepovedl ani jako komedie, ani jako kriminálka. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama