Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pan Eduard Valtr (L. Pešek) má pocuchané nervy, a tak mu lékař doporučí, aby odjel někam ven, kde bude ticho, klid a samota. Odjede si tedy odpočinout do vily svého přítele Adama (F. Filipovský). Ten naopak využije jeho přítomnosti a sám se po odjezdu ženy Slávinky (S. Májová) do lázní vydá na zálety. A není to poprvé. Poklid ve vile naruší až mladá žena (J. Obermaierová), údajně pronásledovaná bývalým manželem. Je to ale pouhá záminka, aby se dostala do vily. Ve skutečnosti má totiž za úkol sblížit se s Valtrem, kterého považuje za majitele vily, a její bratr (F. Peterka) je má při těchto údajných záletech fotografovat, jak bylo objednáno Adamovou manželkou. Vše vyvrcholí nafingováním vraždy, jejímž údajným pachatelem má být právě Eduard Valtr. Teprve pak sourozenci zjistí, že zvolili nepravého… (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

topi 

všechny recenze uživatele

Ladislav Pešek jako neurotik je v této roli perfektní! I další obsazení dvojky podvodníků Jaroslavy Obermaierové a Františka Peterky nemá chybu. A hlavně uklizečka v podání Darji Hajské je nehorázná baba nepříjemná a její obličeje jsou nehorázné grimasy! Petr Schulhoff natočil velmi dobrou komedii s kriminální zápletkou, které nechybí tempo, spád a vtipné situace. ()

curil 

všechny recenze uživatele

Většinou mě televizní výtvory sedmdesátých let příliš nezajímají. Výjimkou jsou právě komedie a detektivky, kde se aspoň neřeší pracovní problémy anebo roztržené rodiny či problémy dospívajících případně těžce nemocných lidí. Zde se povedlo sloučit krimi a legraci, ostatně to byla jeden čas i doména právě Petra Schulhoffa. Výborný je Ladislav Pešek v neobvyklé roli a svůdkyně Jarka Obermaierová. ()

Reklama

pipapa 

všechny recenze uživatele

Hvězda za Hlinomazův minutový výstup - jeho uřvané vztekání je vždy unikátní a konkurovat mu může snad jen Jiří Sovák. Jinak tu jde o velmi nepovedený pokus o rádoby-krimi-komedii západního typu(?) - ještě že normalizační vlna takovýmhle pokusům brzy zatla tipec.....a např. právě Schulhoff začal točit skvělé komediální "komunální satiry". ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Uzivatel Mariin uz vidi zydy vsade - Schullhoff bol zyd. Mozna ze jo, ale jaxe vseobecne vie, nie je zyd jako zyd - i z tych ceskych zydov mam par oblubenych, potom par v ignore liste a nejakych v priemere. ide o malo znamy film, vacsinou pre fajnsmekov - ma dobre tempo, zrucnu reziu a hercov. nevadilo ani to roztodivne spojenie komedia + detektivka . 70 % ()

IvonaK 

všechny recenze uživatele

Další pecka od tohoto režiséra. Zde můžeme vidět že neexistují jen filmové falešné kočičky, ale i falešní kocourci jako je Pešek. Omotá si ženu kolem prstu sladkými řečmi a pak pravda vypluje na povrch. Ale pozor! Není to žádná srágora jako film s Ferbasovou Falešná kočička. Tady se vše vyvrbí úplně jinak. Sice jsem se trochu bála ve smutný konec, ale nakonec Pešek neumře a tváří se jako by se nic nestalo. Takzvaně nahodí svůj ůsměv od ucha k uchu. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama