poster

Vražedný týden (TV film)

Krimi / Komedie

Československo, 1970, 74 min

 • otík
  ****

  Povedená spíše krimi parodie o dvojici podvodníčků, kteří si vyberou bohatého muže za terč svého světového plánu jak zbohatnout. Jenže co čert nechtěl - bohatý muž odjel za milenkou a nechal u sebe neurotického a plachého kamaráda. Jakmile se na obrazovce objeví spolu Filipovský s Lálou Peškem je jasné, že humoru bude ve filmu dost, obzvlášť když jednoho z podvodníčků hraje František Peterka. Příjemná komedie.(24.11.2013)

 • Hennes
  ***

  Vcelku zdařilá komedie, kde jen herecké obsazení hovoří za vše. František Filipovský v nezvyklé roli svůdníka, Ladislav Pešek byl také vynikající a taky si myslím, že pro něj nezvyklá role nervově labilního chlapíka. Ještě že měl tu šílenou zvonkohru:-). Jaroslava Obermaierová a František Peterka, vytvořili dobrý sourozenecký tým, který nutně potřebuje získat 15 000 korun na zplacení dluhu, jinak udeří František Hlinomaz. Pomotání se identity majitele vily a jeho kamaráda, způsobí řadu nečekaných situací.(8.8.2012)

 • Mariin
  ***

  Žid Schulhoff uměl točit komerční filmy, které rozhodně nenudí a obvykle upoutají pozornost diváka hned na začátku a drží ji až do konce (zvláště kriminálky a komedie, které mají spád). I tento málo známý film je svým způsobem zvláštní a má své kvality: tempo, dobrý střih, herci. Je to ovšem mnohem více krimi než komedie; čím více spěje k závěru, tím působí depresivněji svým zahráváním si se smrtí, nebýt výrazně odlehčujícího alibi úplně na konci.Tipoval bych, že v tomto filmu do značné míry režisér projektoval své niterné zkušenosti zahrávat si s určitými myšlenkami.(2.8.2012)

 • IvonaK
  *****

  Další pecka od tohoto režiséra. Zde můžeme vidět že neexistují jen filmové falešné kočičky, ale i falešní kocourci jako je Pešek. Omotá si ženu kolem prstu sladkými řečmi a pak pravda vypluje na povrch. Ale pozor! Není to žádná srágora jako film s Ferbasovou Falešná kočička. Tady se vše vyvrbí úplně jinak. Sice jsem se trochu bála ve smutný konec, ale nakonec Pešek neumře a tváří se jako by se nic nestalo. Takzvaně nahodí svůj ůsměv od ucha k uchu.(9.11.2018)

 • topi
  ****

  Ladislav Pešek jako neurotik je v této roli perfektní! I další obsazení dvojky podvodníků Jaroslavy Obermaierové a Františka Peterky nemá chybu. A hlavně uklizečka v podání Darji Hajské je nehorázná baba nepříjemná a její obličeje jsou nehorázné grimasy! Petr Schulhoff natočil velmi dobrou komedii s kriminální zápletkou, které nechybí tempo, spád a vtipné situace.(3.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace