Poslední hurá (1989) (E08) (epizoda)

Drama / Válečný / Historický

Česko, 2014, 1 h 23 min

Opět díl, který zcela určitě patří do kategorie těch zdařilejších. Věnuje se období, které předcházelo Sametové revoluci a ukazuje nám, jaké situace museli členové KSČ se členy Občanského fóra probírat a řešit, než došlo k tomu pomyslnému střídání stráží a nastolení tolik kýžené demokracie. Z hlediska hereckých výkonů zde zaujme zejména Oldřich Kaiser v roli Oskara Černého a Jiří Lábus v roli premiéra Ladislava Adamce.(13.8.2017)

• niethustra

Vždycky mě zajímalo, co se stane se lží, až pravda nakonec zvítězí. Zavřou ji? Vyženou? Zastřelí?(4.2.2017)

Havel se mi zde moc nelíbí, přijde mi jiný, přehrávanější než oproti minulému dílu. Navíc ten smích... podle mě z něj Daniel udělal tak trochu blbce, co se zakoktává a neumí se vyjádřit. Jo, Havel byl spisovatel a ne politik nebo diplomat, takže působil jako zjevení, ale tohle je podle mě přehrávané. Trošku mi to sráží přítomnost Romana Luknára. Asi to není špatný herec, ale je mi příšerně nesympatický a dívat se na něj úplně pořád tak nějak nemusím. Ale to jsou spíš moje antipatie. Naproti tomu exceluje Oldřich Kaiser. A navíc se to týká událostí roku mého narození, takže zase taková spíš srdcová záležitost. A dobrý konec, když padl bolševik.(23.1.2017)

• Terezinka198

I přes úžasné výkony herců i přes právě některé herce samotné.. musím dát Odpad. To mi chcete říct, abych začala litovat, že Havel umřel? Mysleli jste vážně to s tím jeho zakoktáváním se a "nechutnými" zvuky během mluvy? A pokaždé pohled na "soudruha"... Ne, bohužel. Jsem znechucena. Kdyby vybrali jiného herce, jistě by mé hodnocení bylo úplně jiné. Takhle mi bohužel dokázali, že Havla může hrát každý magor. Nebo snad chtěli naznačit něco jiného? Děkuji pěkně za promarněnou hodinu a půl mého života. PS: Pokud nějaká dobrá duše spočítala, kolik bylo celkem vykouřeno cigaret jenom během tohoto dílu, tak mu nebo jí tleskám. Já to vzdala ihned.(5.10.2016)

Skvělé pojetí Sametové revoluce. Vidět ji očima zákulisních jednání a pohledem názorů na ní očima jednotlivých stran, byla správná a trefná volba pro tuto sérii. Zvláště postřehy řečené postavou ztvárněnou Oldřichem Kaiserem jsou výborné. Dojde vám, že to v politice vlastně tak jednostranné nebylo. Kdo byl nalevo a kdo napravo nebylo tak úplně jasné. A tedy že už v roce 1989 jsme si zadělali na budoucí problémy. Havel zde vystupuje jako aktivní osobnost OF, která zprvu dělá, že se jí do politiky tolik nechce, ale v závěru se přece jen ponoří do této žumpy naplno, aby se z ní stalo to, pro co je dnes známá.... prezidentem. Jaké oběti pro to bude muset obětovat, to již je v tichosti zde naznačeno. Pro mě jedna z těch vrcholných epizod. 80%(18.4.2017)