Není to špatný film, ale na můj vkus trochu komorní. trochu podobný oscarovi a nepodobný třeba Tetovanému. Na druhou stranu je zdehodně dobrých nápadů někdy až krutých - zmrazení zahrady atd...Hodně sem se smál u zasmogovatění města jakožto demonstraci síly sací čističky. Funes byl skvělý v roli starosty kterému jde hlavněo tu tržní ekonomiku ne o blaho občanů:-) 72%(14.8.2007)

Dvojice Funés - Girardotová je v této komedii naprosto dokonalá. Naschvály, za které by leckdo zabíjel. Zkrátka pro výrobu uděláme vše a to bezohledně. Výborné gagy, vtip, film má spád, spousta vtipných nápadů. Takhle si představuji zábavnou komedii na kterou se budu pokaždé těšit. "Nemůžu usnout ... !!!", "tak počítej svoje dělníky ... ", "jeden dělník, druhý dělník ... "(19.5.2010)

Louis De Funés měl na režiséra velké nároky. Vlastně kromě Jeana Giraulta je Claude Zidi jeden z mála, který se mu zavděčil a natočil s mistrem více filmů. A právě Zidi natočil po různých Fantomasech a Četnících mistrův nejvíce ceněný film. Musím souhlasit s mnoha názory kolem - jedná se o místy až střeštěnou zábavu, ale zábavu a to je hlavní. Je to těžké brát skutečně vážně, ale bavit se budete.(20.8.2005)

K Funésovi mi víc sedí jako manželka Claude Gensac, ale v této komedii si nedovedu představit nikoho jiného než Annie Girardotovou. Funés je v tomto případě šmejd, jak se patří (zničení zahrady, továrna z baráku)......a pěkný vyděrač (Pánové, hodláte pojmout tyto slečny za manželky a zároveň mi odevzdat svůj hlas? A to samé pro vás dámy......nejlepší je ta 1, která chvilku přemýšlí a Funésovi rázem ztuhne úsměv :D).(21.3.2011)

Claude Zidi to zmákol bravúrne, aby sa človek ani chvíľku nenudil, ale zabával. Funes s A. Girardotovou ladili spolu perfektne, ale čo ma najviac zaujalo boli tie veterné elektrárne a solárne članky, ktoré Funes predvádzal Japoncom. Je odvtedy 30 rokov a znova o tom počuť z každého rohu, ako veterná a slnečná energia spasia planétu pred globálnym oteplovaním. Vtedy v 80-tych rokoch sa všetci obávali ozónovej diery (mám taký pocit). No uvidíme čo bude za 30 rokov... ale funesovky tu budú stále.(1.7.2009)

• - V jedné scéně je paní Bernadette (Annie Girardot) tázána na svůj věk, přičemž odpoví, že je o 17 let mladší než manžel (De Funés). Mezi Girardot a Funésem byl přesně takový věkový rozdíl i ve skutečnosti. (ClintEastwood)

• - V roce 1979 získal snímek cenu Zlaté plátno na stejnojmenném německém festivalu. (dydy79)

• - Ihned po začátku natáčení se ozval režisér Jean-Pierre Mocky, že námět filmu se velmi podobá scénáři, který on sám krátce předtím Funèsovi nabídl. Funès měl sice o námět zájem, film ale začal realizovat osvědčený tvůrce komediálního žánru Claude Zidi. Mocky se nevzdával a kvůli autorství námětu podal žalobu k soudu, probíhající proces pak ohrožoval celé natáčení. Mockymu se sice nepodařilo dosáhnout stažení filmu z distribuce, u pařížského odvolacího soudu nakonec ale dosáhl finančního odškodnění ve výši 350.000 franků. (argenson)