poster

Smrt v labyrintu (festivalový název)

 • anglický

  The Two Faces of January

 • slovenský

  Dve podoby januára

  (festivalový název)

Thriller

Velká Británie / USA / Francie, 2014, 96 min

Režie:

Hossein Amini

Předloha:

Patricia Highsmith (kniha)

Scénář:

Hossein Amini

Kamera:

Marcel Zyskind
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eMeMko
  ****

  Pěkný thriller, který se sice ze začátku chová poněkud nudně, nicméně zhruba v polovině se plně probere k životu. Nutno však říci, že první (nudnější) půli vynahrazuje krásná retro atmosféra, tenkrát ještě (tolik) nezadluženého Řecka. Výsledný dojem z filmu bohužel trochu kazí konec, nicméně čtyři hvězdy si snímek zaslouží, ať už za skvělého Vigga Mortensena či krásnou Kirsten Dunst. Na to, že se jedná o řežisérův debut, velmi slušný počin.(31.7.2015)

 • Sarkastic
  ***

  Necelá hodina filmu moc nenasvědčuje tomu, že by šlo o thriller, a příběh (i když určitě ne nudný) divákovi přijde víceméně nalajnovaný. Ovšem pak přijde zvrat, dostaví se napětí, zbývající půlhodinka už je více než chytlavá a také odpovídá slibovanému žánru. Škoda ovšem toho Chesterova „monologu“ k samotnému závěru, který ten zlepšený dojem z filmu kazí, je dle mého absolutně zbytečný a bez něho by měl film podstatně zlověstnější vyznění. A český název snímku je sice maximálně výstižný (a to dokonce 2x v průběhu projekce), ovšem zároveň nepěkně spoileruje. Za mě to budou lepší 3*.(19.9.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Chytí mě, potopím tě. Chytí tebe a ty práskneš mě." Tak tohle se skutečně povedlo. O získání mých sympatií se pokusil zloděj, podvodník a vrah Chester a vyděrač Rydal. Jenže to nějak nevyšlo, protože mi oba lezli krkem a já jsem jim přál vyhrát pobyt s velkým nadrženým černochem v cele. Takže fandit nebylo komu, příběh mě nudil a Řecko to nezachránilo.(16.9.2016)

 • Seabeast
  ***

  Asi takhle. Název filmu, popis a herecká formace může být velké lákadlo a možná vás napadne, že se jedná o další napínavý thriller. Tady vás musím trochu zklamat, protože krom překrásné výpravy, hlavní herecké trojice Dunst/Mortensen/Isaac a řeckého prostředí, Smrt v labyrintu nic zajímavého nenabídne. Slibný start, který později vystřídá ne tolik interesantní sled událostí a konec, po kterém zůstane ticho po pěšině. Čekal jsem o dost více a festivalový překlad Smrt v labyrintu sice odkazuje na jednu scénu, ale má spíš význam v upoutání pozornosti než ve vystihnutí příběhu jako takového. Slabší tři hvězdy.(12.7.2014)

 • Dont
  ***

  Film o setkání podvodníků s podvodníkem, který začíná uprostřed ničeho a na stejném místě končí. Jako by byl vytržený z nějakého širšího kontextu, o kterém se toho ale moc nedozvíme. S ohledem na herecké obsazení docela zklamání. Kirsten Dunst to tradičně sluší, ale to je asi všechno. Hossein Amini mě jako režisér svým debutem nepřesvědčil a zklamal mě tentokrát i jako scénárista.(27.10.2014)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

 • - Pes, který je vidět v úvodní scéně, patří Viggu Mortensenovi. (eMeMko)

 • - Měsíc leden (January) je pojmenován podle Januse, antického boha přeměn, začátků, bran, dveří, vchodů, průchodů a konců, a je proto obvykle zobrazován se dvěma tvářemi. Jedna hledí do minulosti, druhá pak do budoucnosti. Z toho tedy originální název filmu The Two Faces of January. (eMeMko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace