Marvel One-Shot: Item 47

Hughes Winborne

Scénografie:

Shepherd Frankel
  • wlk1

Vůbec se mi to nelíbilo a jsem z toho smutný. Předchozí One-Shot byla taková pecka, že jsem si ho musel pouštět několikrát po sobě, pozorně jsem sledoval zpomalené záběry Son-of-Coula a několikrát se smál.. mouce. Jenže tohle bylo víc, než zklamání. Měl jsem z toho pocit, že se to snaží o nějaký "příběh", nějakou "pointu", ale ničeho jsem se nedočkal. Dávám 2* za odpověď na otázku "Umíte vařit kávu?"(27.9.2012)

Už od prvního pohledu jde poznat, že tento One-Shot patří k nejambicioznějšímu snímku první fáze. Žel produkční hodnoty jsou všechno, co bonus nabízí, jelikož příběh je triviální a vůbec by nevadilo, kdyby se jeho délka značně zkrátila. A také je škoda, že se s novými postavami a jejich věděckým přínosem dále nepracovalo třeba v rámci seriálu.(30.8.2018)

"Do you know how to make coffee?" - "No." Po zhlédnutí Avengers jsem hodně uvažoval, co by se stalo, kdyby obyčejný civilista našel nějakou mimozemskou technologii. A tady máme jeden z mnoha výsledků. Kraťas je spíše úsměvný, sympatická ústřední dvojice a babral Sitwell. Kdo viděl druhého Kapitána, tak už ví, co je Sitwell zač a když si odnesl tuto zbraň a dva lidi, kteří ji umí zprovoznit, Hydra získala hodně. Tenhle film má velkou spojitost se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D. a je to bezva.(29.4.2015)

Třetí Marvel One-Shot navazuje na snímek Avengers, kde dvojice Claire (Lizzy Caplan) a Bennie (Jesse Bradford) získá a zprovozní zbraň, kterou zde zanechala Lokiho armáda a začnou vykrádat banky, na jejich dopadení se vydává agent Sitwell (Maximiliano Hernández)...No jde vidět, že tentokrát si tvůrci dali více záležet, takže snímek má více než dvojnásobnou délku oproti předchozím marvelovským kraťasům a je to jedině dobře, protože tu konečně máme trochu souvislejší příběh a také celkově lepší zpracování (kamera, prostředí, efekty a hudbu skupiny The Cars). Samozřejmě člověk si řekne, že by se nejspíš našel lepší příběh navazující na Avengers, ale ani tento není špatný, takže celkově vzato to byla celkem dobrá jednohubka.(10.2.2015)

Krátko po bitke o New York musí agent Sitwell riešiť chúlostivú situáciu. Párik zlodejov (vtipná paralela na Bonnie a Clyde) sa zmocnil ničivej zbrane, ktorú po sebe zanechali bojovníci Chitauri. Ide o zaujímavý nápad, ale bez sympatického agenta Phila Coulsona to už nie je ono... /// "Všetkým nám chýba..."(28.4.2015)

• - Jedná se o první film ze série Marvel One-Shot, ve kterém se neobjevila postava agenta Coulsona. (gogos)

• - Jména postav ústřední dvojice Benny (Jesse Bradford) a Claire (Lizzy Caplan) jsou odkazem na jinou slavnou dvojici zločinců Bonnie a Clyde. (gogos)