Marvel One-Shot: Item 47

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi
USA, 2012, 11 min

Po bitvě v New Yorku zůstalo ve městě pár mimozemských zbraní. Náhodou je našel zlodějský pár a pomocí nich začne vykrádat banky. To si ale nenechají líbit agenti ze S.H.I.E.L.D.U. Jejich úkolem je pachatele chytit. Nikdo ale netuší, jak moc to bude těžké. (Deathly)

Rufete

"Do you know how to make coffee?" - "No." Po zhlédnutí Avengers jsem hodně uvažoval, co by se stalo, kdyby obyčejný civilista našel nějakou mimozemskou technologii. A tady máme jeden z mnoha výsledků. Kraťas je spíše úsměvný, sympatická ústřední dvojice a babral Sitwell. Kdo viděl druhého Kapitána, tak už ví, co je Sitwell zač a když si odnesl tuto zbraň a dva lidi, kteří ji umí zprovoznit, Hydra získala hodně. Tenhle film má velkou spojitost se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D. a je to bezva. ()

bartias

Na rozdíl od jiných marvelovských kraťasů není tahle hříčka nijak zvlášť důležitá. Nespojuje díry v ději mezi jednotlivými celovečerními filmy, ani nepředvádí žádné divy s oblíbenou vedlejší postavou. Možná ale naznačuje něco do budoucna. Děj se navíc odehrává jakoby ve stylu lupičských černohumorných komedií a i proto je to zábava. 7/10 ()

Darth Maul

Krátko po bitke o New York musí agent Sitwell riešiť chúlostivú situáciu. Párik zlodejov (vtipná paralela na Bonnie a Clyde) sa zmocnil ničivej zbrane, ktorú po sebe zanechali bojovníci Chitauri. Ide o zaujímavý nápad, ale bez sympatického agenta Phila Coulsona to už nie je ono... /// "Všetkým nám chýba..." ()

Greg25

Nabízí se otázka v čem je pointa tohodle krátkometrážního snímku. V Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer byl záměr tvůrců docela patrný a vytvořili stylovou vtipnou jednohubku, která potěšila a ještě si v ní zahrál Clark Gregg, takže perfektně zapadla do světa Marvelu. To u Marvel One-Shot: Item 47 je to diskutabilní, vtipné to není, postavy se patrně v budoucnu můžou, ale taky docela dobře nemusí objevit a pointu to nemá. A jako dovětek co se stalo po prvních Avengers to teda moc nefunguje. 60% ()

joker.george

Už od prvního pohledu jde poznat, že tento One-Shot patří k nejambicioznějšímu snímku první fáze. Žel produkční hodnoty jsou všechno, co bonus nabízí, jelikož příběh je triviální a vůbec by nevadilo, kdyby se jeho délka značně zkrátila. A také je škoda, že se s novými postavami a jejich věděckým přínosem dále nepracovalo třeba v rámci seriálu. ()

• Jedná se o první film ze série Marvel One-Shot, ve kterém se neobjevila postava agenta Coulsona. (gogos)
  • Jména postav ústřední dvojice Benny (Jesse Bradford) a Claire (Lizzy Caplan) jsou odkazem na jinou slavnou dvojici zločinců Bonnie a Clyde. (gogos)