Marvel One-Shot: Item 47

všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Sci-Fi
USA, 2012, 11 min

Po monumentální bitvě o New York, ve které The Avengers porazili Lokiho armádu, se agenti S.H.I.E.L.D.u snaží zkonfiskovat všechny zbraně zesnulých Chitauri. Jednu se však povedlo získat dvojici zlodějíčků, kteří s její pomocí přepadávají jednu banku vedle druhé. Úkol je tedy jasný - získat zpět ztracenou zbraň a dopadnout zločince, kterým se jako jediným povedlo mimozemský artefakt uvést do chodu. (Psema)

Greg25

Nabízí se otázka v čem je pointa tohodle krátkometrážního snímku. V Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer byl záměr tvůrců docela patrný a vytvořili stylovou vtipnou jednohubku, která potěšila a ještě si v ní zahrál Clark Gregg, takže perfektně zapadla do světa Marvelu. To u Marvel One-Shot: Item 47 je to diskutabilní, vtipné to není, postavy se patrně v budoucnu můžou, ale taky docela dobře nemusí objevit a pointu to nemá. A jako dovětek co se stalo po prvních Avengers to teda moc nefunguje. 60% ()

Darth Maul

Krátko po bitke o New York musí agent Sitwell riešiť chúlostivú situáciu. Párik zlodejov (vtipná paralela na Bonnie a Clyde) sa zmocnil ničivej zbrane, ktorú po sebe zanechali bojovníci Chitauri. Ide o zaujímavý nápad, ale bez sympatického agenta Phila Coulsona to už nie je ono... /// "Všetkým nám chýba..." ()

joker.george

Už od prvního pohledu jde poznat, že tento One-Shot patří k nejambicioznějšímu snímku první fáze. Žel produkční hodnoty jsou všechno, co bonus nabízí, jelikož příběh je triviální a vůbec by nevadilo, kdyby se jeho délka značně zkrátila. A také je škoda, že se s novými postavami a jejich věděckým přínosem dále nepracovalo třeba v rámci seriálu. ()

Rufete

"Do you know how to make coffee?" - "No." Po zhlédnutí Avengers jsem hodně uvažoval, co by se stalo, kdyby obyčejný civilista našel nějakou mimozemskou technologii. A tady máme jeden z mnoha výsledků. Kraťas je spíše úsměvný, sympatická ústřední dvojice a babral Sitwell. Kdo viděl druhého Kapitána, tak už ví, co je Sitwell zač a když si odnesl tuto zbraň a dva lidi, kteří ji umí zprovoznit, Hydra získala hodně. Tenhle film má velkou spojitost se seriálem Agents of S.H.I.E.L.D. a je to bezva. ()

bartias

Na rozdíl od jiných marvelovských kraťasů není tahle hříčka nijak zvlášť důležitá. Nespojuje díry v ději mezi jednotlivými celovečerními filmy, ani nepředvádí žádné divy s oblíbenou vedlejší postavou. Možná ale naznačuje něco do budoucna. Děj se navíc odehrává jakoby ve stylu lupičských černohumorných komedií a i proto je to zábava. 7/10 ()

• Jména postav ústřední dvojice Benny (Jesse Bradford) a Claire (Lizzy Caplan) jsou odkazem na jinou slavnou dvojici zločinců Bonnie a Clyde. (gogos)
  • Jedná se o první film ze série Marvel One-Shot, ve kterém se neobjevila postava agenta Coulsona. (gogos)