Berlín. Současnost. Letní den, v němž minuty rozhodují o lásce, životě a smrti. Lole a Mannimu je něco přes dvacet a jsou milenci. Manni pracuje jako kurýr pro pochybného překupníka s auty. Poslední akce však nedopadne podle plánu. Vletí v metru do náruče revizorům a ztratí igelitku se 100.000,- DM, které si má šéf za dvacet minut vyzvednout. Zoufalý Manni volá Lole. Co si počít? Když ty peníze nesežene, zemře. Lolin mozek pracuje naplno. Má dvacet minut na to, aby sehnala sto tisíc, dvacet minut na záchranu Manniho života. Lola vyrazí z domu do ulic Berlína vyběhat sobě a Mannimu život, sehnat nějak někde sto tisíc. Lola běží ne jako, ale o život. (oficiální text distributora)

EvilPhoEniX

Run bitch run ! ! :D Tohle je hodně příjemnéj film, který pobaví, překvapí, zaujme a vtáhne do děje. Technicky slušné, dynamický soundtrack, netradiční, ale perfektní zápletka, rychlé tempo, roztomilá love story. Nářez! 80% ()

Viktooorka

Originální a nápaditá Lola, která svou běžeckou rychlostí překonává všechny rekordy a strhává nejen moje sympatie a obdiv, bohužel pokulhává svým děje, který je tak jednoduchý (čti nesmyslný). Nedokáže to zachránit ani její osobitý účes. Škoda, moje nadšení rostlo, ale zůstalo někde za startovní čárou. ()

B!shop

Tohle je neuveritelna jizda, ktera vas, kdyz na ni neni clovek pripravenej, totalne rozseka. Prakticky cela zapletka je dana behem prvnich deseti minut a i ty jsou pekelne svizny a od ty doby se odvijej tri zhruba 20 minutovy pribehy, ktery jsou stejny situacema, ale ne resenima a tim se z jednoduche zapletky stava zajimavej film. Navic ty ukazky osudu lidi, do kterejch Lola vrazi, jsou fakt husty, ty sceny mam asi nejradsi. Navic do vseho hraje perfektne svizna hudba a Lola skoro furt bezi, takze se ani nevzpamatujete a uz je konec filmu. Moritz Bleibtreu je docela sympatak a Franka Potente vypada s tou cervenou hlavou fakt cool. Nemecko ma holt par talentovanejch reziseru a Tykwer patri mezi ne. ()

Gimli

Lola je spatny film. Zajimavy napad to rozhodne je, ovsem zpracovani nudne a ani herci nejsou moc presvedcivi. ()

emma53

Tady se toho už napsalo tolik, že se budu určitě jen opakovat. Po třech fimech od Toma Tykwera jsem byla opravdu moc zvědavá na tolik opěvovanou Run Lola Run a můžu napsat, že jsem neočekávala až tak ojedinělé dílko. Rozhodně to není film, který by se dal řadit mezi průměrné a to hlavně svojí originalitou, opravdu zajímavým zpracováním (např.3 x 20) a v neposlední řadě svižným tempem, takže o nudě se nedá mluvit. A za to jsem prostě musela přihodit hvězdu navíc. Lola v podání Franky Potente byla natolik výborná, že si jí Tom Tykwer vybral i do následujícího filmu Princezna a bojovník, který mě ale oproti Lole přece jenom chytil o něco víc. 80% ()

movie

Ano!Nevěřil jsem tomu, ale i v německu je pár talentovaných autorů!Tykwer patří mezi ty nejlepší.Úžasně rychlí snímek, skvělé herecké výkony a parádní hudba!Cool! ()

RHK

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Velmi svěží a zábavný německý thriller plný emocí, krásných červených vlasů běžící Loly a nenadálých místy groteskních situací. Tempo, rytmus, střih, vše je podřízeno cíli zachránit milovaného partnera ve 20 minutách od položení červeného telefonu. A když to nejde napoprvé, máme celkem 3 pokusy. Trailer: http://www.sms.cz/film/lola_bezi_o_zivot/ukazka ()

Boss321

Originální nápad, především tohle slovní spojení dělá z Loly neobyčejný filmový zážitek a zároveň z Franky Potente udělal velmi nadějnou mladou herečku a Toma Tykwera katapultoval do role jednoho z nejtalentovanějších německých režisérů, což potvrzuje dodnes. Lola je bezpochyby zajímavý snímek a jen dokazuje, že kvalitní film stojí hlavně na kvalitním a nápaditém scénáři. Na druhou stranu, když snímek nějakou dobu pobýval v TOP250 na imdb, tak jsem opravdu očekával ještě něco lepšího a z toho důvodu, že Lola úplně nanaplnila mé očekávání, dávám čtyři hvězdičky. Ovšem rozhodně doporučuji....... ()

Jara.Cimrman.jr

"Ty jsi běžela?" Trojnásobnej souboj nedobrovolný zrzavý sprinterky s tikajícími hodinami je svižnej, hravej i nápaditej. Střihačovy nůžky navíc spolehlivě odstranily vše, co by nějak mohlo zvolňovat tempo a tak to mám rád. A nyní již vím, že když se mi něco nepovede, tak stačí nepříčetně zařvat a budu mít další pokus. Nebo ne? ()

EdaS

Velice zábavná a "nadupaná" postmoderní formalistická hříčka, kterou si člověk užije i v televizi díky dabingu s T. Vilhelmovou v titulní roli. ()

H34D

Lola běží o život pro mě znamená pouze dobře ukočírovanou akční režií, udržující film ve svěží rychlosti a nápadité zpracování pofiderního scénáře jinak předurčeného ke strmému pádu. Samotný námět však nemůže být tolik originální pro nikoho, kdo zná nesrovnatelně lepší Groundhog Day. Lola v průběhu svých tří alternativ prochází jen minimálním vývojem, její konečný úspěch není založen na žádném ponaučení, tenhle film prostě nemá logiku ani myšlenku. Je to nesmysl vyhypovaný rychlou kamerou, techno muzikou a přitom vyplněn naprosto dutými dialogy... Jen zkuste děj trochu pozorněji vnímat, je to stupidita na každém rohu (a tím samozřejmě vůbec nemyslím nereálnost). 4/10 ()

xxmartinxx

Chytrý nápad, který na poli rozumné stopáže jedině baví. Mohlo to být možná ještě o něco promyšlenější a nápaditější, ale to na čtyřech hvězdách nic nemění. ()

tombac

Fantastická německá záležitost z dílny Toma Tykwera. Originální a vizuálně výborné zpracování tu jde ruku v ruce s nabušenou a dobře poslouchatelnou techno hudbou a skvělými hereckými výkony. Představitelku rusovlasé Loly Franku Potente jistě všichni znají minimálně jako souputnici Jasona Bourna a Moritz Bleibtreu, který ve filmu hraje milého Loly v nesnázích Manniho, si zahrál v dalším kultovním německém generačním filmu Klepání na nebeskou bránu. Oba jsou výteční! Film má velmi svižné tempo, akce se střídá v rychlém sledu s neotřelými nápady, ať už jde o alternativní flashbacky z budoucnosti, postelové rozjímání hrdinů, animované vsuvky, obrazovou formu filmu, která se mění podle přítomnosti hlavních představitelů na obrazovce.. Bezchybně jsou zpracovány všechny 3 příběhové variace, každá drobná změna tu má viditelné důsledky na posun děje. Lola běží o život je nářezový a v podstatě dokonalý moderní film. Můžu si ho kolikrát pouštět znovu a znovu a nikdy mne neomrzí. Nekompromisních 5*! ()

Dragoni

Lola rozhodně nepatří mezi nudné snímky, díky třem alternativním dějovým liniím a hudbě, která padne na míru k tématu. Díky tomu, že film není nijak obzvlášť dlouhý se do něj vtěsnalo celkem dost. 75% ()

Morien

(1001) Ze začátku mě to vyloženě rozčilovalo, potom se to trochu zlepšilo. Ale pořád se mi ten film nelíbil. Nevím jak to, nevím proč, ale vždyť to sakra nemusím pořád vědět... ()

choze

Parádní filmové cvičeníčko bona fide, osmdesátiminutový filozoficko-adrenalinový hravě repetitivní videoklip k zamyšlení i pobavení s těžce zkoušenou Frankou Potente a roztomilým pakošem Moritzem Bleibtreu. Tykwer zběsile střídá materiály, aranžuje jeden efektní záběr za druhým, rozděluje obraz, vkládá animované vložky, prostě pálí ze všech laufů (geniální jsou alternované minipříběhy vedlejších postav), přičemž první dva běhy staví zrcadlově, ve třetím je pak všechno jinak. Lola je nejžhavější kandidátkou na film, který mě kdy nejvíc nadchl - zatímco normálně jen málokdy zajdu na něco do kina dvakrát, na Lole jsem byl svého času 5x. "Tys běžela?" ()

Sarkastic

V průběhu sledování jsem už začal pomalu jásat (jenže neříkej hop, dokud nepřeskočíš), že po Našem vůdci konečně koukám na film čistě z německé produkce, který má také objektivně šanci na 5*. No, našlo se tam několik logických renonců, které by se však daly tak nějak přejít, s těmi bych až takový problém neměl. Ale to režisérovo do očí bijící natahování si časové lhůty 20 minut jak se mu zachce, dospělo až do takové fáze, kdy jsem musel s čistým svědomím konstatovat, že by ani v 1 ze 3 pokusů Lola peníze určitě sehnat nestačila (ne kvůli tomu co se dělo, ale jak dlouho to probíhalo). Takhle se tedy divák dočká špičkově ohudebněné, výborně sestříhané, dynamické, napínavé a originální podívané, aby v ní pak postupně nacházel spoustu děr ve scénáři. A to je ohromná škoda, protože chudák uběhaná Lola si zasloužila pečlivější přístup. Celkově hodnotím slabšími 4*, pouhý průměr si film za výše vyjmenované superlativy nezaslouží. ()

Gilmour93

Time is on my side… yes it is. Dá se to říct o filmových hrátkách s linearitou i době, která prověří hodnotu ve své době třeba převratného snímku. Vertigo Tykwer sice kouzlí s kamerou, střihem, hudbou i barvami, ale míč je někdy šišatý a rozhodčí obvykle nastaví nad rámec devadesáti minut.. Při pohledu na tempo a výdrž toho rudohlavého Oskara bez plechového bubínku je mi tak trochu záhadou, jak to že ještě Němci nemají olympijské zlato v běhu na střední tratě.. ()

Psema

Výborně natočený, na to, kolik stál, i technicky dokonalý, ale jinak na můj vkus příliš plytký pokus o adrenalinovou jízdu, ve kterém Franka Potente běhá, aniž by se zapotila (asi používá kvalitní deodorant, který deaktivuje potní žlázy), křičí na každého tak, až křišťál praská a snaží se sehnat sto táců pro svého ňoumovitého boyfrienda, který si neuměl pohlídat ani blbou tašku z penězma. Bylo to fajn, jednou... víckrát už mě ale tenhle maraton zabalený do 82 minut do svých spárů nenaláká. Promiň, Lolo. ()

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku