poster

Kmen

 • Velká Británie

  Tribe, The

Drama

Velká Británie, 1998, 105 min

 • Eodeon
  *****

  Podivné dojmy vzbuzující film o otroctví myslí, který staví tiché metropole z našich snů, aby je ve svém konci zbořil neúprosným úderem reality.(2.10.2005)

 • kleopatra
  **

  Samoúčelná óda na svobodu, černý hábity (černá rulezzz, ale proč tady?), trochu těch brouků v jídle a něco málo "netradičního" sexu, protest proti konzumu na konzumu de facto postavený. A to se to tvářilo, jako film s hlubokým posláním. Abych jen nehaněla: Jonathan Rhys Meyers hraje moc pěkně, zvlášť v některých sekvencích:-).(28.4.2005)

 • RAiken
  ***

  Na první pohled okouzlující a přímo vtahující do děje. V nejedné části snímku byste si přáli, abyste byli na místě hrajících postav a užívali si stejně tak jako oni - trochu toho nevázaného sexu, nevázaného veselí a alespoň na chvíli se distancovali od společnosti. Ale je to skutečné distancování od společnosti? Nikoli a v žádném případě. Naprosto souhlasím s kleopatrou, neboť scénář se snaží vytvořit "kmen" distancovaný od konzumní společnosti a přitom je to jen povrchní skupina, která je živena na základě principů konzumní společnosti a pouze si hraje na volnomyšlenkářský život. Avšak sakramentsky příjemný život, na který se pěkně kouká, proto alespoň za tři hvězdičky. Kdo by se totiž alespoň na moment nechtěl ocitnout v této zobrazené společnosti, když je to tak sexy a cool, přinejmenším po boku Anny Friel...(1.2.2007)

 • Terva
  **

  40%(19.4.2013)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Nekonzistentní vyprávěnka o pokusu distancovat se od "zlé" konzumní společnosti, vymyšlená nejspíš hodně naivním kolečkem oné společnosti. Spousta klišé a schematické scény, některé vyložně nepříjemně bijící do očí, jiné pro změnu úsměvné. Celý nápad s hrou na komunitu není špatný, bohužel, jak už to často bývá, zpracování je značně podprůměrné. Hlavně v nějakém bližším vysvětlení událostí, které vedly k tomu, co se odehrává divákovi před očima a motivy jednání některých postav - bez pojmenování právě těchto dvou věcí působí jisté vyhrocené scény ve filmu násilně až přehnaně. Ústřední dvojice protagonistů ovšem dělá, co může a docela se jí to i daří a ostatní (byť nedostávají mnoho prostoru a někteří vyloženě šustí papírem) jsou s přimhouřením očí alespoň uvěřitelní.(1.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace