Kmen

Tribe, The

Velká Británie, 1998, 105 min

• kleopatra

Samoúčelná óda na svobodu, černý hábity (černá rulezzz, ale proč tady?), trochu těch brouků v jídle a něco málo "netradičního" sexu, protest proti konzumu na konzumu de facto postavený. A to se to tvářilo, jako film s hlubokým posláním. Abych jen nehaněla: Jonathan Rhys Meyers hraje moc pěkně, zvlášť v některých sekvencích:-).(28.4.2005)

• Mi Nü-Chai

Nekonzistentní vyprávěnka o pokusu distancovat se od "zlé" konzumní společnosti, vymyšlená nejspíš hodně naivním kolečkem oné společnosti. Spousta klišé a schematické scény, některé vyložně nepříjemně bijící do očí, jiné pro změnu úsměvné. Celý nápad s hrou na komunitu není špatný, bohužel, jak už to často bývá, zpracování je značně podprůměrné. Hlavně v nějakém bližším vysvětlení událostí, které vedly k tomu, co se odehrává divákovi před očima a motivy jednání některých postav - bez pojmenování právě těchto dvou věcí působí jisté vyhrocené scény ve filmu násilně až přehnaně. Ústřední dvojice protagonistů ovšem dělá, co může a docela se jí to i daří a ostatní (byť nedostávají mnoho prostoru a někteří vyloženě šustí papírem) jsou s přimhouřením očí alespoň uvěřitelní.(1.2.2007)

• Pohrobek

Podivná úvaha nad tím, jaký je rozdíl mezi sektou a zdravou, od zpohodlnělé společnosti se distancující komunitou. Obsah filmu rozhodně nabízí řadu zajímavých otázek, na které se odpověď hledá různě těžce, ale já se nemohu zbavit dojmu, že tenhleten pokus byl pouze hodně nepovedeným mávnutím do větru se zřejmým, pitomě provokujícím podtónem. Nezajímavá forma, tupá režie a mdlé herecké výkony pak film srážejí tam, kam stejně patří.(26.4.2005)

• hirnlego

Celkem průměrný film - člověka sice chvílemi opravdu donutí zamyslet se, případně i projevit nějakou tu emoci - bohužel je však natočen pro mě nepříliš zajímavým způsobem - příliš naivně (což v některých případech nevadí, ale tady trochu ano), polopaticky a poněkud ploše. Každopádně myšlenka snímku je více než pravdivá - v dnešním světě žít "jinak" je opravdu neskutečně těžké. . . Vybudovali si svůj vlastní malý ráj na zemi a zaplatili za to.(1.2.2007)

Divné a neuchopitelné zároveň, také nepochopitelné z důvodu špatného scénáře, který člověku nedá šanci cokoliv si domýšlet. Průměrně natočené a lehce bez zájmu odehrané. Samá negativa, ale něco v tomhle dílku je. Otázka, nadhozená otázka respektive více otázek. A snad každý se nad ní musí zamyslet, ač by o ní normálně nepřemýšlel. Takže vlastně zajímavé, jo alespoň v člověku zanechá pocit, otazník nebo vykřičník. Narozdíl od jiných hezky udělaných bijásků, ale bohapustě prázdných. (Vlastně proč to tu vůbec píšu, když se Pohrobek vyjádřil naprosto pregnantně a já to jen přepsala dle svých slov :-)(27.4.2005)