Vikingové - Série 1 (série)

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013, 6 h 45 min (Minutáž: 44–47 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Michael Hirst

John S. Bartley

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Jessalyn Gilsig, Gustaf Skarsgård, Gabriel Byrne, John Kavanagh, David Pearse, Nathan O'Toole, Ruby O'Leary, Billy Gibson, Eddie Elks, David Wilmot, Christopher Dane, Thorbjørn Harr, Vladimír Kulich, Riku Rokkanen, Jefferson Hall, Jouko Ahola, Amber Jean Rowan, Ivan Kaye, Elinor Crawley, Tyrone Kearns, Maude Hirst, Melissa Maria Carton, Dez McMahon, Michael Liebmann, David Murray, Tristan McConnell, Matt Ryan, Deirdre Mullins, Andy Kellegher, Jonathan Ryan, James Flynn, Donal Logue, Steve Wilson, Alyssa Sutherland, David Michael Scott, Michelle Costello, Michelle Beamish, Eddie Drew, Gerard McCarthy, Conor Madden, Donna Dent, Daniel Aherne, Eric Higgins, Robert MacDomhnail, Diarmaid Murtagh, Tadhg Murphy, Craig Whittaker, Paul Kealyn, Carolyn Murray, Will Irvine, Des Braiden, Eddie Jackson, Nathan Gordon, Martin Phillips, Dean O'Neill, Aaron Lee Reed, Carrie Crowley, Sam Doyle, Sam Lucas Smith, Amy De Bhrún, David Ryan, Jonathon Kemp, Peter Gaynor, Simon Coury, Laura Sibbick, Martin White, Kevin Flood, Trevor Cooper, Gavin O'Connor-Duffy, Angus MacInnes, Roanna Cochrane, Christina Forbes, Cathy White, Gary Murphy, Michael James Ford, Alexander Downes, Damien Devaney, Paul Ward, Niall Ó Sioradáin, Rebecca Grimes, Hilary Rose

Scénografie:

Tom Conroy, Jil Turner (set dekoratér), Crispian Sallis (set dekoratér)

Kostýmy:

Joan Bergin

Komentáře uživatelů k sérii (46)

To dobré ze Hry o Trůny se mixuje se směsí dvou odlišných světů, kultur a náboženství. Nemá to tak impozantní vizuál jako GOT, ani tak rafinované postavy (tedy alespoň prozatím), ale je to více upřímné, či snad barbarské a primitivní, chtete-li a v tom je to kouzlo. Zatím až na nějaká menší zaváhání působivý rozjezd.(1.12.2019)

Pilot neodradil. Jessalyn Gilsig jako vikingská královna? Ó, ano. A celkově je to takový ten druh seriálu, ve kterém když chcete udělat manželce radost, tak ji vezmete sebou na drancovací výpravu a ona je z toho nadšená :) Ragnar Lothbrok na hrad!(8.1.2019)

Dlouhé roky jsem odolával, leč jsem nakonec podlehl a nemohl jsem uvěřit, jak skvělého seriálu jsem se dobrovolně vzdával. Teď když je na Netflixu a s titulky, není co řešit. PS : Travis Fimmel je skutečně ďábel...9/10(20.10.2020)

1. Séria - 70% .Herci ,výprava, kostýmy, dobová atmosféra a úvodné titulky. Tu sú predovšetkým hlavné dôvody prečo ma tento seriál bavil. Nie je to zlé, o Vikingoch sa človek len tak vo filmoch nedozvie a musím povedať, že aj keď síce neviem ako to v skutočnosti bolo verím, že chalani s History Channel to majú naštudované. Veď kto iný by mohol vedieť viac. Čo sa týka príbehu, tak nie je zlý, ale príde mi trochu naťahovaní a akcie by mohli byť tiež trošku nápaditejšie. Prvá séria celkom fajn.(1.7.2016)

Velmi velmi velmi dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na hlavního hrdinu. Velmi dlouho jsem si zvykal na samotný seriál. Hledal jsem něco podobného, jako nepřekonatelnou Game of Thrones. Vikings tomuto seriálu nesahají ani po kotníky. Nicméně, asi po 4 dílech jsem si k seriálu našel cestu a 2. sérii jistě nevynechám. Seriál si mě získal svoji syrovostí. Životy a tradice vikingů jsou skutečně kouzelné. Konfrontace pohanství a křesťanství je vskutku působivá. A konečně to nejdůležitější, souboje jsou více než povedené, přihlédneme-li k tomu, že se jedná o seriál. Škoda, že děj je lehoulince o ničem. p.s. Úvodní píseň je kouzelná.(1.12.2016)

Perfektní rozjezd, seznamování s postavami a jejich první nájezdy na Anglii...radost pohledět na seznamování dvou naprosto odlišných kultur...horliví vikingové si neberou servítky a sledovat jejich zvyky je paráda(5.5.2016)

Velmi povedený seriál o obávaných severských bojovnících. Pomalu se mi nechce věřit, že za tímto seriálem stojí stanice, která se soustředí především na dokumentární tvorbu. Velký klad přikládám skvěle podaným postavám. Jednak jsou skvěle zahrané a pak možná ještě lépe napsané. Málokdy jsou seriálové postavy tak uvěřitelné jako tady. Žádná z postav není dokonalá, přesto (nebo právě proto) si jich většinu oblíbíte. Docela povedené jsou i akční scény. A člověk se o Vikinzích občas i něco nového dozví. 75 %(2.2.2016)

První série mě rozhodně potěšila,parádní směs intrik a syrové řežby,velmi zajímavé herecké obsazení a žádné patetické scény,při nichž jedno oko nezůstane suché.Naprostá spokojenost.(6.7.2016)

Takhle když se na to koukám znovu, tak mě rmoutí jak moc se další série odklonili od originálu. Zde je tempo mnohem svižnější a děj je plný jednak zajímavostí o světě vikingů a perfektně promyšlených zvratů a natočených bojových scén. Později se však děj rozdělí a začně sledovat několik hlavních postav zároveň, ty však ale ani dohromady nedají tak zajímavý příběh jaký má první a druhá série.(7.10.2020)

Spíše mě zaujala krásná příroda a skvělá výprava než děj s mnoha hluchými místy.(2.8.2018)

Seriál si mě podmanil. Příběh neustrne na místě a vyhýbá se odbočkám, které by se ukázaly jako zbytečné, krásným příkladem je epizoda Sacrifice. Každý díl tedy přinese značný posun. Postavy už jsou hotové a zásadní posun u nich nenastane, o to zajímavější ale jsou stále budované a zkoušené vztahy mezi nimi. Souboje i bitvy jsou dostatečně syrové i na současné televizní poměry a historické zasazení je zase neokoukané. (Netflix)(6.2.2017)

Vikingovia sú, aspoň v prvej sérii, nadhodnotený seriál. Je pravdou, že kostýmy, dobová atmosféra či niektoré bojové scény ozaj splnili očakávania, avšak na druhej strane aby sa pred tromi bárkami Ragnara s 30 mužmi na palube triaslo celé Anglicko a pri vyslovení jeho mena išli do kolien všetci ostatný jarlovia je trochu prehnané. A neskrývaná nenávisť ku kresťanom v tomto seriáli je za hranou únosnosti a ich vyobrazenie na bojovom poli...Už by dávno neexistovali a zgustli by si na nich ešte aj domorodci z Kambodže s cukrovou trstinou v ruke. Ak za jednu z najlepšie zvládnutých bojových scén z histórie považujeme boj Rimanov s Germánmi v úvode filmu Gladiátor tak seriál Vikingovia nie je ani z polovice tak dobrý a preto to u mňa má prvá séria za 60%. Už iba fakt, že 5 sérii Batesovho motela som pozrel v priebehu jedného mesiaca a prvá séria Vikingov mi zabrala mesiace tri svedčí o tom, že sú podstatne lepšie seriály akým sú práve oni.(21.8.2018)

Není to žádné GOT, ale je to z jeho ranku a už bylo na čase se vrátit do historického prostředí, které je tak podmanivé a nekompromisní. Na základě skutečně doložených postav se podařilo tvůrcům dávného fenoménu s krátkým dozněním jménem Tudorovci vytvořit další působivý akcemi, intrikami a pozoruhodnými postavami protkaný seriál, kterému dám šanci i pro další série, na které mě mírně intenzivní rozjezd prvních 9 dílů jedině nakopl. 9/10!(27.2.2018)

1.sérka za náma... Hmm, v porovnání s hrou o trůny musím uznat, že mě tahle sérka chytla o kousek víc. Ale ve Hře o trůny sem se postupně propracoval k hlavním postavám a našel si k ním cestu. A vlastně je i začal napjatě sledovat. U Vikingů se krapet bojím toho, že mě tolik nepohltěj postavy a jejich charaktery. Taky je tady míň krve a taky míň nahoty :o). Každopádně to vidím tak, že další sérka rozhodne o budoucnosti našich společnýuch večerů s mou milovanou chotí... Ragnara znám už z Warcraftů, kde mě bavil. Tady mě taky baví, ale je zatím tak jedinej... Tak uvidíme jak se to rozjede...(6.9.2019)

Vždy jsem se zajímal o severskou mytologii a i o Vikingy celkově, a tak se sám sobě divím, že jsem si tento seriál nepustil dříve a i jsem jej odkládal. Nakonec mne k tomu přemluvila má přítelkyně a zhlédl jsem celou tuto řadu jedním dechem a nemohl jsem očima sjet z obrazovky. Excelentní souboje, dobře napsané postavy, krásná Katheryn Winnick a zajímavý pohled na zvyky Seveřanů. Jen tedy finále bylo promarněné.(11.2.2021)

Tak ani po pár letech mě to vyloženě nenadchlo v necenzurované verzi přímo na Netflixu. Je to docela dobrý, ale na seriálovou špičku současné doby to zdaleka nemá, na to je to moc jednoduchý dějově. No a pořád tu je faktor Travis Fimmel, alias nejnecharismatičtější hlavní postava ze všech seriálů, který jsem v poslední době viděl. Prostě neumí hrát a to je dost problém. Uvidím, jestli dám tentokrát šanci druhé sérii. (Netflix HD, orig.)(19.2.2021)

Kdyby hlavního hrdinu nehrál takový borec, tak bych dala asi o hvězdičku méně. Za mne málo intrik a dobrodružství.(6.10.2016)

Další seriál, kde mi unikly už dvě epizody z další série a já tedy hodnotím opožděně. Inu, nevadí. Vikingy jsem začal sledovat náhodně, prostě běželi od začátku v televizi, tak jsem jim dal šanci. A kupodivu, on je to zajímavý a chytlavý seriál. Nehraje na hrdiny a protivníky. Sami seveřané v čele s Ragnarem jsou ti, kteří nejednají hrdinsky - prostě hledají nová území (respektive spíše poklady a cennosti) na západě, plení, zabíjí, znásilňují, ale přitom mají svou vlastní kulturu, víru a vše s tím spojené. Jsou to jak barbaři, tak i běžní lidé oné doby s taktéž běžnými problémy. Hlavní postavy jsou dostatečně výrazné a charismatické. Ať už vezmeme v potaz Ragnara (který by jen nemusel mít neustálý úsměv na tváři a tudíž omezené grimasy), jeho dost komplikovaného bratra Rola, fanatického Flokiho, či uneseného kněze, který prochází charakterovou (a náboženskou) proměnou. Všichni tito a ostatní nezmínění mi jen během těch pár dílů přirostli i přes svou krutou (a občas bezcitnou) podstatu k srdci. Děj první série je ze začátku dost jednoduchý, ale baví, nenudí ani chvilku. A s tím, jak pak přechází s vervou do druhé série... no, to si nechám až na zhodnocení jí. Mohu prozradit, že jsem v tuto chvíli nadšen. Prozatím jednoznačný seriálový favorit, ke kterému o nedělích velice rád usednu a napjatě budu očekávat, co dalšího „hrdiny“ na jejich cestě životem čeká. 85%(16.2.2017)

Výborně vypadající (přestože nikterak velkolepé) přiblížení vikinské doby, nátury, obyčejů, rodiny, společnosti, úkladů, víry, výprav, života. Skvěle obsazené i zahrané, ale že by mi postavy nějak přirostly k srdci, to se říct nedá. Občas strhující, občas s odcizujícími skoky v čase. Rozjíždí se pozvolna a kvalita jednotlivých epizod kolísá, nad průměrem TV produkce se však drží neustále. 80%(28.4.2017)

7/10(2.1.2017)

<< předchozí 1 2 3