Královské výkupné (S01E07) (epizoda)

• Irsko

A King's Ransom

• Kanada

A King's Ransom

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013, 45 min

• LEATHERFAC

Tahle epizoda mě fakt docela nasrala... Opravdu byli králové Anglie tak nehorázně neschopní a impotentní, že by si nedokázali poradit s padesáti nájezdníky? Tvůrci jaksi nepochopili, že pokud chtějí adorovat filmového hrdinu, musejí mu najít alespon trochu schopného a silného protivníka. Boj s bandou neschopných impotentních ufňukánků z nikoho velkého hrdinu bohužel neudělá - celý díl tím jde totálně do kytek a působí spíš směšně...(20.9.2017)

Výborně zpracovaná bitka mezi Anglosasy a Vikingy :).(15.1.2017)

Mám sice k sedmé epizodě nějaké výhrady, ale nechávám je stranou, protože jsem dostal pěknou dávku kvalitní akce, Bůh se na své stádečko opět vykálel, jak je ostatně jeho zvykem, a dostalo se mi poučení, že když dojde k boji, je lepší bojovat, než se modlit.(9.5.2018)

• Trevor

Vikingovia pod Ragnarovým velením vyplávajú na ďalšiu plavbu do Anglicka, kde sa im počas jednej z bitiek podarí zajať brata kráľa Northumbrie. Tak sa začne vyjednávanie o život kráľovho brata. Počas hostiny sa Ragnar s kráľom dohodnú na výkupnom, ktorého súčasťou je Rollov krst. Kráľ sa pokúsi Ragnara a jeho družinu oklamať a namiesto 2000 libier pošle k táboru Ragnara a jeho mužov vojsko, ktoré Vikingovia porazia. Ragnar následne pošle telo kráľovho brata Aethewulfa kráľovi Aellovi, ktorý Ragnarovi nakoniec sľúbené výkupné vyplatí a Vikingovia sa vracajú domov, kde Ragnarova žena medzičasom potratila. To, ako naivne sú vykreslený anglický bojovníci v tejto časti už presahuje hranice únosnosti. Ak by bola prevaha Ragnara tak značná, dobil by mestečko a obsadil celé kráľovtvo a neodplával s pár truhlicami zlata. Vykresľovanie severských vraždiacich prasiat ako hrdinov a kultúrnu Britániu ako kresťanský odpad sveta dosiahlo v tomto seriály nové hranice a ten idiot, ktorý to točil by sa mal viac pozerať na Viasat History a Discovery Channel aby pochopil, čo za vraždiace beštie boli severské kmene a aký výrazný bol ich prínos k počtu kostrových pozostatkov na našej planéte, ktoré z tohto sveta neodišli prirodzenou smrťou.(2.8.2018)

Dávam 4*, pretože naivita a tuposť anglických kresťaňov v tejto epizóde je už cez čiaru znesiteľnosti.(24.3.2017)