Královské výkupné (S01E07) (epizoda)

• Česko

Královo výkupné

• Irsko

A King's Ransom

• Kanada

A King's Ransom

Akční / Drama / Historický / Dobrodružný

Irsko / Kanada, 2013, 44 min

Stret dvoch diametrálne rozličných kultúr kde sa na pozadí hrajú špinavé hry a v popredí sa honosí Anglická šľachta. Ten Ragnarov ksycht keď vie niečo čo iný nie je na nezaplatenie. Zatiaľ jedna z najlepších častí. Stále neviem čo mám čakať od Rola ale zatiaľ sa mi týpek pozdáva. 95%(31.8.2020)

Ono to prisamvačku naberá grády i kvalitu s každou ďalšou časťou. najprv tu máme fajn nočnú prepadovku, potom návštevu u kráľa s pár vtipnými momentami stretu pohanov a kresťanov, očakávaný Eilov ojeb ktorý ale nevidal podľa plánu a jasný náznak, že Eila a Ragnar si ešte povedia čo preto. Pasáž v domovine nezaujímavá, ale celkom prekvapivá v jednej veci.(25.1.2021)

• Trevor

Vikingovia pod Ragnarovým velením vyplávajú na ďalšiu plavbu do Anglicka, kde sa im počas jednej z bitiek podarí zajať brata kráľa Northumbrie. Tak sa začne vyjednávanie o život kráľovho brata. Počas hostiny sa Ragnar s kráľom dohodnú na výkupnom, ktorého súčasťou je Rollov krst. Kráľ sa pokúsi Ragnara a jeho družinu oklamať a namiesto 2000 libier pošle k táboru Ragnara a jeho mužov vojsko, ktoré Vikingovia porazia. Ragnar následne pošle telo kráľovho brata Aethewulfa kráľovi Aellovi, ktorý Ragnarovi nakoniec sľúbené výkupné vyplatí a Vikingovia sa vracajú domov, kde Ragnarova žena medzičasom potratila. To, ako naivne sú vykreslený anglický bojovníci v tejto časti už presahuje hranice únosnosti. Ak by bola prevaha Ragnara tak značná, dobil by mestečko a obsadil celé kráľovtvo a neodplával s pár truhlicami zlata. Vykresľovanie severských vraždiacich prasiat ako hrdinov a kultúrnu Britániu ako kresťanský odpad sveta dosiahlo v tomto seriály nové hranice a ten idiot, ktorý to točil by sa mal viac pozerať na Viasat History a Discovery Channel aby pochopil, čo za vraždiace beštie boli severské kmene a aký výrazný bol ich prínos k počtu kostrových pozostatkov na našej planéte, ktoré z tohto sveta neodišli prirodzenou smrťou.(2.8.2018)

Působivě ztělesněná hlavní hrdinka šéfuje ve své domovině ve velkém stylu a chytrosti, zatímco její manžel dobývá Anglii. Pochopitelně je soubojů spousta a chybí jim vysokorozpočtový feeling zřejmě dalších epizod, ale je to poctivá a místy velmi chytrá filmařina.(28.11.2019)

• LEATHERFAC

Tahle epizoda mě fakt docela nasrala... Opravdu byli králové Anglie tak nehorázně neschopní a impotentní, že by si nedokázali poradit s padesáti nájezdníky? Tvůrci jaksi nepochopili, že pokud chtějí adorovat filmového hrdinu, musejí mu najít alespon trochu schopného a silného protivníka. Boj s bandou neschopných impotentních ufňukánků z nikoho velkého hrdinu bohužel neudělá - celý díl tím jde totálně do kytek a působí spíš směšně...(20.9.2017)