Kvůli pomoci králi Horikovi je Ragnar nucen postavit se v boji vlastnímu bratrovi Rollovi. Jejich střet se vyvine v krvavou bitvu s nepříjemnými následky... (TV Prima)

Kaka

Emocionální smršť na konci pvní epizody. Velká dilemata a rodinný rozvrat v podání, na který nejsme napříkald v podobně laděném GOT zvyklí. Takže senzace dokonána, dokonce i bez nějakého vehementního máchání mečů. ()

Necrotongue

První epizoda druhé sezóny začala naprosto skvěle ozbrojeným střetem a rozkolem mezi bratry, takže jsem se těšil, jak ji po skončení opětkuji, jenže pak se do seriálu v průběhu monologu k mrtvé dceři vplížil patos a korunu všemu nasadila otravná rodinná pasáž. Kdybych chtěl vidět něco takového, budu sledovat Honzu Musila na TV Barrandov. Ani přes tyto výhrady jsem se nedonutil k udělení nižší známky. ()

Trevor

Rollo sa v boji postaví proti Ragnarovi keď každý z nich stojí v bitke jarla Borga s kráľom Horikom každý na jednej strane. Rollo povie, že nedokáže Ragnara zabiť a tak sa bitka skončí prímerím, ktoré, ako inak, vybaví Ragnar. Rolla, ako väzňa privedú domov a zato, že v boji zabil jednookého a zranil Flokiho mu hrozí poprava, avšak vďaka rozhodnutiu "bohov" je Rollo ušetrený. Na ich ostrov pripláva loď s tehotnou Auslag a Ragnar navrhuje aby žili všetci spolu aj s jeho manželkou Lagerthou. Lagertha sa rozhodne Ragnara opustiť a po ťažkom rozhodovaní sa k nej pridá aj ich syn Bjorn. Dúfajme, že sa Vikingovia nebudú uberať smerom Zúfalych manželiek, pretože okrem úvodnej, nie príliš dobre spracovanej bitky, to pôsobilo skôr ako telenovela... ()

BROKEN_

Druhá série začala skvěle. Ragnar si to kvůli Aslaug pěkně posral. Ze začátku jsem se bál že jsme přišli o Flokiho. Ale žije! V závěru jsem se neubránil slz. Jen tak dále Ragnare, a brzo ti nikdo nezbude :D ()

Sany33

Príbeh: Vojna bratov v pravom slova zmysle. Prevedenie: Tá honba za mocou rozdelila Ragnara a Rola čo je škoda. Našťastie Rolo nebol schopný zabiť svojho brata a tak sa vracia ako vydedenec dediny. Po masívnom boji príde na radu mierové riešenie s tým že sa severania spoja proti spoločnému nepriateľovi, Angličanom. 96% ()

Arkanoid

Slow motion na cválajúcich jazdcov, z ktorých je známy Rollo. Pred bitkou stoja na pieskovom lome Ragnar s kráľom a vernými. Ragnar je zaujatý kamerňom, ku ktorému sa skláňa. Krvavý Rollo v Ragnarových predstavách je kvalitný obraz. Kráľa Vikingov hral už v minulej sérii Donal Logue, známy herec z jednej série SoA, kde hral prefíkaného, zákerného FBI agenta a niečo podobné hrá aj tu. Pobozkanie lebky, postriekanie krvou po tele a nakŕmenie sa zvlášetnej zmesi pred bojom. Shield wall vs shield wall. Narúšajú ich len skokani, ktorí sa dostávajú za ňu so sekerami, niekedy však nabodnutí na kopije. Rollovi hrá pritom divoká hudba. Zápas Rollo a Borg vs. Floki je výnimočný, krvavý, drsný a v presile. Akcia je prerušená emóciami a logickým návrhom. Po príchode Auslag sa Ragnar správa ako submisívny chlap, ktorý svojim dominantným ženám neoznámil, ako to vlastne bude a tak sa trochu vykrúca a chýba mu kvalitnejší očný kontakt, čím sa kazí jeho dominancia. Vo výsledku tak máme skoro najlepšie začatú epizódu, ktorá postupne spomaľuje tempo a zvoľňuje dôležitosť problémov. Rodinná dráma sa ešte dala vydržať, ale ak sa v podobnom duchu bude pokračovať príliš veľa, tak kvalita pôjde dole. ()

Terezinka198

Perfektní začátek s bitvou. Jen jsem si myslela, že budu asi hodně zuřit, kdyby se rozhodli hned v prvním díle druhé série zbavit se Flokiho (což si myslím, že by si sami podkopli nohy, protože nejsem určitě jediná, komu se jeho postava líbí :D ). Návrat Auslag mě otrávil a zbytek dílu bohužel nudil. ()

Najt

Bombastický rozjezd druhé série. Úvodní bitva byla obyč, ale jde spíše o to, co se v ní stalo. Ragnar s posádkou se vrací zpět. Doma se vzpamatovávají z nemoci a LaGerta se dozvídá o nevěře. Je vyřčen rozsudek Rola a ke konci pak čeká Ragnara nejedno překvapení. Závěr pak ve stylu emocí, kdy se rodina kompletně rozpadá a pohled na Ragnarovy slzy mluví za vše. Hold, takhle to dopadá, když chlap neudrží ptáka v kalhotách. Akčně se nejedná o nic spešl, ale příběhově se úvodní epizoda povedla. ()

0verseer

Nedá sa ináč, ale tentoraz musím byť na Vikingov prísny. Som detailista, takže sa mi nejedenkrát pozastavil rozum v dôsledku nelogických momentov počas úvodnej bitky a k tomu ešte ten telenovelo pôsobiaci zvrat s druhou ženou. Všetka tá minimalistickosť, ktorú som mal na prvej sezóne rád sa kamsi (dúfam len, že nie nenávratne) podela a ja som ostal po prvýkrát pri sledovaní tohto seriálu výrazne sklamaný. Travis tiež miestami doslova vtipne prehrával, takže na viac ako 2* to vytiahnuť nemôžem. ()

johnsnow

Na začiatku máme slušný súboj, kde Floki takmer vypustí dušu. Riešenie konfliktu je prísľubom Raidov na Britániu takže sa teším. Súd s Rollom je slabý, príchod tej kravy Aslaug očakávaný a Ragnar je od tejto časti u mňa ultimátny pakokot. Uvidím či naňho názor zmením po ďalších partoch. ()

baclajean

Klasické rozvrátenie rodiny, ako v 8. storočí, tak aj dnes. Nevera, nemanželské dieťa, rozvod... Na záver treba dodať, že mladý Bjorn by sa nestratil ani v svetovej atletike - za matkiným kočom po vlastných dobehol len niekoľko sekúnd po otcovi, ktorý prifičal na koňovi. ()

PatrikP4

S bitvou sem spokojenej, škoda Jednoočka... S tím jak dopadl Rollo už méně... Část co hraje na "city" byla děsivá, teda kvůli princezničce, nesympatická postava... Dalo se to asi čekat že se tak Ragnar zachová... Bjorn nás opustil, naštěstí... ()

Tumbik

Excelentní! Po nudném posledním dílu první série přichází tento nářez. Souboj na začátku dílu byl naprosto úchvatný, neméně úchvatný byl i zbytek dílu. Celý díl byl skvěle emocionálně vykonstruován, scénář se (řečeno hezky česky) s ničím nes*al. Ragnar ukázal, že není jenom stroj na zabíjení nepřátel, ale že má i city.... Výborně, do detailu zpracovaná postava, navíc zahrána hercem, který se pro tuto roli snad narodil :). ()