Ragnar se setkává s wessexským králem Ecbertem a zahajují společné vyjednávání. Kvůli zprávám o útoku na Kattegat a jeho blízké však Ragnar musí výpravu přerušit a vrací se domů... (TV Prima)

0verseer

Paradoxne sa mi na Vikingoch páčia skôr časti bez väčších bitiek. Kráľ Wessexu Egbert je správny týpek a v bitke proti kráľovi Horikovi mu popravde aj celkom držím prsty. Priestovo rozhodnutie ostať sa mi spočiatku páčilo, spôsob s akým s ním následne naložili už tak nie, každopádne som zvedavý aký bude jeho další osud. Ragnarov syn je narozdiel od svojho detského predchodcu sympaťák a som zvedavý, aký zvrat prinesie nasledujúci boj o stratený domov, 9/10 ()

Trevor

Necrotongue opäť predviedol v komentári k epizóde intelekt českého národa. Je jedno, že Vikingovia zmasakrovali v predchádzajúcich epizódach stovky kresťanov. Podstatné je že jedného odpadlíka odsúdia na smrť ukrižovaním a už sú všetci kresťania svine, ktorých treba do posledného vyvraždiť a na svete zavládne celosvetový mier. Alláhu Akbar, česká republika. Čím ďalej na Západ, tým nižší intelekt...Ragnar sa stretne s kráľom Ekbertom (idiotom, ktorý si svojho nepriateľa pustí na vlastný hrad, aby ten zistil čo najviac o opevnení a počte vojakov v pevnosti) a ten mu ponúkne pôdu za pomoc v jeho boji proti iným anglickým šľachticom. O čosi neskôr k ich táboru pripláva jedna z lodí kráľa Horika (Ragnar zrejme ťahal motúzik vlny a podľa nej spoľahlivo táto loď doplávala na miesto, ktoré dovtedy Vikingovia nepoznali a domov neposielali žiadnu z lodí) a oznámi Ragnarovi, že jarl Borg obsadil Kattegat. Ragnar a jeho muži odplávajú domov, no Athelstan sa rozhodne ostať s Horikom. ( Ekbert, kráľ Wessexu je idiot a nezmasakruje polovicu severanov na svojom území, ktorí tam ostali). Až neskôr počas lovu je Athelstan zajatý a odsúdený na smrť (kňaz bez dovolenia kráľa svojvoľne vydá pokyn ukrižovať človeka, ešte aj počas inkvizičných procesov sa pod verdikty podpisovala svetská moc, to však českým užívateľom databázy nevadí, nakoľko nemajú žiaden intelekt a tieto do očí bijúce dejové faily nemôžu chápať) avšak kráľ Ekbert ho oslobodí. Ragnar, ako jediný dokáže pristáť v zátoke Kattegatu, kde kotvil Loki a stretne sa nielen so svojou rodinou a uvidí svojho posledného syna (má ich viac ako nemenovaný slovenský podnikateľ či čavale z osady v Jarovniciach) ale na pomoc mu prichádza aj Lagertha s Bjornom (bežne manželky, ktoré muž opustí kvôli atraktívnejšej partnerke pomáhajú svojim bývalým a nesúdia sa s nimi o majetok, hlavne v Protektoráte čechy a morava). A jarl Borg? Nerobí nič, nakoľko Ragnar ešte pár častí musí ostať nažive. Stupidita scenára je neuveriteľná, avšak dobové kostými a prostredie kde sa dej odohráva naivitu tvorcov vyváži a keďže je historických seriálov málo, uspokojím sa aj s takýmto dejom. ()

Najt

Po utoku Borga na Rangarovu půdu se Ragnar vrací zpět domů, aby si ji vzal zpět. Po cestě jsou ale potíže a tak se vrátí jen polovina. Král zůstává ve Wessexu, aby vyjednával, jenže skupina co lovila byla napadena a kněz byl jaksi přibyt. Ragnar se sice vrátil, ale můžu je málo, nakonec se objeví posila a rodina se konečně setkává. ()

Sany33

Príbeh: Kráľ Wessexu uzatvorí pakt s Ragnarom o vyhľadení jeho nepriateľov na území Anglicka, výmenou za bohatstvo a pôdu bez boja. Ragnar sa dozvedá o zrade v Kathegate a pláva prvou loďou domou aby sa Jarlovy Borgovi postavil. Na to ale potrebuje pomoc svojej ex Lagerthy, ktorá veselo a smelo súhlasí s pomocou. Prevedenie: Scenáristické a historické faily vyvažuje iba dobová atraktivita a historický námet. Našťastie mi Ragnar prirástol k srdcu a Vrátila sa mi milovaná Lagerta. Hor sa teda na oslobodenie Kattegatu. 90% ()

Arkanoid

Ragnar vyjednáva v bazéne s Ecbertom, no dostane sa mu Horrikovho muža prichádzajúceho na lodi smutná správa, na ktorú reaguje odchodom. Auslag je postava, ktorá len tak existovať nemohla. Jej slabá adaptácia na podmienky nekorešponduje so zásadami prežitia v tak drsnom svete, ako vtedy bol. Athestan bohužiaľ pyká. V závere dostávame pravé, srdcervúce emócie bez kvapky krvi. ()

• Ve Wessexském paláci si Ragnar (Travis Fimmel) prohlíží sochy. Na otázku, kdo je vytvořil, mu jeden Sas odpovídá, že obři, kteří tam žili v minulosti. Sasové, kteří přišli do Anglie, skutečně považovali opuštěné pozůstatky rozvinutého římského osídlení - pro ně těžko pochopitelného - za dílo obrů z dávné minulosti. (Merenre)